Ko je stvorio coveka bog otac jahve ili bog sin isus

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U izvestaju o stvaranju se pominje izraz ELOHIM koji oznacava mnozinu, a ko je sve ucervovao u stvaranju kaze nam sama biblija, da u pocetku BOG stvori nebo i zemlju, da se prilikom stvaranja DUH SVETI dizao nad vodom, a za ISUSA kaze da je kroz njega sve stvoreno.

Dakle, Elohim je Bog Otac, Sveti Duh, i Gospod Isus.
tvoje - DAKLE - nije nikakovi dokaz


U kojem stihu u Bibliji - jasno i glasno piše:


Gospodin Yehoshua /SD je stvorio…………………….
Gospodin Yehoshua /SD je Stvoritelj.
Gospodin Yehoshua /SD sam kaže: Ja sam stvorio…………………..
Gospodin Yehoshua /SD sam kaže: Ja sam Stvoritelj.

Dokaži da je Gospodin Yehoshua /SD STVORITELJ –
takovim STIHOVIMA!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U kojem stihu u Bibliji - jasno i glasno piše:

Gospodin Yehoshua /SD je stvorio…………………….
Gospodin Yehoshua /SD je Stvoritelj.
Gospodin Yehoshua /SD sam kaže: Ja sam stvorio…………………..
Gospodin Yehoshua /SD sam kaže: Ja sam Stvoritelj.

Dokaži da je Gospodin Yehoshua /SD STVORITELJ –
takovim STIHOVIMA!

Sto se tice Duha Svetoga, sami ste potvrdili, u pocetku ELOHIM koji predstavlja tri licnosti je stvarao, a tekst kaze DUH DIZASE SE NAD VODOM.

Dakle, Sveti Duh je ucestvovao u stvaranju.

U vezi Isusa kao stvoritelja prilozeni su dokazi:

U prvoj glavi Jevrejima poslanice, i Kolosanima 1 poglavlju jasno pise da je Isus stvoritelj, i da sam Bog Otac za njega kaze da je on osnovao zemlju i da su nebesa delo njegovih ruku.

"Bog koji je negda mnogo puta i različnijem načinom govorio ocevima preko proroka, govori i nama u pošljedak dana ovijeh preko sina,
Kojega postavi našljednika svemu,
kroz kojega i svijet stvori.........
A sinu: prijestol je tvoj, Bože, va vijek vijeka; palica je pravde palica carstva tvoga.
Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.

I opet: ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su djela ruku tvojijeh" ( Jevrejima 1. 1 - 10 )

"Jer kroz njega ( ISUSA ) bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.
I on je prije svega, i sve je u njemu"
( Kolosanima 1. 16 - 17 )
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Sto se tice Duha Svetoga, sami ste potvrdili, u pocetku ELOHIM koji predstavlja tri licnosti je stvarao, a tekst kaze DUH DIZASE SE NAD VODOM.

Dakle, Sveti Duh je ucestvovao u stvaranju.

U vezi Isusa kao stvoritelja prilozeni su dokazi:

U prvoj glavi Jevrejima poslanice, i Kolosanima 1 poglavlju jasno pise da je Isus stvoritelj, i da sam Bog Otac za njega kaze da je on osnovao zemlju i da su nebesa delo njegovih ruku.


"Bog koji je negda mnogo puta i različnijem načinom govorio ocevima preko proroka, govori i nama u pošljedak dana ovijeh preko sina,
Kojega postavi našljednika svemu,
kroz kojega i svijet stvori.........
A sinu: prijestol je tvoj, Bože, va vijek vijeka; palica je pravde palica carstva tvoga.
Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.

I opet: ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su djela ruku tvojijeh" ( Jevrejima 1. 1 - 10 )

"Jer kroz njega ( ISUSA ) bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.
I on je prije svega, i sve je u njemu"
( Kolosanima 1. 16 - 17 )
da ustanovimo
do sada nisi dao niti jedan jedini dokazni stih
u kojem bi pisale tvoje tvrdnje
___________________________________

Imaš tvrdnju!
Oklen ti je?
Jel iz ZEMLE črne
ILI
iz BIBLIJE?
---------------------------------------------------------------------
Ako je iz Biblije – onda daj stihove – gdje TO piše.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ALI – ako takovih stihova NEMA
a NEMA ih
onda PRIZNAJ - TO NE PIŠE U ISTINITOJ Bibliji

i pređi na stranu ISTINE
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja napisah biblijski odgovor, pa neka svako izmeri nase tvrdnje biblijom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ne postoji niti jedan stih u kojem bi pisalo
da je STVARAO
bilo tko drugi SEM - BOGA JEDINOGA OCA JHVH
zato jer je ON - JEDINI BOG.

Biblija kaze suprotno:

"Bog koji je negda mnogo puta i različnijem načinom govorio ocevima preko proroka, govori i nama u pošljedak dana ovijeh
preko sina,
Kojega postavi našljednika svemu, kroz kojega i svijet stvori.........
A sinu: prijestol je tvoj, Bože, va vijek vijeka; palica je pravde palica carstva tvoga.
Omiljela ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza te, Bože, Bog tvoj uljem radosti većma od drugova tvojijeh.

I opet: ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su djela ruku tvojijeh" ( Jevrejima 1. 1 - 10 )

"Jer kroz njega ( ISUSA ) bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.
I on je prije svega, i sve je u njemu" ( Kolosanima 1. 16 - 17 )

Ovde vidimo sledece:

1. BOG JE STVARAO PREKO SINA ISUSA

2. KROZ ISUSA JE STVORENO SVE STO SE VIDI I NE VIDI
 
Natrag
Top