Ko je po bibliji Ilija koji ce doci u poslednjem vremenu

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ne verujemo, tako kaze rec Bozja, i tako je Bog otkrio svojim Duhom svojoj crkvi, da je uputi u svaku istinu.
Da li shvatas da time sto tako govoris,verujes u ono sto su rekli "knjizevnici Isusovog vremena"???
Po cemu se razlikuje tvoje verovanje od verovanja tih knjizevnika???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije vera knjizevnika, vec Isusovih reci.

sim toga, Bozja rec govori o Iliji koji ce urediti sve u odnosu na Isusov drugi dolazak, privesti sinove veri otaca, itd. Nista se od toga nije ispunilo u Jovanu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Knjizevnici su svoju veru zasnivali na prorocima, koji su pisali ''da ce Bog pre Isusovog drugog dolaska poslati Iliju''

Evo celog konteksta, koji govori o danu suda, i pojavi Ilije u to vreme.

''Јер, гле, иде дан, који гори као пећ, и сви ће поносити и сви који раде безбожно бити стрњика, и упалиће их дан који иде, вели Господ над војскама, и неће им оставити ни корена ни гране.
А вама, који се бојите имена мог, грануће Сунце правде, и здравље ће бити на зрацима Његовим, и излазићете и скакаћете као теоци од јасала.
И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.

Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;

И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу'' Malahija 4. 1 - 6

Dakle, ne radi se o dolasku Jovana u vreme Hristovog prvog dolaska u telu, vec o danu suda prilikom Hristovog drugog dolaska.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Knjizevnici su svoju veru zasnivali na prorocima, koji su pisali ''da ce Bog pre Isusovog drugog dolaska poslati Iliju''

Evo celog konteksta, koji govori o danu suda, i pojavi Ilije u to vreme.

''Јер, гле, иде дан, који гори као пећ, и сви ће поносити и сви који раде безбожно бити стрњика, и упалиће их дан који иде, вели Господ над војскама, и неће им оставити ни корена ни гране.
А вама, који се бојите имена мог, грануће Сунце правде, и здравље ће бити на зрацима Његовим, и излазићете и скакаћете као теоци од јасала.
И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.

Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;

И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу'' Malahija 4. 1 - 6

Dakle, ne radi se o dolasku Jovana u vreme Hristovog prvog dolaska u telu, vec o danu suda prilikom Hristovog drugog dolaska.

Jel ti citas ono sto si napisao???
" Knjizevnici su svoju veru zasnivali na prorocima, koji su pisali ''da ce Bog pre Isusovog drugog dolaska poslati Iliju'' "

Gde ti to nadje da su proroci pisali da ce bog poslati Iliju pre drugog isusovog dolaska???? Daj mi da vidim gde si to procitao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovaj tekst govori o Isusovom drugom dolasku i sudu Bozjem.


''Јер, гле, иде дан, који гори као пећ, и сви ће поносити и сви који раде безбожно бити стрњика, и упалиће их дан који иде, вели Господ над војскама, и неће им оставити ни корена ни гране.
А вама, који се бојите имена мог, грануће Сунце правде, и здравље ће бити на зрацима Његовим, и излазићете и скакаћете као теоци од јасала.
И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.
Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу''
Malahija 4. 1 - 6
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ovaj tekst govori o Isusovom drugom dolasku i sudu Bozjem.


''Јер, гле, иде дан, који гори као пећ, и сви ће поносити и сви који раде безбожно бити стрњика, и упалиће их дан који иде, вели Господ над војскама, и неће им оставити ни корена ни гране.
А вама, који се бојите имена мог, грануће Сунце правде, и здравље ће бити на зрацима Његовим, и излазићете и скакаћете као теоци од јасала.
И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.
Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу''
Malahija 4. 1 - 6

Ma jok bre.
Ovaj tekst govori o razorenju Jerusalima jer se nisu pokajali.
Da su se pokajali,prosli bi kao Ninivljani u vreme proroka Jone.
Tako da je to prorocanstvo zavrseno sa isusom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato sto se tu govori o Hristovom drugom dolasku, i konavno - poslednjem Bozjem sudu u poslednji dan, kada ce Bog spustiti oganj gehene sa neba na bezbozne, a opisan je u otkrivenju

''Јер, гле, иде дан, који гори као пећ, и сви ће поносити и сви који раде безбожно бити стрњика, и упалиће их дан који иде, вели Господ над војскама, и неће им оставити ни корена ни гране.
А вама, који се бојите имена мог, грануће Сунце правде, и здравље ће бити на зрацима Његовим, и излазићете и скакаћете као теоци од јасала.
И изгазићете безбожнике, јер ће они бити пепео под вашим ногама у дан кад ја учиним, вели Господ над војскама.
Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу''
Malahija 4. 1 - 6

Paralelni tekst:

"I kad se svrši hiljadu godina, pustiće se sotona iz tamnice svoje,
I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojih je broj kao pesak morski.
I iziđoše na širinu zemlje, i opkoliše logor svetih, i grad ljubazni; i siđe oganj od Boga s neba, i pojede ih"
otkrivenje 20. 7 - 9
 
Natrag
Top