Kompletna obrada Windowsa Xp sa automatskom instalacijom programa

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Samo mi nesto Boki, nije jasno u kom formatu su ti programi za WPI.

U .exe ili .msi stim sto moraju biti tiha instalacija....i kada pravis iz WPI putanju ka programima moras dodati....Za exe/S ili za msi/Qn...
naravno te komande za startovanje programa se razlikuju u zavisnosti od instalera programa kojih ima desetak razlicitih....Obidji ovu temu tu je detaljno objasnjeno pravljenje WPI i ubacivanje programa....

http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/193352-windows-postinstalacioni-serbianforum-pack.html
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2012
Poruka
47
Pozdrav!

Boki, ja sam pravio tihu instalaciju, 23 programa i to su svi sa .EXE ekstenzijom sa programom INSTALLRITE 2.5 i nisam nigde stavljao na kraju /S ili /Q. Sve savrseno radi. Probao sam dosta programa za tihu instalaciju, ali mislim da je INSTALLRITE daleko najsigurniji i najbolji. Ovo se odnosi na XP windows. Inace windowse instaliram na komp sa flash memorije. I tu ima puno programa i dobrih i losih a za mene je nezamenljiv RUFUS.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pozdrav!

Boki, ja sam pravio tihu instalaciju, 23 programa i to su svi sa .EXE ekstenzijom sa programom INSTALLRITE 2.5 i nisam nigde stavljao na kraju /S ili /Q. Sve savrseno radi. Probao sam dosta programa za tihu instalaciju, ali mislim da je INSTALLRITE daleko najsigurniji i najbolji. Ovo se odnosi na XP windows. Inace windowse instaliram na komp sa flash memorije. I tu ima puno programa i dobrih i losih a za mene je nezamenljiv RUFUS.


Da radice na tvom racunaru.......ali ako narezes na disk i probas na drugom ,cisto sunjam......

Probaj pa javi.......ono /s ili /Qn podstice instalaciju programa.....
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2012
Poruka
47
Pozdrav!

E ovako! U prepravljeni XP sam kopirao i WPI gde sam ugradio sa INSTALLRITE programom ove programe: Acdsee.exe, Aclock.exe,AdobeReader.exe,AtomicClock.exe,DotNet2.exe,FlashPlayer.exe,FlPlugin.exe,Tel.Imenik.exe,IncrediMail.exe,
Gom Player.exe,Kodek.exe,Mouse.exe,MozillaFirefox.exe,Nero.exe,Office 2000HR.exe,RegDoctor.exe,ScreamerRadio.exe,
ShutDown.exe,Skype.exe,WinRar i UltraIso.exe, a to su uglavnom svi programi koje ja koristim. Tu nedostaje samo AVAST koji nisam uspeo
da pretvorim u tihu instalaciju. To sam sve instalirao na USB memoriju sa RUFUS programom a zatim na jedan drugi racunar koji nema
veze sa ovim pravljenjem. Sve je proslo OK i svi programi rade. Ukljucio sam i mrezni kabel tako da sam i internet isprobao(IncrediMail i
MozillaFirefox). Prvo sam na moj komp instalirao (goli) windows. Posle sam jedan po jedan program instalirao,krekovao,podesavao i takav sa INSTALLRITE napravio u tihu instalaciju a potom u WPI. Kada sam instalirao windows, i svi se programi instalirali sve je bilo vec podeseno, i skype i IncrediMail(username, password, emailadresa) i sve ostalo.
Po zavrsetku instalacije instaliram samo drajvere i AVAST. I to je to. Kad je rec o drajverima, i to sam pokusao da razno raznim programima ugradim u instalacionu verziju windowsa ali bez uspeha. Grafika nije radila kako treba, kamera i jos ponesto.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pazi ovako.....to sa Installrite je ok....i ja njega koristim uglavnom..

http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/206656-pravljenje-tihe-instalacije-programa.html

E sada u ovoj temi gde sam davno objasnio nacin pravljenja WPI...

http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/193352-windows-postinstalacioni-serbianforum-pack.html

ljudi su se susretali sa tim problemom u ovoj temi kada nisu isli sa nastavkom....Da bi bio siguran da ce se program startovati bitno je da se zna instalater programa...

http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/207140-prepoznavanje-i-tipovi-instalatera.html

zato nije na odmet postaviti komande u zavisnosti od instalatera.......onda je stvar 100 posto sigurna nebitno gde kao i zasto se instalira....

Takodje sama integracija u Windows je jako bitna na koji nacin se odradjuje......

http://serbianforum.org/domaci-tuto...ta-u-windows-i-pravljenje-bootable-diska.html

to jest dali ce se automatski startovati sa samom instalacijom windowsa ili jednostavno biti na sasvim drugom disku pa ici sa Wpi posle instalacije windowsa.....

Takodje mnogi alati kreiraju autoinstalaciju programa gde je jednostavno samo potrebno da su tiha instalacija i nista vise.....poput recimo RT7Lite ili Wincreatora .......nesto recimo ovako...i to je WPI..posto ih ima nekoliko vrsta.....

RJ17zKktc.png


U principu svi Moji WPI su integrisani u windowse....XP,Vistu,win7......ovde ih ima preko 10 razlicitih

http://serbianforum.org/razni-programi/195699-serbianforum-os-postinstalacioni-pack.html

ima tu dosta finesa ali pokusao sam bas u detalje objasniti na vise mesta u tutorijalima.......

Ako ti vrsi posao imam Avast tihu instalaciju i Avast intrernet secyrity....medjutim posto ga i ne koristim kljuc je verovatno zastareo i pitanje je dali sada funkcionise te bi morao i kljuc onda naknadno ubaciti....
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2012
Poruka
47
Pozdrav!

Dobro si to objasnio, nemam reci, a u vezi tihe instalacije. Nije problem dodati na kraju /s ili /Qn. Ja sam slucajno zaboravio dodati na sve programe i radilo je sve ok. Sto se tice AVAST-a u tihoj instalaciji treba mi. U gornjem mom postu sam hteo obrisati onu manju sliku ali nisam uspeo...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pozdrav!

Dobro si to objasnio, nemam reci, a u vezi tihe instalacije. Nije problem dodati na kraju /s ili /Qn. Ja sam slucajno zaboravio dodati na sve programe i radilo je sve ok. Sto se tice AVAST-a u tihoj instalaciji treba mi. U gornjem mom postu sam hteo obrisati onu manju sliku ali nisam uspeo...

Problem predstavljaju programi u tihoj instalacijom sa .msi extensiom gde je /Qn vise nego neophodno za podstrekivanje instalacije.....Ja sam pre par godina koristio WPI program koji nije bio toliko usavrsen kao danas (predpostavljam) pa je sasvim i moguce da su oni u novijim verzijama ovog alata i ugradili komande da automatski iritiraju start programa u tihoj instalaqciji.....

Avast ,oba ti sutra uploadujem......
 
Natrag
Top