Katolicizam i njegovi plodovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je njegova stvar.

Ja ne idem na more nikad i ne volim ga.

 Ne putujem često.

Bio sam 2018 u Austriji.
A par godina ranije u Nišu kod jednog brata iz crkve.

Volim prirodu.
Ovde sam redovno u prirodi.

A navodni Hrišćani idu na more.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije valjda da je svih 55 tisuća protestantskih sekti razdjeljeno samo radi dana ili jela!?

Pa podelili su se oko nebitnih stvari. Ja ne znam ni za jednu vaznu stvar oko koje se oni spore..

samo 15% Luterana u Švedskoj izjavilo je da vjeruje da je Isus Krist Bog. Je li i ovo nevažna stvar kako tko vjeruje?

Ja govorim o zvanicnoj dogmi zajednice, o njenom ucenju, a ne sta pojedinci privatno veruju.. Ako pogledamo ucenje, ne postoje bitne razlike medju protestantima.. Kao sto ne postoje ni bitne razlike medju katolicima i pravoslavcima..

Jesu li i ovi i ovakvi pripadnici Kristove Crkve. Ja samo znam da ovi, prema nauku Kristove Katoličke crkve, zastupaju antikristovsko naučavanje, pa se nemoj čuditi da ja inzistiram da sa ovakvima ne mogu biti u istoj Crkvi

Ja ne govorim o takvima. Ima ih i kod nas, ljudi se samo nazivaju vernicima a to nisu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greh je skidati se pred drugima i ppkazivati svoje obnaženo telo.

 Kupanje u moru ili na bilo kom drugom javnom mestu treba zabraniti.

Ili odvojiti žicom plaže, posebno za žene, posebno za muškarc i posebno za bračne parove.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja govorim o zvanicnoj dogmi zajednice, o njenom ucenju, a ne sta pojedinci privatno veruju.. Ako pogledamo ucenje, ne postoje bitne razlike medju protestantima..

I unatoč tome, ako oni protestanti ne mogu biti zajedno u istoj crkvi, nije li šizofreno da ja katolik kažem - OK, ja i oni smo ista Crkva?

Sto, sta fali moru? Nije greh kupati se..

Greh je skidati se pred drugima i ppkazivati svoje obnaženo telo.

 Kupanje u moru ili na bilo kom drugom javnom mestu treba zabraniti.

Ili odvojiti žicom plaže, posebno za žene, posebno za muškarc i posebno za bračne parove.

Evo, mire, vjerujete li vas dvojica jednako?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U Ekvadoru u zatvoru 30 mrtvih u 3 dana. Naravno gdje Kurvina crkva, neće valjda biti u Finskoj takva vijest.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Malo je izvađeno iz konteksta, naime pitanje je postavljeno od novinara koje možda majke nisu to poučile ili koji ni sata nisu proveli na vjeronauku još kao djeca.

Kako god, ovo pak pokazuje da katolicima papa nije bog, kao što je vama subotarima Ellen White boginja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Katolici vele da je prvi papa bio Petar. A svi znamo da je Petar bio oženjen. Otkud onda da sa kat. svećenici ne žene. Pravoslavni imaju žene. Onda nije ni čudo što se događaju ovakve stvari.

Žene se tvoji subotarski, pa su 3-4 puta veća seksualna zlostavljanja kod vas subotara nego kod katolika. Što sada?
 
Natrag
Top