KK Crvena Zvezda

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Malo je bilo fudbalskog, nego nastavljaš da hraniš forum i košarkaškim neznanjem. stink.

Žika je bio predsednik od 2001 do 2002 godine. Da li su dugovi narasli do čudovišnih razmera za vreme njegovog mandata? Jesu. Da li je uložio svoj novac u Zvezdu? Nije. Protiv Zvezde je podneto najviše tužbi upravo za vreme mandata Žike Pauka. Ubijeni premijer je žario i palio političkom scenom sve dok ga nisu streljali, tako da je Žika imao koga da okrene, imao je ozbiljne sponzore, budžet veći i od Partizana zbog čega su se Grobari čudili. Osim što je neznalica i nije trošio novac na sistematska rešenja, on je morao da lapa i drpa za sebe i svoju bratilju koju je doveo u klub, jajaru Vesića i magarca Žeželja, čija tužba protiv Zvezde i dalje postoji. Zbog ovakvih ljudi i još nekih, KK C Zveda je teško oboleo i jedva je spašen da ne umre u najstrašnijim mukama. Pravo je čudo kako klub još uvek diše.

Ne pomaže ti slikovito izražavanje :(
Jasno mi je što slabo kapiraš priču oko Anđelkovića...pa dok je bio klubu bojkotovan je SOS kanal i trećerazredna emisija koja se bavi košarkom :acute:
Stvarno veruješ da je Anđelković za dve godine mogao da napravi ogromne dugove da su ga svi redom tužili :acute:
Veza sa premijerom je totalno nepotrebna i glupa...samo ću reći da za vreme njegove vlade nije postojalo zasebno ministarstvo sporta, toliko o njegovom interesovanju za sport.
Za dugove sam već rekao kako su nastali...pravljeni su nerealni budžeti iz godine u godinu pa su dugovi rasli. Jeste se kralo ali je to sporedna stvar u strukturi dugovanja.
A za "čuđenje" oko budžeta znam šta hoćeš da kažeš. Ne kao Vujošević eksplicitno da je Zvezda bila "državni projekat" ali nešto slično sigurno...Ni to nije tačno. Nisu državne firme samo Zvezdu sponzorisale niti je država kao Grad ili Republika davala Zvezdi više nego Partizanu na šta je Vujošević često navodio. Pa u upravi Partizana je godinama bio prvi čovek Beograda zadužen za finansiranje u sport, sigurno ne slučajno i to baš u vreme kad su se najviše žalili. U naciji gde se navija za Zvezdu ili za Partizan dati direktor može da bira kome će da daje pare i neće da pogreši bez obzira za koga se odluči...
Što se tiče stručnog kadra, Zvezda nije imala loše rezultate, u Evropi nikada nije rano ispadala, redovno je pobeđivala mnogo skuplje ekipe...samo je falila titula i Evroliga a tu je razliku napravio Vujošević...ništa više. Danilović je doveo njega i pustio ga da radi šta hoće...da bude i trener i direktor i portparol i menadžer ,ali stizale su titule. Ni on ni Divac nisu dali pare, u stvari kada su prvi put napustili klub kukali su za nekih 200-300 hiljada maraka ali su pre odlaska naplatili Krstićev transfer u Nju Džerzi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ne pomaže ti slikovito izražavanje :(
Jasno mi je što slabo kapiraš priču oko Anđelkovića...pa dok je bio klubu bojkotovan je SOS kanal i trećerazredna emisija koja se bavi košarkom :acute:
Stvarno veruješ da je Anđelković za dve godine mogao da napravi ogromne dugove da su ga svi redom tužili :acute:
Veza sa premijerom je totalno nepotrebna i glupa...samo ću reći da za vreme njegove vlade nije postojalo zasebno ministarstvo sporta, toliko o njegovom interesovanju za sport.
Za dugove sam već rekao kako su nastali...pravljeni su nerealni budžeti iz godine u godinu pa su dugovi rasli. Jeste se kralo ali je to sporedna stvar u strukturi dugovanja.
A za "čuđenje" oko budžeta znam šta hoćeš da kažeš. Ne kao Vujošević eksplicitno da je Zvezda bila "državni projekat" ali nešto slično sigurno...Ni to nije tačno. Nisu državne firme samo Zvezdu sponzorisale niti je država kao Grad ili Republika davala Zvezdi više nego Partizanu na šta je Vujošević često navodio. Pa u upravi Partizana je godinama bio prvi čovek Beograda zadužen za finansiranje u sport, sigurno ne slučajno i to baš u vreme kad su se najviše žalili. U naciji gde se navija za Zvezdu ili za Partizan dati direktor može da bira kome će da daje pare i neće da pogreši bez obzira za koga se odluči...
Što se tiče stručnog kadra, Zvezda nije imala loše rezultate, u Evropi nikada nije rano ispadala, redovno je pobeđivala mnogo skuplje ekipe...samo je falila titula i Evroliga a tu je razliku napravio Vujošević...ništa više. Danilović je doveo njega i pustio ga da radi šta hoće...da bude i trener i direktor i portparol i menadžer ,ali stizale su titule. Ni on ni Divac nisu dali pare, u stvari kada su prvi put napustili klub kukali su za nekih 200-300 hiljada maraka ali su pre odlaska naplatili Krstićev transfer u Nju Džerzi.
Auuuu, komentari su ti postali k'o Kinezi, liče jedan na drugoga. stink. A i vidim da gajiš velike simpatije prema Žiki. stink.

Prvo, mala ispravka, Žika je bio predsednik od 2001 do 2005 godine. Znači 4 godine. Pominjanje premijera nije glupo, imao je važnu ulogu u dizanju posrnule Zvezde na noge. Došli su ljudi iz Demokratske stranke da leče pacijenta ali pogrešnim lekovima. Obećao je Žika evropsku Zvezdu. Od toga nije bilo ništa. Obećao je stabilizaciju kluba. Njegovim odlaskom ostavio je klub u još gorem stanju. Mene ne zadovoljava šaćica pobeda protiv jačih evropskih ekipa. Neisplaćene obaveze, narasli dugovi, tužbe protiv kluba, to je zaostavština tvog dragog Žike. stink. Pominjanje Sos kanala ti je bespotrebno. Ako aludiraš na to da svoje komentare pišem na osnovu informacija iz Tegijeve emisije, varaš se. yes3 Imam svoju glavu i ne zatvaram oči pred onim što je Žika uradio. Prisustvo takvih ljudi u klubu, meni ne uliva poverenje. Možda čovek vidi sada svoju šansu da mu se oproste gresi iz prošlosti i da se kiti tuđim uspehom ukoliko Čović uspe da podigne klub na noge. Nije se ni Vučićević proslavio kao predsednik, nije imao rezultate ali je uložio neki svoj novac, a klubu je oprostio dug od 3miliona evra. A šta je Žika uložio? Vesića i Žećelja. Znanje nije sigurno, jer je očigledno da mu nedostaje deo mozga i da se pokazao kao nesposoban da vodi klub kakav je Zvezda. Ono u čemu je uživao, jeste da glumi nekog holivudskog zvekana na tribinama i da se ponaša bahato prema mnogima u klubu, iako je u javnosti odavao utisak čoveka koji je dobar kao ovčica.

Da li je moguće da podržavaš takvog lika, je*o te Anđelković Žika. :lol:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Klasika...malo slikovitih pojašnjenja, malo dečijih doskočica, malo informacija...a i to malo informacija naknadno prepravljaš :lol:
Sve nesumnjivo podseća na sadržaj pominjane emsiije o košarci prema kojoj ne kriješ simpatije stink.
E da, Vučićević nije oprostio dug Zvezdi ,samo je rekao da neće da tuži i da će poslednji da čeka na naplatu yes3
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Klasika...malo slikovitih pojašnjenja, malo dečijih doskočica, malo informacija...a i to malo informacija naknadno prepravljaš :lol:
Sve nesumnjivo podseća na sadržaj pominjane emsiije o košarci prema kojoj ne kriješ simpatije stink.
E da, Vučićević nije oprostio dug Zvezdi ,samo je rekao da neće da tuži i da će poslednji da čeka na naplatu yes3

Ja sam mislio da je Đomla što se tebe tiče nezamenljiv, ali sada vidim da si intimniji sa Žikom. stink. Ti si govorio sve najbolje o Tegijevoj emisiji, čak mu i majlove slao u vezi cd, lepo reče Tegi u prošloj emisiji: ''Poručujem jednom šumadijskom manijaku koji se predstavlja kao Death Row, da prestane da mi šalje majlove i da me seksualno uznemirava''. :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ja sam mislio da je Đomla što se tebe tiče nezamenljiv, ali sada vidim da si intimniji sa Žikom. stink. Ti si govorio sve najbolje o Tegijevoj emisiji, čak mu i majlove slao u vezi cd, lepo reče Tegi u prošloj emisiji: ''Poručujem jednom šumadijskom manijaku koji se predstavlja kao Death Row, da prestane da mi šalje majlove i da me seksualno uznemirava''. :lol:

Umesto da obratiš pažnju šta ti pišu drugari sa foruma ti slušaš nekog nazovi novinara koji još i navija za suprotan klub u odnosu na tebe :lol:

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814

:lol:

Gledao sam ove emisije sa Čovićem u kojima je Tegeltija redovno gutao knedle. A računao je i na podršku gledalaca, ali veliki broj je i podržao Čovića. Razni likovi su se javljali. :lol:


Evo ga i podrigivanje. stink.


:lol:

Varda pred Zvezdom

Kao jedan od uslova koje je Svetislav Pešić postavio pred rukovodstvo crveno–belih je dovođenje Ratka Varda. Ugovor sa iskusnim centrom koji se afirmisao u najljućem rivalu Partizanu, trebalo bi da bude potpisan na dve godine, sa opcijom produženja na još jednu sezonu.

1varda.jpg


Pregovori su u završnoj fazi, a jedino što bi moglo da odalji Vardu od Zvezde jeste potencijalno izdašnija ponuda Olimpije koja je i zvanično zainteresovana za centra reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Protekle dve sezone, 32–godišnji Varda je proveo u poljskom šampionu Prokomu. Sada je ostao bez angažmana, a nedavno je završio i pripreme sa reprezentacijom BiH. Varda je u karijeri branio boje Partizana, Detroita, Vašingtona, Olimpije, Reala, Žalgirisa…

Ukoliko bi Varda stigao u Crvenu zvezdu Beograd, crveno–beli bi imali zavidnu centarsku liniju koju bi još činili Mile Ilić i Uroš Nikolić.

Sportski žurnal

Čović za "Blic": Zvezdu ne treba privatizovati

Nebojša Čović započeo je prvu radnu nedelju u Košarkaškom klubu Crvena zvezda razgovorom sa Svetislavom Pešićem.

22534_covicnebojsa01-fonet-fonetmasanori-joida_f.jpg


Trofejni stručnjak i dalje figurira kao prvi kandidat za klupu “nove Zvezde”, ali njegov odgovor navijači crveno-belih moraće još da čekaju. Predsednik Čović se trudi da ubedi Pešića na dugoročan ugovor, ali ne želi da unapred govori o ishodu pregovora.


- Izneo sam mu stav da bi naša saradnja trebalo da bude najmanje na tri godine, predstavio sam mu sportske i organizacione ciljeve, kao i naše mogućnosti. Detaljno smo pričali o svemu i dogovorili smo se da do kraja nedelje dobijem njegov odgovor - kaže Nebojša Čović za “Blic”.

Kakav odgovor očekujete?

- Ništa neću da prejudiciram pre nego što dobijem Pešićev odgovor.

Ipak, već nekoliko dana se gospodin Pešić pominje kao strateg nove Zvezde?

- Među vašim kolegama postoje oni koji daju neproverene vesti, što je neodgovorno. Jer, ako se ispostavi tačnim, odlično - pogodili su i onda su oni dobro obavešteni, a ako promaše, onda nikom ništa. Ali dobro, svako radi onako kako misli da treba. Zato mogu samo da poručim, strpite se do kraja nedelje.

Da li ste sa Pešićem razgovarali o ekipi. Ko bi mogao da je pojača, možda Ratko Varda?

- Da, pričali smo i o timu. A što se tiče pojedinaca, može da se priča da pregovaramo i sa Džordanom i sa pola NBA lige.

Zvezda i FMP se nisu fuzionisali, o kakvoj se onda saradnji radi?

- Reč je o strateškoj, poslovnoj i tehničkoj saradnji. FMP je strateški partner crveno-belih u skladu sa postojećim zakonima u Srbiji i ta saradnja neće i ne može trajati duže od pet godina, jer je to po zakonu. Svima je poznato da su svi računi Crvene zvezde blokirani, samim tim bilo je i onemogućeno njeno poslovanje. U tom petogodišnjem planu jasno su precizirana pravila po kojima će klub biti reorganizovan i restrukturiran.

Da li će Crvena zvezda Beograd deo prihoda prosleđivati na Mali Kalemegdan?

- Postoji sporazum po kojem će se deo sredstava upućivati Zvezdi, kako bi postepeno mogle da se namiruju obaveze. U protivnom, klub bi mogao za 24 časa da bankrotira. To bi značilo automatsko gašenje kluba. Iz tog razloga smo i dobili podršku sportskog društva Crvena zvezda, navijačkih grupa, Košarkaškog saveza Srbije i šire javnosti.

Petar Škundrić je rekao da neće biti privatizacije kluba dok je on predsednik Sportskog društva Crvena zvezda. A vas svi vide kao vlasnika FMP Železnik?

- To nema veze sa privatizacijom i gospodin Škundrić i ja imamo potpuno isto mišljenje. I zaista imamo dobru saradnju u jednoj velikoj sportskoj porodici. Nisam pristalica privatizacije klubova, ni Crvene zvezde niti nekih drugih. FMP uopšte nije privatni klub, to je notorna laž! To je udruženje građana, kao i svi drugi klubovi. To su priče kojima se obmanjuje javnost. Privatni smo klub koliko i bilo koji drugi klub u Srbiji. Upravo ovim konceptom o poslovno-tehničkoj saradnji smo sprečili moguću privatizaciju na mala vrata.

Šta ako vas neko razočara, pa odlučite da napustite ovaj projekat?

- Mnogo je rano da me tako nešto već sada pitate!

Blic
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Pa ono jeste, ta emisija na SOS kanalu je zaista šaljivog karaktera vrlo česta povezana sa tugom u isto vreme :lol:

Nego šta će nam Varda ako je već tu Mile Ilić, to mi je bezveze, tu su i Nikolić i Lešić a verovatno ima još neko iz FMP-a...
Mada Varda je počeo karijeru u Zvezdi možda je vreme da se vrati u staro jato :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Za Vardu si u pravu, možda nam i nije potreban, jer imao odlične Lešića, Nikolića i Ilića, ali dobro, svojom visinom i snagom može da posluži. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Za Vardu si u pravu, možda nam i nije potreban, jer imao odlične Lešića, Nikolića i Ilića, ali dobro, svojom visinom i snagom može da posluži. yes3

Glupih i jakih ima na sve strane ali nije dobro ako mnogo koštaju kao u ovom slučaju yes3


Odlična atmosfera među košarkašima Zvezde, ništa od Varde​

Andreja Milutinović, košarkaš Crvene zvezde Beograd, potpuno se oporavio od povrede tetive i spreman je da sa saigračima pruži maksimum tokom priprema na Zlatiboru.

news_50850.jpg


On je istakao da su svi igrači u novom klubu, koji je nastao dogovorom o saradnji Crvene zvezde i FMP-a iz Železnika, željni dokazivanja.


- Svi su orni za rad i željni dokazivanja. Znamo čiji grb nosimo i zato je voljni momenat dodatno izražen. Svi žele da se pokažu u najboljem svetlu i da zasluže poverenje trenera - rekao je Milutinović, dodajući da u timu vlada sjajna atmosfera.

Milutinović je na Zlatiboru cimer sa centrom Miletom Ilićem.

- Odlično se slažemo. Možda će mi on za ovo vreme preneti deo tajni centara, pa ću u budućnosti znati kako bolje da ih napadam. Na mojoj poziciji ima dosta dobrih igrača, a ta jaka konkurencija će nas sigurno učiniti boljim - kazao je bek Zvezde.

Inače, kada je reč o angažovanju Ratka Varde, bivšeg igrača Partizana, od toga nema ništa, pošto je on potpisao za Olimpiju iz Ljubljane.

(Foto: KK Crvena zvezda Beograd)

(smedia.rs)



Čim su nabavili plastične čaše za pivo biće nešto od ove ekipe :D
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Glupih i jakih ima na sve strane ali nije dobro ako mnogo koštaju kao u ovom slučaju yes3

Čim su nabavili plastične čaše za pivo biće nešto od ove ekipe :D

Ma ne verujem da on dolazi u Zvezdu. I onaj Vraneš je bio operisan što se tiče šuta i igre leđima ka košu, ali je koristio Partizanu u odbrani blokadama i skokovima. Ilić jeste visok ali u duelu protiv Pekovića i u zagrađivanju ispod koša nema velike šanse, tako da Varda svojom snagom, tu može da posluži. yes3
 
Natrag
Top