Kako ljudima astronomija ne prodrma veru

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
naravno, i dodje mi musliman i kaze mi apsolutno isto za alaha, bas zelja za istinom i vodi ka ateizmu, ili bar ka odbacivanju ljudskih izmisljotina.

Nije bitno ko ti sta kaze, ja ti nisam dao savet da ga pitas koja je vera prava ili ciji je Bog pravi, jer ti si ateista i verujes da su sve pogresne i da ni jedan ne postoji, vec da pitas da ti se on licno otkrije i osvedoci te u svoje postojanje.

U tvom slucaju to je jedini put, jer tebi ni jedan drugi dokaz nece biti dovoljan.
Prema tome, tvoj zivot i i spozna zavise iskljucivo od Bozje milosti da li ce ti se licno otkriti ili ne, a ti ako si iskren ucinices tu minimalnu zrtvu da ga licno pitas, bez obzira da li u njega verujes ili ne.

U suprotnom tvoj ateizam nema neki veliki smisao, jer ti u svakom slucaju ostajes u njemu nesiguran da li je tvoj koncept ispravan ili ne, a ujedno obmanjujuci sebe da je ispravan, a bez zelje da isteras istinu na videlo i budes 100 % siguran.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo nije smešno!

Jer isto pitanje i ja postavljam Vama... može li ništa napraviti nešto? Naravno da ne može...

MORA POSTOJATI KREATOR (BEZ UZROKA)

Vi ste toliko dugo ovom forumu i morali biste znati odgovor na to pitanje...

JHVH = ONAJ KOJI POSTOJI

Pa, nije forum naučni laboratorij niti neki institut za biologiju i fiziku.
Nego, iz ništa ne može nastati nešto. Ako misliš na Svemir, on nije nastao iz ničega. Ako misliš na život, ni on nije nastao iz ničega. Nauka je već uveliko dala odgovore na ta pitanja, istina ne potpune, što ne znači da jednog dana neće biti potpuni.
Ostaje i dalje problem sa Stvoriteljem. Ko je njega stvorio?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
opet da ponovim, svi ste vi 100% sigurni, i musliman je isto siguran kao i ti, kako se ne zapitas malo ?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Poštovani diskutanti,

Drago mi je bilo da sam imao prilike da popričam sa vama...

nastavićemo drugi put (ako Bog bude hteo i živi budemo).

Želim da mir Božji vlada vašim umom i da imate uspeh u poslu u ostatku radne sedmice.

Neka vas Bog blagoslovi

: )
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
opet da ponovim, svi ste vi 100% sigurni, i musliman je isto siguran kao i ti, kako se ne zapitas malo ?


Ja sam siguran jer mi se Bog licno otkrio.
Ako nema ovog licnog otkrivenja Boga coveku, onda se nasa vera zasniva samo na licnoj subjektivnosti, jer jedno je nesto reci a drugo doziveti licno iskustvo.

Ako zelis da dozivis licno iskustvo onda to mozes jedino licnim trazenjem otkrivenja Bozje slave, a to je tvoja licna odluka da li ces to uciniti, ili ostati u neverstvu.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
milioni muslimana imaju isto licna iskustva sa alahom muhamedom i kompanijom, svaki vernik ista prica, verujem ja tebi da ti mislis da ti se bog obratio, ali i oni veruju isto kao i ti ( iliti "znaju" ).
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Nisu to vanzemaljci kako ih ljudi zamisljaju, to su ljudi slicni nama, stvoreni isto kao sto su Adam i Jeva u pocetku.

Lucifer i demoni su zbaceni na ovu planetu, i njima nije dopusteno da odlaze na druge svetove.
Greh je prisutan na ovoj zemlji, u kosmosu kao mestu Bozje vladavine nema greha, sve je u skladu sa moralnim i fizickim zakonima koje je Bog uspostavio.

"И збачена би аждаха велика, стара змија, која се зове ђаво и сотона, која вара сав васиони свет, и збачена би на земљу, и анђели њени збачени бише с њом.
И чух глас велики на небу који говори: Сад поста спасење и сила и царство Бога нашег, и област Христа Његовог; јер се збаци опадач браће наше, који их опадаше пред Богом нашим дан и ноћ.
И они га победише крвљу Јагњетовом и речју сведочанства свог, и не марише за живот свој до саме смрти.
Зато веселите се небеса и ви који живите на њима.
Тешко вама који живите на земљи и мору, јер ђаво сиђе к вама, и врло се расрдио, знајући да времена мало има"
( Otkrivenje Jovanovo 12. 9 - 12 )
Ti bre nisi normalan!gde Bog u bibliji kaze da ima ljudi na drugim planetama?mi smo jedini materijalni sve ostalo je stvoreno IM duhovno,u kosmosu zive duhovi ali nikako ljudi.Zemlja je jedinstvena gde su Duhovi materijalni-zive duse.zasto bi Bog stvarao jos materijalnih kad se jos nije razracunao sa nama?dali bi ti sam tako nesto uradio?Kakvi bre vanzemaljci takvi ne postoje,meni je zao vas koji hocete to da dokazete a neznate kako?pa zato i lupate teoriju o vanzemaljcima koju nemozete dokazati nikad jer nema drugih osim nas.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
haha ti njemu kazes da nije normalan a onda kazes da postoje duhovi u kosmosu, svi vi kao da zivite u trecem veku, procitajte neku naucnu knjigu, bilo sta, duhovi u kosmosu haha pa ja ne verujem :D
 
Natrag
Top