Kako se spasti od „englezitisa”: Sori, po difoltu ne nosim kežual za svaki ivent…

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Viš´nisam znao za tu stavku crnačkog slenga (rakun),a i da jeste tako - ja ponosno nosim breme sopstvene političke nekorektnosti.

Nije to crnački sleng, tako su belci nazivali crnce, pre svega one koji su radili na južnjačkim plantažama yes3

Za sebe u sličnim situacijama prosto kažem "proradio u meni seljak-čovek" :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
...šta stvarno znači ta reč "mrčendajzer"....
Ebem li ga, mislim da su to "popunjivači polica u velikim marketima", koje plaća neka firma, obilaze prodajna mesta i "pune" robom, ili rade samo u jednom velikom hiper/mega/giga/turbo marketu, paze da "robe uvek ima"...wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
au al zvuči baš gospodcki...
nije dopunjivač nedostajuće robe, sagledavač nesagledivog, kako to seljački zvuči a ovo mrčendrajznerhmmmfd..baš gospodcki...*ebe kevu...
pa to mu ko externi magacioner megamarketa ili ...
da se i ja malo profrljam s ti visokoumni izrazi....
a kako se na ti mrčendajzeri "vikaju" šefovi sigurno nije ekvilajzeri a mož i bude nešto slično...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
a kako se na ti mrčendajzeri "vikaju" šefovi sigurno nije ekvilajzeri a mož i bude nešto slično...
E moj prijatelju, to su sad menadžeri, a nekada su menadžeri bili jedino oni fudbalski... A možda i PR, SR, KLJ, ne znam više... Čitaš im na onim blentavim karticama koje nosaju oko vrata kao robijaši, i ne možeš čudu da se načudiš...wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Jes Brate Rekontra baš ko robijaši...
Nekad su ti poremećeni umovi žigosali ljude, pa se "humanizovali" i tetovirali ih a sad...gde smo došli ?!
Šta li tim mrčne..., teško mi da reprodukujem a da ne za*ebem naziv, piše u radnoj knjižici kao i ovim akaunt, PR, FRLJ, na kojemu radnom mestu su uposleni...
To me živo interesuje da li to piše ili piše magacioner, secikesa, perač peškira, trgovac....
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Crvendac_011,naci ces posao kad napises S/V.
Od ovakvih reci mi nije good.
Jos malo pa cemo i u pekaru nositi recnik.
Umni ljudi govore svojim maternjim jezikom i ne trebaju im strancizmi da bi delovali pametnije.
Na zalost ljudi siromasnog recnika (maternjeg jezika)moraju da pribegavaju ovakvim recima,jer za druge ne znaju.
Steta je sto mladi danas ne razmisljajuci prihvataju strane reci.Valjda je moda takva.
Deca su sve vise prepustena jedni drugima i ovo je mozda rezultat svega toga.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
najsmešnije je što ti treba znanje 400/500 reči na nekom jeziku da te svi razumeju i da možeš da opišeš sve što treba...
obrazovani ljudi pravi intelektualci koriste svakodnevno oko 1000 reči i ne koriste reči super, pliz, tenks, projekt, difolt, fenomenalno, akaunt, promptno.... Pazi promptno, da Bog sačuva... ali bi kul bro...
pogledajte tv kako vam se dopalo to i to SUPER... pa majku mu ta reč u našem govoru počinje da menja sve i svašta....
dobijem koprivnjaču pri pomenu ove reči....
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
174
Meni se ti zargonizmi dopadaju.Za strancizme bas nisam cula,ali ne volim kada se upotrebljavaju i kada ne mora. Za mnoge trenutne poslove postoje nazivi na srpskom jeziku recimo: Web developer ( onaj koji razvija internet mrezu-valjda),call operater,promoter,telemarketer.....Ali sta da se radi,engleki ce jednog dana biti svima ko maternji jezik. Ja kad sam bila mladja htela sam da budem jel "cool", pa sam upotrebljavala te izraze,dok vec duze vreme vapim za bilo cim na srpskom jeziku.Te reci se zovu anglicizmi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Žargon i jeste živi deo jezika i to onaj nezvanični ali ga svi razumeju...
Ne smeta meni kad neko koristi posla radi neki izraz ali je problem kad ga prenese na obične životne situacije tipa idem promptno da izedem pljesku s lukom i strelom...
I super je bila...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Naravno da nisam za izbacivanje stranih reci(strancizam) iz upotrebe.
Zna se kad i gde ih treba koristiti.Mnogi izrazi u raznim oblastima rada su neophodni,jer su medjunarodne skracenice i izrazi koji se koriste uglavnom potekle iz engleskog jezika.Radi se o recima koje nisu nuzno neophodne i postoji srpska rec za to,a one se nemilice koriste.
Sad je doslo drugo vreme,gde god nadjes zgodno mesto ti engleski posadi!
 
Natrag
Top