Ko je stvorio coveka bog otac jahve ili bog sin isus

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Napomena:
Piramida ne odgovara na nasa pitanja niti daje objasnjenja na nase komentare, nego samo lansir ucenje KULE SDTRAZARE.
Zato ga ja ignorisem. A to je ono sto sam i rekao, vecina koriste ovaj sajt za promociju svoje vere i spamovanje. Cak i oni koji odgovaraju, zapravo ne citaju odgovore, vec nastavljaju iz posta u post da ponavljaju isto.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "mire000, post: 2324483, član: 567156"] Zato ga ja ignorisem. A to je ono što sam ja rekao, većina koristi ovaj site za promociju svoje i spamiranja. Čak i oni koji odgovaraju, zapravo ne citaju odgovore, već nastavljaju iz posta u post da ponavljaju isto. [/ QUOTE]
daj mi jasni i glasni stih u kojem piše


Gospodin Yehoshua je stvorio .........................
Gospodin Yehoshua je Stvoritelj.
Gospodin Yehoshua sam kaže: Ja sam stvorio ..................... ..
Gospodin Yehoshua sam kaže: Ja sam Stvoritelj.

Dokaži da je Gospodin Yehoshua STVORITELJ -
takovim STIHOVIMA!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hocu, kad mi ti das jasni i glasni stih gde pise - "ISUS JE STVOREN!".

Dotle ne dam nista..

Vidis i ja mogu od tebe traziti "jasno i glasno'' i uslovljavati diskusiju, da" mora pisati odredjenim recima"!

Ako ne das ovo "ti si laza"!

Ajde da se igramo!!!

Mire, budalasto je pokušavati da se igra po njihovom. Taj stih oni neće naći. Jedino ako poistovete generala vojske Nebeske sa Isusom. Tada Isus jeste stvoren. Ali, niko nigde ne poistovećuje Isusa sa Mihaelom, osim Džehovista i Sabatarista, koji oči imaju, a ne vide, da bi, da je Isus u stvari Mihael, umesto kušnje u pustinji, bio rat, a nije.
A čitavu svoju budalaštinu oko poistovećivanja Isusa i Mihaela Arhanđela, stvorili su tumačeći i to pogrešno ime Mikhael, što znači ne kako oni tvrde Onaj kao Bog, nego pitanje KO JE KAO BOG, ili tačnije Niko nije kao Bog, tu je zatim i viđenje Yahoshue bar Nuna, i njegov susret sa junakom nebeskim koji je Israelu došao u pomoć, i kome se Yahoshua Bar Nun klanja. Slepi su da vide da je to niko drugi do sam Bog, Gibbor Milchama.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Hocu, kad mi ti das jasni i glasni stih gde pise - "ISUS JE STVOREN!".

Dotle ne dam nista..

Vidis i ja mogu od tebe traziti "jasno i glasno'' i uslovljavati diskusiju, da" mora pisati odredjenim recima"!

Ako ne das ovo "ti si laza"!

Ajde da se igramo!!!
logika

1.
koliko BOGOVA pravih postoji?
2.
dal je onaj koji je BOG = STVORITELJ?
3.
koliko Stvoritelja postoji po Bibliji?
4.
dokaži svoje tvrdnje - STIHOVIMA istinitim
 
Učlanjen(a)
12.01.2019
Poruka
16
logika

1.
koliko BOGOVA pravih postoji?

Bogova ima više (a God; objašnjenje po engleski) dok je B++ (The G++ ) samo jedan.

2.
dal je onaj koji je BOG = STVORITELJ?

Stvoritelj = Biće = Jedna Osoba (1.) stvara po drugoj Osobi (2.) silom treće Osoba (3.)


3.
koliko Stvoritelja postoji po Bibliji?

Otac je eksponirana osoba, tj. u javnoj nadležnosti nad svime ; dok Sin nije, jedno je imati javne odnose a drugo privatne. Apostoli su znali puno više od ostatka naroda jer su bili u privatnom odnosu. Kada Sin nastupa javno nastupa u ime Očevo, (i iz kuta naroda koji nisu išli za Isusom tako izgleda eksponirana samo jedna osoba) dok u privatnim odnosima nastupa u svoje i u Očevo ime (tako apostoli jedini i prvi saznaju za za Oca i Sina jer su vjerovali prvo Ocu= javno potom i privatno u intimi i Sinu unutar jednog Bića/Duha).

4.
dokaži svoje tvrdnje - STIHOVIMA istinitim

"4 Ja sam tebe proslavio na zemlji: dovršio sam djelo koje si mi dao da izvršim. "

Sedmoga dana Stvoritelj je počinuo (ne- "odmorio", kako bi to netko mogao protumačiti, nego stanje mirovanja u kojem se ne radi, kao jedna faza djelovanja, pa je počinak i potom slijedi nastavak) , Sin dovršava Očev naum/rad.

Zbrka nastaje zbog procedure u kojoj Jedan stvara na Drugom pa je tako iz kuta stvorenoga (ljudi) viđeno samo ono izvana tj. Onaj koji stvara a ne vidiš očima samog sebe, tj, na kome i po kome si stvoren; od Sina Čovječjega su ljudi postali
"Razjasni nam prispodobu o kukolju na njivi.« On odgovori: »Sijač dobroga sjemena jest Sin Čovječji. Njiva je svijet. Dobro sjeme sinovi su Kraljevstva, a kukolj sinovi Zloga. Neprijatelj koji ga posija jest đavao. Žetva je svršetak svijeta, a žeteoci anđeli. Kao što se kukolj sabire i ognjem sažiže, tako će biti na svršetku svijeta. Sin će Čovječji poslati svoje anđele da pokupe iz njegova kraljevstva sve zavodnike i bezakonike i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. Tada će pravednici zasjati poput sunca u kraljevstvu Oca svojega.« »Tko ima uši, neka čuje!«
Riječ Gospodnja. "

Sin ima dvojnu prirodu da bi mogao biti posrednik do ljudi; kada su Adam i Eva zgriješili do njih, kao posrednik im se obratio jer se kao Duh nemože vidjeti:

"Uto čuju korak Jahve, Boga, koji je šetao vrtom za dnevnog povjetarca. I sakriju se - čovjek i njegova žena - pred Jahvom, Bogom, među stabla u vrtu. Jahve, Bog, zovne čovjeka: "Gdje si?" - reče mu. On odgovori: "Čuo sam tvoj korak po vrtu; pobojah se jer sam go, pa se sakrih."

Kao što vidiš, JHWH hoda kao čovjek (Sin Čovječji)

PS Tvoja su pitanja na mjestu i svaki tko se poziva na pismo bi trebao dokazati svoju vjeru i ispravnost u tumačenju pisma po primjerima, argumentima i logikom.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2010
Poruka
276
Opet cu izneti neko svoje misljenje.
Bog je stvarao svet 6 dana i sedmog se odmarao. Pa zato mi vernici odmaramo 7. dan u nedelju u njegovu Slavu. Ne verujem u one Darvinove teorije o postanku sveta, da je covek nastao od majmuna i slicne gluposti.
Zasto ne verujem da postoji vise religija i da ima vise Bogova (stvoritelja). Iz prostog razloga jer je Svevisnji jedan (Bog). Nazivali ga mi Jehova ili drugacije, nebitno.
Svet sigurno nisu stvarali Muhamed, Dalaj lama, Alah. Greska je sto stanovnici planete Zemlje veruju u vise Bogova, nekada su i Sloveni verovali u neka svoja bozanstva (Peruna i druge) i bili smo pagani. Sada ce neko reci da gresim, al se zapitajte dal je nas jedini i vrhovni Bog u koga verujem sedeo na nebu sa njih 100 i vise i stvarao svet. Po meni je Bog jedan i univerzalan i zato mislim da su religije izmisljene kao i ostali Bogovi. Ne kazem da Muhamed, Alah i drugi nisu postojali ali sigurno nisu ucestvovali u stvaranju Sveta.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Opet cu izneti neko svoje misljenje.
Bog je stvarao svet 6 dana i sedmog se odmarao. Pa zato mi vernici odmaramo 7. dan u nedelju u njegovu Slavu. Ne verujem u one Darvinove teorije o postanku sveta, da je covek nastao od majmuna i slicne gluposti.
Zasto ne verujem da postoji vise religija i da ima vise Bogova (stvoritelja). Iz prostog razloga jer je Svevisnji jedan (Bog). Nazivali ga mi Jehova ili drugacije, nebitno.
Svet sigurno nisu stvarali Muhamed, Dalaj lama, Alah. Greska je sto stanovnici planete Zemlje veruju u vise Bogova, nekada su i Sloveni verovali u neka svoja bozanstva (Peruna i druge) i bili smo pagani. Sada ce neko reci da gresim, al se zapitajte dal je nas jedini i vrhovni Bog u koga verujem sedeo na nebu sa njih 100 i vise i stvarao svet. Po meni je Bog jedan i univerzalan i zato mislim da su religije izmisljene kao i ostali Bogovi. Ne kazem da Muhamed, Alah i drugi nisu postojali ali sigurno nisu ucestvovali u stvaranju Sveta.

Dimicu, tvoja ova izjava suprotstavlja se Bibliji i izjavama Gospodu Isusu Hristu.
Kako ti razumes izjavu sa prve stranice Biblije: "
Potom rece Bog, da NACINIMO cocveka kao sto smo MI." 1.ojsijeva 1,26.
"I rece Goospod Bog, eto
covek posta kao jedan od NAS". 1. Mojsijeva 3,22.

Obrati panju sta Isus izjavljuje: "Jer kao sto Otac ima zivot u sebi, tsko dade i
Sinu da ima zivot u sebi." Jovan 5,26.
Nadam se da si primeto da
Hristos ima isti atribut koji pripada Ocu, i on je ZIVOTODAVAC.

Govoreci za Hrista Pale pise:
"Koji sam ima BESMRTNOST". 1, Timotiju 6,16. Samo Bog je besmrtsan!

Isus je rekao: "
JA I OTAC JEDNO SMO." Jovan 10,30.

Apostol Jovan svedoci:
U pocetku bese REC, Rec bese u Boaga , i
BOG BESE REC. Ona bese u pocetku u Bogu. SVE JE KROZ NJU POSRTALO, I BES NJE NISTA NIJE POSTALO STO JE POSTALO. I Rec postade telo i videsmo slavu Njegovu. Jovan 1,1-3. 14)

Za sada ovo je dosta. Kako mozes uskladiti svoju izjavu sa ovim jasnim Biblijskim izjavama?

Zelim ti sve najbolje od milostivog Boga
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ne kazem da Muhamed, Alah i drugi nisu postojali ali sigurno nisu ucestvovali u stvaranju Sveta.
Muhamed je postojao , ali Muslimanima je Alah Bog njega niko nikad nije video , prema tome teško je poverovati dali uopće postoji, dok Kršćanski Bog je hodao po zemlji ,i čuda činijo ,i umro i oživeo , jer to može samo Bog
Dimicu, tvoja ova izjava suprotstavlja se Bibliji i izjavama Gospodu Isusu Hristu.
Kako ti razumes izjavu sa prve stranice Biblije: "
Potom rece Bog, da NACINIMO cocveka kao sto smo MI." 1.ojsijeva 1,26.
"I rece Goospod Bog, eto
covek posta kao jedan od NAS". 1. Mojsijeva 3,22.

Obrati panju sta Isus izjavljuje: "Jer kao sto Otac ima zivot u sebi, tsko dade i
Sinu da ima zivot u sebi." Jovan 5,26.
Nadam se da si primeto da
Hristos ima isti atribut koji pripada Ocu, i on je ZIVOTODAVAC.

Govoreci za Hrista Pale pise:
"Koji sam ima BESMRTNOST". 1, Timotiju 6,16. Samo Bog je besmrtsan!

Isus je rekao: "JA I OTAC JEDNO SMO." Jovan 10,30.

Apostol Jovan svedoci:
U pocetku bese REC, Rec bese u Boaga , i
BOG BESE REC. Ona bese u pocetku u Bogu. SVE JE KROZ NJU POSRTALO, I BES NJE NISTA NIJE POSTALO STO JE POSTALO. I Rec postade telo i videsmo slavu Njegovu. Jovan 1,1-3. 14)

Za sada ovo je dosta. Kako mozes uskladiti svoju izjavu sa ovim jasnim Biblijskim izjavama?

Zelim ti sve najbolje od milostivog Boga
Ovde tije Marko ljepo objasnijo
 
Natrag
Top