Kako ljudima astronomija ne prodrma veru

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
NE postoje predpostavke o planetama sa razlicitim uslovima, to je znanje, nasli smo planete koje su isto blizu njihovoj zvezdi kao i mi nasoj , ali planeta je duplo veca ili manja ili samo slicna masi nase , tako da gravitacija ne bi dozvolila da zivot bude isti, to je nauka, ne naucna fantastika, i verovatnoca da bi ta vanzemaljska bica evoluirala da budu slicna nama je vrlo mala.
Vi vernici izgleda imate i znanje o drugim bicima van naseg solarnog sistema, nema sta ne znate :D
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
NE postoje predpostavke o planetama sa razlicitim uslovima, to je znanje, nasli smo planete koje su isto blizu njihovoj zvezdi kao i mi nasoj , ali planeta je duplo veca ili manja ili samo slicna masi nase , tako da gravitacija ne bi dozvolila da zivot bude isti, to je nauka, ne naucna fantastika, i verovatnoca da bi ta vanzemaljska bica evoluirala da budu slicna nama je vrlo mala.
Vi vernici izgleda imate i znanje o drugim bicima van naseg solarnog sistema, nema sta ne znate :D


Nisam rekao da astronomija kao grana nauke ne pronalazi planete razlicitih velicina, gravitacije, uslova, itd, ali na njima nema zivota koji vidimo na zemlji, vec postoje razlicite predpostavke kakva bica bi mogla ziveti na takvim planetama ako se one budu pronasle, mali zeleni, visoki sivi, divovi, patuljci, cudovista,bube, itd.

Ja sam govorio o tome da u kosmosu postoje planete slicne nasoj na kojima se odvija zivot u savrsenim rajskim uslovima, a koje ljudsko oko jos nije doseglo.
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Naučnici smatraju da je život kakav mi poznajemo, mogao nastati samo u području "Zlatokose". Znači, specifični uslovi su potrebni da bi nastao. Ne vjerujem da je slučajnost što je nastao baš na Zemlji. Ne kažem da ga nema na drugim planetama, ali...

Najveći naučnici su smatrali da Bog postoji;Tesla, Njutn....
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ne mora da bude u toj zoni, kao sto sam rekao na Jupiterovom mesecu iako je hladno, njegova planeta daje toplotu dovoljnu za tecnu vodu. Njutn je savrsen primer kako ljudi prestanu da razmisljaju kad ubace boga u pricu, bio je jedan od najpametnijih ljudi ikada, i kad je stigao do stvari za koju je bio siguran da nema objasnjenja, rekao je da je bog uradio i prestao da istrazuje. Manje od 100 godina posle dosao je francuski matematicar i resio je tu zagonetku, najbolji dokaz da ubacivanje boga u pricu samo zaustavlja razmisljanje i resavanje problema.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec sam odgovorio, sa biblijske tacke gledista postoje druga bica koja zive u kosmosu na drugim planetama, a na koja pali andjeli - demoni ne mogu otici jer su zbaceni na ovu planetu

Lucifer i demoni su zbaceni na ovu planetu, i njima nije dopusteno da odlaze na druge svetove.

"И збачена би аждаха велика, стара змија, која се зове ђаво и сотона, која вара сав васиони свет, и збачена би на земљу, и анђели њени збачени бише с њом.
И чух глас велики на небу који говори: Сад поста спасење и сила и царство Бога нашег, и област Христа Његовог; јер се збаци опадач браће наше, који их опадаше пред Богом нашим дан и ноћ.
И они га победише крвљу Јагњетовом и речју сведочанства свог, и не марише за живот свој до саме смрти.
Зато веселите се небеса и ви који живите на њима.
Тешко вама који живите на земљи и мору, јер ђаво сиђе к вама, и врло се расрдио, знајући да времена мало има"
( Otkrivenje Jovanovo 12. 9 - 12 )
[/QUOTE]

U jednom drugom tekstu u starozavetnoj knjizi o Jovu naprimer se pominje da su neka druga bica dosla kod Boga.

"JEDNOM DODJOSE SINOVI BOZJI DA PRISTUPE BOGU, A MEDJU NJIH DODJE I SOTONA"

Iz ovoga mozemo zakljuciti da su predstavnici drugih svetova dolazili Bogu, a da je i samom Luciferu jedno vreme bilo omoguceno da pristupa Bogu i njegovom prestolu.

Postoje i neki drugi prorocki spisi koji ovo potvrdjuju.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Zapisi u nekoj knjizi nisu dokazi, i nigde ni ne podseca da se pise o bicima na drugim planetama, zato sto ljudi koji su pisali to nisu ni znali za druge planete.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Zapisi u nekoj knjizi nisu dokazi, i nigde ni ne podseca da se pise o bicima na drugim planetama, zato sto ljudi koji su pisali to nisu ni znali za druge planete.

Isus Hrist je živeo o svakoj reči koja izlazi iz usta Božjih...

Mat 4:4 A On odgovori i reče: Pisano je: Ne živi čovek o samom hlebu, no o svakoj reči koja izlazi iz usta Božjih.

Luk 4:4 I odgovori mu Isus govoreći: U pismu stoji: Neće živeti čovek o samom hlebu, nego o svakoj reči Božijoj.

Isus Hrist je održao zapovesti Oca svog (i Oca našega)...

Joh 15:10 Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj.

... i svi hrišćani po ugledu na našega Gospoda Isusa Hrista, isto tako veruju Bogu na reč!

Zato, kada nas Bog izveštava...

(nebeski glas je apostol Jovan čuo i zapisao)

Rev 12:10 I čuh glas veliki na nebu koji govori: Sad posta spasenje i sila i carstvo Boga našeg, i oblast Hrista Njegovog; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našim dan i noć.
Rev 12:11 I oni ga pobediše krvlju Jagnjetovom i rečju svedočanstva svog, i ne mariše za život svoj do same smrti.
Rev 12:12 Zato veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima.

... to je informacija koju hrišćani prihvataju verom (veruju Bogu na reč).

Ako biste Vi odlučili da budete hrišćanin, onda biste i Vi prihvatiti Božje uputstvo za upotrebu - Božju reč - BIBLIJU.

(ali s obzirom da Biblija Vama nije nikakav argument, onda bi u ovoj temi trebali da se zadržimo na naučnim dokazima...

koji potvrđuju postojanje STVORITELJA neba i zemlje)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ako biste Vi odlučili da budete hrišćanin, onda biste i Vi prihvatiti Božje uputstvo za upotrebu - Božju reč - BIBLIJU.

Zasto ja da prihvatam kada hriscani ne prihvataju, niko od vas se ne drzi biblije, drzite se onoga sta vam se svidja, a ono sta vam se ne svidja to racionalizujete i radite onako kako vi hocete. Kada hrist kaze ljudima da trebaju decu da ubijaju i da postuju zakone iz starog zaveta, vi to preskocite, i pricate samo o njegovim dobrim dobrim delima. Kada biblija poziva na ropstvo, to zaboravite, ali procitate kada pise ne ubij, iako to se prekrsi 3 stranice posle, smesno :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Zasto ja da prihvatam kada hriscani ne prihvataju, niko od vas se ne drzi biblije, drzite se onoga sta vam se svidja, a ono sta vam se ne svidja to racionalizujete i radite onako kako vi hocete. Kada hrist kaze ljudima da trebaju decu da ubijaju i da postuju zakone iz starog zaveta, vi to preskocite, i pricate samo o njegovim dobrim dobrim delima. Kada biblija poziva na ropstvo, to zaboravite, ali procitate kada pise ne ubij, iako to se prekrsi 3 stranice posle, smesno :)

I meni je smešno kada ljudi kažu da nema Boga...

(pogledajte kako Bog definiše takve ljude)

Psa 14:1 Reče bezumniik u srcu svom: Nema Boga; nevaljali su, gadna su dela njihova; nema nikoga da dobro tvori.
Psa 14:2 Gospod pogleda s neba na sinove čovečije, da vidi ima li koji razuman, traži li koji Boga.
Psa 14:3 Svi su zašli, svi se pokvarili, nema nikoga dobro da tvori, nema ni jednog.

&

Psa 53:1 Reče bezumniik u srcu svom: Nema Boga; pronevaljališe se i zagrdeše u bezakonju, nema nikoga dobro da tvori.
Psa 53:2 Bog s neba pogleda na sinove čovečije da vidi ima li koji razuman, i traži li koji Boga.
Psa 53:3 Svi zastraniše, svi se pokvariše, nema nikoga dobro da tvori, nema ni jednog.

Da li Vi verujete da je iz ničega nastalo nešto?


Who Created God? Where Did God Come From? Proof of God
http://youtu.be/Sr5lY0TcdAw
[video=youtube_share;Sr5lY0TcdAw]http://youtu.be/Sr5lY0TcdAw[/video]

Da li verujete da je ništa napravilo nešto???


(a što se tiče biblijskih kontradiktornosti, da ostavimo to za drugu temu...

jer čemu bi vodilo osporavanje mnogobrojnih vađenja iz konteksta u ovoj temi)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top