Koliko su jevandjelja pouzdana?

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ko ti je rekao da su lagali? Ja to rekao i priznao? :roll:

Jesi Stratuf radio pismene vježbe ili sastave u osnovnoj školi??????

Izgleda da ti nisi radio vezbe. Pravilno je: jesi li.
Logika ti nije jaca strana. Ako je Luka napisao jedno a ostali drugo, to znaci da neko laze. Dalje, to znaci da su jevandjelja nepouzdana i da je biblija busna kao sir.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Izgleda da tebi logika nije jača strana. Pošto ne vidiš kako se vezuju rečenice. Ja ne samo da sam radio vježbe nego ih i pregledam. A na netu brzo kucam. A tvoja logika nije validna.

Osim tvoje priče nijedan doakz nisi dao za svoje tvrdnje. Ajd malo pogledaj ove rečenice pa mi reci zašto je Lukin stih dokaz da je Isus zadnje riječi rekao u tom stihu?

Koje su bile zadnje Isusove reči sa krsta?

Matej 27:46 » "A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?"

Marko 15:34 » "I u devetom satu povika Isus glasno govoreći: Eloi! Eloi! Lama savahtani? Koje znači: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?"

Luka 23:46 » "I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu."

Jovan 19:30 » "A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh."
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Izgleda da tebi logika nije jača strana. Pošto ne vidiš kako se vezuju rečenice. Ja ne samo da sam radio vježbe nego ih i pregledam. A na netu brzo kucam.

Gde radis? U vrticu? Kucas na tastaturi, ne na netu.


Matej 27:46 » "A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?"

Marko 15:34 » "I u devetom satu povika Isus glasno govoreći: Eloi! Eloi! Lama savahtani? Koje znači: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?"

Luka 23:46 » "I povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu."

Jovan 19:30 » "A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh."

Probacu opet da ti objasnim. Redovi boldovani crvenom bojom se razlikuju od reda u crnoj boji. Hajde probaj opet da ih procitas i uporedi.
Da ponovim opet, u stripovima pise da supermen leti. Da li je to dokaz da leti i da postoji?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gde radis? U vrticu? Kucas na tastaturi, ne na netu. :roll:tease

Da li znaš kako se vezuju rečenice??????????????

:roll:

Ajd malo :???:

Ako ne znaš dobićeš 1

A ja sam ih davno pročitao, pa sada tebe pitam kako se vezuju rečenice???????

Šta je, teško a? :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Izvini, malo sam te zapostavio, gledam kosarku (mocni Partizan). Dakle, tvrdis da Marko, Mateja i Jovan lazu.
Cekaj da probam da vezem recenice.

Svrši se. I priklonivši glavu predade duh -rekao i umro pa je onda oziveo i rekao -Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu- umro je opet pa je opet oziveo i rekao- Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio? - pa je opet umro.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nije opet umro. Jednom je umro. Ajd kada naučiš kako se vezuju rečenice javi se za raspravu. Nije sramota reći da ne znaš kako se vezuju rečenice.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nije opet umro. Jednom je umro. Ajd kada naučiš kako se vezuju rečenice javi se za raspravu. Nije sramota reći da ne znaš kako se vezuju rečenice.

Znaci da imas problem i sa brojevima, sto i nije cudno jer za matematiku je potrebna logika.

Svrši se. I priklonivši glavu predade duh. - jedna smrt

ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu- jos jedna smrt

To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?" -ej, pa ovde ne pise da je umro

Znaci dve razlicite verzije u kojoj je umro a u Marku, najstarijoj verziji nije umro. Nigde ne pise da je umro! Auuu, koliko su busna ova jevandjelja.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Auuuuu, pa ti ne znaš kako se vezuju rečenice. Dakle ovdje se radi o vezivanju rečenica, koje dokazuju hronologiju događaja.

Evo malo da ti pojasnim.

Džon je otišao u prodavnicu. Kasnije je posjetio pozorište.

Džon je otišao u prodavnicu. Kada je izašao iz prodavnice otišao je u bioskop.

Sjedi 0 ni 1 ne bi dobio.

Između prodavnice i pozorišta je mogao obići još 2, 5, 10 itd. mjesta.

A zna se da je odmah nakon izlaska iz prodavnice otišao u bioskop.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Auuuuu, pa ti ne znaš kako se vezuju rečenice.

Tripo, ti opet kao papagaj. Po tvojoj verziji je Isus tri puta umro i tri puta oziveo.

images.jpg Vezuj recenice, vezi, biblija nije kontradiktorna, vezi, biblija nije kontradiktorna. Vezi, biblija, recenice, biblija, vezi. Recenice. Vezi. Biblija.
 
Natrag
Top