Karburatorski sistemi na automobilu

Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Izvinjavam se stsasa sto ti do sada nisam odgovorio, jer nisam dobio obavestenje. Trenutno nevidim slike koje si okacio, ako nije problem ponovo ih postavi. Pa cu ti dati adekvatan odgovor, pozdrav...
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Drugari hajde da Vas priupitam za savet, auto tesko upali na benzinu ili plinu bilo da je motor hladan ili topao. Ali kad upali radi ko sat, sta bi po Vama moglo biti i dali se takvo cudo desilo nekom?
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Pa da Vam otkrijem u cemu je bio kvar na golfu III 1,8l mada ovakav kvar moze da se desi kod svih sistema koji pored gorivne smese benzina i vazduha, koriste gorivnu smesu plina i vazduha.

Problem je bio u glavnom elektro ventilu tecne faze plina i samog isparivaca. Kad motor radi na benzinu ili plinu i ugasite ga, muka nastaje kad zelite ponovo da ga upalite. Morate 10 - 15 sekundi neprekidno verglati pod punim gasom jer je u usisnu granu neprekidno ulazila mala kolicina plina, ijako je motor predhodno normalno ugasen. Naime elektro ventil tecne faze nedihtuje i na taj nacin propusta plin u isparivac. A u isparivacu nedihtuje reducir ventil i plin polako i nekontrolisano ulazi u usisnu granu.

Kad zelite da upalite motor nemozete jer je u usisnoj grani toliko plina jos kad krene dotog benzina, motor jednostavno presisa na kvadrat.

Plin tecne faze zamenjen sa novim a isparivac skinut i otvoren ( zao me je sto Vam nisam slikao ). Nisam mogao da verujem sta je sve bilo i da li je moguce da toliko prljavstine moze biti u plinu. Zamislite da ste uzeli dvesta grama grafitne masti pomesane sa finom strugotinom. Povrh svega kao slag na torti jos i zapeceno od uticaja rashladne tecnosti, koja prolazi u vodenom delu isparivaca.

Isparivac sam grubo sastrugao i totalno rasturio u najsitnije delove. Telo isparivaca postavljen u veliku ultra zvucnu kadu koju koristim za pranje karburatora, sipana tecnost za pranje karburatora ( koja nije agresivna na obojene metale ) i ostavljeno petnaest minuta da se pere. Za to vreme ociscene membrane i proverene u kakvom su stanju, posto su solidne ostavljene su da se vrate na isparivacu ( nastavicu ).
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Drugari da li ste imali priliku da vidite ovakvo resenje za smanjivanje potrosnje goriva:






 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
143
Kako može da se stupi u kontakt sa Vama radi dogovora oko pregleda i štelovanja karburatora?
U pitanju je Toyota Corolla Liftback 1.6 16V, sa karburatorom mislim da je od ford siera (nisam siguran)
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
143
Problem je što ja Vama nikako ne mogu poslati PP. Ostaje da Vi započnete privatni razgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Dali ste imali prilike da vidite ovakav prikljucak kabla koji se ubacuje u kapu razvodnika i razvodnu kapu:

img_2042.jpg


img_2041.jpg


img_2043.jpg


img_2044.jpg


img_2045.jpg



Auto izuzetno tesko pali i motor trokira dok radi, vlasnik je bio ubedjen da je problem u karburatoru...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Pa da Vam otkrijem u cemu je bio kvar na golfu III 1,8l mada ovakav kvar moze da se desi kod svih sistema koji pored gorivne smese benzina i vazduha, koriste gorivnu smesu plina i vazduha.

Problem je bio u glavnom elektro ventilu tecne faze plina i samog isparivaca. Kad motor radi na benzinu ili plinu i ugasite ga, muka nastaje kad zelite ponovo da ga upalite. Morate 10 - 15 sekundi neprekidno verglati pod punim gasom jer je u usisnu granu neprekidno ulazila mala kolicina plina, ijako je motor predhodno normalno ugasen. Naime elektro ventil tecne faze nedihtuje i na taj nacin propusta plin u isparivac. A u isparivacu nedihtuje reducir ventil i plin polako i nekontrolisano ulazi u usisnu granu.

Kad zelite da upalite motor nemozete jer je u usisnoj grani toliko plina jos kad krene dotog benzina, motor jednostavno presisa na kvadrat.

Plin tecne faze zamenjen sa novim a isparivac skinut i otvoren ( zao me je sto Vam nisam slikao ). Nisam mogao da verujem sta je sve bilo i da li je moguce da toliko prljavstine moze biti u plinu. Zamislite da ste uzeli dvesta grama grafitne masti pomesane sa finom strugotinom. Povrh svega kao slag na torti jos i zapeceno od uticaja rashladne tecnosti, koja prolazi u vodenom delu isparivaca.

Isparivac sam grubo sastrugao i totalno rasturio u najsitnije delove. Telo isparivaca postavljen u veliku ultra zvucnu kadu koju koristim za pranje karburatora, sipana tecnost za pranje karburatora ( koja nije agresivna na obojene metale ) i ostavljeno petnaest minuta da se pere. Za to vreme ociscene membrane i proverene u kakvom su stanju, posto su solidne ostavljene su da se vrate na isparivacu ( nastavicu ).
Poznato je da je TNG kod nas najlosiji i da se skoro i ne kontrolise.I ako kontrolisu ono pred kamerama to su odredjene pumpe gde se sa sigurnoscu zna da je dobar.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Drustvo, svasta sam imao prilike da vidim ali ovako dobro ocuvan auto koji je star 28 godina, jos nisam video. Vlasnik je u svoje vreme kupio nov auto i presao oko 260 hiljada kilometara, motor je radjen na drugoj specijali. Pogledajte slike koje sam nabzinu uradio ( nadam se da se administrator nece ljutiti ) jer zelim da pokazem kako se auto cuva svim srcem:


img_2061.jpg



img_2059.jpg



img_2062.jpg



img_2058.jpg



img_2053.jpg



img_2054.jpg













Evo slika o perfektno ocuvanoj fiesti:




img_2060.jpg



img_2047.jpg



img_2048.jpg



img_2049.jpg



img_2051.jpg
 
Natrag
Top