Katolicizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Naravno. Uvek je važnije govoriti o lepoti istine nego o mrskosti sistema lažne religije.
A Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki odstupiti od vjere, slušajući zavodljive duhove i nauke đavolske; govoreći laži u licemjerju; imajući svoju savjest spaljenu užarenim željezom." Prije posljednjeg razvoja djela otpadništva doći će do zbrke u vjeri. Neće biti jasnih i definitivnih ideja o tajni Boga. Jedna istina za drugom bit će iskrivljena. " I bez prijepora veliko je otajstvo pobožnosti: Bog se očitovao u tijelu, opravdao u Duhu, vidjeli ga anđeli, propovijedao se poganima, vjerovao se u svijetu, uzneo se u slavu." Mnogi poriču preegzistenciju Krista, i stoga niječu njegovo božanstvo; ne prihvaćaju ga kao osobnog Spasitelja. To je potpuno nijekanje Krista. On je bio jedinorođeni Sin Božji, koji je od početka bio jedno s Ocem. Po njemu stvoreni su svjetovi.
Znakovi vremena 28. SVIBNJA 1894


Jer ćeš po riječima svojim biti proglašen pravednim, po svojim riječima bit ćeš osuđen." Matej 12,37
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Oprosti,a kako ja ne vidim ovdje vaš božanski karakter ili kristolikost. Većina vas nije očigledno svjesna sebe i načina na koji se odnosi i ponaša prema drugom ljudskom biću.
Mislim na vas koji tvrdite da je božanstvo samo karakteristika
Uostalom to što pričaš je nemoguće jer Isus je imao karakteristike koje ljudi ni ne mogu imati, barem neke od njih ... proučavaj Bibliju pa ćeš možda bolje razumjeti neke stvari.

Doista, tvoje će te riječi opravdati i tvoje će te riječi osuditi. Matej 12,37
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Oprosti,a kako ja ne vidim ovdje vaš božanski karakter ili kristolikost.

Zato što to ona svugde govori. Već smo prošli neke tekstove gde ona nedvosmiseno podrazumeva "božanski karkater" pod izrazom "božanstvo".

Ipak mi adventisti bolje poznajemo EGW. Ili bolje da se izrazim: mi lakše možemo razumeti te nijanse od onih koji nisu bili nikada adventisti. Što je sasvim logično. Kao kada neko sa fakultetom poznaje materiju bolje nego neko ko ga nije završio. Ali naravno, da i onaj koji to nije završio može dosta dobro razumeti. Ja mislim da ti izuzetno dobro poznaješ ovu materiju, ali u nijansama je nekada odlučujuća prednost.

Laku noć.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Božanstvo tj. savršeni božanski karakter koji nas spasava. To moramo uvek imati na umu. Da je Isus zgrešio naše spasenje ne bi bilo moguće.

Tako je.

Da je Hristos sagrešio naše spasenje ne bi bilo moguće.

On nam svojom službom u Svetinji pripisuje svoju pravdu, svog pravednog karaktera.
Oblači nas u haljine svoje pravednosti.

Tako nas uistinu spasava Hristova pravednost, jer mi svoju nemamo.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Oprosti, Jovane ali baš sam primijetila da niste upoznati sa pola njenih spisa koje ja znam i poznajem, samo to ovaj put, jedini put, kao i zadnji put kažem u toliko vremena. Skoro da bi mogla reći da sam i više poniznija i pristojnija od pojedinih. Da li to znači da sam ja božanstvo? :)
Moj prijateljski savjet je više čitati Bibliju manje Ellen White pa ćeš shvatiti da neke karakteristike ne možeš imati kao Krist, ali mogu te razumijeti jer si samo običan čovjek i prah zemaljski poput mene, nisi Bog već samo čovjek.
Pa kako je ona mogla misliti uz tolike mane vlastitog karaktera zbog kojih se današnji kritičari i naslađuju nad njom da je riječ samo o osobinama pa da je ona ista ili ti ili ja ili bilo tko -- Njemu našem Gospodu i Bogu. Isus je Gospod naša pravednost!
YAHWEH-TSIDKENU: “Gospod, pravda naša” (Jeremija 33:16) – ovo govori da je Bog jedini koji čini čovjeka pravednim, u konačnici u osobi svog Sina, Isusa Krista, koji je postao grijeh za nas, “da mi postanemo pravda Božja u njemu” (2. Korinćanima 5:21).

Kolike li naopakosti vaše! Cijeni li se glina kao lončar, pa da djelo rekne svome Tvorcu: "NIje me on načinio"? Ili lonac da rekne lončaru: "On ne razumije ništa"? Izaija 29,16



Laku noć i tebi!
Svako dobro
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sada mi je nadahnućem došla još jedna misao.

Isus je pobedio greh kao čovek, ne kao Bog, jer Bog ne može pogrešiti.

Isus je bio čovek i mogao je pogrešiti, ali je pobedio.

On je umro kao čovek, vaskrsao kao čovek u novom proslavljenom telu, i u nebo ušao kao čovek.

Tako je dao primer da i mi kao ljudi možemo pobediti, i ući u nebo kao ljudi u proslavljenom telu.

Čak i da Isus ima Božansku prirodu, ona je bila sklonjena nesavršenim ljudskim telom.
I nas spasava ta Hristova pravednost koju on uračunava svakome ko se preda Bogu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ipak mi adventisti bolje poznajemo EGW.

94% vas subotara (EGWista) pojma nemate niti o Ellen White niti o njenim spisima. Na primjer, ni jedan od vas četvorice ovdje pojma niste imali da su vam utemeljitelji "čardak subotarske sekte" (tzv. crkva ASD) sazidali na notornim lažima koje vam je 'proročica' naučavala i u svojim tekstovima zapisala. Evo samo jedan primjer, koji je, jer je imao potrebnu dozu intelektualnog i moralnog poštenja, razotkrio upravo adventistički profesor Samuele Bacchiocchi - on piše:

Na stranici 266 Velike borbe, Ellen White je napisala:

1260 godina papinske nadmoći započelo je uspostavom papinstva 538. godine po Kr., i stoga će završiti 1798.

Povijesna stvarnost je da papinstvo nije uspostavljeno 538., niti je ukinuto 1798. Razlog je taj što 538. godina jedva da označava početak "nadmoći papinstva", niti da 1798. označava "propast papinstva".
--------------------------
Inače, vama subotarima su sva vjerovanja utemeljena na ovome. Dakle, temelj vam "sr*anje kroz gusto granje".
 
Natrag
Top