Kojekude Srbijo

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
96
..nisam došla na ovaj forum zato što volim Srbiju..nego zato što mi se forum dopada..a što se tiče vesele zemlje u kojoj živim ..pa već mi je malko muka od svega..ovde je uvek neko za nešto kriv..ovde se stalno neko optužuje..a tužilaštvo ne podiže optužnice..ovde se mladost na tačke kupuje..ovde znanje nažalost ne vredi nego kupljena diploma...do god tako bude..budućnost neće postojati...dok se to ne promeni..nema napred..ma koliko ja nešto volela ili ne..to su činjenice..Ovde se usvoje zakoni samo da bi imali čega da se ne pridržavamo..neki dan mi je lik kome sam uzaludno pokušala da objasnim da je nešto gde on parkira pešačka staza..odgovorio da je pismeniji od mene...i za pismene i nepismene nešto je pešačka staza ili parking..bojim se da smo opet na pravom putu..za nigde...yes3
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Upravo tako, potpisujem! Kod nas bas vlada ona "zakon je tu da bi se krsio". Sve dok je to tako Srbija upravo ide "nikuda". Sta da kazem na to da su u Novom Sadu jednom decku na raskrsnici kod Futoske pijace gde je uvek minimum 200 ljudi uzeli 200 din, a niko nista,....
 
Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
283
a sto ste njoj stavili da je urednik kad je zensko
valjda treba urednica.... :|
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
96
a sto ste njoj stavili da je urednik kad je zensko
valjda treba urednica.... :|

...zato sto sam ja damma u plavom.
smajlisesminka.gif
 
LEGEND
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
4.736
a sto ste njoj stavili da je urednik kad je zensko
valjda treba urednica.... :-|

Moze i jedno i drugo, to je njihov izbor i njihova privilegija, mi ostali ne mozemo da biramo,
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
434
Ma zajebi uvek nam je neko kriv,krivi smo sami (tj neki pojedinci). Oni su birali gamad,oni su ostavljali gamad i uvek biraju gamad,niko da se seti da udari puch da sjebemo to vise da smrvimo sto smo trebali u startu,koliko je ljudi dobilo otkaze,daj boze da docekamo da se otvore granice pa da vidimo koliko ce mladih ostati u drzavi,imaju svi da zapale preko grane i da sljakaju tamo,sve je sjebano ovde i to uglavnom krivicom ne samo politicara nego onih klosara koji imaju kintu i njihove klosarske dece (cast izuzecima),nas je sjebala pohlepa,naivnost,lenjost i glupost,brat brata nevoli u kurac sve vise ortaka gledam kako se fiksaju,nekad je bilo "brate hoces li da igramo fudbal,basket,da opalimo kantericu i tako" a sta sad brate hoces da uzmes fiks,sve je jebeno trulo,nije valjalo pre a ni sad i nece ni valjati ni posle ako sami ne uvidimo svoje greske, mi smo potencijalno jedini narod kojeg greske iz istorije nista nisu naucile. Toliko od mene a vi sad komentarisite sta hocete jebe mi se za sve koji lose misle o meni.
 
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
23
Ma zajebi uvek nam je neko kriv,krivi smo sami (tj neki pojedinci). Oni su birali gamad,oni su ostavljali gamad i uvek biraju gamad,niko da se seti da udari puch da sjebemo to vise da smrvimo sto smo trebali u startu,koliko je ljudi dobilo otkaze,daj boze da docekamo da se otvore granice pa da vidimo koliko ce mladih ostati u drzavi,imaju svi da zapale preko grane i da sljakaju tamo,sve je sjebano ovde i to uglavnom krivicom ne samo politicara nego onih klosara koji imaju kintu i njihove klosarske dece (cast izuzecima),nas je sjebala pohlepa,naivnost,lenjost i glupost,brat brata nevoli u kurac sve vise ortaka gledam kako se fiksaju,nekad je bilo "brate hoces li da igramo fudbal,basket,da opalimo kantericu i tako" a sta sad brate hoces da uzmes fiks,sve je jebeno trulo,nije valjalo pre a ni sad i nece ni valjati ni posle ako sami ne uvidimo svoje greske, mi smo potencijalno jedini narod kojeg greske iz istorije nista nisu naucile. Toliko od mene a vi sad komentarisite sta hocete jebe mi se za sve koji lose misle o meni.


Upravo tako kao što si napisao.

Orvel je 'davno rekao: „Onaj ko kontroliše prošlost, kontroliše budućnost; onaj ko kontroliše sadašnjost, kontroliše prošlost"


Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni budućnost!


Srbi bi trebali da pročitaju knjigu Arčibalda Rajsa pod upozoravajućim nazivom Čujte Srbi! Čuvajte se sebe! koju je on napisao pre blizu 100. godina, u kojoj je Rajs do detalja objasnio sve naše probleme i mane i šta to treba da menjamo kod sebe.

Gledajući ovu knjigu iz današnjeg ugla, ostavlja veoma gorak i poražavajući utisak da nije napisana pre skoro 100. godina, nego maločas. Drugim rečima situacija se kod nas od tada uopšte nije ni menjala, ostala je ista, a sada je situacija čak i gora nego tada. :(
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Apsolutno se ne slazem sa tobom. Glavni krivci smo mi, a optuzivati Tadica ili bilo koga drugog je samo alibi za sopstvenu nemoc - tvoju, moju, nasu.
Nas, "m"i ima x hilada ili x desetina hiljada...pojedinaca istih ko i ubrzanoprosedelitadić...pa šta nije on kriv nego "mi" pa i on je "mi"...to krivi smo "mi" je demagogija teška...
kakva bre nemoć, a kakva to treba pojedincu moć? Nikada pojedinci nisu menjali ništa uvek je to radila "masa" a da "masa" nešto promeni treba prvo mentalno da se upegla u niveletu ili kritično stanje pa da onda se nešto promeni...ako će svi da pale van, da se fiksaju, kockaju, plaču nad sopstvenom sudbinom, itd...nema promene a ni kritične mase i onda "tadićilinekoistislični" vlada 5000 hiljada godina...
A francuskinje šešir, niti nose, niti imaju besnu prošlost, nit pa svetlu budućnost, nit pa srpkinje, imaju muža na glavi...To nije ni lovačka priča ni vic nego trelalalala...Ko ne veruje put pod noge pa skokne do francuske na 7 dana i sve će mu biti jasno samo zapažanjem onog što vidi na ulici...
A zakoni se pišu da bi se poštovali ali isto tako ikršili...Tako bilo od pamtiveka pa isada...I naravno kako kog zakači...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
23
Nas, "m"i ima x hilada ili x desetina hiljada...pojedinaca istih ko i ubrzanoprosedelitadić...pa šta nije on kriv nego "mi" pa i on je "mi"...to krivi smo "mi" je demagogija teška...
kakva bre nemoć, a kakva to treba pojedincu moć? Nikada pojedinci nisu menjali ništa uvek je to radila "masa" a da "masa" nešto promeni treba prvo mentalno da se upegla u niveletu ili kritično stanje pa da onda se nešto promeni...ako će svi da pale van, da se fiksaju, kockaju, plaču nad sopstvenom sudbinom, itd...nema promene a ni kritične mase i onda "tadićilinekoistislični" vlada 5000 hiljada godina...
A francuskinje šešir, niti nose, niti imaju besnu prošlost, nit pa svetlu budućnost, nit pa srpkinje, imaju muža na glavi...To nije ni lovačka priča ni vic nego trelalalala...Ko ne veruje put pod noge pa skokne do francuske na 7 dana i sve će mu biti jasno samo zapažanjem onog što vidi na ulici...
A zakoni se pišu da bi se poštovali ali isto tako ikršili...Tako bilo od pamtiveka pa isada...I naravno kako kog zakači...

Citiraću ovde deo iz pesme "Putuj Evropo" Đorđa Balaševića koji je isto fenomenalno opisao šta je naš problem:


O, nisu krivci primitivci što su pokupili mast.
Korov nikne 'di god stigne. Ma, svaka njima čast.
Krivi smo mi.
Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili.



U prevodu sami smo sebi najveći neprijatelji i dušmani, i niko nam nije kriv, nego smo mi sami krivi. Naivni smo i lako podvodljivi, za šaku para ćemo prodati i najrođenijeg.

Tužno ali istinito. :(
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top