Kojekude Srbijo

Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
83
:arrow: Da li je Srbija koju volim realna cinjenica ili zivi samo u mojoj glavi i knjigama?
:arrow: Da li mi je Srbja pruzila ono sto zasluzujem i ono sto ocekujem od nje?
:arrow: Da li u srbiji ima buducnosti i vidim li sebe sutra u njoj?
:arrow: Do kada ce pojedinci kojih je sve vise ziveti na grbaci nas obicnih smrtnika?
:arrow: Mogu li ja nesto da uradim da nam svima bude bolje?
:arrow: Da li ste nekada pogledali, ali stvarno pogledali, svoje roditelje?
:arrow: Da li vam oni izgledaju srecno (ne mislim na obostranu ljubav i postovanje)?
:arrow: Da li ste obratili paznju na lica obicnih ljudi koja svakodnevno srecete? Ne cini li vam se da nisu srecna? Pogledajte im oci - nema sjaja!
:arrow: Da li sam ja (vi) kriv(i) sto je to tako?

1.nerealna
2.ne
3.ne u skorije vreme
4.dogod im mi to dozvoljavamo
5.kao pojedinac..ne
6.uvek,ali ih ,nažalost nema više
7.a šta je sreća..relativan pojam
8.vrlo je tužno posmatrati ljude u Srbiji
9.kao pojedinac..ne,kao masa..da

Svi smo mi dozvolili da dodje do ovoga,pojedinac tu ništa nemože...'složna braća kuću grade'..samo što su tu 'složna braća' oni koji se bogate na naš račun
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Mene su zbog ovakvih i slicnih tema izbacivali sa raznih foruma podvodeci to pod pokusaj politiziranja istih. Narodna svest je na kriticno niskom nivou i ogranicena je sa jedne strane Pinkom a sa druge evrointegracijama. U Srbiji je sr*** i to je cinjenica. Kada to shvatis i pobunis se, ili te ekskomuniciraju, ili te ubede da si lud. Blagosloven je onaj koji zivi u neznanju. Sto manje znas, manje te boli glava.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Medjutim, da li ste ikada sebi postavili pitanje sta u stvari znaci ta "moja ljubav prema Srbiji"? Ili: da li Srbija mene voli isto toliko i na isti nacin - iskreno, bezuslovno, cisto...?

Možda. Samo biće da to zauzvrat nema ko da sprovede do tebe/nas.
__________________________

Odnosilo se na amere pre nekih 30-tak godina, a sada (mi inače, recimo tehnološki, kaskamo mnogo više, al' ajd') pasuje i nama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
38
Ma SRBIJA je super samo kada bi bilo ovo u potpisu mom bilo bi jos bolje bilo bi bolje da vlada onaj koji ima muda a ne tadic koji se u ovoj drzavi pita ko i ja

Za neke "ima neistina da su značajnije od istina" D. Cosic, ovo u celosti se odnosi na predhodni stav da bi bilo bolje da vlada ...., jer miodavnone biramo da nama vladaj, vec da ....

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Forum je super. Drzava je nesto nama dato po prirodi. Nismo je mi izabrali. Mi je samo kroz svoj zivot doterujemo, nije ona zivi organizam, ona je delo "nas".

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

"Nije tako.Zato treba razmotriti, u svemu ovom, i ono drugo misljenje, pa bude li i ono opovrgnuto, onda sasvim pogresno misljenje vladu u duhu tvom". Dante
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
38
Moram da parafraziram Majakovskog - Drugovi, još jedan mali napor i na sve čemo oguglati
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2010
Poruka
10
Ко нема у вуГла тај (о)гугла .

;)
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Forum je super. Drzava je nesto nama dato po prirodi. Nismo je mi izabrali. Mi je samo kroz svoj zivot doterujemo, nije ona zivi organizam, ona je delo "nas".

Jeste, mi smo izabrali vlast ovu, ALI NE DA RADI OVO ŠTO RADI, već da radi po nekom sasvim drugačijem principu.
Nemam ništa protiv tebe, naprotiv, samo sam više sit kojekakvih rečitih opravdanja gde se uključuju i pohlepni rukovodeći organi.
Nema više mesta za "nisu oni krivi".. Ne, nisu krivi, jok, ja sam kriv. Ja i ti smo prokockali sve, oni su zlatni.

Kad krenu da nam seru po glavama bukvalno, onda ćemo pozatvarati sve lopurde i stoku, da. Ili možda kada nam vekna hleba bude skočila na 300 dinara po komadu? Ili možda kada budemo razmišljali o tome šta je jestivije? Čista travica, kora od hrasta ili pak kora od šljive? I to na koji način? A da pitamo prvo Džejmi Olivera šta on misli o tome? Hoćemo, samo nek' prođe još ova epizoda velikog brata ili survivora, jer ipak nije tako crno: "Dinar je ojačao u odnosu na evro ČAK 0.003 pare!" JUHU!
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2010
Poruka
10
Overlord:

Jeste, mi smo izabrali vlast ovu....
Ову власт нисмо изабрали сигурно ми већ САД и ЕУ.

На изборима већину су имали СРС, ДСС и СПС , а онда је Дача како сам рече под невиђеним притисцима

променио дрес и донео већину за ЕУ-ропске интеграције ....

;)
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
38
Cudim se ljudima sto gube vreme na nerazumnosti, bolje bi bilo da zive. O velikim ljudima nikada nije dovoljno receno ni kada su u pitanju njigove slabosti. Zar bez razloga pustamo da zivot prelazi preko nas. A zasto to cinimo? Zato sto nam nije sve jedno. A kad nam nije sve jedno, znaci da smo posteni. A kad smo posteni, svaka cast nasoj ludosti.
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2010
Poruka
38
Nemojte se brinuti. Nezadovoljstvo postojecim nije aktivno ni subverzivno. Ono se iskazuje u pasivnom zalu za boljom prosloscu.Vladajuca klika se oseca bezbednom jer nema levice. "srusilu su je demokratski nacionalisti a dotukli antitotalitarni legalisti". Nemogu da je sruse.
 
Natrag
Top