Katolicizam i njegovi plodovi

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Bog danas ne radi preko ni jedne crkve.
Sve su u duhovnom otpadu i drže pastvu u stanju nepopravljenja.
Čak šta više, progone sve one koji pozivaju crkvu na probuđenje, i ukazuju na grehe i propuste.

Ti misliš da nije prisutan ni u jednoj crkvi? :rolleyes: A što ćemo onda s onim Isusovim obećanjem da će biti s nama u sve dane do svršetka svijeta i da Njegovu Crkvu vrata paklena neće nadvladati? Što misliš u kojoj je Crkvi On onda ostao? Ili možda misliš da je Isus prešao iz jedne crkve u drugu? :)

U jednom se slažem s tobom. Bezakonje i bezboštvo je danas toliko naraslo među ljudima, pa i kršćanima da se čini da Radosna vijest spasenja nema više snagu. Ali grijesi čovječanstva nisu nešto novo za Boga, jer psalmist je davno napisao:

Bezumnik reče u srcu: »Nema Boga!« Pokvareni rade gadosti; nitko da čini dobro.
Bog s nebesa gleda na sinove ljudske da vidi ima li tko razuman Boga da traži.
No svi skrenuše zajedno, svi se pokvariše: nitko da čini dobro – nikoga nema.


Bog je jedini vjeran i ne mijenja se, održat će svoju Riječ i zato sve svoje pouzdanje trebamo staviti u Boga.

Što se poziva na obraćenje tiče, ne znam za druge crkve, ali kod nas je to kruh naš svagdašnji. Neprestano se govori i poziva na obraćenje, ali ljudi su gluhi, tvrdi, lijeni...

Ako tebe progone zbog toga što navještaš obraćenje i probuđenje, ne znam što da ti kažem. Čuvaj se! Nemoj očekivati da ćeš vidjeti rezultate svoga rada, jednostavno nastoj omiljeti Bogu u svemu što radiš.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ti misliš da nije prisutan ni u jednoj crkvi? :rolleyes: A što ćemo onda s onim Isusovim obećanjem da će biti s nama u sve dane do svršetka svijeta i da Njegovu Crkvu vrata paklena neće nadvladati? Što misliš u kojoj je Crkvi On onda ostao? Ili možda misliš da je Isus prešao iz jedne crkve u drugu? :)

Zaista je nevjerojatno koliki su slijepci svi oni koji, i ovdje, pozivajući se na "vlastito prosvijetljenje" u razumijevanju Biblije, obznanjuju kako je Kristova Crkva pala (postala Bludnica), ili kako Kristova Crkva nikada i nije bila u vidljivom zemaljskom obliku. Zaista je mizerno, i sljepački, kako ovi ljudi ne vidi da samog Isusa prave lažovom i šarlatanom.

Jer, ako je Isus rekao, a rekao je - "A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati., zatim "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta.", onda je prema ovim 'slijepcima' Isus patološki lažov i prervarant. A je li zaista Isus takav, ili su ipak 'slijepci oboljeli'? :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isabeleta

Bog je prisutan svuda, pa i u crkvama.

Ali, Bog ne radi više preko crkava na spasenju.

Tu i tamo se čuje neki iskreni glas i poziv na probuđenje, tu i tamo ima neki pojedinac koji se iole bori, ali suštinski crkve su mrtve.

Bog će ih probuditi.

Prvo narod ostatka koji ima istinu, pa sa njim i ostale, sam i kroz narod ostatka.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Nego slape je li ovaj fra Bože Radoš katolik? Jadan on, ako bude previše govorio, stradat će.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nego slape je li ovaj fra Bože Radoš katolik? Jadan on, ako bude previše govorio, stradat će.

Ako govori istinu onda je katolik, dakle Kristov. Zato vaša kradljivica i lažljivica JEllena nikako ne može biti katolkinja. A i sekta vam subotarska nije katolička nego antikristova, jer kasapite nerođenu djecu u majčinim utrobama.

P.S. Ostani ti među svojima, djecoubojicama i antikristima.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ali, Bog ne radi više preko crkava na spasenju.
Tu i tamo se čuje neki iskreni glas i poziv na probuđenje, tu i tamo ima neki pojedinac koji se iole bori, ali suštinski crkve su mrtve.
Bog će ih probuditi.


To je tvoje mišljenje. Ja ne znam drugo i ne razmišljam drugačije osim onoga što piše u Evanđelju o posljednjim vremenima.
Moja Crkva kao ni moja župna crkva nije mrtva. Idemo svaki dan s vjerom i ljubavlju moliti i slaviti Boga i On nas sluša i uslišava.
Ali opet ću reći da se slažem s tobom u razmišljanju da je Zao duh zahvatio svijet i kako uništava njihove duše...ali ni ti ni ja ne možemo ništa, osim moliti Boga da se smiluje ljudima da se vrate k Njemu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Hoćeš reći - 'k'o da ga je Kainos rodio'? :)

Sve što je " rođeno" iz neposluha Crkvi i crkvenim poglavarima, osuđeno je na propast.
Nevjerojatno je kako ljudi ne kuže da je Sotona bio začetnik neposluha i prkosa i da njemu pripadaju svi koji ga u tome slijede.

Imam i ja jednu priču o tome. Istinit događaj: mlad, lijep i pametan bogoslov, pa onda svećenik. U početku je sve izgledalo bajkovito, svet čovjek, odličan propovjednik, Biblija u "malom prstu", društven tip koji okuplja oko sebe mlade i stare. Tu i tamo su mu govorili da se ne pravi važan i prigovarali da ne ostaje evangelizirati mlade do sitnih sati na privatnim zabavama, ali on je uvijek imao neki izgovor.
Onda ga je jednom biskup pozvao na razgovor i nakon toga- "sveti" čovjek poludio! :p
Naljutio se na biskupa, vikao i prostačio, pa otišao ravno u javnu kuću. I tamo je napravio nered, potukao se s policijom i na kraju završio u zatvoru. Izbio je veliki skandal oko toga, novinari danima obilazili oko biskupskog dvora i na kraju im je biskup jednostavno rekao: bio je neposlušan i on više nije svećenik Katoličke Crkve. Točka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isabeleta

 Tvoja crkva nije Hristova crkva, pa prema tome nikad nije ni mogla biti duhovno živa.

Tvoja crkva pa i Pravoslavna koja se od nje odvojila 1054 godine - su preobučena Vavilonska religija u bibliji nazvana "vavilon veliki" koji opija svet otrovnim vinom lažnih učenja i kompromisa sa carevima ovoga sveta.

Odbaci ovu vavilonsku gnusobu, izađi iz vavilona kao Bog i poziva u otkrivenju, i veruj u čisto jevanđelje, predaj se Bogu, moli mu se za duhovno prosvetljenje da živiš po istini, i pripremaj se za Hristov drugi dolazak.

Ako i nećeš sada to učiniti, daće ti Bog priliku za to uskoro, kao i celom svetu.

Pozdrav u ljubavi Hristovoj.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top