KANON SVETOG PISMA

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tacno, treba biti posten i posteno zakljucivati na osnovu dokaza, a oni kazu - da Atanasije niti crkva nisu nacinili kanon biblije, vec da je on postojao pre,

Gdje piše da je postojao prije ovakav kanon kakav imamo u Bibliji? Zašto lažeš? Gori si od onih "kulinih stražara" koje si gore podvalio.

a da je Atanasije samo napravio popis tih knjiga i crkva to prihvatila.

Zašto bi netko pravio popis koji već postoji? Jesi li ti normalan?

Da nije bilo Atanasija ni crkve - kanon bi ostao takav kakav jeste jer je postojao i pre Atanasija i crkve Pravoslavne i Rimokatolicke.

Kakav je to kanon bio? Je li to Marcionov kanon?

Biblija nije moja ni moje crkve, nije ni jedne crkve - ona je data celom svetu, a tu rec neko tumaci na jedan a neko na drugi nacin, ali monopolizam je krajnje neozbiljna stvar u ovome.

Tvoja i tvoje crkve (sekte) nije, ali je moje Crkve i pripada mojoj Crkvi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U snovima je sve tako - u realnosti ne.

Gdje piše da je postojao prije ovakav kanon kakav imamo u Bibliji? Zašto lažeš? Gori si od onih "kulinih stražara" koje si gore podvalio.


Odgovor vise puta dat.

Zašto bi netko pravio popis koji već postoji? Jesi li ti normalan?

Nije postojao popis vec kanon.

Atanasije ga je prihvatio i doda par knjiga, i samo sastavio popis svih tih knjiga.

Tvoja i tvoje crkve (sekte) nije, ali je moje Crkve i pripada mojoj Crkvi.

Zadrzi je slobodno takvu kakvu imas sa dodatkom mnogobozacke dogme - ja cistu Bozju rec imam.

Tvoja nije crkva - vec preobucena vavilonska religija koja nema nikakve dodirne tacke sa Hristovom crkvom ni sa Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Izmijenili kanon SZ jer im se ne slaže sa učenjima. Pa daj dodaj nešto da imamo da se slaže sa našim učenjima.
 
Natrag
Top