Koliko je dana Isus proveo u grobu?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne postavljajte žive linkove drugih sajtova i ne spamujte ovu temu, da vam postovi ne bi bili brisani!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
U pravu si! Ali ako je nedelja prvi dan, onda Jevreji ne praznuju sesti dan ni po nasem kalendaru nego sedmi - Subotu.
Mmedjutim, postojali su ranije crkveni kalendari u kojima je to izmenjeno, a to je pogresno.

Drugo, dobro si rekao da je nedelja prvi dan sedmice, a Bozja zapovest zahteva da praznujemo SEDMI dan, a ne prvi. Zar to nije pogresno?

Nije pogrešno, jer mi slavimo sedmi dan, nedelja je za nas Shabbat.[/QUOTE]

Drago mi je da si to tako lepo i jasno izjavio.

Ajde da sada zajedno pogledamo kako se ta tvoja izjava slaze sa Bozijom zapovesti:

"Sest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A SEDMI JE DAN SUBOTA, POCINSAK POSVRCEN JAHVI BOGU TVOJEMU." 2. Mojsijeva 20,9.10.Prevod Stvarnost.


Da zakljucimo: Ko je u pravu, ti ili sveznajuci Bog koji je to napisao u Svom zakonu?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pravi hriscani, koje postuju Sveto piamo, veruju da je isus proveo u grobu TRI DANA, Patak, Subotu i Nedelju. Ne pise nigde da to moraju biti 72 puna sata.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"PO SUBOTI U SVANICE PRVOGA DANA U TJEDNU, MARIJA MAGDALENA I DRUGA MARIJA, DOSLE SU POGLEDATI GROB...A ANDJEO JE REKAO ZENAMA:... NIJE OVDJE JER JE USKRSNUO, KAO STO JE REKAO." Matej 28,1-6 Prevod Stvarnost
A On je rekao da ce "vaskrsnuti treci dan" i tako je i bilo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Odgovor je sasvim jasan: "Po Suboti na osvaitak prvoga dana sedmice."
Ako Zaokret tvrdi da nije tako, treba da nam nadje tekst u Bibliji koji tvrdi suprotno, ali takav tekst ne postoji. Zato pozivamo JS kao i Zaikreta da odbace zablude i da slede Biblijska uputstva.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
"PO SUBOTI U SVANICE PRVOGA DANA U TJEDNU, MARIJA MAGDALENA I DRUGA MARIJA, DOSLE SU POGLEDATI GROB...A ANDJEO JE REKAO ZENAMA:... NIJE OVDJE JER JE USKRSNUO, KAO STO JE REKAO." Matej 28,1-6 Prevod Stvarnost
A On je rekao da ce "vaskrsnuti treci dan" i tako je i bilo.
Odgovor je sasvim jasan: "Po Suboti na osvaitak prvoga dana sedmice."
Ako Zaokret tvrdi da nije tako, treba da nam nadje tekst u Bibliji koji tvrdi suprotno, ali takav tekst ne postoji. Zato pozivamo JS kao i Zaikreta da odbace zablude i da slede Biblijska uputstva.

Ako pod zabludama misliš samo na nepoznavanje dana kada je Isus uskrnuo, onda grešiš. Jer nije samo to u pitanju. Džehovini svedoci, tj Raseloci su apostate.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Koliko je dana Hristos boravio u grobu?
Mi na osnovu Biblije tvrdimo TRI,
A Zaokret tvrdi: CETIRI, konkretno izjavio je da je vaskrsao u ponedeljak, a nije u nedelju.
Ko je u pravu, a ko je skreno sa puta?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Koliko je dana Hristos boravio u grobu?
Mi na osnovu Biblije tvrdimo TRI,
A Zaokret tvrdi: CETIRI, konkretno izjavio je da je vaskrsao u ponedeljak, a nije u nedelju.
Ko je u pravu, a ko je skreno sa puta?
Marko odgovorice ti kada izgubis interes za temu i odes. Zato da bude njegova poslednja. Jasno je njemu da gresi...
 
Natrag
Top