Ko je Isus Hristos?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Isus Hrist je i istorijska ličnost,a i Biblijska ličnost.
Stari Zavet je tačniji od Novog Zaveta,koji je pisan u Kumranima.

Ajme meni slobadidi,ponekad me tako iznenadiš kako lepo razmišljaš i pišeš,a u zadnje vreme si počeo da brkaš i babe i žabe :(
Ako je stari zavet tačniji zašto ga većina odbacuje i prihvata samo novi zavet?
Biblija kao knjiga sastavljena iz starog i novog zaveta trebala bi da se poštuje podjednako kod vernika...čemu onda tolika netrpeljivost prema starom zavetu ili obrnuto,čemu netrpeljivost prema novom zavetu :dntknw:
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.661
нема нетрпељивости,ја ти лепо кажем,да је комплетан нови завет писан у кумранима.требао је да потврди исуса као месију.то је једина истина.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Postoje teme na koje ne treba raspravljati. Izjave tipa siguran sam, nemaju bas nikakvo znacenje nego su samo retoricki corci. Isto tako mozemo samo da raspravljamo u okviru nasih ogranicenih informacija. Zeitgeist jeste lepo pokazao kako treba kriticki gledati na temu. Ali u jednom trenutku skoro da negira postojanje isusovo. A to se jednostavno ne moze reci sa sigurnoscu. MOZDA je bio, mozda je izmisljen, mozda je zloupotrebljen, mozda su zato prvo pobili sve hriscane i onda ustolicili papu u rimu i napisali bibliju. Sve je spekulacija. A mozda i ponovo svrati...
Pa da ga pitamo ko je bio u pravu.
Izlisno je citirati bibliju kada pokusavate da dokazete postojanje hrista...
Citanjem biblije necemo se prosvetliti nazalost. Bar ja ne poznajem nikoga. Mislim da stari zavet i novi zavet nemaju nista zajednicko. Ili zasto odmah ne pogledamo te starije knjige kao sto je egipatska knjiga mrtvih koje su bile osnova za bibliju ili jos dalje u proslost jer ni to nije original. Drugim recima nemamo pojma ali mozda to i nije toliko bitno. Osim sto bi zadovoljilo nasu radoznalost. Ej pa ja bih hteo da znam ko je roknuo kenedija i imam stav o tome ali nisam siguran...

Zanimljivo mi je razmisljanje da je Isus BOG. Jer onda smo svi bogovi ili bog. Samo sto toga nismo svesni. Zar to nije lepa teza, mozda malo blasfemicna. Pa to menja bas sve u zivotu... Pa onda je i ovaj cikica bog, jer se neda ubiti, ili... :)

www.mysteries-magazin.com
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Slažem se uvek smo između možda i valjda,a na brisanom prostoru....moguće,tako da ne možemo tvrditi nešto da je tačno kada ne znamo sa sigurnošću niti ćemo znati....
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
73
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
jeftina prica,svaka cast onome ko u nju moze da veruje,on je onda veci vernik od hriscana:D
 
Natrag
Top