Ko je Isus Hristos?

Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Da da AApocketz vi JS ste upravo takvi kako pise u matveju citiram.

47 I ako Boga nazivate samo svojoj braći, šta odviše činite? Ne čine li tako i neznabošci?
48 Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen Otac vaš nebeski.

Posle ovih stihova jasno je ko ste vi u stvari vi ste prosto licimeri.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Исус Христос је централна личност Библије, код ЈС у њиховим вјеровањима од којих су многе догме Исус Христос је тек онако успут споменут три-четири пута тек да се види да нешто о Њему знају.

Оно што ЈС не могу да оповргну јесте да је
1.Исус без гријеха.

2. Исус не кори људе који му се клањају и непосредно Му се обраћају као Богу.

3. Исус има власт да опрашта гријехе.

4.Он зна Бога Оца и видио Га је, Он излази од Бога Оца.

5. Он је створитељ свијета, Он носи божанско име РИЈЕЧ БОЖИЈА.

6. Нигдје не пише у Библији да је створен.

7. Михеј каже да је од вјечних времена значи одувијек.

8. Он суди по дијелима

9. ЈС не схватају да Онај који каже да је Син Божији самим тим каже и да је Бог, зато су Га Јевреји каменовали

10. Њему је сва власт дата, и Он ће бити на престолу. У Откривењу је јасно да постоји престо Бога Оца и Јагњетов престо

11. ЈС не разумију да Бог дјелује као што дјелује једно тијело, Бог Отац је глава, Исус је уд, рука. зато и стоји у Библији да је једно тијело које има уди. Исус је интегрални дио Бога, Они су једна јединствена суштина, једно биће, ово је само појеностављени приказ пошто нико то не може да схвати употпуности. Иако нема сумње када Исус каже да су Он и Отац ЈЕДНО што значи да су једно биће, ипак Исус јасно истиче да постоји за себе и да има своју вољу, као и Отац и њихова воља је иста.

ЈС једну ствар не да неразумију, него још горе разумију али неће да прихвате.
Да им поједноставим. Ако сам ја син свога родитељског оца и ја сам човјек као и он, ЈС кажу Исус је син Божији али није Бог.

То исто као када би ја рекао ја сам син свога оца, али ја нисам човјек, само је мој отац човјек.

Али Исус и Отац су толико блиски да се може слободно рећи да та два лица представљају (уз Духа Светог) тј. три лица представљају једног и јединог истинског Бога.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Ma pravilno kazes isus je rekao u bibliji ono sto je ocevo sve je moje i sto je moje njegovo je sama rec govori za sebe

Isus ima istu vlast kao i otac evo:

Copy


KAKO DA POSMATRAMO HRISTA
Ali kako da posmatramo Hrista? ‐ Onako kako se otkrio svetu, prema svedočanstvu koje je
dao o sebi. U predivnom govoru, koji je zabeležen u 5. poglavlju Jovanovog jevanđelja, Isus
kaže: „Jer kao što Otac vaskrsava mrtve i oživljava, tako i Sin oživljava one koje hoće. Otac
ne sudi nikome, nego je sav sud dao Sinu, da svi poštuju Sina kao što poštuju Oca. Ko ne
poštuje Sina ‐ ne poštuje ni Oca koji ga je poslao“ (Jv 5,21‐23).
Hristu je poverena najuzvišenija služba, naime služba Sudije. On mora da primi istu čast
koja pripada Bogu Ocu, i to iz tog razloga što je i On sam Bog. O ovome omiljeni učenik daje
sledeće svedočanstvo: „U početku beše Reč, i ta Reč beše u Boga, i Bog beše Reč“ (Jv 1,1). Da
ova božanska Reč nije niko drugi, do Isus Hristos, dokazuje 14. stih: „I Reč postade telo i useli
se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu njegovu, slavu, kao jedinorodnoga od
Oca.“


Sve je jasno ko dan ko neveruje sina neveruje ni oca, skoro svi apostoli su poginuli dokazujuci upravo to sto si ti napisao i ovo sto sam ja DA JE ISUS BOG SAZDATELJ po OCEVOJ volji sto dokazuje stih (jovan 1:3)

3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
1 Moj. 1:1


(1 mojs http://wwwyu.com/biblija/011mo001.htm#1:26)

26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.

I ako se secas bog otac mu je upravo dao da vlada svim etim sto je stvorio i da mu se poklone svi i andjeli na nebu i svi na zemlji da svi carevi ljudi,zivotinje i sve sto se mice po zemlji itd.U kratko sve sto je stvoreno!!

A ko se secas tog stiha.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Наравно да се сјећам. Исус је јасно спаситељ свијета "славе великог Бога и спаситеља нашег Исуса Христа" (Титу 2,13) А Његово име (Исус) значи Јахве спашава сасвим је јасно да је Исус Јахве.

У Јован 16,7-8 Исус каже да Он шаље Духа Светог, а у Јован 14,26 каже да Отац шаље Духа Светог што доказује јасно да су Отац и Син једно. Исус убија својом светлошћу и духом уста својих безаконика што јасно доказује да је Исус Бог.

Затим ЈС све људе који нису њихови сматрају за демоне, овдје они то неће рећи директно ради правила форума. У Библији јасно стоји да ниједан човјек не смије сматрати другог човјека поганим и нечистим. (Дела 10,28)
И када немају аргумената понављају као папагаји "Сотонска смицалица, сотонска смицалица".
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Upravo tako kako kazes idi do teme JS.

Tamo imamo jos dva prijatelja ujedinnjuju se.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Upravo tako kako kazes idi do teme JS.

Tamo imamo jos dva prijatelja ujedinnjuju se.



Jednom LAŽA uvek LAŽA!
„Чувајте се лажних про-
рока који вам долазе у вуненој одећи као
ов це, а изнутра су вукови који прождиру.


TrinityJesus.gif




Temi naslov "Ko je Isus Hristos" a vi još niste na to odgovorili, a šta im visi oko vrata znaš li??
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Sta hoces da ti odgovaramo kad ti i necitas sta ti postavljamo pricas o temi a sam se nepridrzavas mnogo puta.

Dodato posle 12 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Auuuuu asta je ovo dragi moj AApockets nisam znao da vi imate boginju kule strazare.


Is the Watchtower of pagan origin?
The expression “Watch Tower” is not unique to Russell’s writings or to Jehovah’s Witnesses. George Storrs published a book in the 1850’s called The Watch Tower: Or, Man in Death; and the Hope for a Future Life. The name was also incorporated in the title of various religious periodicals. It stems from the idea of keeping on the watch for the outworking of God’s purposes.—Isa. 21:8, 11, 12; Ezek. 3:17; Hab. 2:1.
 

Prilozi

  • boginja kule strazare.jpg
    boginja kule strazare.jpg
    15,4 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo ko je Isus Hristos: Bog, čovjek, mesija, prorok, prvosveštenik, vodič, car, sluga, iskupitelj, spasitelj, žrtva, nagrada, pomazanik. Jel ti malo?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
TrinityJesus.gif




Još mi ključiti ko vam je tajSPOD Bog.
šta im to visi oa znaš li??
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top