Katoličanstvo

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Gdje? :rolleyes: Na forumu?
Vidim da Tripo voli progoniti katolike...ali bez uspjeha. :dance2:

Na forumu???

Misliš na ono kada banjalučki kradljivac identiteta dobija napad pljuvanja?

To nije progon... to je samo bezuspješno laprdanje "iveka", izazvano ispijanjem rasola (od kiselog kupusa) ooops, oni ni to ne smiju piti, jer i tako "krše", "zdravstveni zakon"... :smisi:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297

Nijemci masovno napuštaju Katoličku crkvu: "Ovo je totalno oslobođenje"​


Index
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Tako je najbolje. Nek sami iziđu, da ih drugi ne izopče. Ionako ne žive po katoličkim načelima, pa se i ne mogu zvati katolicima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tako je najbolje. Nek sami iziđu, da ih drugi ne izopče. Ionako ne žive po katoličkim načelima, pa se i ne mogu zvati katolicima.

Sami su se isključili. Kupili su kartu za pakao u jednom pravcu. No to nije bitmo.

Bitno je da im Bog i dalje nudi svoju Milost. Dovoljno je samo da se pokaju.

A ne da kupuju od "iveka" i njemu sličnih "veleumnika" ekspresnu kartu za pakao. Overenu.

Prva karta koju su kupili je sporovozna, parnjačom se ide, te se može izići.

Druga, koju im pomenuti nude, je karta za hiperkosmički - transluminarni let u pakao.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sami su se isključili. Kupili su kartu za pakao u jednom pravcu. No to nije bitmo.
Neki kažu da je to dio proroštva vezanog uz Katoličku Crkvu, da će mnogi odstupiti...:rolleyes: vidjet ćemo.


A sad malo o slami. :)
Sjećaš se knjige o Ruti, kako je skupljala /pabirčila klasje na Boozovoj njivi?
I kako je kasnije sve to lijepo završilo.
Sv. Ivan od Križa ima jednu misao koja aludira na Rutu i njeno pabirčenje i kaže to ovako:

"A sada te molim, Gospodine, da me ne ostavljaš u mom pabirčenju, jer ja sam rasipnica svoje duše."

Meni je to super lijepa misao. Neki prevode : jer ja sam rasipnica svoga imetka, ali u originalu je svoje duše.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Neki kažu da je to dio proroštva vezanog uz Katoličku Crkvu, da će mnogi odstupiti...:rolleyes: vidjet ćemo.


A sad malo o slami. :)
Sjećaš se knjige o Ruti, kako je skupljala /pabirčila klasje na Boozovoj njivi?
I kako je kasnije sve to lijepo završilo.
Sv. Ivan od Križa ima jednu misao koja aludira na Rutu i njeno pabirčenje i kaže to ovako:

"A sada te molim, Gospodine, da me ne ostvaljaš u mom pabirčenju, jer ja sam rasipnica svoje duše."

Meni je to super lijepa misao. Neki prevode : jer ja sam rasipnica svoga imetka, ali u originalu je svoje duše.

Ne, nije to do proroštva. Oduvjek je tako. Sjeti se" behu s nama ali ne bijahu od nas"...

Pali su na testu.

Što se tiče drugog, hvala ti što me podsjeti na to.

Jer, nikako ne smemo zaboraviti da kod Boga ništa nije bezvredno. Ništa.

Dakle, mogu oni u svom Samaelovom slijepilu misliti i tvrditi da mi mlatimo "praznu slamu", no i to što oni praznom slamom nazivaju je vrednije u Božijim očima od onog što oni čine.

Ps. Doista se radilo o duši, ne o imetku. nephesh je u pitanju u originalu. Ruta je sakupljala sebe.

Pismo je jasno, ali samo ako se čita uz pomoć Duha Svetoga.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo si jako lijepo rekao. Baš ti hvala. Eto to će mi biti sada misao za razmišljanje. "Skupljanje" i sabiranje sebe i svojih raspršenih moći duše. Ne može se čovjek Bogu predati ako nije u sebi sve objedinio.

Nikada sebe čovjek ne može okupiti sam sebe bez Boga koji ga je kao cjelinu i stvorio.

Duša rasuta ne može spoznati sebe, ne može spioznati Boga.

"Tebe žeđa duša moja Gospodine"

A tu je Bog poistovećen s vodom, a voda je 75 procenata ljudskog tijela i neophodna za život. (smrt od nedostatka vode je mnogo gora od smrti od gladi).

Što smo bez vode? Mrtvi u mukama.

Što smo bez Boga?

Mrtvi,

Što reče Isus za sebe: "Ako li ne povjerujete - prihvatite da JA JESAM, umrijet će te u gresima svojim"
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo ga opet. Kako mu nakarada od vere zabranjuje da kao svaki normalan čovek popije jutarnju kavu - kafu, "ivek" dolazi na forum da laprda.

No kako on nije tema (za sada, samo za sada) idemo s normalnim postovima.

https://www.bitno.net/academicus/te...u-boga-koji-je-jedan-i-istovremeno-trojstven/

Ps. Ovo je mnogo bolje za pročitati od onoga što nude akoliti vračare iz Maine-a USA, a kojima je Trojstvo "omega otpad"...
 
Natrag
Top