Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Kad vec volis toliko Alberta, evo -

Vodi ga kući.

Inače, evo tko je Alberto Rivera:

Od svih jezuita, najpoznatiji je "bivši jezuit Alberto Rivera". Alberto Rivera se sam predstavljao bivšim isusovcem. I ne samo to, predstavljao se i bivšim biskupomKatoličke Crkve. To su jedno vrijeme koristili određeni protestantski krugovi, tako da su financirali tiskanja i izdavanja nekih njegovih „knjižica“. Osim što se predstavljao katoličkim svećenikom (isusovcem), te čak i katoličkim biskupom, Rivera se predstavljao i doktorom. Hvalio se čak sa sedam doktorskih diploma (titula).

Jednom prilikom, Alberto Rivera bio je pozvan u jednu radijsku emisiju. U radio intervjuu, Riveri je postavljeno izravno pitanje u vezi s njegovim mnogim diplomama. Tvrdio je da ima sedam akademskih (doktorskih) titula, što je razlog zašto on sam sebe naziva Dr. Rivera. Ipak, na radiju pred tisućama slušatelja nabrojao ih je šest. Tako je, prema vlastitim tvrdnjama, Rivera bio: dr filozofije, dr teologije, dr sociologije, dr povijesti, dr Biblije i dr psihologije. Tijekom razgovora nekoliko je puta ustvrdio da je svoj prvi doktorat dobio 1947. god. Ostale diplome, kako je tvrdio, dobio je tijekom sljedećih 9 godina. Vrhunac blamaže se dogodio kada se u radijsku emisiju javio jedan slušatelj, koji je najelementarnijom matematikom izračunao kako je Riveri bilo 12 godina kada je stekao prvu doktorsku diplomu. Dakle, prva doktorska diploma kad mu je bilo 12 godina, a narednih još šest doktorskih diploma stiče između svoje 12. i 21. godine života. Eto, to je Alberto Rivera, prema njegovim vlastitim kazivanjima.

Druga zgoda s Riverom bilo je otkriće kako čovjek ne zna ni riječ latinskog jezika. Katolički svećenik (isusovac – studiraju 8 godina), pa i katolički biskup, sedam doktorskih diploma, a čovjek ne zna riječ latinskog jezika.

Ipak, balon se morao rasprsnuti kao i svaki drugi balon. Otkrilo se da je Alberto Rivera najobičniji lažov i prevarant. Otkrilo se kako se protiv njega vodi sudski postupak u južnoj Kaliforniji zbog optužbi za financijske prijevare, te postojanje tjeralice u New Jersey-u također zbog prijevara. Zatim, otkrilo se kako je bez dozvole skupljao novce za neke protestantske crkve i kako nikada prikupljeni novac nije predao. Također se saznalo za pismo Charles-a Hawkins-a iz Church of God of Prophecy u kojem Ministarstvo pravosuđa izvještava o Albertovim prijevarama u nekim bankama. Saznaje se za dvije tjeralice protiv njega u Deland-u i Ormond Beach-u na Floridi, također zbog bankovnih prijevara.

Jedno vrijeme, za antikatoličku propagandu, Riveru su koristili i neki protestantski krugovi, a kao glavni izdavač bio je Jack Chick. Nakon što se točno saznalo tko je i što je Alberto Rivera, protestanti također dižu ruke od njega. Rand Winburn, direktor „Protestant Reformation Publications“ piše pismo Jack-u Chick-u, koje ovako završava:

Gospodine Chick, kao kršćanin odgovoran za Crkvu i njezinu glavu, Gospodina Isusa Krista, preklinjem vas da prekinete tiskanje i distribuciju tih bogosramnih bajki. Pravi sveci i mučenici nagrađeni su za svoj hrabri stav protiveći se teoriji Papa-Antikrist, i za stav: NE PRIJEVARI, za razliku od gospodina Rivere. Također vas molim da se javno pokajate, tražeći oprost zbog toga što ste potpali pod magiju lažnog proroka.

Eto, to je Alberto Rivera. Da, vjerovali ili ne, ovaj lik zaista je postojao. Toliko stvarno je postojao da je mogao i krasti, i otimati i lagati i pisati. Neka njegova „pisanja“, na ovim našim prostorima, u jednu knjižicu sabrao je i objavio, što mislite tko? Da, Miroljub Petrović je to „uredio i objavio“ pod naslovom „Vatikanske ubice“.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja kao prvo ne znam za ovu stranicu....drugo, mire cijelo vrijeme krsi pravila foruma, jer je Jurivaka vec sto puta rekao da se ne postavljaju uzastopni postovi...mire je to ovih dana ucinio vise puta.....i ja bih radio postavio, ali cekam da neko napise poslije mene....
Nije greska postaviti uzastopni post ako ti je isteklo vreme za modifikovanje. Ali opet ne treba ni zloupotrebljavati, napisem ako bas moram.

Ti mozda ne znas ali ja koliko se secam stranica je nekog vaseg iz crne gore..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da ste imali refomaciju sada bi imali mirne drzave. Ovako imate haos i raspad drzava.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Kad je češki knez Vratislav 1079. od pape Grgura VII. zatražio dopuštenje da se u njegovoj zemlji bogoslužje vrši na staroslavenskom jeziku, papa mu je otpisao: “To nipošto ne možemo odobriti.” Zašto ne?

Pokusao sam da nadjem ovaj podatak u istoriji, ali ne postoji nigde. Pojavljuje se u nekim recnicima navodno na internetu, sto nije nikakav izvor, to je mogao da napise ko je god hteo.. Daj reference za taj tekst...
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, nas ne zanima sta i kako su heretici verovali, nas zanima zasto su katolicki velikodostojnici zabranjivali svojim vernicima da poseduju i citaju Bibliju?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, nas ne zanima sta i kako su heretici verovali, nas zanima zasto su katolicki velikodostojnici zabranjivali svojim vernicima da poseduju i citaju Bibliju?
Nemoj da se pravis blesav Marko! Ako je Papa to i rekao, ne treba gubiti iz vida cinjenicu da su u to vreme albigenzi poceli siriti svoju jeres, pa je to bila i moguca reakcija Pape na jeresi koje su pocele da se javljaju kao iskrivljena tumacenja pisma. Kao sto sam gore naveo albigenzi su imali svoj prevod Pisma kojim su kao i Jehovini Svedoci pokusavali iskriviti i ublaziti tekstove koji govore o Hristovom dolasku u telu, praktikovali su ritualna samoubistva a roditeljstvo su smatrali grehom!

Negativna rekacija Pape na ove nove prevode bi po svemu sudeci bila opravdana!

On je izjavio:

"Onima koji dobro razmisle o tome.. bit će jasno da je Bogu bilo po volji prikriti smisao nekih dijelova Svetog pisma, jer kad bi njegov smisao svima bio posve jasan, prostaci bi ga mogli obezvrijediti, a priprosti ljudi toliko krivo shvatiti da bi ih ono odvelo u zabludu."

Papa je ovim mislio da neobrazovanim ne treba dati priliku da sami tumace pismo, jer bi ga oni obezvredili i izvrnuli bi smisao u svojoj samovolji, a to se i pocelo desavati u njegovo vreme..

Ipak, ti nisi naveo reference odakle si uzeo tekst, pa ne mozemo ni proveriti da li je Papa to rekao, a ako jeste koliko ste izvrnuli smisao njegovih reci i izvadili ih van konteksta!

Inace, izvor odakle si uzeo tekst je poznat po izvrtanju i to NAMERNOM IZVRTANJU!

Sto se tice koncila, to sam vec oborio, nikakav koncil tada nije odrzan, on je odrzan kasnije, a zabrana biblije se odnosi na bibliju albigenza iz ociglednih razloga...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
I na kraju da oborimo ovu vasu izmisljotinu:

BIBLIJA JE PREŽIVJELA BROJNE NAPADE OD LJUDI.

Kroz mracno povijesno doba Biblijska istina bila je prekrivena tamom.
Biblija je bila zabranjena. Koncil u Toulousu je 1229. zabranio laicima posjedovanje i citanje Biblije, te strogo zabranio bilo kakvo prevodenje.

Biblija je spaljivana. Koncil u Taragoni iz 1234. je strogo zabranio posjedovanje i naredio da ljudi svoje Biblije predaju lokalnim biskupima u roku od 8 dana na spaljivanje. Muškarci i žene su gubili živote zbog posedovanje Biblije u svom domu.
John Wycliffe je prvi preveo Bibliju na engleski jezik. Njegove su kosti posthumno iskopane i javno spaljene svima za opomenu. William Tyndale, John Huss i mnogi biblijski vjernici suocili su se sa slicnom sudbinom.


Biblija je omalovažavana. Francuski ateist Voltaire je prije svoje smrti izjavio: „Nakon tisucu godina Biblija ce biti zaboravljena knjiga.“ Ironicno, 100 godina nakon njegove smrti njegov se vlastiti dom koristio za distribuciju Biblije.

Ivan 10,35 jasno kaže: „Pismo se ne može pokvariti.“

Izvor: Biblijaiznanost.net
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bas si oborio, opet koncil koji se nije ni desio, kao sto sam rekao ni tebe ne interesuju cinjenice, nikog od vas. Znaci to je toliko vec postalo jadno da ja nemam reci. Vi ste totalno neozbiljni..

Neozbiljni je preblaga reč. Naime, jedno je biti neozbiljan, biti budalast, naivan ili šta god, a sasvim je drugo tu svoju neozbiljnost, budalastost ili šta već nametati kao istinu, odbijajući prihvatanje činjenica.

Radi se dakle o bezobraštini kakvu bi da je nema trebalo izmisliti. Naime, doslovno nikada nam oni neće priznati da greše. Nikada. Upravo iz razloga što ih je udarena u glavu ubedila da su svi oni proroci i shodno tome šta god da izjavljuju koliko god da je budalasto, lažno, koliko se god suprotstavljalo činjenicama, za njih je istina.

Pozivati nekoga ko pripada kultu, čiji je um posednut doktrinama kulta, lukavo zamišljenim i još lukavije branjenim (sve što se kosi sa doktrinom je laž, dolazi od sotone, takav je vaš duh, đavo je u vama jer ste nerovozni, mi poštujemo "bibliju".... samo su neke od reči koje ovi upotrebljavaju da bi održali svoju laž) na ozbiljnost je naivno.




Eto, to je Alberto Rivera. Da, vjerovali ili ne, ovaj lik zaista je postojao. Toliko stvarno je postojao da je mogao i krasti, i otimati i lagati i pisati. Neka njegova „pisanja“, na ovim našim prostorima, u jednu knjižicu sabrao je i objavio, što mislite tko? Da, Miroljub Petrović je to „uredio i objavio“ pod naslovom „Vatikanske ubice“.

Miroljub Petrović? Nadri lekar, prevarant, kultista i blefer, predstavnik avatara "duha proroštva" za Zapadni Balkan i Transilvaniju, jedan od vlasnika izdavačke kuće Metaphysica (koja Sveto Pismo stavlja na iste police sa Kroulijanskom i okultističkom literaturom, prijatelj Vladimira Madića, osnivača i vlasnika izdavačkog preduzeća Esotheria, promotera New Age i Okultizma na ovim prostorima, koji je u svojoj ponudi imao i knjige avatara "duha proroštva" Ellen Gould Harmon White......

Ps. I Walther Veith, patron "svetac" Miloša Bogdanovića, Pavla Simovića i ostalih "institucija" kulta na ovim prostorima, glavni pobornik teorije o "jezuitiskim i ostalim zaverama", antisemita, (o antikatolicizmu i anti ortodoksiji ne treba trošiti reči) takođe citira i koristi Riveru, Hislopa i ostale "autore" poznate kao bleferi, prevaranti i nosioci kontra znanja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Bas si oborio, opet koncil koji se nije ni desio, kao sto sam rekao ni tebe ne interesuju cinjenice, nikog od vas. Znaci to je toliko vec postalo jadno da ja nemam reci. Vi ste totalno neozbiljni..

A ti si baš pun izvora, samom sebi izvor.

Opet lažeš jeste bio održan 1229. u Tuluzu.

U stvarnosti, koncil se 1229. održao u francuskom gradu Toulousu,

Izvor Katolik


I onda naravno nastavak iskrivljene istorije kako su zabranili čitanje jeretičke Biblije albigenza koji su navodno napisali da je Isus bio na Zemlji duh.

I da su pisali njihovo je pravo da uče šta hoće.





 
Natrag
Top