Kako izgleda vaš linux desktop?

Učlanjen(a)
18.01.2012
Poruka
24
Manjaro "Gnome" :)

screenshot_from_2017_10_07_14_47_57_by_dobrivoj-dbps9dg.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.768
Svanulo mi jutro na Fedora 27 "Gnome". :D

(Fedora je inače odličan GNU/Linux OS, koji (nažalost) nije baš drugarski nastrojen prema početnicima, ali u svakom slučaju, ovaj distro je veoma zanimljiv, i zato ima moju skromnu preporuku. :))

Fedora 27 "Gnome" - 1.jpg Fedora 27 "Gnome" - 2.jpg
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Srbski imam izazov za tebe. Napravi pokretni gif i da bude u rezoluciji(velicini) desktopa koji valjas. Pokretni gif ne veci od 3MB, recimo zvezde iz star treka ili Sokol leti preko planine. A ako si na Windowsu, velicina slike isto dimenzije desktopa s'tim da iz displeja podesis da slika bude centrirana zbog eliminacije opterecenja procesora i uzivaj. Ili recimo vetar njiha krosnje drveca itd ..
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.768
instalirao sam Linux mint 17.2 i suvise mi lici na Widows desktop,pa sam vratio Ubuntu 16.04,koji se razlikuje i meni se svidja ta razlicitost od Windows-a.

Tačno, po default-u LM pomalo podseća na Windows, ali to uopšte nije nikakav problem. :)

Jer, instalacijom raznih tema i podešavanjima, LM može da liči na šta god hoćeš... Meni lično više odgovara MacOS izgled, koji npr. fura Elementary OS distro, pa zato svoj sistem uvek ispodešavam da podseća na njega. :)

Inače, nisam zadovoljan sa Ubuntu-om (naročito LTS 16.04 verzijom), jer se kod mene (što ne znači da je loš) nije baš najbolje pokazao, napravio mi je niz problema posle instalacije Skajpa. A iskren da budem, i taj panel sa strane u "Unity" okruženju, ide mi najstrašnije na živce. :D

Možda je stvarno "pun pogodak" Canonical-a prelazak na "Gnome Shell" okruženje. Da li je tako ili nije, vreme će najbolje pokazati. ;) :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Tačno, po default-u LM pomalo podseća na Windows, ali to uopšte nije nikakav problem. :)

Jer, instalacijom raznih tema i podešavanjima, LM može da liči na šta god hoćeš... Meni lično više odgovara MacOS izgled, koji npr. fura Elementary OS distro, pa zato svoj sistem uvek ispodešavam da podseća na njega. :)

Inače, nisam zadovoljan sa Ubuntu-om (naročito LTS 16.04 verzijom), jer se kod mene (što ne znači da je loš) nije baš najbolje pokazao, napravio mi je niz problema posle instalacije Skajpa. A iskren da budem, i taj panel sa strane u "Unity" okruženju, ide mi najstrašnije na živce. :D

Možda je stvarno "pun pogodak" Canonical-a prelazak na "Gnome Shell" okruženje. Da li je tako ili nije, vreme će najbolje pokazati. ;) :)
Meni odgovara i nisam imao nikakav problem sa Skaype-om.I bitno mi je sata god prikljucim na USB taj OS prihvata.Pogotovo imam neki stari skener "Mustek",koji nece da mi radi ni na Win.8.1 64 bit-a,samo na 32 bit-a.A i imam ga oko godinu dana pa sam se navikao na task sa strane i ne pricinjava mi nikakv problem,jedino kada momentalno predjem sa Win.-a na Ubuntu,kad izadjem na internet,zatvaranje stranica je na levoj strani,a na Win.- na desnoj,ali kratko vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
SerbskiSin-e,kada sam probao Linux Mint i posle vratio na Ubuntu.Nisam mogao da instaliram Skaype,jer je podrska za 32 bit-a prestala u Julu prosle godine,a meni je radila normalno do pred novu godinu,dok nisam probao novi OS.nema veza sada cu da instaliram Mint 64 bit-a,pa sta bude sa skenerom.Sve ostalo sto prikljucim hoce da radi na 64 bita sem skenera,ali imam Win.7 32 bit-a,pa kada mi treba da nesto skeniram,uradicu na Win-u.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
SerbskiSin-e,kada sam probao Linux Mint i posle vratio na Ubuntu.Nisam mogao da instaliram Skaype,jer je podrska za 32 bit-a prestala u Julu prosle godine,a meni je radila normalno do pred novu godinu,dok nisam probao novi OS.nema veza sada cu da instaliram Mint 64 bit-a,pa sta bude sa skenerom.Sve ostalo sto prikljucim hoce da radi na 64 bita sem skenera,ali imam Win.7 32 bit-a,pa kada mi treba da nesto skeniram,uradicu na Win-u.
jole,druže kod mene na mint cinemmon ne radi skype.pokrene se,vrti i samo nestane
 
Natrag
Top