Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zašto si na čovjeka nasrnuo samo zbog toga što se složio sa mnom i ponovio moju tvrdnju?????? :) Zašto onda nisi nasrnuo na mene i mene napao? Evo, ponovit ću, pa nasrni na mene, izvrijeđaj mene. Dakle, Katolička crkva nije nigdje dominantna, dapače, propovijedanje Katoličke crkve i katolici svugdje su progonjeni.

Nasrnuo je na mene? Upravo zbog takvih stvari je on na ignore.

Nisam naime izneo ništa neistinito. Pogledajmo samo medije i njihov jezik, odnos prema Crkvi, prema vernicima... Napadi, kako od sekularističkih političara, akademskih institucija, tako i od klanjaoca Sola Scriptura.

Da ne govorim o tome da niko nigde i nikada nije bombama raznosio ni jednog jedinog EGWistu, ili bilo kog drugog sledbenika Luterovih Sola, kao što je to urađeno sa Katolicima na Uskrs u Šri Lanci.

No, sve to, i napadi i terorizam, i doslovni, što prikriveni, što javni progon, ne predstavljaju ništa sledbenicima "duha proroštva" iz Mejna USA. Oni naime ne vide ništa sem onoga što im je rečeno da vide i što im odgovara.

Jednostavno zatvaraju oči pred činjenicama, spremni da doslovno iskoriste sve u širenju otrovne mržnje prema Crkvi koju bi u svojoj oholosti hteli da zamene svojim kultom. Jer to je u stvari jedini i isključivi razlog njihovih napada na Crkvu. Da se prikažu "pravednima" u očima svojih žrtava, a svoju laž prikažu kao istinu.

Žao mi je, ali ima onih koji hvala Bogu, još uvek nisu dozvolili da ih "milovanje" ušiju "duha proroštva" zavede u toj meri da dopuste sebi kognitivnu disonancu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Haos, beznađe, beda, anarhija, korupcija, ubistva.

Znamo odakle nam takve vesti dolaze.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nasrnuo je na mene? Upravo zbog takvih stvari je on na ignore.

Nisam naime izneo ništa neistinito. Pogledajmo samo medije i njihov jezik, odnos prema Crkvi, prema vernicima... Napadi, kako od sekularističkih političara, akademskih institucija, tako i od klanjaoca Sola Scriptura.

EGWista zabludeli. Ko napada tvoju Crkvu? Ja je svakako ne napadam, ne samo Katolicku nego nijednu.

Da ne govorim o tome da niko nigde i nikada nije bombama raznosio ni jednog jedinog EGWistu, ili bilo kog drugog sledbenika Luterovih Sola, kao što je to urađeno sa Katolicima na Uskrs u Šri Lanci. [/QUOTE]

Da li si ikad pronasao obavijest da su Advenitisi ikome zlo ucinili? NISI!
Ako su u toj zemlji zlo ucinili protestanti, pa to su vasi sinovi i kceri, a ne nasi.


No, sve to, i napadi i terorizam, i doslovni, što prikriveni, što javni progon, ne predstavljaju ništa sledbenicima "duha proroštva" iz Mejna USA. Oni naime ne vide ništa sem onoga što im je rečeno da vide i što im odgovara. [/QUOTE]
Na tu glupost nema nista da kazem, to i prilici katolickom veroucitelju.
Jeli to taj koji ne progoni vernike drugih Crkava????? Sramota nad sramotama!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dobro je da ga bezimenuješ "pomenuti", jer je meni post izbrisan zato što sam se pozvao na "pomenutog".

16"Evo, ja vas šaljem kao ovce među vukove. Budite dakle mudri kao zmije, a bezazleni kao golubovi! 17Čuvajte se ljudi, jer će vas predavati vijećima i po svojim će vas sinagogama bičevati. 18Pred upravitelje i kraljeve vodit će vas poradi mene, za svjedočanstvo njima i poganima. 19Kad vas predadu, ne budite zabrinuti kako ili što ćete govoriti. Dat će vam se u onaj čas što ćete govoriti. 20Ta ne govorite to vi, nego Duh Oca vašega govori u vama!" 21"Brat će brata predavati na smrt i otac dijete. Djeca će ustajati na roditelje i ubijati ih. 22Svi će vas zamrziti zbog imena moga. " Mt 10,16-23

Ps. Bičevanje je i doslovno, i rečima. A ovo što "oni" rade i jeste bičevanje...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako ne napadaš Katoličku crkvu, onda si licemjer ili uopće nisi adventist sedmog dana. Naime, Adventistima sedmog dana "duh proroštva" nalaže da prokazuju "Babilonsku Blodnicu" (Katoličku crkvu) i da pozivaju ljude da je napuste.

Upravo tako. Antikatolicizam im je osnov "teologije".

Ujedno zamisli da je situacija obrnuta, da umesto pravog naveštanja Evanđelja, svako od nas na Sv.Misi dobija umesto propovedi, ispiranje mozga o tome kako da bi smo se sspasili moramo da napadamo Adventiste i pozivamo ljude da ih napuste. Uz dodatak naravno, da ukoliko to ne radimo, Isus (sveden na ćatu) neće nam dopustiti da uđemo u njegovo Kraljevstvo.

Vidimo li razliku?


No, situacija nikada neće biti takva, jer nama govori Duh Sveti, a njima smrtna žena udarena u glavu i tri veka zaumnog antikatolicizma Luterovih sledbenika.
 
Natrag
Top