Kako je sve nastalo.

Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Сам појам клерофашиста је узет и комунистичког речника , јер не може православни владика бити фашиста у сито време, кад су фашисти свих фела уништавали СПЦ. То је исто као Јевреј нациста.
Није Владика хвалио Хитлера, него еј казао како је као занатлија на челу државе , покушао да створи националну цркву у Немачкој и није успео, за разлику од Св.Саве који је имао успеха. Или Енглеске и скандинавских земаља, који су се одвојили од Рима и имају државне, националне цркве.

Комунисти су нанели доста зла Православљу и они су наступали са позиција научног атеизма, није лепо да се одричете својих претходника, то су и ваши очеви, деде....
Презвезди се брзо.
Баш сам имао у рукама неку књижицу којом су комунистички агитатори после рата покушавали да убеде народ да Бога нема.
Осим друга Тита наравно.

Сад ви настављате њихово дело.
Још пре пар хиљада година написао је цар Давид : Рече безумник у срцу своме, Нема Бога.
Дакле, ништа ново под Сунцем од тада до данас.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cvrle, naravno da mene u ovom trenutku ne zanima kako sve to funkcionise, naravno da funkcionise medjusobnim odnosima, mene zanima ko je te odnose pokrenuo da se desavaju tako kako se desavaju po diktatu.

Jednostavno, da li je sunce samo odlucilo da bude toliko udaljeno od zemlje koliko odgovara coveku, a sam znas da je kojim slucajem dalje ili blize da zivot na planeti ne bi bio moguc.
Da li su veze u mozgu odlucile da budu u odredjenom polozaju jedna na drugu da bi mozak mogao da funkcionise normlno, u suprotnom ako se dodirnu nastaje kursus u glavi.
Ili da li je kosa sama odlucila gde ce izrasti po odredjenoj liniji a ne na samom licu.
Ima jos mnogo ovakvih primera.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Sve sto si pitao funkcionise medjusobnim odnosima. To je esencija svega.

1. Ne postoji stanje apsolutnog mirovanja.
2. Atomi reaguju jedan sa drugim, ili se privlace ili se odbijaju. Ako se privlace, formiraju molekule. Ako se odbijaju, odbijaju se. Usput mogu da oslobadjaju energiju.
3. Gravitacija, koja je posledica delovanja mase na prostor.

Jednostavno, da li je sunce samo odlucilo da bude toliko udaljeno od zemlje koliko odgovara coveku, a sam znas da je kojim slucajem dalje ili blize da zivot na planeti ne bi bio moguc.

Samo postavljanje ovog pitanja je apsurd, zato sto, da je sunce blize ili dalje, mi ne bi bili na zemlji, vec na mozda nekoj drugoj planeti, na kojoj postoji prava udaljenost. I mozda bi sve ovo opet izgledalo identicno. I verovatno bi smo tu drugu planetu zvali zemlja.

Da li su veze u mozgu odlucile da budu u odredjenom polozaju jedna na drugu da bi mozak mogao da funkcionise normlno, u suprotnom ako se dodirnu nastaje kursus u glavi.

Ne, bile su uzrokovane samom strukturom atoma, energije koja je uticala na njih, temperature. Da je atom drugaciji, univerzuma ne bi bilo, znaci jos jedno apsurdno pitanje.

Ili da li je kosa sama odlucila gde ce izrasti po odredjenoj liniji a ne na samom licu.

Dlaka je kosa, dlaka je brada, dlake su brkovi, dlake su malje, dlake su stidne dlacice. Neko je vise maljav, zbog hormona koji se zove testosteron, neko je manje maljav. Pojacas hormon testosteron, dobijes coveka koji lici na majmuna, koji je agresivniji od danasnjeg coveka, i koji je daleko muskularniji. Licili bi na nase pretke.

Znaci, postavi jedno po jedno pitanje, na sve postoi odgovor, na ono na sta ne postoji, trenutno nismo dovoljno tehnoloski napredni da odgovorimo. Ili su neka pitanja apsurd. Poput, 'sta je smisao nastanka svemira i koja mu je funkcija.' Ovo je filozofsko pitanje, ne zahteva nauku da odgovori na njega. Jedan kamen nema nikakvu funkciju, ali ako ga stavim da mi drzi vrata, recimo, onda mu JA dajem funkciju, iako je to isti kamen koji malopre nije imao funkciju. Sam univerzum po sebi, kao ni zemlja, kao ni mi, nemamo nikakvu fukciju, osim ako ne odredimo tu funkciju. Znaci, mi kao neko sa racionalnim razmisljanjem, mozemo nefunkcionalnim mrtvim stvarima da dajemo svrsishodnu funkciju.
Kada gledas u sliku to je parce materijala, zakucano na drvene letve, uramljeno i nesto je nacrtano. U esenciji, bez nas da to posmatramo, ono nema nikakvu funkciju, visi na zidu. Znaci, nekom ta slika moze biti popunjavanje fleke na zidu, nekom se svidja ram, nekom slika, neko je samo slep i drzi gluposti po zidu, itd. To je stvar subjektivnog dozivljaja, ne postoji objektivna funkcija.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Сам појам клерофашиста је узет и комунистичког речника , јер не може православни владика бити фашиста у сито време, кад су фашисти свих фела уништавали СПЦ. То је исто као Јевреј нациста.
Није Владика хвалио Хитлера, него еј казао како је као занатлија на челу државе , покушао да створи националну цркву у Немачкој и није успео, за разлику од Св.Саве који је имао успеха. Или Енглеске и скандинавских земаља, који су се одвојили од Рима и имају државне, националне цркве.

Комунисти су нанели доста зла Православљу и они су наступали са позиција научног атеизма, није лепо да се одричете својих претходника, то су и ваши очеви, деде....
Презвезди се брзо.
Баш сам имао у рукама неку књижицу којом су комунистички агитатори после рата покушавали да убеде народ да Бога нема.
Осим друга Тита наравно.

Сад ви настављате њихово дело.
Још пре пар хиљада година написао је цар Давид : Рече безумник у срцу своме, Нема Бога.
Дакле, ништа ново под Сунцем од тада до данас.

"U žalosnoj zabludi žive oni naši ljudi, koji misle da je odvajanje nacionalizma od vere, i države od crkve rezultat nekog "progresa"... Ipak se mora odati poštovanje sadašnjem nemačkom Vođi, koji je kao prost zanatlija i čovek iz naroda uvideo da je nacionalizam bez vere jedna anolmalija, jedan hladan i nesiguran mehanizam. I evo u XX veku on je došao na ideju Svetoga Save, i kao laik poduzeo je u svome narodu onaj najvažniji posao, koji priliči jedino svetitelju, geniju i heroju. A nama je taj posao svršio Sveti Sava, prvi među svetiteljima, prvi među genijima i prvi među herojima u nasoj istoriji.

Svršio ga je savršeno, svršio ga je bez borbe i bez krvi, i svršio ga je ne juče ili prekjuče nego pre 700 godina. Otuda je nacionalizam srpski, kao stvarnost, najstariji u Evropi."
Klerofasista Velimirovic
Ovo je bilo u maniru Vatikanskih poltrona koji su imali specijalne mise za Adolfov rodjendan. Verovatno je i tvoj klerofasista imao specijalne

zurke u slavu osobe cija dela
priliče jedino svetitelju, geniju i heroju.

Znas koliko me zabole sto su komunisti uzimali zemlju koju je SPC stekla na nacin na koji sve sekte sticu imovinu, prodavajuci maglu i debilne price lakovernima. Sloboda govora i ispovesti sujeverja je druga stvar, i ne slazem se sa tim, kao ni sa oduzimanjem imovine ali kao sto sam rekao nije mi zao kada se sekti uzmu stvari koje su stecene prevarom. Cisto da ne bude zabune nemam u porodici bivse ili sadasnje komuniste. Niko nije imao knjizicu a pojedini clanovi su imali problema sa komunistima ali je besmisleno da kada ti se skrene paznja na debilizme iz religije i pravoslavlja ti kukas kako su se ogresili o tvoju sektu. Pa sve religije su tlacile razlicite od njih i to su cinile milenijumima a ti kukas kako su komunisti uzeli nesto od prevaranata. I to ti je cela odbrana? Klerofasista Velimirovic se uvlacio u guzicu jednom od najvecih monstruma u istoriji a tvoja odbrana je "da, ali komunisti su se ogresili o moju sektu...". Religije su vrsile zastrasujuce zlocine vekovima i vekovima a tvoja odbrana
"da, ali komunisti su se ogresili o moju sektu...". Izneses glupost kao na primer: "Као и то да са напретком културе и науке, човек не напушта веру, него је још више утврђује., sto nema veze sa realnoscu i kada ti se ukaze na to, tvoja reakcija je "da, ali komunisti su se ogresili o moju sektu..."...
Falicna logika je strasna stvar, eto ti primer, citiras Kanta i to ti argument. Ako je Kant to rekao, onda mora da je tacno, a? Mogu da citiram desetine nobelovaca i njihovo misljenje u vezi religije ali to nije bitno. Samo zato sto su ateisti to ne znaci da Jahue, Zevs, Isus, Mitra ili Manitu ne postoje.
Uglavnom, bitno je da smo utvrdili da je klerofasista Velimirovic obozavao Hitlera i da mu se ulizivao.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da Cvrle, ipak su po tebi uzrok u pitanju mesusobni odnosi i okolnosti koje ih pokrecu, a ne neki spoljasnji uzrok koji ih pokrece.
Sada malo razmisli logicno, i odgovori mi iskreno, da li ovo tebi ne lici na fantaziju, i kako u nesto tako mozes da poverujes sa svom svesnoscu zdravog razuma, da sijalica moze sama da se upali, auto sam da krene bez da ga je neko pustio u pogon, organska materija da ima razum da se krece po svojoj volji gde hoce i kada hoce ako su svi uslovi u redu, itd itd.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Cvrle spremi se sada ce Laodikeja da te bombarduje falicnom logikom kreacionista. Slika i slikar, sat i sajdzija... vulkan i vulkandzija, gromovi i Zevs, kisa i moleban, vidis sve ima uzrok.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Da Cvrle, ipak su po tebi uzrok u pitanju mesusobni odnosi i okolnosti koje ih pokrecu, a ne neki spoljasnji uzrok koji ih pokrece.
Sada malo razmisli logicno, i odgovori mi iskreno, da li ovo tebi ne lici na fantaziju, i kako u nesto tako mozes da poverujes sa svom svesnoscu zdravog razuma, da sijalica moze sama da se upali, auto sam da krene bez da ga je neko pustio u pogon, organska materija da ima razum da se krece po svojoj volji gde hoce i kada hoce ako su svi uslovi u redu, itd itd.

Vidi, ja sam skeptik, NISTA nije apsolutna istina, zato sto ja ne mogu da tvrdim da znam apsolutnu istinu. A ne mozes ni ti. Osnova za razmisljanje je generalni skepticizam. Obzirom da znamo da je svet oko nas samo ono sto nas mozak prima kao elektricne impulse preko cula, matrix nije iskljucen, malo verovatan, ali nije iskljucen. Teoretski je moguc. U praksi, ne mozemo da ga dokazemo, ako postoji makar i teoretska mogucnost. Za boga, kako je opisan u bibliji, ne postoji ni teoretska mogucnost.

Sto se tice neceg iz niceg, nauka je vec dokazala eksperimentalno da materija, moze da nastane i da nestane iz vakuma, ostavljajuci za sobom fotone. Pricamo o cesticama koje mogu da se pojave i anihiliraju. Znaci cak ti ne treba ni sijalica :) Pricam o Kazimirovom efektu.
Kad pricamo o osnovnim cesticama, oni kao samostalni elementi se ponasaju drugacije nego sto se ponasaju kada su u velikim grupama, kao na primer ljudski organizam. Isto ko sto se i sam covek drugacije ponasa, kada je sam a drugacije u grupi (mozda nije bas najbolja komparacija, al eto) Mikro i makro kosmos imaju razlicita pravila. Ti kao skup triliona atoma, neces samo odjednom nestati, upravo iz razloga sto te cini toliko materije. Naime, verovatnoca da ce trilioni atoma odjednom nestati je toliko mala, da je zanemarljiva. Dok u svemiru ta materija postaje i anihilira se, neka prezivi , neka ne prezivi.
Materija sama po sebi je nista drugo do masa i energija u vremenu i prostoru.

Cvrle spremi se sada ce Laodikeja da te bombarduje falicnom logikom kreacionista. Slika i slikar, sat i sajdzija... vulkan i vulkandzija, gromovi i Zevs, kisa i moleban, vidis sve ima uzrok.

Ah, sta ces, zivot je takav, cupav i dlakav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Ти читаш како ти одговара, св.вл. НИколај хвали Св.Саву, а не Хитлера који није успео у свом науму.
Колико му се улизивао да је завршио у Дахау....
По теби је праведно отети некоме имовину, малтретирати му породицу, послати на робију, на крају и убити, само јер је идеолошки неистомишљеник ?
Па шта онда радиш на овим дискусијама ?
Имам ли ја који сам био у 2 рата право на неки кућицу на Дедињу, као другови црвени ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
По теби је праведно отети некоме имовину, малтретирати му породицу, послати на робију, на крају и убити, само јер је идеолошки неистомишљеник ?

Ironija sudbine, zar ne? Nisu li sve ove stvari koje si naveo radile religije. Nisu li pravoslavci na celu sa Nemanjicima i svetim Savom sve ovo i jos gore radili bogumilima? Svaka religija, svako uredjenje u kome nema slobodne misli je radila te stvari. Zato su komunizam, hriscanstvo i slicna uredjenja ista. Prosto je smesno sto ne vidis to. Zao mi je ljudi koji su licno propatili ali za sektasku imovinu mi nije zao, bez obzira sto ni to nije u redu ali danas barem u zakonu imas da se moze uzeti imovina stecena nelegalnim putem. A sve religijske insitucije su je stekle prevarom ili nasiljem.
Ti mene pitas sta cu na ovakvim diskusijama a ljudi milenijumima nisu smeli da imaju ovakve diskusije jer bi ih vracevi ubili, bas kao u doba svetog Save. Prvo bi me sakatili pa bi me ubili ili bi me proterali i uzeli mi sve.
Sto se klerofasiste tice prvo je na sva usta hvalio Hitlera i njegova dela pa je onda hvalio ovog drugog.
Kucica na Dedinju je super ali da si otisao u popove imao bi vise od toga. Mislim da se bas sad sredjuje rezidencija na Dedinju za naseg vrhovnog samana.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top