Kome je greh pripisan ako je Isus Bog i Čovek

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hoćeš reći da si laž podržavao?

Jesam. Otvoreno kažem..iako tada to nisam znao. Ali ti iako znaš da je laž ti nećeš da promeniš mišljenje. Ja sam delimičnu laž pomešanu sa istinom zastupao jer sam tako naučen i sledio tvrdnje drugih dok ih nisam sam preispitao. Kada sam se uverio u drugačije ja sam to prihvatio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jesam. Otvoreno kažem..iako tada to nisam znao.

Sada još manje znaš u kakvu laž vjeruješ.

Ali ti iako znaš da je laž ti nećeš da promeniš mišljenje.

Ja sam siguran da je istina ovo što ja vjerujem, jer tako vjeruje Kristova Crkva već dva tisućljeća.

Ja sam delimičnu laž pomešanu sa istinom zastupao jer sam tako naučen i sledio tvrdnje drugih dok ih nisam sam preispitao. Kada sam se uverio u drugačije ja sam to prihvatio.

Ni u što ti sam sebe nisi uvjerio. Ovo što ovdje iznosiš došapnuo ti je đavlina.

Tko niječe Sina nema ni Oca.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nebitan je moj stav, činjenice su bitne. A činjenice pokazuju da se tvoje vjerovanje kreće "na valu šaputanja đavline". Da si ti do svojih vjerovanja došao uz pomoć Duha svetog i predano proučavanje Boga i Božje rječi, ne bi ti svoja vjerovanja mjenjao k'o čarape.

Opet poštujem i takvo razmišljanej. Ali da se mi bavimo temom...

Kako je greh mogao pasti na Boga? Po tvojoj teološkoj postavci stvari.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sve je rečeno. Ako izneseš nešto suvislo, osim dosadašnje svoje antikristovske mantre, rado ću se osvrnuti.

P.S. Koja je tvoja misija ovdje.
Rečeno da na Boga je pao greh. Ok...ja to ne prihvatam jer je to potpuno u neskladu sa Božijom pravednošću i dalje implikacije su takođe jako neprihvatljivo.
Poštujem tvoj stav pak
 
Natrag
Top