Kako ljudima astronomija ne prodrma veru

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
nema sta da verujemo, i da postoji vise sila sanse da je to bas jedan bog od hiljada koje je covecanstvo izmislilo su ravne nuli, biblija je samo jedna medju desetinama svetih knjiga, i to se vidi na svakoj njenoj stranici :)
ali naravno svaki vernik misli da je njegova vera prava i jedina istina, kojeg god da pitas
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Hehehe! Ateisti ne vjeruju u to, nego vi vjernici. Zar vi ne vjerujete da je Bog nastao ni iz čega?

(s obzirom da sam bio ateista dobar deo života nije mi smešno kada ljudi govore da su ateisti...

ali hajde da vidimo šta je starije, kokoš ili jaje : ))


Da pođemo od poznatih stvari, pa ćemo ići polako ka nepoznatom.

Svi mi postojimo i ne možemo poreći da postoji ovaj svemir. Da li se svi slažemo?

Vreme mora imati početak, jer da nema početak (u prošlosti) mi nikada ne bismo došli u postojanje. Da li se svi slažemo?

Svemir (prostor, materija i vreme) mora zato imati svoj početak! Da li se svi slažemo?

Šta je uzrok postojanja svemira?

Da li verujete da je postojalo NIŠTA...

A ZATIM DA JE TO NIŠTA ODLUČILO DA EKSPLODIRA???

Da li verujete u to?

Svako razuman će iskreno odgovoriti da je nemoguće da je postojalo ništa (jer od ničega ne možete dobiti nešto).

Jedino što nam ostaje jeste da je prostor, materiju i vreme dovelo u postojanje biće koje postoji izvan tih kategorija...

to biće Biblija naziva STVORITELJ!

Gen 1:1 In the beginning God created the heavens and the earth.

Dakle, ili ćete verovati da je postojalo NIŠTA i da je NIŠTA dovelo u postojanje svemir (što je nemoguće)...

ili ćete morati priznati da postoji STVORITELJ neba (svemira) i zemlje.


...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Pitanje je bilo iz čega je nastao stvoritelj?:)

Ovo nije smešno!

Jer isto pitanje i ja postavljam Vama... može li ništa napraviti nešto? Naravno da ne može...

MORA POSTOJATI KREATOR (BEZ UZROKA)

Vi ste toliko dugo ovom forumu i morali biste znati odgovor na to pitanje...

JHVH = ONAJ KOJI POSTOJI
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
I sto se tice pitanja kokoska ili jaje, svako sa osnovnim znanjem biologije zna taj odgovor, sa obzirom da znamo da su kokoske evoluirale od vrsta koje su isto izlegale jaja znamo da je jaje starije. Kvantna fizika i pokazuje kako je moguce da iz necega vrlo prostog moze da nastane nesto komplikovano, ako ubacis nesto vrlo komplikovano na pocetak onda moras da objasnis odakle je to doslo, ali i taj stvoritelj da postoji sigurno nije autor knjiga za mikroskopsku tacnu u kosmosu.

haha postavi pitanje iz fizike i onda napise ispod da ne samo da zna da postoji stvoritelj nego mu zna i ime :D
cudan si ateista neki bio :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
I sto se tice pitanja kokoska ili jaje, svako sa osnovnim znanjem biologije zna taj odgovor, sa obzirom da znamo da su kokoske evoluirale od vrsta koje su isto izlegale jaja znamo da je jaje starije.

Ovo je sada smešno!

A da li PRIRODNI ZAKONI mogu da evoluiraju?

???
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoj ateizam nije neizleciv, pitanje je samo da li ti zelis da u svakom slucaju namerno ostanes u svom neverstvu prema Bogu dokazivanjem da on ne postoji, ili u tebi postoji bar truncica zelje da spoznas istinu i isteras je na videlo, a to je opet pitanje tvoje iskrenosti.

Ako postoji te iskrenosti i licne teznje da spoznas istinu o Bogu i to da li on postoji ili ne, onda je moj savet da to mozes otkriti jedino ako licno upitas Boga da ti on to otkrije, a to mozes uraditi tako sto ces ga kao sto sam rekao upitati, recimo na sledeci nacin "Boze, ako stvarno postojis tamo negde u kosmosu, molim te da mi se otkrijes da mogu iskustveno da te dozivim, i da spoznam istinu koju trazim"

Ovo trebas uciniti bez predrasuda i predubedjenja da on to nece uciniti, vec da otvorenog uma i srca pristupis tom cinu bez obzira kakav rezultat ce biti, i bilo bi dobro da to uradis u vise navrata.

Kada bi svi ljudi imali ovaj princip, ne bi bilo neverstva u svetu, i stvarno kao i sto kaze jedan biblijski tekst "CELA ZEMLJA BI BILA PUNA POZNANJA SLAVE BOZJE"
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
naravno, i dodje mi musliman i kaze mi apsolutno isto za alaha, bas zelja za istinom i vodi ka ateizmu, ili bar ka odbacivanju ljudskih izmisljotina.

Ovo je sada smešno!

A da li PRIRODNI ZAKONI mogu da evoluiraju?

???

sta je tu smesno, biologija, nauka, paleontologija, geologija, fizika ?

Prirodni zakoni ( valjda mislis na zakone fizike ) su tu od velikog praska.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top