Ko je Zver iz Knjige Otkrivenja?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Strana A:

U rujnu 1933. osnovana je tzv. „Reich church“, a evangelički biskup Ludwig Müller postao je njezin prvi biskup. Müllera je snažno podržao profesor Ernst Bergmann, koji je 1934. objavio dvadeset i pet točaka njemačke religije. One su, između ostalog, uključivale i ovo:

1. Židovski Stari zavjet, kao i dijelovi Novog zavjeta, nisu prikladni za novu Njemačku.

2. Krist nije bio Židov, nego nordijski mučenik kojeg su Židovi pogubili, ratnik čija je smrt spasila svijet od židovskog utjecaja.

3. Adolf Hitler je novi Mesija poslan na zemlju kako bi spasio svijet od Židova.

Adolf Hitler: „Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers: „Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Anglikanac Dean Inge: Ako želimo pronaci žrtvenog jarca na čija ramena možemo položiti jade koje je Njemačka donijela svijetu, ja sam sve više i više uvjeren da je najgori genij zla te zemlje, ne Hitler ili Bizmark ili Frederik Veliki, nego Martin Luther.

Strana B:

Na pitanje je li Pio XII. bio neutralan , te je li učinio dovoljno, Gary Krupp, američki Židov i utemeljitelj Fondacije "Pave The Way", jasno odgovara:

Bio je neutralan. Vatikan je morao ostati neutralan. Upravo je zbog toga Pio XII. mogao spasiti živote oko 800.000 Židova. To je djelovanje Katoličke Crkve pod vodstvom pape Pija XII. koji je to omogućio! Zanimljivo, ljudi odaju priznanje pojedinim biskupima ili svećenicima koji su pomagali i uglavnom se tu zaustavljaju, ne shvaćajući kako je to krenulo iz Vatikana. Kako netko može naivno misliti da biskupi posvuda rade istu stvar bez ikakve upute i zahtjeva. To je besmisleno.

Krupp je otvoreno progovorio i o svom odnosu prema Piju XII. i zaslijepljenosti uzrokovanoj neprestanim lažima onih koji su bili plaćeni za to.

I ja sam ga prezirao. A onda sam otkrio kako su nas varali i kako nas i dalje varaju oni koji sebe nazivaju povjesničarima. Tu nije riječ o povijesti već o postojanju privatnih agendi čiji je cilj uništavanje reputacije toga čovjeka… Posjedujemo mnoga pisma koja pokazuju kako je Papa slao novac za zaštitu Židova u Beč, Francusku, Sloveniju, čitavu Europu. Imamo svjedočanstva ljudi koja se nalaze u Vatikanu. Postojala je neka vrsta podzemne željeznice. Boravili su nekoliko tjedana u Vatikanu, te odlazili u Portugal , a potom u Dominikansku Republiku, kad bi se stekli uvjeti – a sve to pod vodstvom Pija XII. Židovski narod zaslužuje znati kako je taj čovjek jedan od rijetkih heroja Drugog svjetskog rata. Nažalost, Roosevelt, Churchill, mnogi američki Židovi nisu učinili dovoljno. Oni su mogli učiniti više. Ali ovaj čovjek je djelovao i to možemo dokazati! To znaju svi koji su živjeli u to doba! – kaže Krupp.
-------------------------------

Čini li vam se da ipak postoji neka razlika između ove dvije strane? Čak i ako ne znate zbrajati do tri, drž'te se Luthera i s njime ste u leglu zvijeri.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zasto je onda Rimokatolicka crkva sluzila Hitleru i Musoliniju, i pozdravljala Nacistickim pozdravom, a u Hrvatskoj pobila toliko nevinih ljudi, zena, dece, Srba, Jevreja, Roma, itd..

Znaci.
Ipak ti predstoji metla, pa ciscenje ispred svojih vrata.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Zasto je onda Rimokatolicka crkva sluzila Hitleru i Musoliniju, i pozdravljala Nacistickim pozdravom, a u Hrvatskoj pobila toliko nevinih ljudi, zena, dece, Srba, Jevreja, Roma, itd..

To samo znači da su oni koji su te "poučavali" magarca i lažova od tebe napravili. S njima se ti razračunavaj, oni su ti zlo učinili.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Čini li vam se da ipak postoji neka razlika između ove dvije strane? Čak i ako ne znate zbrajati do tri, drž'te se Luthera i s njime ste u leglu zvijeri.

Luther? Da je samo on.

Luther zaista jeste započeo "reformaciju", ali ništa manje zlo nisu bili oni koji su nakon njega došli. Krv nevinih je i na Calvinu, Cvingliju, Puritanskim "teolozima"...

Ps. Ponoviću, "reformacija" uopšte nije imala veze sa Svetim Pismom, nego isključivo sa voljom za moć. Svi "reformatori" su, a to potvrđuju činjenice, bili narcisoidni psihopate željni moći.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To samo znači da su oni koji su te "poučavali" magarca i lažova od tebe napravili. S njima se ti razračunavaj, oni su ti zlo učinili.


To znaci da si ti revizionista istorije, uz mnoge u Hrvatskoj koji pokusavaju da negiraju holokaust nad Srbima, Jevrejima, Romima, u Jasenovcu, Ausvicu.. itd, projekat katolicke NDH, i njihovih saveznika, nacisticke Nemacke na celu sa Hitlerom, i fasisticke Italije na celu sa Musolinijem i Rimokatolickom crkvom.

To zna ceo svet, i znas i ti, ali se ovde pravis Tosa, glumeci ko zna sta, i ko zna koga, a druge osudjujuci da lazu.

Onda ceo svet po tebi laze.

Lazu dokumenti, fotografije, svedocenja prezivelih iz logora, laze istorija sudjenja ratnim zlocicima, lazu pobijene zrtve...

Svi lazu, samo je Stvarnoslap u pravu.

Ali u njegovim zluradim snovima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
To znaci da si ti revizionista istorije, uz mnoge u Hrvatskoj koji pokusavaju da negiraju holokaust nad Srbima, Jevrejima, Romima, u Jasenovcu, Ausvicu.. itd, projekat katolicke NDH, i njihovih saveznika, nacisticke Nemacke na celu sa Hitlerom, i fasisticke Italije na celu sa Musolinijem i Rimokatolickom crkvom.

To zna ceo svet, i znas i ti, ali se ovde pravis Tosa, glumeci ko zna sta, i ko zna koga, a druge osudjujuci da lazu.

Onda ceo svet po tebi laze.

Lazu dokumenti, fotografije, svedocenja prezivelih iz logora, laze istorija sudjenja ratnim zlocicima, lazu pobijene zrtve...

Svi lazu, samo je Stvarnoslap u pravu.

Ali u njegovim zluradim snovima.

Rekoh ti, magarca i lažova "učitelji" od tebe napraviše. Moje je reći ti istinu, a ti kako te volja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti onim sto pises - pokazujes simptome jednog opsteg ludila, i krajnje pokvarenosti.

To je tvoja stvar, ali kada bi ovo neko citao sa strane, mislim da bi se cudom cudio, da neko moze tako nesto da pise.

Znas ti sve, nego ti je miliji papa od istine.

A ko zna, mozda to radis i za novac, pa ne smes da priznas isinu, jer te kontrolisu oni koji te finansiraju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ti onim sto pises - pokazujes simptome jednog opsteg ludila, i krajnje pokvarenosti.

Provjerite jeste li zaraženi iskrivljenom poviješću zapada "zadrtih znanstvenika". Vjerujete li sljedeći izjavama?

-Katolička crkva motivirala je i aktivno sudjelovala u gotovo dva tisućljeća antisemitskog nasilja, opravdavajući ga krivnjom Židova za raspeće Isusa, sve dok Drugi Vatikanski sabor nije posramljeno povukao to učenje 1965. No, Crkva još nije nadoknadila štetu nastalu činjenicom da se papu Pija XII s pravom naziva "Hitlerovim papom."

- Tek nedavno postali smo svjesni iznimno prosvijećenih kršćanskih evanđelja koja su uskogrudni katolički prelatimi davno potisnuli.

- Nakon što su postali službena religija Rimskoga Carstva, kršćani su brzo i brutalno progonom istrijebili pagane.

- Pad Rima i uspon Crkve jako je ubrzao poniranje Europe u tisućljeće neznanja i zaostalosti. To mračno doba trajala je sve do renesanse/prosvjetiteljstva kada su se svjetovni učenjaci probili kroz stoljeća katoličkih prepreka razumu.

-Papom potaknuti križarski ratovi samo su prvo krvavo poglavlje u povijesti ničim izazvana i brutalna europskoga kolonijalizma.

- Španjolska inkvizicija mučila je i ubila golem broj nevinih ljudi za „izmišljene“ zločine, kao što su vještičarenje ili bogohuljenje.

-Katolička Crkva bojala se znanstvenika i progonila ih, što je jasno na slučaju Galileja. Stoga se znanstvena „revolucija“ dogodila uglavnom u protestantskim društvima jer samo unutar njih Katolička Crkva nije mogla suzbiti neovisnu misao.

- Budući da joj uopće nije smetalo ropstvo, Katolička Crkva nije učinila ništa da se suprotstavi njegovu uvođenju u Novi svijet niti da ga se učini humanijim.

-Sve donedavno katoličko se viđenje idealne države svodilo na frazu o "božanskom pravu kraljeva". Slijedom toga Crkva se žestoko protivila svim pokušajima uspostave liberalnijih oblika vladanja, zdušno podržavajući diktatore.

- Upravo se protestantskom reformacijom slomilo represivno katoličko kočenje napretka te uvelo kapitalizam, religijsku slobodu i moderni svijet.


Svaka od ovih izjava dio je opće kulture, široko je prihvaćena i često se ponavlja. No, svaka je od njih laž, a mnoge su potpuna suprotnost istini. Jedno poglavlje bit će posvećeno pregledu njihovih nedavnih ponavljanja te će se pokazati da je svaka zasigurno neistinita.

Možda se pitate zašto ovakve notorne laži opstaju, ako su doista neistine. Dijelom zbog toga što se jako međusobno podupiru i što su duboko utkane u našu opću kulturu tako da se čini nemogućim da ne budu istinite. Olako se pretpostavlja da bi se u našim „prosvijećenim“ vremenima takve tvrdnje zasigurno odavno odbacile kada bi bile lažne. Kad sam prvi put čuo tvrdnju da je španjolska inkvizicija prolila jako malo krvi, a usto bila i jaka potpora umjerenosti i pravdi, priznajem da sam je odbacio kao još jedan pokušaj zaostala i pažnje željna revizionizma koji traži pažnju. Međutim, bio sam šokiran kada sam nakon daljnjeg istraživanja otkrio da je u stvari, između ostaloga, upravo inkvizicija spriječila da se ubilačka manija proganjanja vještičarenja, koja je cvjetala u većini Europe tijekom 16. i 17. stoljeća, proširi na Španjolsku i Italiju. Umjesto spaljivanja vještica inkvizitori su poslali nekoliko ljudi na vješala jer su spaljivali vještice.

Nisam rimokatolik i nisam napisao ovu knjigu kako bih obranio Crkvu. Napisao sam je kako bih obranio povijest.

Rodney Stark, Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti
--------------------

Rekoh ti. "Učitelji" tvoji od tebe napraviše magarca i lažova, a i "ludilu si u dvorištu".

Moja je obveza prema Bogu istinu ti reći, a ti kako te volja.
 
Natrag
Top