Ko je stvorio coveka bog otac jahve ili bog sin isus

Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Dragi moj ako je to biblijska nauka gde je to napisano? ako tako nešto nije napisano čija je to onda nauka??

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Dakle "oni" Bogovi u množini kažeš da nisu jedno telo sa tri glave nit jedna glava sa tri lica, samo zato što si proniko u Sveto Trojstvo budi ljubazan pa obijasni forumašima šta su i kako su ta množina bogova jedan Bog a ne tri bogova?

Dodato posle 18 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Dragi moj ja nemam običaj da se ponavljam, računam da su svi ovde zreli ljudi ili recimo hrišćani pa tako i da znaju šta naučavaju. Ako je to moja greška ponoviću vam isto pitanje

Kažite nam istinu "šta je Isus Tomi?" drugo

U Mateju 25,31 za Isusa se govori da je Gospod a ne da je Bog tako?

Dok u Jovana 20,28 ja kažem za Isusa da je on ope Gospod naš baš onako kako je i napisano!

Tako da pomenuti stihovi ne naučavaju o množini Bogova ili ne daj bože o nekakvom trojstvu (trijadi) bogova još manje da je Isus Bog.
Dragi moji može li neko ovde da mi da defiiciju reči BOG i naravno koga ili šta citirate da znam na šta vam se bazira to vaše verovanje.

Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------




Dakle na šta baziraš (ko oblikuje) tvoje verovanje i ko upravlja tvojim mislima kada je u pitanju Isusovo rođenje (još uvek stvpljivo čekam da mi daš obijašnjenje šta je Isus Tomi)
Drugo kome Isus sedi sa desne strane? dragi moj biblijski stih ti se traži da ima validitet sve ono što ti ovde govoriš.

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------




Obijasni na osnovu čega ti se bazira verovanje (neki biblijski stih koji to naučava imaš) da se Isus odrekao svojih Božanskih atributa i umro za nas? Kažeš da se Isus rodio u ljudskom telu, a ja pitam u kakvom telu je Isus umro?
Ne razumem kako se Isus mogao javiti Avramu i ostalima? dali bi ti bio ljubazan i da to obijasniš??
Dragi moj dali bi i ti hteo da mi odgovoriš na jedno pitanje??

"Šta je Tomi bio Isus"?



Kada bi naše molitve bile usmeravane ka Svetom Duhu onda bi se izgubio
smisao postojanja božanske ličnosti Svetog Duha, jer je njena funkcija
upravo da nas inspiriše na molitve. Zato upravo i postoji kao posebna
ličnost, jer je besmisleno da se jedna ISTA LIČNOST MOLI SAMA SEBI kroz nas.
A osim toga, sam Bog ne bi mogao drugačije da bude i živi u nama, jer niko
od grešnika ne može videti Oca a ostati živ.

Ovde sam objasnio smisao zašto je neophodno da postoji Bog sa tri ličnosti,
u jednoj raspravi sa muslimanima:

Jedan je Bog koji je stvorio vreme i prostor. Ne možemo govoriti o mnozini
nečega van vremena i prostora, jer da bi nešto bilo u mnozini, ono mora biti
vremenski i prostorno definisano, a van vremena i prostora ne postoje uslovi
za mnozinu.

Naravno, iako je Bog jedan, to ne znači da on nema vise licnosti kojima se
otkriva svojim stvorenjima u vremenu i prostoru.

Sam Bog je van vremena i prostora, gde ne postoji mnozina, pa je zato
besmisleno zakljucivati da ako se On u vremenu i prostoru manifestuje kroz
tri licnosti, da je to mnogobostvo.

A zašto se Bog nama otkriva kroz svoje tri licnosti?

Svi ćemo se sloziti da je sam Bog u svojoj slavi takav da mu niko gresan ne
može pristupiti i ostati ziv. Ali kako onda da mu pristupimo? Kako da
postanemo svesni potrebe za Bogom, kada u svom otpalom stanju samog Boga ne
želimo i On se od nas povukao? Kako ja da postanem svestan potrebe za Bogom
kada plemenite motive u sebi nemam, izuzev ako sam Bog mene ne nadahne tim
motivima? A kako će da me nadahne, ako se gresan covek ne može sa njim
susresti i ostati ziv? Bog je to omogućio preko svoje licnosti Svetoga Duha,
koja mi iznutra otkriva istinu o Bogu, i tako ka Njemu usmerava, a kada se
Bozjem Duhu pokorim, On živi u meni kroz Svetoga Duha. Dakle, dve licnosti
bozanstva su neophodna. A onda se namece i potreba za trecom bozanskom
licnoscu. Kako sam već pao u razne grehe, ako bi me Bog spasao, On ne bi bio
pravedan. Bez obzira na moje pokajanje, plata za greh je smrt. Neko mora da
plati kaznu za moje grehe. Jedino Onaj ko je dao Zakon koji sam prekrsio,
može da umre umesto mene i da me iskupi za moje krsenje Njegovog zakona. A
kako Bog može da me iskupi za moje grehe kada sam Bog ne može da umre? Pa
naravno, preko One bozanske licnosti koja će uzeti prirodu stvorenog bica i
kroz Nju poneti kaznu koju su pala bica zasluzila za svoje grehe, a to je
licnost Isusa Hrista. Sve je to i dalje jedan Bog, jer, kao sto je jasno,
van vremena i prostora ne može da postoji mnozina.

A to što mnogi ne veruju da je Isus Bog, to je zato što ne shvataju prirodu
i tezinu svojih greha. Da shvataju šta je to greh, shvatili bi da bez
Iskupitelja ne mogu stajati pred nebeskim Ocem, shvatili bi potrebu za
Njime, a Onaj ko može da ih iskupi svojom žrtvom, to svakako ne može da bude
samo jedan covek, već jedino Bogocovek, Bog koji je kroz ljudsku prirodu
zauzeo naše mesto, da bi nama pokajanim gresnicima obezbedio svoje mesto,
svoje carstvo slave. A razlog zasto mnogi ne veruju da je Sveti Duh Bog
jeste sto ne svhataju potrebu za unutrasnjom reformom koju samo On može da
izvede i ne shvataju potrebu za Njegovim vodjstvom. Oni kojima su i molitve
Oci samo formalne, ne shvataju ni potrebe za atributima bozanstva ni ostalih
licnosti Svetog Trojstva.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
pozdrav ovde faki prvo da se zahvalim ucesnicima foruma,za to sto uvazavate ucesnike foruma i ne vredjate se medju sobom.

"VELIKO HVALA" procitajte 1 timotiju 3:16 (16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.)

ako vam ovo nije dosta nacicu vam jos,"BRAVO TRIPO 41 POKAZAO SI IM TO STO TREBA"

Jehovini svedoci nadam se da ste procitali 1 timotija 3:16 vi tvrdite da je isus arhangel mihail e pa nije citajte ovo( "JEVREIMA 1:2-5

GLAVNI STIH 5") ISTO TAKO TA VASA PROROCANSTVA DA JE ISUS PRISUTAN 14,18,35,45,75,76 GODINE VASE PROROCANSTVO JE FATALNA KATASTROFA PO VAS.

CITAJTE JS.("SOLUNNJANIMA 2:1-8)(1 Ali vas molimo, braćo, za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista, i za naš sastanak u Njemu,
2 Da se ne date lasno pokrenuti od uma, niti da se plašite, ni duhom ni rečju, ni poslanicom, kao da je od nas poslana, da je već nastao dan Hristov.

3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,

4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.

5 Ne pamtite li da sam vam ovo kazivao još kad sam kod vas bio?
6 I sad znate šta zadržava da se ne javi u svoje vreme.
7 Jer se već radi tajna bezakonja, samo dok se ukloni onaj koji sad zadržava.

8 Pa će se onda javiti bezakonik, kog će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svog;)



"OBRATITE PAZNJU VEOMA VAZNO"(2 Da se ne date lasno pokrenuti od uma, niti da se plašite, ni duhom ni rečju, ni poslanicom, kao da je od nas poslana, da je već nastao dan Hristov.
3 Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,)!!!!!!!

CITAJ RIMLJANIMA10:9,13 (9 Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen. 10 Jer se srcem veruje za pravdu, a ustima se priznaje za spasenje.
11 Jer pismo govori: Koji Ga god veruje neće se postideti.

12 Jer nema razlike među Jevrejinom i Grkom: jer je On Bog svih, i bogat za sve koji Ga prizivaju.

17 (Molim vas, pak, braćo, čuvajte se od onih koji čine raspre i razdore na štetu nauke koju vi naučiste, i uklonite se od njih;
18 Jer takvi ne služe Gospodu našem Isusu Hristu nego svom trbuhu, i blagim rečima i blagoslovima prelašćuju srca bezazlenih.)

DELA APOST.4:12(VEOMA VAZNO!!!11 Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednom drugom spasenja;
12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti.)!!!

POZDRAV OD FAKY SWERIGE

Dodato posle 16 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Isto tako tu se pominje rec ( "zidari") a mi vrlo dobro znamo ko su (" zidari")a tosu (" masoni zidari") poticu jos iz egipta do hrista i postoje i danas i jaki su kao nikad do sada i iz njih ce izaci sin pogibije.



Faky

Dodato posle 27 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ZA AApocketza Isus je tomi ( Господ мој и Бог мој" (Јован 20,28))

DELA 4:12 (12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti.)

(JOVAN 1:1-5)(1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
2 Ona beše u početku u Boga.

3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.

4 U Njoj beše život, i život beše videlo ljudima.
5 I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.)(JOVAN 1:9-11 9 Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.

10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

11 K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.)(JOVAN 1:14 14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.) IMA JOS AKO ZELIS NACICU ZA TEBE

POZDRAV OD FAKI


Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

DRUGA SOLUNJANIMA 2:16 16 A sam Gospod naš Isus Hristos, i Bog i Otac naš, kome omilesmo i dade nam utehu večnu i nadu dobru u blagodati,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
ZA JEVREINA

MOZE BITI DA SI U PRAVU A STA CEMO S ISUSOVIM RECIMA JA SAM ALFA I OMEGA TO JEST POCETAK I KRAJ.
Šta sa tim? Pa On je taj koji ima poslednju reč...On je taj koji će problem greha rešiti jednom zanavek. On je Alfa i Omega, prvi i poslednji, početak i svršetak!

Dodato posle 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Obijasni na osnovu čega ti se bazira verovanje (neki biblijski stih koji to naučava imaš) da se Isus odrekao svojih Božanskih atributa i umro za nas? Kažeš da se Isus rodio u ljudskom telu, a ja pitam u kakvom telu je Isus umro?
Ne razumem kako se Isus mogao javiti Avramu i ostalima? dali bi ti bio ljubazan i da to obijasniš??
Dragi moj dali bi i ti hteo da mi odgovoriš na jedno pitanje??

"Šta je Tomi bio Isus"?
Pa ne treba ti nikakav Biblijski stih da bi video kakav je Isus vodio život, da je na kraju i rekao da i mi možemo činiti veća čuda ako živimo u skladu sa Njegovim zakonima. Isus je umro u ljudskom telu. Osećao je bol isto kao što bi i mi osećali.
Isti onaj Tvorac koji je stvorio čoveka, koji je bio sa Adamom i Evom, koji im je postavio test poslušnosti, isti taj Tvorac je i došao među ljude u ljudskom obliku da bi platio otkup za greh koji su počinili u početku Adam i Eva, a onda lančano i mi. Imaš onaj poznati stih Jovan 8;58 Исус им је рекао: „Заиста, заиста, кажем вам, пре него што се Аврам родио, ја сам постојао.”
Tomi je Isus bio Bog.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Bravo jevrein nemam reci

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ZA AApocketz procitaj 12-sti post jos jednom ako nisi razumeo
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Evo dokaza da je Isus Bog stvoritelj. Da su Otac, Isus Sin i Duh Sveti jedno isto. Nađi gdje piše Ime i tu jasno stoji porijeklo imena Isus i njegovo značenje. Isus doslovno znači Jahve Исус - Википедија
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Bravo tripo 41 imas petlju pokazao si im pravu stvar pa nek razmisljaju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Име

Име Исус потиче од грчке речи Ίησους (Iēsous), која је хеленизација хебрејске речи יהושע (Јехошуа) од хебрејско-арамејског ישוע (Јешуа), што значи Јахве спасава. Христос је титула која потиче од грчке речи Χριστός (Christós), односно помазаник, што се подудара са хебрејским називом речи месија (машиах).




Da pročitao sam ja to odavno!



Dragi moj ni ovde gde si mi ti dao čitati ne piše da je Isus Jahve, u stvari piše da ime Isusovo znači "JAHVE SPASAVA" što opet se dokazuje da JAHVE JE TAJ NAŠ SPASITELJ i on spasava posrestvom žirtve pomirenja. A žrtva pomirenje nije ništa drugo do sam Isus drugi Adam. Ovo dragi moji za vas jeste preteška hrana.


Nego ja još uvek strpljivo čekam da mi neko odgovori šta je Isus Tomi??

Tek da vidim ko se to vama rodio i ko vam je umro? onda da mi čitate iz vaše biblje i stih da vidimo ono što naučavate da vam se ti vaši bogovi iz množine (Sveto Trojstvo sa tri lica) rađaju i umiru.


Dakle Isus na zenlji šta je on bio?


Bog, Bogočovek ili nešto treće.


A ako biste bili ljubazni neka mi neko obijasni i ova pitanja, jer stvarno ne svatam vam tu vašu nauku o Bogovima iz množine.

Pominjali ste vašeg Boga iz množine da ima više lica, dakle recite mi koliko lica taj vaš Bog množine ima?
Pominjete da vam se taj vaš Bog množine javio u tri ličnosti, dakle Koliko ličnosti u jedno lice?

Govorite da imate jednoga Boga Svetu Trojicu pa me interesuje šta naučavate koliko osoba u jednog vašeg Boga?
Posebno me zanima šta kažete koji li vam je taj svemogući Bog imajući u obzir množinu božanstava trojstva u više lica?
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
ZA AAPOCKETZ:EPA BRATE EVOTI KAD BAS OCES.

OVO PISE U SVIM BIBLIJAMA CAK I U NOVI SVET PROVERENO FAKT.


1 TIMOTIJU 3:16(16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se " neznabošcima," verova se na svetu, uznese se u slavi.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

14 U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom i oproštenje greha; 15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.

16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.

17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.

18 I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi;


Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

7 Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.


Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

27 Potom reče Tomi: Pruži prst svoj amo i vidi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi neveran nego veran.
28 I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.

29 Isus mu reče: Pošto me vide verovao si; blago onima koji ne videše i verovaše.


Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jovan 20:27,28,29. Ovo ti je za tomu a naci ccu jos moram prvo da spremim stihove to bas i nije tako lako.

Pozdrav od faky

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

JOVAN 21:25 25 A ima i drugo mnogo što učini Isus, koje kad bi se redom popisalo, ni u sami svet, mislim, ne bi mogle stati napisane knjige. Amin.

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

1 timotiju 3:16 zasto tu nije napisano jehova ?,zato sto nikako nemoze ne rimujese odmah bi provalili da je u novi svet promenjen tekst.

Jovan 20:28 i zasto ovaj sti isto pise cak u novi svet prevod?

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

5 I reče Onaj što seđaše na prestolu: Evo sve novo tvorim. I reče mi: Napiši, jer su ove reči istinite i verne.
6 I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava.

7 Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.

8 A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga.

9 I dođe k meni jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša napunjenih sedam zala poslednjih, i reče mi govoreći: Hodi da ti pokažem nevestu, Jagnjetovu ženu.

Otk. 4:1, Otk. 17:

OTKRIVENJE JOVANOVO 21:22 22 I crkve ne videh u njemu: jer je njemu crkva Gospod Bog Svedržitelj, i Jagnje.

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

OTKRIVEJE:2218-20 18 Jer svedočim svakome koji čuje reči proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
19 I ako ko oduzme od reči knjige proroštva ovog, Bog će oduzeti njegov deo od knjige života, i od grada svetog, i od onog što je napisano u knjizi ovoj.

20 Govori Onaj koji svedoči ovo: Da, doći ću skoro! Amin. Da, dođi, Gospode Isuse.


Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Samo kazi ja mogu jos da nadjem stihova za gospoda sam spreman da se borim do jutra, a ti?

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

28 ЋpekrЫyh
Ответил
YvmЌw
Фома
kaЬ
и
eдpen
сказал
aйtТ,
Ему,
„O

kжriсw
Господь
mou
мой
kaЬ
и
х

yeсw
Бог
mou.
мой.
29 lЎgei
Говорит
aйtТ
ему
х

ѓIhsoиw,
Иисус,
†Oti
Потому что
ҐЕrak‹w
ты увидел
me
Меня
pepЫsteukaw;
ты поверил?
mak‹rioi
Блаженны



не
Юdсntew
увидевшие
kaЬ
и
pisteжsantew.

28 ЋpekrЫyh
Ответил
YvmЌw
Фома
kaЬ
и
eдpen
сказал
aйtТ,
Ему,
„O

kжriсw
Господь
mou
мой
kaЬ
и
х

yeсw
Бог
mou.
мой.
29 lЎgei
Говорит
aйtТ
ему
х

ѓIhsoиw,
Иисус,
†Oti
Потому что
ҐЕrak‹w
ты увидел
me
Меня
pepЫsteukaw;
ты поверил?
mak‹rioi
Блаженны



не
Юdсntew
увидевшие
kaЬ
и
pisteжsantew.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo ti i grcki original nadam se da znas ruski jer nemam na srpski.

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

1 TIMOTEJU 3:16


16 kaЬ
И
хmologoumЎnvw
общепризнанно
mЎga
великая
¤stЬn
есть


t°w

eйsebeЫaw
благочестия
must®rion:
тайна;
€Ow
Который
¤fanerЕyh
был явлен
¤n
в
sarkЫ,
плоти,
¤dikaiЕyh
был признан правым
¤n
в
pneжmati,
Духе,
Кfyh
был сделан видим
ЋggЎloiw,
ангелам,
¤khrжxyh
был возвещён
¤n
в
¦ynesin,
народах,
¤pisteжyh
был облечён верой
¤n
в
kсsmД,
мире,
Ћnel®mfyh
был вознесён
¤n
в
dсjъ.
славе.

1 TIMOTEJU 3:16


16 kaЬ
И
хmologoumЎnvw
общепризнанно
mЎga
великая
¤stЬn
есть


t°w

eйsebeЫaw
благочестия
must®rion:
тайна;
€Ow
Который
¤fanerЕyh
был явлен
¤n
в
sarkЫ,
плоти,
¤dikaiЕyh
был признан правым
¤n
в
pneжmati,
Духе,
Кfyh
был сделан видим
ЋggЎloiw,
ангелам,
¤khrжxyh
был возвещён
¤n
в
¦ynesin,
народах,
¤pisteжyh
был облечён верой
¤n
в
kсsmД,
мире,
Ћnel®mfyh
был вознесён
¤n
в
dсjъ.
славе.

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

15 ¤Њn
если

же
bradжnv,
буду медлить,
бna
чтобы
eЮd»w
ты знал
pЗw
как
deЭ
надлежит
¤n
в
oаkД
доме
yeoи
Бога
ЋnastrЎfesyai,
вести себя,
ґtiw
та, которая
¤stЬn
есть
¤kklhsЫa
Церковь
yeoи
Бога
zЗntow,
живущего,
stиlow
столп
kaЬ
и
ҐdraЫvma
опора
t°w

ЋlhyeЫaw.
истины.

15 ¤Њn
если

же
bradжnv,
буду медлить,
бna
чтобы
eЮd»w
ты знал
pЗw
как
deЭ
надлежит
¤n
в
oаkД
доме
yeoи
Бога
ЋnastrЎfesyai,
вести себя,
ґtiw
та, которая
¤stЬn
есть
¤kklhsЫa
Церковь
yeoи
Бога
zЗntow,
живущего,
stиlow
столп
kaЬ
и
ҐdraЫvma
опора
t°w

ЋlhyeЫaw.
истины.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
1 TIMOTIJU 3:16(16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se " neznabošcima," verova se na svetu, uznese se u slavi.

Dragi moj nema potrebe da pišeš duge textove a i kada navedeš biblijski stih poželjno je i da ga pojasniš da bi svatili o čemu ti govoriš.
Drugo pošto još nisi odgovorio na prethodne postove pretpostavljam da ti ruše veru u to Sveto Trojstvo Bogova sa licima koji jesu tri ličnosti ili tri osobe ali nisu tri Boga nego samo jedan.

Nisi ti dragi moj ni za kakvu diskusiju, nit znaš šta tvrdiš nit šta naučavaš, to ti nešto načuo od filološkog fakulteta i ovde pretrpavaš bez ikakog reda.
Ovaj stih po 1 Timoteju 3,16 je upravo tako, veliko je to Trojstvo neka pobožna tajna zato predlažem da o tome ne diskutiraš.

Nego ja bi tebi dragi moj veoma rado obijasnio ovaj tvoj pomenuti stih samo ako mi ti to dozvoliš. A potom ako imaš prigovor jer to osporavaš a ti slobodno daj tvoj kontraargumenat isključivo baziran na bibliju jer to je dijalog i diskusija gde se raspravlja o pismu.
 
Natrag
Top