Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Ko je stvorio coveka bog otac jahve ili bog sin isus

tripo 41

tripo 41

Član
Svaku temu se pretvorili u pljuvanje advet.

JS bar rasp. o temi. U Kološanima vidimo da sve što je stvroreno stvoreno preko Isusa, znači da On nije stvorenje nego stvoritelj.

piramida4

piramida4

SIN od Boga Jedinoga Oca JHVH -
G Yehoshua - NIJE NIŠTA STVORIO
jer je i sam stvorenje

======================================

MATEJ 19,4

On odgovori: "Zar niste čitali:

STVORITELJ OD POČETKA MUŠKO I ŽENSKO STVORI IH

MARKO 10,6

OD POČETKA STVORENJA MUŠKO I ŽENSKO STVORI IH.

MARKO 13,19

jer će onih dana biti tjeskoba kakve ne bi

OD POČETKA STVORENJA, KOJE STVORI BOG,

sve do sada, a neće je ni biti.

-------------------------------------------------------

Gospodin Yehoshua ne kaže – Ja sam stvorio…..,

nego kaže da postoji Jedan Stvoritelj,

nego kaže da postoji Jedan Bog Stvoritelj,

a o TOME Stvoritelju može se čitati u SZ.

U SZ Jedini Stvoritelj je Bog Otac JHVH.

Gospodin Yehoshua jasno i glasno kaže –
Bog Otac JHVH Stvoritelj – stvorio je ljude.

Gospodin Yehoshua nije nikada reko
da je On – G Yehošua – bilo što stvorio.

Zašto?

Pa zato jer Gospodin Yehoshua
niti je Bog, niti Stvoritelj.

mire000

mire000

Član
Jehova Bog je uz asistenciju svog sina Isusa i drugih andjela stvorio Adama.
Jesi li citao knjigu Enohovu? Ona je pisana pre Novoga Zaveta, a pisali su je jevreji, sto je za nas znacajno.. I znas li kako se u njoj ELOHIM naziva? Nije to "plural velicanstva" kao da se Bogu obracamo sa "Vi" - kako vi tvrdite, nego se radi o "vise bogova". Uzmi pa citaj i videces. I bas ta knjiga dokazuje da su i jevreji Elohim shvatali kao "mnozinu bogova" kao i mi sto danas shvatamo Boga! A ako te interesuje kako su onda jevreji bili monoteisti, i to cu ti objasniti ako te uopste interesuje, ako uopste i zelis diskutovati. Jer si kao padobranac koji izbacis ovde sve sta imas a onda netragom nestanes..

Dovoljna je ova knjiga, dakle razumevanje Elohima kod jevreja pa da vam se srusi cela nauka..

Poslednja izmena:
tripo 41

tripo 41

Član
Jesi li citao knjigu Enohovu? Ona je pisana pre Novoga Zaveta, a pisali su je jevreji, sto je za nas znacajno..
Potpuno nebitna stvar ko je pisao, ona nije ušla u Bibliju (SZ) jer nije u skladu sa njim.

I znas li kako se u njoj ELOHIM naziva? Nije to "plural velicanstva" kao da se Bogu obracamo sa "Vi" - kako vi tvrdite, nego se radi o "vise bogova". Uzmi pa citaj i videces. I
Oni ne tumače spise to za njih radi KS.

Dovoljna je ova knjiga, dakle razumevanje Elohima kod jevreja pa da vam se srusi cela nauka..
U tim knjigama ima određenih istina.