Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Procenat je mnogo manji, i iznosi negde oko 1,3% katolika koji su imali tu "čast" da saznaju da postoji neko ko sebe naziva čekaocem sedmog dana. A tu čast su imali ne preko ambona, ili iz literature, nego upravo zato što su ih ovi nasrtljivci spopadali, ili su imali tu "čast" da im se blagdani, sveci, sam Bog, nazivaju pogrdnim epitetima iz kuhinje Ellen Gould Harmon white na forumima...Pa kako i da ne izgube uverenje o svrsi, kada je isto kod njih bilo zasnovano na temporalnim i materijalnim osnovama. Kako i da imaju svrhu kada im je "Bog" alter ego narcisoidnih, pohlepnih pojedinaca? O kakvoj svrsi se može govoriti kada je duhovno potisnuto, a ljubav prema bližnjem meri se materijalnim, temporalnim stvarima? Kakvu svrhu može imati neko kome je spasenje u materijalnom? Kome duša ne postoji, i kome se upravo preko mlataranja Biblijom u glavu usađuje etika u potpunosti zasnovana na materijalizmu i egocentrizmu.

Prijatelji, nemojte zameriti Darthu vidite da ga siromaha razaminje necastivi pa zato lamata svasta samo da bi se oslobodio nepodnosive mrznje prema svojoj braci hriscanima.

Dart, pronasao sam nesto sto ce te svaklako oduseviti:


“Casopis Hriscanstvo Danas, od 22, Januara 2015. godine prizano je Hriscansku Adventisticku Crkvu kao “petu najvecu Hriscansku zajednicu na svetu”.

Svima srecna Nova godina.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Da ne govorim o tome da niko nigde i nikada nije bombama raznosio ni jednog jedinog EGWistu, ili bilo kog drugog sledbenika Luterovih Sola, kao što je to urađeno sa Katolicima na Uskrs u Šri Lanci.

A Milos Bogdanovic - Tripo (namerno cu ga imenovati) u tom masakru katolika uziva i vidi Bozji sud!

To ne menja stvar, pokolj u Hondurasu. 18 mrtvih

Evo vidimo koliko nasrtljivac uziva u pokolju!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A Milos Bogdanovic - Tripo (namerno cu ga imenovati) u tom masakru katolika uziva i vidi Bozji sud!

Jeste sud Božjki, a ti projektuješ svoje uživanje, jer bi ti voleo da su naša dela ista kao i vaša, ti bi uživao u njima.

Da su advent. na ivici rata, da su protest. države u rasulu.

Evo vidimo koliko nasrtljivac uziva u pokolju!

Kako bi ti voleo da su naša dela kao vaša. Da se advent. kamenuju sa policijom itd.

Srce bi ti kiptilo, uz one idole koje obožavate pa to bi bilo kao šlag na tortu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne možeš više ni sakriti sreću i užitak koje ti donose nesreće drugih ljudi. Dao ti Bog suosjećanja s nesrećom drugih ljudi, kako bi te mogao spasiti.

Nadajmo se da će biti tako. No bojim se, da takvima kao što je on, sve i da se kao Svetom Apostolu Pavlu, Bog lično pojavi, ne bi pomoglo. Svađali bi se sa Njime.


Shvati, da bi ih Bog spasao, takvi kao on, kao oni, moraju da spasenje traže i da ga prihvate onakvo kakvo jeste, a ne onakvo kako bi oni u svojoj oholosti i materijalizmu zamišljaju.

Seti se stihova psalma Asafovog:


16A grešniku Bog progovara:
»Što tumačiš naredbe moje,
što mećeš u usta Savez moj?
17Ti, komu stega ne prija,
te riječi moje iza leđa bacaš?

18Kad tata vidiš, s njime se bratimiš
i družiš se s preljubnicima.
19Svoja si usta predao pakosti,
a jezik ti plete prijevare.

20U društvu na brata govoriš
i kaljaš sina matere svoje.
21Sve si to činio, a ja da šutim?
Zar misliš da sam ja tebi sličan?
Pokarat ću te i stavit ću ti sve to pred oči.

22Shvatite ovo svi vi koji Boga zaboraviste,
da vas ne pograbim i nitko vas spasiti neće.
23Pravo me štuje onaj koji prinosi žrtvu zahvalnu:
i onomu koji hodi stazama pravim –
njemu ću pokazati spasenje svoje.«

Evo vidimo koliko nasrtljivac uziva u pokolju!

Uživa jer misli da ga senka i "nauka" zaumnog "duha proroštva" koja je govorila u oholosti, lažnog proroka koja je uzalud u usta uzimala ime Boga, čini pravednim i opranim od svega.

Ne zna u svojoj oholosti, da su oni čijoj se nesreći raduje, oprali sebe u Krvi Jagančevoj, i da Boga svoga gledaju kakav jeste,


Izabrao je tamu, tama će ga proždreti.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zar to nije za pohvalu, kako nam je naklonjen Darth, on je izmislio i ovo: "čekaocem sedmog dana."
Nema nikakve potrebe da ga pitate sta to znaci, garantujem vam da ni sam ne zna. On o svojoj pakosti ispljuje kojekakve gluposti kojima se i sam cudi kao da i nisu njegvi.


Adventisti nasigurno ne cekaju sedmi dan, nego sedmi dan po reci gospodnjoj postuju bopgosluzenjem, a kao sto i ime nase Crkve glasi; Hriscanska Adventisticka Crkva koja Veruje i ceka Hristov ponovni dolazak. Mi Hrista cekama. a Darth se tome smeje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Jeste sud Božjki, a ti projektuješ svoje uživanje, jer bi ti voleo da su naša dela ista kao i vaša, ti bi uživao u njima.

Nije sud Bozji jer jos nije 'nastao dan Gospodnji' i Pavle kaze 'niko da vas ne vara i ne plasi, bilo poslanicom kao da je od nas poslana bilo recju da je vec nastao dan Gospodnji, jer nece doci dok se ne pojavi najpre bezakonik.."

Dakle ti ovde lazes protiv nas, da nas Bog kaznjava. Nasladjujes se kada mi stradamo i projektujes svoje zelje na nas!

To sve pokazuje kakvog si duha!

jer bi ti voleo da su naša dela ista kao i vaša, ti bi uživao u njima.

Posto ti uzivas u tome, mislis da bi i drugi. To je 'projekcija'! Lepo si opisao to svoje stanje u knjizi!

Kako bi ti voleo da su naša dela kao vaša. Da se advent. kamenuju sa policijom itd.

Pa zar niste zvali policiju da vam resava situaciju kada ste se umalo pobili u crkvi?

I jesam li ja to isticao i time se hvalio?

NISAM!

Dakle, projektujes sebe na mene, ti zapravo svoje stanje pripisujes drugima! A opisujes ga svojoj knjizi..

I to tvoje stanje je stvarno zalosno!

Srce bi ti kiptilo, uz one idole koje obožavate pa to bi bilo kao šlag na tortu.

Eh, kako ti opisujes sebe neverovatno!
Pa vidi se da znas kako je to kad 'srce kipti' i poskakuje, jer si to iskusio..

Ne možeš više ni sakriti sreću i užitak koje ti donose nesreće drugih ljudi.

Eto, ne moze ni da sakrije, srce mu poskakuje od srece kad vidi tudju muku..

Izabrao je tamu, tama će ga proždreti.
Nadamo se da ce da progleda i vrati se Bogu. Inace ce ga tama zaista prozdreti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nadamo se da ce da progleda i vrati se Bogu. Inace ce ga tama zaista prozdreti.

Da, ali za tako nešto je potrebna žrtva, na koju on niti je spreman, niti ima koga da ga otkupi svojom ljubavlju. Okružio se istomišljenicima.

Eto, ne moze ni da sakrije, srce mu poskakuje od srece kad vidi tudju muku..

Zato što veruje da ta muka potvrđuje "njegovu veru" i "nauku". A to su jasni znaci da ga je tama preuzela.

Nije sud Bozji jer jos nije 'nastao dan Gospodnji' i Pavle kaze 'niko da vas ne vara i ne plasi, bilo poslanicom kao da je od nas poslana bilo recju da je vec nastao dan Gospodnji, jer nece doci dok se ne pojavi najpre bezakonik.."

Dakle ti ovde lazes protiv nas, da nas Bog kaznjava. Nasladjujes se kada mi stradamo i projektujes svoje zelje na nas!

To sve pokazuje kakvog si duha!

Da, ali on MIre, to ne zna, niti može znati, jer u njemu je tama "duha proroštva".
 
Natrag
Top