Komparacija prideva BRZ!!!

Ja sam davno cula za tu pricu.Zvuci neverovatno sta mi pevamo,a pojma nemamo.Bila sam na svadbi kad je tip odlepio ,videvsi kako se ljudi vesele i u sav glas pevaju a ne znaju original teksta.Istina je valjda duboko zakopana ili mi imamo kratko pamcenje.Znam da su ljudi sa potpunom nevericom slusali i nisam sigurna da su mu poverovali u vezi pesme.
 
Cuvam isecak iz "Vecernjih novosti" dan danas...

Ista prica,isti akteri,potkrepljeno i slikama dvoje odmetnika...azem bejta i njegova zena Cerima zvana "sota galica".Mesto okolina Drenice-sela Galica,Ljubovac,Poljance,Mikusince i Dubovce...mesta gde je policija Kraljevine,kao i sve ostale policije docekivana oruzjem.
Azem Bejta je ranjen u Drenici 1924.-e...i crk'o od posledica ranjavanja.

Ko moze da nadje-to su "Vecernje novosti" od 22.7.2007. strana 18,
"Vecernje novosti" od 27.7.2007. strana 29.



na veselju gde prisustvujem-zamolim i pokazem isecak...da se ta pesma zauvek zaboravi.
 
Najsrecniji bih bio da se ova pusta pesma zauvek izbrise i zaboravi...

a temu cemo lako pod kljuc...pocelo od "juznjacke komparacije"...a vidi gde ode.

Barem da se ne zaboravi pusta "sota" i njena istorija.
 
Šota je šiptarsko kolo, a kod nas je prepevana i napravljena ko svadbena u doba "bratstva i jedinstva"...
Moguće da je vezana i za razna zločinačka orgijanja...
A po Balkanskom poluostrvu je svašta pomešano....

Evo dokumentarca o pesmi "Aj ruse kose curo imaš" gde su prokrstarili po Balkanu pa ova ista melodija ima više tekstova,Srbija, Bosna, Makedonija,Bugarska,Grčka, Turska i u većini slučajeva ljubavnih a ima i "oslobodilačkih" i svi tvrde da je izvorna i da pripada njihovom narodu a da su je drugi "ukrali"...

Whose Is This Song? / Chia e tazi pesen? (Adela Peeva, 2003) - Polyvore
 
Šota je šiptarsko kolo, a kod nas je prepevana i napravljena ko svadbena u doba "bratstva i jedinstva"...
Moguće da je vezana i za razna zločinačka orgijanja...
A po Balkanskom poluostrvu je svašta pomešano....



Nije moguce-vec sigurno...licnosti su postojale...i ima dokumenata.

makar da se pesma izbrise iz diskografije Nenada Jovanovica...koji ce nam k....
 
fotografiju to dvoje razbojnika sam video, a u potpunosti sam saglasan da nam ne treba ta pesma ni za šta... Ne treba ni Nenadu, sigurno...
 
Sledeći put kopiraj u linku sve posle jednako da ispadne onako lepo ;)

Znači to je to...a koji tačno kraj ili grad ovaj govor predstavlja?



izvor: facebook


Jel ovo tačno?

Pa za LESKOVAC, VLASOTINCE...

ne znam da i je tacni, u zurbi sam sad ne mogu da citam, svratio sam na kratko.... pozzz a zasto nema pod kljuc, nisam citao???
 
Natrag
Top