Katoličanstvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A tko se to i gdje doseljava kod vas subotara, EGWista?

Pa niko, ali oni se poistovećuju sa SAD i ostalim državama u kojima je protestantizam većinski. Uostalom zašto bi se iko doseljavao u mitsku Subotarsku državu? Da mu ispiraju mozak, da daje desetak, da subotari i da čeka da se završi investigative judgement...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa niko, ali oni se poistovećuju sa SAD i ostalim državama

Pa znaš li ti šta čini neku državu? Nije samo vlast.

Uostalom zašto bi se iko doseljavao u mitsku Subotarsku državu?

Pa niko ne govori o tome nego o protest. državama, pretežno.

Da mu ispiraju mozak, da daje desetak, da subotari i da čeka da se završi investigative judgement...

Kome je ispran mozak vidimo po djelima, mislim na haos, korupciju itd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ti protestanti, prema babi Jeli, nose žig zvjeri jer ne svetkuju subotu, jedu pig. i babu Jelu smatraju lažnom proročicom.

Zato ste se morali poniziti i dođi kod nas. Vi ćete nas da molite da vas pustimo kod nas, a mi vas nećemo sigurno, jer nećete vi da živite u svojim državama, kako bi tek mi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zato ste se morali poniziti i dođi kod nas. Vi ćete nas da molite da vas pustimo kod nas, a mi vas nećemo sigurno, jer nećete vi da živite u svojim državama, kako bi tek mi.

Ali ćete zato da puštate klanjaoce crnog kamena da vam države pretvaraju u kasabe Neće vam teško pasti, i jedni i drugi imate "proroka" ravnom Bogu, i jedni i drugi vodite "zdrav život", i jedni i drugi čekate sudnji dan, i jednima i drugima Isus nije Bog. Tako da, super ćete se slagati. Samo, ima jedna kvakica, malecka, oni EGW priznati za "proroka" neće, a vi ćete morati da priznate Muhameda bin Abdulaha za proroka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I svi oni potvrđuju doktrinu EGW? Hmm,

Naravno, i upoređenjem sa izvornim Hebrejskim i Grčkim tekstovima.

Problem ovde na forumu je taj, što se iznose SAMO isključivo prazne reči "ELEN WAJT OVO, ELEN WAJT ONO, ADVENTISTI OVO, ADVENTISTI ONO" a ne daju se nikakvi validni biblijski argumenti protiv učenja Adventista.

Hajde, evo pozivam da ISKLJUČIVO da na osnovu biblije izvidimo da li su učenja Adventizma ispravna ili ne.

Ne na osnovu tradicije, ličnih mišljenja..itd, već isključivo na onome što biblija govori.

Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ali ćete zato da puštate klanjaoce crnog kamena da vam države pretvaraju u kasabe Neće vam teško pasti, i jedni i drugi imate "proroka" ravnom Bogu, i jedni i drugi

Dakle vi ćete nama klečati i moliti nas da vas pustimo, a mi vas nećemo.

Opet neka drama na granici SAD i Meks. Kako to da je haos gdje ste vi zadominirali, haos gdje sveta i jedina apostolska crkva.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle vi ćete nama klečati i moliti nas da vas pustimo, a mi vas nećemo.

Opet neka drama na granici SAD i Meks. Kako to da je haos gdje ste vi zadominirali, haos gdje sveta i jedina apostolska crkva.

Nigde mi nismo zadominirali, nikada i nismo bilo gde dominirali. Sve te bajke o dominiciji Crkve nad ljudima su obična bajka koju su protestanti želji moći nad ljudima plasirali, koristeći se i pismom, isto kao i otac im sotona. Alli, vi verujete da vas vodi Bog, da ste pravedni jer subotarite, ne jedete porc (da pork, jer pig je živa svinja, a svinjetina je u engleskom porc), ne pijete kafu, ne pušite, klanjate se "zdravom životu" i mislite da je to sve po Bibliji. Jadno li je pismo za šta ga pojedini "branitelji" koriste. Ali, ni to ne vredi govoriti, jer vi ste zatvoreni u bulažnenjima jedne žene, i nikada se niste ni potrudili da stvarno razumete šta je poruka onoga za šta su se nebrojeni mučili da zapišu. Farizejite, Sadukejite, šetate se od jedne do druge škole Judaizma, vidite ono čega nema, i verujete da to tako Bog hoće.

Bog koji je rekao ljubi bljižnjeg svog, nije rekao kinji bližnjeg svog. Ali, nije vam taj stav, tu aroganciju u srca uneo On, nego onaj koji je pre početka vremena rekao svom tvorcu da je bolji od njega, da je "humanista", "oslobodilac" čoveka, i onaj koji po vašoj teologiji nosi sve grehe sveta i biće žrtvovan po vašoj "tipologiji" pisma.

No i to nije tema. Tema je Crkva zapada, ona koju produkti, oni malo drčniji, Luterove onanije iz 1517 mrze iz dna duše, sve verujući da se na nju odnosi proročanstvo iz Poslanice Solunjanima, ne videvši u svom samozaljubljenom, sotonskom slepilu da se to može sasvim lepo odnositi i na njih.
 
Natrag
Top