"Ko o čemu .....

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Da vidimo da li je tvoja optužba o mom neznanju osnovana na istini.
Neznam o kakvoj istini govoriš , ajmo pogledati ovo dolje što govoriš o plaćanju

crkvena taksa za krštenje iznosi 5.000 dinara, venčanje 7.000 dinara, opelo 5.500 dinara, parastos 3.000 dinara, osveštavanje kuće 3.000 dinara, razvod priznat u crkvi 3.000 dinara, a oglašen u Službenom glasniku 4.200 dinara.

Neznam običaje i pravila u Srbiji , ali kod mene u Hrvatskoj znam sto posto , krenimo redom , veliš :"crkvena taksa za krštenje iznosi 5.000 dinara ." Kodmene niko te ništa nepita , još svećenici daruju djjete . venčanje 7.000 dinara,
Kodnas opet ništa ,ako hoćeš nešto dat daš , ako nećeš nikote netraži .

opelo 5.500 dinara, parastos 3.000 dinara, Ovo neznam što znači . osveštavanje kuće 3.000 dinara . Posveta kuća kod nase je na dobrovoljnoj bazi . razvod priznat u crkvi 3.000 dinara .Kod nas je nemoguć crkveni razvod , što znači kadse jednom u crkvi vjenčaš crkveni razvod nemožeš dobit dok je god jedan od partnera živ , možeš imati novca kolko hoš , ali razvod nemoš dobit . oglašen u Službenom glasniku 4.200 dinara. Ako hoćeš dase oglasavaš , i to treba dase pkati ,epepe ,reklame se svugde plaćaju
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Neznam običaje i pravila u Srbiji , ali kod mene u Hrvatskoj znam sto posto , krenimo redom , veliš :"crkvena taksa za krštenje iznosi 5.000 dinara ." Kodmene niko te ništa nepita , još svećenici daruju djjete . venčanje 7.000 dinara,
Kodnas opet ništa ,ako hoćeš nešto dat daš , ako nećeš nikote netraži .

opelo 5.500 dinara, parastos 3.000 dinara, Ovo neznam što znači . osveštavanje kuće 3.000 dinara . Posveta kuća kod nase je na dobrovoljnoj bazi . razvod priznat u crkvi 3.000 dinara .Kod nas je nemoguć crkveni razvod , što znači kadse jednom u crkvi vjenčaš crkveni razvod nemožeš dobit dok je god jedan od partnera živ , možeš imati novca kolko hoš , ali razvod nemoš dobit . oglašen u Službenom glasniku 4.200 dinara. Ako hoćeš dase oglasavaš , i to treba dase pkati ,epepe ,reklame se svugde plaćaju

U Crkvi Zapada, Katoličkoj, krštenje se ne naplaćuje, venčanje isto tako, blagoslov domova, koji se vrši u zavisnosti od običaja, ili odmah nakon Božića, ili nakon Bogojavljenja - Sveta Tri Kralja, se takođe ne naplaćuje. Ni jedan jedini sakrament se ne naplaćuje. Uz to, u Crkvi nema destka (osim kod Neokatekumenaskog pokreta, ali oni su druga priča, za neko drugo vreme i drugi forum)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U Pravoslavlju se naplaćuje.

Ali nije bitno krštenje samo po sebi, već predanje Bogu, obraćenje, i novorođenje Svetim Duhom.
Krštenje je samo vidljivi čin promene koja se predhodno dogodila u čovekovom biću.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali nije bitno krštenje samo po sebi, već predanje Bogu, obraćenje, i novorođenje Svetim Duhom.
Krštenje je samo vidljivi čin promene koja se predhodno dogodila u čovekovom biću.

A za to se prvo polaže ispit iz poznavanja radova "malog svetla" pred tročlanom komisijom (valjda predstavljaju ona tri anđela iz Otkrovenja, ostala trojica čekaju ispred vrata ili ih je direktorijum korporacije izbacio da ne smetaju rad komisije?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A za to se prvo polaže ispit iz poznavanja radova "malog svetla" pred tročlanom komisijom (valjda predstavljaju ona tri anđela iz Otkrovenja, ostala trojica čekaju ispred vrata ili ih je direktorijum korporacije izbacio da ne smetaju rad komisije?

Ovo je veliko neznanje ili svesno gnusno obmanjivanje lažima.

Dakle, da bi neko bio kršten u Adventističkoj crkvi, on prvo treba da tu odluku donese bez ičije prisile i nagovaranja.
Potom da sa pastorom ili biblijskim učiteljem - prođe kroz proučavanje osnovnih istina biblije, a u međuvremenu da doživi živo iskustvo sa Bogom u pokajanju, predanju i obraćenju, i novorođenju Svetim Duhom, i posvećenju, nakon čega on čini zavet sa Bogom krštenjem u vodi kao vidljivi čin i svedočanstvo promene koja se u njemu dogodila.

Nigde, ponavljam nigde se u tom proučavanju osnovnih istina ne koriste spisi Ellen White, niti se ona pominje, već isključivo biblija.

U temama osnovnih istina postoji odeljak o duhovnim darovima, i proročkom daru, i kandidatu za krštenje se može napomenuti da je Adventistička crkva proroštva, i da se taj dar ispoljavao u prošlosti u radu pionira Adventističke crkve Ellen White, ali i ne mora.

U mom slučaju kada sam se spremao za krštenje to nije bilo pomenuto, jer sam ja pre toga već sedam godina bio prisutan u crkvi, i prihvatao istinu da je Bog dao proročki dar osobama unutar crkve u prošlosti.

Dakle, i ovog puta je ova laž protivnika doživela potpuni promašaj.

Amin!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je veliko neznanje ili svesno gnusno obmanjivanje lažima.

Dakle, da bi neko bio kršten u Adventističkoj crkvi, on prvo treba da tu odluku donese bez ičije prisile i nagovaranja.
Potom da sa pastorom ili biblijskim učiteljem - prođe kroz proučavanje osnovnih istina biblije, a u međuvremenu da doživi živo iskustvo sa Bogom u pokajanju, predanju i obraćenju, i novorođenju Svetim Duhom, i posvećenju, nakon čega on čini zavet sa Bogom krštenjem u vodi kao vidljivi čin i svedočanstvo promene koja se u njemu dogodila.

Nigde, ponavljam nigde se u tom proučavanju osnovnih istina ne koriste spisi Ellen White, niti se ona pominje, već isključivo biblija.

U temama osnovnih istina postoji odeljak o duhovnim darovima, i proročkom daru, i kandidatu za krštenje se može napomenuti da je Adventistička crkva proroštva, i da se taj dar ispoljavao u prošlosti u radu pionira Adventističke crkve Ellen White, ali i ne mora.

U mom slučaju kada sam se spremao za krštenje to nije bilo pomenuto, jer sam ja pre toga već sedam godina bio prisutan u crkvi, i prihvatao istinu da je Bog dao proročki dar osobama unutar crkve u prošlosti.

Dakle, i ovog puta je ova laž protivnika doživela potpuni promašaj.

Amin!


Hmm, Mire tvrd drugačije, a on je zamalo bio vaš, još uvek mu se vuku ti "bibličarski" tragovi, ali na dobrom je putu hvala Bogu da se oslobodi zloga duha "bibličarenja", isto tvrdi i Slap, i mnogi drugi na forumima. Nemam nikavog razloga da im ne verujem.

Pravi Hrišćani, ne oni koji poverovaše ljudima - čekaocima znaju ovo i ne treba im nikakva komisija,koju je ljudski um stvorio.

"Pazite da svoje pravednosti ne činite pred ljudima da vas oni vide. Inače nema vam plaće u vašeg Oca koji je na nebesima. Kada dakle dijeliš milostinju, ne trubi pred sobom, kako to po sinagogama i ulicama čine licemjeri da bi ih ljudi hvalili. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti naprotiv, kada daješ milostinju — neka ti ne zna ljevica što čini desnica, da tvoja milostinja bude u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti!

Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskršćima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti. I kad postite, ne budite smrknuti kao licemjeri. Izobličuju lica da pokažu ljudima kako poste. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti naprotiv, kad postiš, pomaži glavu i umij lice da ne zapaze ljudi kako postiš, nego Otac tvoj, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti." Mt 6, 1-6.16-18

Znam da će sada da sledi i da je sotona citirao pisma, ali na vašu žalost, sotona nisam, vi koji negirate SINA i Hulite na Duha, jeste.

On, čije ime ne zaslužujete da u usta svoja uzmete rekao je kroz Izaiju:

"Ovo govori Gospodin:

»Viči iz sveg grla, ne suspreži se! Glas svoj poput roga podigni. Objavi mom narodu njegove zločine, domu Jakovljevu grijehe njegove.

Dan za danom oni mene traže i žele znati moje putove, kao narod koji vrši pravdu i ne zaboravlja pravo Boga svoga.

Od mene ištu pravedne sudove i žude da im se Bog približi: 'Zašto postimo ako ti ne vidiš, zašto se trapimo ako ti ne znaš?'

Gle, u dan kad postite poslove nalazite i na posao gonite radnike svoje. Gle, vi postite da se prepirete i svađate i da pesnicom bijete siromahe.

Ne postite više kao danas, i čut će vam se glas u visini! Zar je meni takav post po volji u dan kad se čovjek trapi?

Spuštati kao rogoz glavu k zemlji, sterati poda se kostrijet i pepeo, hoćeš li to zvati postom i danom ugodnim Gospodinu?

Ovo je post koji mi je po volji, riječ je Gospodina Boga: Kidati okove nepravedne, razvezivat spone jarmene, puštati na slobodu potlačene, slomiti sve jarmove; podijeliti kruh svoj s gladnima, uvesti pod krov svoj beskućnike, odjenuti onog koga vidiš gola, i ne kriti se od onog tko je tvoje krvi.


Tad će sinut poput zore tvoja svjetlost, i zdravlje će tvoje brzo procvasti. Pred tobom će ići tvoja pravda, a Slava Gospodnja bit će ti zalaznicom. Vikneš li, Gospodin će ti odgovoriti, kad zavapiš, reći će: 'Evo me!'«


Ne osuđuje vas niko, do Boga samoga. Ne mrtva slova na papiru, nego Onaj Koji Jeste.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne komisija, već Božja crkva koju je on podigao i dao joj autoritet i sulu da propoveda jevanđelje.
Apostoli su krstili, prva crtkva je krstila, i tako je do danas.

Dakle, sve je u Bogu i od njega.

Amin!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne komisija, već Božja crkva koju je on podigao i dao joj autoritet i sulu da propoveda jevanđelje.
Apostoli su krstili, prva crtkva je krstila, i tako je do danas.

Problem je u tome [to ono [to sebe naziva HAC, nije crkva. Nema apostolsko nasleđe, i nema pečat Duha Svetoga. Na način na koji vi tumačite crkvenost, svaka skupina može za sebe da tvrdi da je crkva, a to i radi većina Sola Scriputaratora, optud ih je 50.000, a ako u to dodamo i vas i Džehoviste, onda ih ima najmanje 50.003, jer postoje Trinitaristuički čekaoci, kao i monadni čekaoci sedmog dana. Mada, to je ista "zajednica", jer ispovedaju veru u EGW.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Problem je u tome [to ono [to sebe naziva HAC, nije crkva. Nema apostolsko nasleđe, i nema pečat Duha Svetoga. Na način na koji vi tumačite crkvenost, svaka skupina može za sebe da tvrdi da je crkva, a to i radi većina Sola Scriputaratora, optud ih je 50.000, a ako u to dodamo i vas i Džehoviste, onda ih ima najmanje 50.003, jer postoje Trinitaristuički čekaoci, kao i monadni čekaoci sedmog dana. Mada, to je ista "zajednica", jer ispovedaju veru u EGW.

pišeš gluposti.

Adventistička crkva i te kako ima sve ono što si pomenuo, i pečat i silu Svetoga Duha koji osvedočava i menja čoveka koji dođe u dodir sa Božjim narodom, putem istine reči Božje koju crkva poseduje.

I još nešto.

ASD je organizovano telo koje sačinjava mnoštvo Adventističkih crkava koje postoje u oko 250 zemalja sveta, sa oko 25 miliona vernika, koje su organizovane u Generalnu konferenciju.

Dakle, ko su ostali i šta su, to nije naš posao da mislimo, već misija koju je Bog dao crkvi, a to je objava jevanđelja svetu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Adventistička crkva i te kako ima sve ono što si pomenuo, i pečat i silu Svetoga Duha koji osvedočava i menja čoveka koji dođe u dodir sa Božjim narodom, putem istine reči Božje koju crkva poseduje.

Nema ništa od toga. Nema hirotonije. A pečat Duha Svetoga nije KJV ili koji već prevod koristiše pioneers.
 
Natrag
Top