Koliko je dana Isus proveo u grobu?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
On moze da se nada cemu god mu je volja, ali ja ne odlasim uskoro.
Zar nije pravo cudo da su se svi JS povukli sa borbene linije i ne znam sta cekaju.
Marko, to njihovo se odbraniti ne moze.
Sve zajednice imaju probleme tu i tamo, ali kod JS je to katastrofa.

Ja se iskreno njima divim, kao Zaokretu sto se bori. Ali on takodje posustane, pa ga nema mesecima, i onda se vrati sa opet istom pricom.

Stalno se ponavlja kao da nismo oborili to.

A ja mislim da vecinu JS ne zanima sta mi ovde pisemo. Zaokret cak i razmisli o tome (on je iskren), ali se onda samom sebi izgovara, i ubedjuje sam sebe da je u pravu. A kad ga pobedis u raspravi, umesto da prizna poraz, on nestane, kao otisao je u sluzbu..

Mozda i jeste, ali pre ce biti da je zapravo otisao da razmisli o svemu i da se oporavi.. Nesme on dugo biti s nama, jer to bi pogubno uticalo na njegovu veru..

Kad sam mu jednom prilikom dokazao iz Zaharije da prorok Isusa naziva Jehovom, kad sam kontaktirao i rabina da potvrdi prevod (posto je Ris tvrdio da nas prevod nevalja a njihov valja), te kad sam mu postavio izjavu tog rabina na forumu (covek zna hebrejski) koji je potvrdio moje navode - da tamo u tekstu stoje dva (Jehove) YHWH i da ispred Jehove nikako ne moze stojati 'melek' (andjeo) kao u njihovom prevodu, pobegao je glavom bez obzira. Nije ga bilo mesecima.

A ja se obradovao , reko covek je konacno shvatio istinu, kad ono on napravio novi profil pod imenom Zaokret. Ja reko pa dobro, mozda se "zaokrenuo", kad ono on nastavlja po starom.

Bas mi je zao sto on ne razume, al sta ces, ja ga volim kao brata..

Sto se tice ostalih, tu je bio i Malecki, koji je redom blokirao sve koji mu se suprotstavljaju argumentima, i kad je sve izblokirao onda je pisao sam sa sobom.

Bila je i neka devojka, koja bas i nije nesto vesta u odgovorima, i ona je nestala, bio je i neki sa smajlijem na profilnoj, i jos jedan zaboravio sam ime, pa kad nije mogao da mi odgovori na pitanja, onda me je prijavljivao moderatorima bez razloga, pa su ga pitali zasto bez razloga prijavljuje. Onda je poceo da me psuje i vredja i vice "kad ces vec jednom otici sa foruma"..

Strasno..

Ali svi oni nisu pravi tipicni Svedoci, koji idu od vrata do vrata.. Tako da ne smemo Svedoke prosudjivati po ovakvima koji prave ispade na forumu..

Za ostale neznam jesu li bili, ja ih nisam video, mozda oni i citaju sta pisemo al cute..

Pozdrav...
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Bila je i neka devojka, koja bas i nije nesto vesta u odgovorima, i ona je nestala
Nesećam se nje

bio je i neki sa smajlijem na profilnoj,
Toje ovaj

AApocketz

tu je bio i Malecki, koji je redom blokirao sve koji mu se suprotstavljaju argumentima, i kad je sve izblokirao onda je pisao sam sa sobom.
Toje ovaj
97325.jpg


jos jedan zaboravio sam ime, pa kad nije mogao da mi odgovori na pitanja, onda me je prijavljivao moderatorima bez razloga, pa su ga pitali zasto bez razloga prijavljuje. Onda je poceo da me psuje i vredja i vice "kad ces vec jednom otici sa foruma"..

Baš me zanima tkoje taj

Kome lije samo ovaj pripadao , da nije on

spedy12
Muški, 46, iz zagreb
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Urednice, vidis da se mi , koji verujemo, nikako ne mozemo sluziti po pitanju Hristovog boravka u grobu, molim te, posto si ti neutralan, daj ti presudi ko je u pravu: Hriscani koji veruju da je proveo tri dan u grobu i da je vaskrsao u nedelju; ili JS koj tvrde da je proveo cetiri dana i vaskrsao u ponedeljak.

Hvala uinapred na odgovoru!
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Urednice, vidis da se mi , koji verujemo, nikako ne mozemo sluziti po pitanju Hristovog boravka u gromu, molim te, posto si ti neutralan, daj ti presudi ko je u pravu: Hriscani koji veruju da je proveo tri dan u grobu i da je vaskrsao u nedelju; ili JS koj tvrde da je proveo cetiri dana i vaskrsao u ponedeljak.

Hvala uinapred na odgovoru!
Marko1932, meni je odavno jasno da se vi vjerujući ljudi - iz raznih vjerskih denominacija, ni oko čega ne možete složiti niti naći zajednički jezik, mada vam je svima isti temelj vjere. Možete raspravljati do sudnjega dana, ali to će biti uzaludan trud, jer će te svi ostati ušančeni u svojim rovovima, u čvrstom uvjerenju da je vaše poimanje vjere jedino ispravno i od Boga blagosloveno. Da je to tako, potvrđuje činjenica o broju vjerskih denominacija koje danas postoje u svijetu. Tvoj poziv da ja presuđujem ko je od vas u pravu, odbijam..., jer mislim da će se i sam Gospod Bog naći na teškim mukama kada vam bude morao presuđivati!:)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko1932, meni je odavno jasno da se vi vjerujući ljudi - iz raznih vjerskih denominacija, ni oko čega ne možete složiti niti naći zajednički jezik, mada vam je svima isti temelj vjere. Možete raspravljati do sudnjega dana, ali to će biti uzaludan trud, jer će te svi ostati ušančeni u svojim rovovima, u čvrstom uvjerenju da je vaše poimanje vjere jedino ispravno i od Boga blagosloveno. Da je to tako, potvrđuje činjenica o broju vjerskih denominacija koje danas postoje u svijetu. Tvoj poziv da ja presuđujem ko je od vas u pravu, odbijam..., jer mislim da će se i sam Gospod Bog naći na teškim mukama kada vam bude morao presuđivati!:)

Urednice, veoma sam ti zahvalan na ovako humoristickom odgovoru.
Slatko sam se ismejao!

Pozdrav
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ovo pitanje je samo za Jehovine svedoke:

Ovde je svecano Zaokret izjavio da je Isus vaskrnuo u PONEDELJAK.
Pa sam se setio da vidim kako su oni to preveli u svom prevodu Biblije:
Evo kako to pise:
"Po suboti, u svanuce prvog dana u tjednu... i gle dogodio se jaki potres, jer je andjeo Jehovin sisao s neba, prisao grobu i odvalio kamen... A andjeo rece zenama: Ne boj te se ,jer znam da trazite Isusa koji je bio prikovan na stup! NIJE OVDJE, JER JE VASKRSRSNUO..." Matej 28,1-6

Zaokrete, gde ti je ovde PONEDELJAK??????
Nemoguce je da JS ne poznaju ni osnovne pojmove sta pise u Bibliji.

Cekamo da nam Zakret objasni prvod svoje Kule strazare
.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zaokrete, pa naveo sam ti dokaze iz tvoga preve Biblija, pa zar ti ni u to ne verujes?
Isus je posle subopte vaskrsano u prvi dan sedmice a to je nedelja.
Priznajes li da je pogresno to sto si izajvao da je Isus vaskrsao u ponedeljak?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Zaokrete, pa naveo sam ti dokaze iz tvoga preve Biblija, pa zar ti ni u to ne verujes?
Isus je posle subopte vaskrsano u prvi dan sedmice a to je nedelja.
Priznajes li da je pogresno to sto si izajvao da je Isus vaskrsao u ponedeljak?

Putevi koji vode do Boga nedokućivisu. Još su nedokućive izmišljotine Jehovini svedoka , jer ih ni oni sami nisu u stanju objasniti

Marko tebi ljep pozdrav od mene , samo bi dodala ovu poslovicu: Najokrutnije laži često se izreknu šutnjom.

Pa eto zašto Jehovni svedoci šute
 
Natrag
Top