Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nista nije ispunjeno u poglledu Ilije u odnosu na Ono vreme, jer Isus kaze "ILIJA CE NAJPRE DOCI I UREDITI SVE" i to je izrekao nakon Jovanove smrti.

Dakle, govori o buducnosti.

Jovan jeste bio onaj koji je dosao da najavi prvi Hristov dolayak u poniynosti, ali Isus govori o drugom Iliji koji ce doci u poslednje vreme da najavi Hristov drugi dolazak, i da "UREDI SVE" sto znaci "DA PRIPREMI SVET ZA HRISTOV DRUGI DOLAZAK I DA GA NAJAVI"

Ne cekam nikoga, jer Bog je u ovom vremenu vec podigao u svojoj crkvi reformni pokret za probudjenje i reformu crkve, i objavu skorog Hristovog dolaska ovom svetu.

Ovaj pokret je Ilija, odnosno oni koje je Bog podigao za ovo delo.

To moze biti jedna osoba, a moze i vise njih.

Ellen White je najavila dolazak pojedinaca koji ce se pojaviti u crkvi u Duhu i Sili Ilijinoj.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
- Od 1890 godine, kada je Hristos trebao da dođe u ono vreme - dve godine nakon Mineapoliske konferencije na kojoj je iznesena istina o opravdanju verom, do rodjenja mog oca 1936 godine - proslo je 46 godina.

Da je trebao dosao bi, Kakve veze ima konf. sa rodjenjem tvoga oca?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, ja sam vec vise puta na to odgovorio.

Bog je planirao hronologiju pojedinih dogadjaja u istoriji, u cilju spasenja sveta, u ovom slucaju - probudjenja crkve o kome pise i Ellen White.

Tako je predodredio rodjenje onih koje ce podici za ovo delo probudjenja, isplanirao je svaku pojedinost vezanu za njihovo rodjenje, pa tako i u zivotima njihovih bliznjih, njihovo rodjenje, zivotne okolnosti, mesto stanovanja, brak, itd, a sve u cilju kako bi se rodili oni koji su predodredjeni za sluzbu reformatora Bozje crkve ostatka.

I on je te dogadjaje tako vodio, da se oni odigraju u tacno preciznim vremenskim identicnim razmacima.

Ti si pomenuo samo jednu stavku, a recimo - ima vise hronoloskih dogadjaja koji su se recimo dogodili u razmaku od 46 godina.

A upravo je broj 46 simbolican, jer je Jerusalimski hram Gradjen 46 godina, i taj dogadjaj simbolicno predstavlja podizanje ili reformu Bozjeg naroda.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Neki ljudi vise gledaju sta drugi rade, osudjuju druge da su ovakvi i onakvi, umesto da gledaju sebe i svoj odnos sa Bogom.. Moze Laodikeja nama i biti smesan, cak sam se i ja smejao i opominjao ga, ali da ja idem okolo i da ga vijam, pa da mu nabijam na nos njegove racunice, to nisam radio, jer to Hriscanin ne radi.. To je vec maltretiranje..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nikome i ne namecem moja gledista, niti besomucno pisem o njima.
Hipoteticki da kazem "da je neko i satanista, i da pise o tome, ko moze to da mu zabrani, i sto kaze i Mire - da ga vija okolo i da maltretira i sebe i njega"

To rade samo ljudi koji gaje u sebi neki nemir, ili bolesni poriv koji ih huska i navodi da to rade.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ok.

Imao sam potrebu da mu na ovo odgovorim.
Ali, u pravu si potpuno.
Mani ga neka pise sta hoce.. Ni ja vise ne odgovaram na njegove postove, tu se nema sta nastavljati. On misli da nekom smeta sta pise.. Hoce da izaziva.. Moze sada i sto puta pisati protiv pravoslavalja, bas me briga.. Ja sam odgovarao dok je vredelo.. Od nekih ljudi i Bog dize ruke..
 
Natrag
Top