Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus govori o budućnosti o onome koji će doći u poslednje vreme nakon smrti Jovana, jer kaže nakon smrti Jovana "ILIJA ĆE NAJPRE DOĆI"

Napomena:

Ti ne uzimaš da je Isus ovo izgovori NAKON SMRTI Jovana.

Dakle, radi se o budućnosti.

Jovan Jeste bio čovek koji je došao u Duhu i sili Ilijinoj da najavi Hristov prvi dolazak u poniznosti, ali Isus govori o drugom Iliji koji će doći u poslednje vreme, koji će UREDITI SVE, što se tiče Hristovog drugog dolaska u slavi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Matej 17:10-13
10 А ученици су га упитали: „Зашто, онда, писмозналци кажу да прво мора да дође Илија?“ 11 А он им је одговорио: „Илија заиста мора да дође и да све обнови.+ 12 Али кажем вам да је Илија већ дошао и нису га препознали, него су учинили с њим оно што су хтели. Тако је одређено да и Син човечји страда од њихових руку.“+ 13 Тада су ученици схватили да им говори о Јовану Крститељу.
Isusovi ucenici su shvatili,ali izgleda da ti kao i "pismoznalci" i dalje ocekujete dolazak i Ilije i Mesije...kao sto i jeste,nista se ne razlikujete,
Cujete,ali ne dopire do vas,vidite ali ostajete slepi i nadalje...
Lepo je isaija prorok prorokovao za vas...
Cupate reci iz konteksta i tako izvrcete Bozju rec.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno, shvatili su da im govori za Jovana kao onoga koji je došao, ali Isus govori o onome koji će doći nakon Jovana.

To svako može da vidi, osim onih koje su JS indoktrinirali.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tačno, shvatili su da im govori za Jovana kao onoga koji je došao, ali Isus govori o onome koji će doći nakon Jovana.

To svako može da vidi, osim onih koje su JS indoktrinirali.

Zaista su te adventisti indoktrinirali.
Pusti malo sta tvoji pricaju i pogledaj ponovo biblijske stihove
Matej 17:10-13
10 А ученици су га упитали: „Зашто, онда, писмозналци кажу да прво мора да дође Илија?“ 11 А он им је одговорио: „Илија заиста мора да дође и да све обнови.+ 12 Али кажем вам да је Илија већ дошао и нису га препознали, него су учинили с њим оно што су хтели. Тако је одређено да и Син човечји страда од њихових руку.“+ 13 Тада су ученици схватили да им говори о Јовану Крститељу.
Shvatas li da su jos u ono vreme "pismoznalci" kao i ti i tvoji danas govorili "Ilija mora da dodje i sa sve obnovi" Oni nisu razumeli da je to prorocanstvo ispunjeno na Jovanu Krstitelju.
Zato je isus Hrist morao da im pojasni da je Ilija vec dosao i da je ubijen,pa su tek onda shvatili da se radi o Jovanu Krstitelju i tacka.
To verovanje i danas gaje judaisti u Izraelu i van izraela ,a vidim i adventisti...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po JS je Isus lud kada nakon smrti Jovana kaže "ILIJA ĆE NAJPRE DOĆI I UREDITI SVE"

To je krajnje neozbiljno.

Dakle, Isus govori o Iliji koji če DOĆI u budućnosti pred njegov slavni dolazak, ali potom kaže "DA JE ON VEĆ DOŠAO U ULOZI JOVANA I NISU GA PREPOZNALI"

Dakle, Jovan je bio PRVI ILIJA KOJI JE NAJAVIO HRISTOV PRVI DOLAZAK U TELU, i na kraju istorije DOĆI ĆE DRUGI ILIJA KOJI ĆE NAJAVITI DRUGI DOLAZAK ISUSOV U SLAVI.

Ako ti i JS to ne vidite, žao mi je.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Po JS je Isus lud kada nakon smrti Jovana kaže "ILIJA ĆE NAJPRE DOĆI I UREDITI SVE"

To je krajnje neozbiljno.

Dakle, Isus govori o Iliji koji če DOĆI u budućnosti pred njegov slavni dolazak, ali potom kaže "DA JE ON VEĆ DOŠAO U ULOZI JOVANA I NISU GA PREPOZNALI"

Dakle, Jovan je bio PRVI ILIJA KOJI JE NAJAVIO HRISTOV PRVI DOLAZAK U TELU, i na kraju istorije DOĆI ĆE DRUGI ILIJA KOJI ĆE NAJAVITI DRUGI DOLAZAK ISUSOV U SLAVI.

Ako ti i JS to ne vidite, žao mi je.

Pa ti ga momak pravis ludim .
Ti izbacujes i dodajes biblijske stihove po svom licnom uverenju.
Citaj sa kontekstom rec po rec,mozda ce ti se oci otvoriti pa ces razumeti.

U 11 stihu po Mateju 17 glave Isus zaista kaze to sto si napisao,a ja citirao
"Илија заиста мора да дође и да све обнови"
ali vec u sledecem 12 stihu on im kaze da je on vec bio dosao i zavrsio.
Али кажем вам да је Илија већ дошао и нису га препознали.

To ti je i odgovor jer si uporan kao i pismoznalci sto su isto zapitkivali ko ti:i jos ga uvek cekaju,kao i Hrista....

Matej 17:10-13

10 А ученици су га упитали: „Зашто, онда, писмозналци кажу да прво мора да дође Илија?“ 11 А он им је одговорио: „Илија заиста мора да дође и да све обнови.+ 12 Али кажем вам да је Илија већ дошао и нису га препознали, него су учинили с њим оно што су хтели. Тако је одређено да и Син човечји страда од њихових руку.“
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko je lud to se jasno vidi, ili namerno ne želi da prihvati ono što piše, jer se to kosi sa ljudskom filozofijom koju je primio od ljudi.

Ja sam odgovor dao, i on je konačan.

Dakle, Isus govori o Iliji koji če DOĆI u budućnosti pred njegov slavni dolazak, ali potom kaže "DA JE ON VEĆ DOŠAO U ULOZI JOVANA I NISU GA PREPOZNALI"

Dakle, Jovan je bio PRVI ILIJA KOJI JE NAJAVIO HRISTOV PRVI DOLAZAK U TELU, i na kraju istorije DOĆI ĆE DRUGI ILIJA KOJI ĆE NAJAVITI DRUGI DOLAZAK ISUSOV U SLAVI.


Ako ti i JS to ne vidite, žao mi je.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ko je lud to se jasno vidi, ili namerno ne želi da prihvati ono što piše, jer se to kosi sa ljudskom filozofijom koju je primio od ljudi.

Ja sam odgovor dao, i on je konačan.

Dakle, Isus govori o Iliji koji če DOĆI u budućnosti pred njegov slavni dolazak, ali potom kaže "DA JE ON VEĆ DOŠAO U ULOZI JOVANA I NISU GA PREPOZNALI"

Dakle, Jovan je bio PRVI ILIJA KOJI JE NAJAVIO HRISTOV PRVI DOLAZAK U TELU, i na kraju istorije DOĆI ĆE DRUGI ILIJA KOJI ĆE NAJAVITI DRUGI DOLAZAK ISUSOV U SLAVI.


Ako ti i JS to ne vidite, žao mi je.

A sta da se radi kad ti ne vidis kako im je Isus to odgovorio sa ironijom.
Da li ti znas da Jevreji jos uvek cekaju i Iliju i Hrista jer ih nisu prepoznali niti u Jovanu Krstitelju niti u Isusu?,znas li ti to?
Ako znas,onda pretpostavljam da si shvatio da sledis njihovo verovanje koje su preuzeli adventisti,farisejsko i sadukejsko...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne čekam Iliju, jer Ilija su ljudi koje Bog podiže u crkvi sa posebnom misijom, i silom i Duhom Ilijinim.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja ne čekam Iliju, jer Ilija su ljudi koje Bog podiže u crkvi sa posebnom misijom, i silom i Duhom Ilijinim.

Hoces da kazes da cekas Elen Vajt i njenu porodicu?Koje to ljude cekas?,i na osnovu kog biblijskog stiha ,samo da ne bude iz mateja 17;10-13 sto je isus vec kazao da je ispunjeno.
 
Natrag
Top