KANON SVETOG PISMA

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Amin.
Primeni jevandjelje u svom zivotum rodi duhovne rodiove, i bices blagosloven, jer mahanje crkvom i biblijom ne spasava.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa svi protestanti samo i masu biblijom ispred nosa i kunu se njom, dotle dok se slaze sa njihovim ucenjem, a kad naidju na problem onda je "crkva kurva falsifikovala".
Ovo je dvolicno, vi tu Bibliju cak i ne prihvatate u celosti , vec vam je ona samo kao "prirucnik".
Vi se samo pretvarate da je priznajete..

Tako i izjave crkvenih otaca "priznajete do pola" dok vam odgovara, a "od pola odbacujete".

Nestade vam pravilo "sola scriprura".
Pa kako ste vi onda protestanti?

Lepo kazem formirajte svoj kanon, ili prestanite da masete nasim i dvolicite!
Odbacite taj "kurvinjski kanon" u potpunosti, sta ce vam!?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko usvoji njena nacela i dozivi iskustveno Boga u sebi kroz svakodnevnu zajednicu sa njim - on nema sebe sta da pravda pred ljudima, vec radja rodove koji ljudi vide i prepoznaju.

On ne mase - vec zivi.

Sa druge strane - ako je biblija vasa, organizujte kampanju zabrane citanja biblije i proglasite je vasim vlasnistvom, i naplacujte porez za citanje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ko usvoji njena nacela i dozivi iskustveno Boga u sebi kroz svakodnevnu zajednicu sa njim - on nema sebe sta da pravda pred ljudima, vec radja rodove koji ljudi vide i prepoznaju.

On ne mase - vec zivi.

Zašto spamiraš temu?

Sa druge strane - ako je biblija vasa, organizujte kampanju zabrane citanja biblije i proglasite je vasim vlasnistvom, i naplacujte porez za citanje.

Bibliju je definitivno oformila Crkva koncem 4. stoljeća, i kršćani neće nikome naplaćivati za njeno čitanje. Nego, što će vama adventistima ta "kurvanjska Biblija"?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
REČ BOŽJA - BIBLIJA NAPISANA I NADAHNUTA SVETIM DUHOM BOŽJIM DUHOM:

"I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;

Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi" ( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 )

DATA ZA ČOVEKOVO DUHOVNO USAVRŠAVANJE:

"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 poslanica Timotijeva 3. 16 - 17 )
"Jer šta se napred napisa, za našu se nauku napisa, da trpljenjem i utehom pisma nadu imamo" ( Rimljanima poslanica 15. 4 )
REČ BOŽJA JE IZVOR ISTINE KOJOM NAS ON POSVEĆUJE:

"Osveti ih istinom svojom: riječ je tvoja istina" ( jevanđelje po Jovanu 17. 17 )

BOG NAS DUHOVNO PREPORAĐA VEČNOM REJU BOŽJOM:

"Kao prerođeni ne od sjemena koje truhne, nego od onog koje ne truhne, riječju živoga Boga, koja ostaje dovijeka.
Jer je svako tijelo kao trava, i svaka slava čovječija kao cvijet travni: osuši se trava, i cvijet njezin otpade;
Ali
riječ Gospodnja ostaje dovijeka. A ovo je riječ što je objavljena među vama" ( 1 poslanica Petrova 1. 23 - 25 )

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO ZA POSLEDNJE VREME:

"A on reče: idi Danilo, jer su zatvorene i zapečaćene ove riječi do pošljednjega vremena, mnogi će pretraživati, i znanje će se umnožiti....
Mnogi će se očistiti, ubijeliti i okušati; a bezbožnici će raditi bezbožno, niti će koji bezbožnik razumjeti, ali će razumni razumjeti"
( knjiga proroka Danila 12. 4 - 10 )

REČ BOŽJA OSTAJE DOVEKA:

"I doći će izbavitelj u Sion i k onima od Jakova koji se obraćaju od grijeha, veli Gospod.
A ovo će biti zavjet moj s njima, veli Gospod: duh moj, koji je u tebi, i
riječi moje, koje metnuh u usta tvoja, neće otići od usta tvojih ni od usta sjemena tvojega, ni od usta sjemena sjemena tvojega, veli Gospod, otsele i dovijeka" ( knjiga proroka Isaije 59. 20 - 21 )

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO O ISUSU:

"I On im reče: O bezumni i sporog srca za verovanje svega što govoriše proroci!
Nije li to trebalo da Hristos pretrpi i da uđe u slavu svoju?
I počevši od Mojsija i od svih proroka kazivaše im šta je za Njega u svemu pismu"( jevanšelje po Luki 24. 25 - 27 )

"I reče im: Ovo su reči koje sam vam govorio još dok sam bio s vama, da sve treba da se svrši šta je za mene napisano u zakonu Mojsijevom i u prorocima i u psalmima.
Tada im otvori um da razumeju pismo.
I reče im: Tako je pisano, i tako je trebalo da Hristos postrada i da ustane iz mrtvih treći dan;
I da se propoveda pokajanje u ime Njegovo i oproštenje greha po svim narodima počevši od Jerusalima.
A vi ste svedoci ovome"( jevanđelje po Luki 24. 44 - 48 )

NE MENJATI REČ BOŽJU:

"Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od onoga što je napisano u knjizi ovoj" ( otkrivenje 22. 18 - 20 )
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
REČ BOŽJA - BIBLIJA NAPISANA I NADAHNUTA SVETIM DUHOM BOŽJIM DUHOM:

Mi o Bibliji znamo samo ono što nam je Crkva prenijela. Naprosto ne postoji drugi svjedok da je Biblija nadahnuta Božja riječ osim Crkve. Sada ja tebe pitam. Ako je Crkva otpala i postala Kurva još u 2. stoljeću, kako vi tvrdite, što vam koristi ta "kurvanjska Biblija". Što s njom možete raditi?
 
Natrag
Top