Kalendar kojim se belezi Uskrsenje Isusa Hrista

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Samo argumenti su važni. .... Sve vreme pokaže. Da li je neko upravu ili ne.

Tako je. Samo su argumenti važni, i vrijeme sve pokaže. I vrijeme je i pokazalo da je Alberto Rivera patološki lažov i da je patološki mrzitelj Kristove crkve. Jednak njemu, patološki lažov i patološki mrzitelj Kristove Crkve je i Valter Veith. Jer ponavlja laž Riverinu laž, za koju sam priznaje:

1. Da je Riverina tvrdnja zapravo smiješna - :smisi:

2. Da u Riverinu tvrdnju nitko ne vjeruje - :bfghb:

3. Da za Riverinu tvrdnju ni on nema nikakvih dokaza - :ludd/:

4. Da je Riverinu tvrdnju moguće prihvatiti samo špekulirajući - :ludd/::ludd/:

Prema tome, samo idioti mogu prihvatiti Riverin i Veithov idiotizam.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
ako je. Samo su argumenti važni, i vrijeme sve pokaže. I vrijeme je i pokazalo da je Alberto Rivera patološki lažov
Dobro, citiraj te naučnike koji su ovo pitanje istraživali? :). Je li ko istraživao ovo ozbiljno..navedi ih koji su to ljudi i šta suotkrivli. Slobodno..dfakle istraživači, naulčnici, povjesničari..itd...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dobro, citiraj te naučnike koji su ovo pitanje istraživali? :). Je li ko istraživao ovo ozbiljno..navedi ih koji su to ljudi i šta suotkrivli. Slobodno..dfakle istraživači, naulčnici, povjesničari..itd...

Ti stvarno mislio da se ozbiljni znanstvenici koji drže do sebe bave idiotima i njihovim idiotizmima!? :)

Strpi se, citirat ću ti znanstvenike o jednoj drugoj stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zanima me kad slave Uskrs druge verske zajednice,po kojem kalendaru? Adventisti ,baptisti,pentakostalci,mormoni,nazareni?
Ako su svi dogadjaji u Bibliji zabelezeni Jevrejskim verskim kalendarom,koji vazi i danas,odkud to da se preslo na racunanje julijasnkim i gregorijanskim kalendarom?
Posto je Isus ubijen 14 nisana ,kojeg datuma je uskrsnuo?,kojeg nisana?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Gledajte sada kako će se "poklati" dva jehovca. Jehovac "originale" i "jehovac u nastajanju".
Paz gluposti?
Prvo mi se ne bijemo,a kamoli da se koljemo.Mi vodimo kulturan dijalog bez psovki i pogrdnih reci.
Pokazujemo jedan drugome svoje argumente.
Ti takodje imas neka lepa pitanja,pa se zadrzi na dijalogu sa njima,
Nadalje ovo je tema o tome koji je verski kalendar najtacniji,pa bi te zamolio da izaberes jedan od ova 3 ili predlozis neki cetvrti?
julijanski,gregorijanski ,jevrejski ili neki cetvrti?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Vaš jehovistički.
Eto vidis kako gresis.
Jehovini svedoci se koriste jevrejskim verskim kalendarom,istim onim kao sto su se sluzili i Isus Hrist i njegovi apostoli,a kojim se i dan danas sluze Jevreji.
Nije li Jevrejski Verski kalendar mnogo precizniji i od julijanskog i od gregorijanskog zajedno???
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jehovini svedoci se koriste jevrejskim verskim kalendarom,istim onim kao sto su se sluzili i Isus Hrist i njegovi apostoli,a kojim se i dan danas sluze Jevreji.
Nije li Jevrejski Verski kalendar mnogo precizniji i od julijanskog i od gregorijanskog zajedno???

Ma jašta je. Taj jevrejski je "strava jedna". Samo vi opet niste ni blizu Židovima. Prvo, morate se obrezati, jer su i Isus i njegovi apostoli bili obrezani. Kad se obrežeš, dođi ponovo ovdje pa ću te dalje uputiti. :) Sve ćemo mi obaviti što treba, onda ti još samo ostaje kod Miroljuba kupiti falsificirani židovski rodni list. Nije to kod Miroljuba ni skupo, dvi kutije cigareta.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ma jašta je. Taj jevrejski je "strava jedna". Samo vi opet niste ni blizu Židovima. Prvo, morate se obrezati, jer su i Isus i njegovi apostoli bili obrezani. Kad se obrežeš, dođi ponovo ovdje pa ću te dalje uputiti. :) Sve ćemo mi obaviti što treba, onda ti još samo ostaje kod Miroljuba kupiti falsificirani židovski rodni list. Nije to kod Miroljuba ni skupo, dvi kutije cigareta.
hahaha,
ti to kao i oni tvoji antivaskeri koji su se svi redom vakcinisali pa vas "ovce" teraju da se ne vakcinisete...
A kazi mi dal znas kad se odrzava jevrejska pasha? Koji je to datum i zasto je on bitan za nas?
Da li si mozda znao da je Isus ubijen na Pashu 14.nisana,Bio je Jevrejin kao i svaki drugi obrezani Jevrejin 8 dana,bas na Jevrejsku pashu 14 nisanu ,koju je i on uvek redovno proslavljao???
Ili hoces da kazes da ga nisu ubili na Jevrejsku pashu 14 nisana?,i da Jevreji nju odavno ne proslavljaju ?
 
Natrag
Top