Kако је богу име?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da li pojam Bog, u kontekstu u kome ovdje raspravljate, označava samo funkciju, a njegovo ime je nešto drugo, još nepoznato?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Prvobitno napisao JKD forever :Ne uzimati ime Boga uzalud znači upravo to. Sva ova rasprava kako mu je ima je besplodna i uzaludna i ne koristi za vaše spasenje a izaziva razdor svađu raspravu i vodi u u gde pa u pakao.Zato je i uzaludna jer nema koristi. Jevreji kada čitaju TORU i naiđu na njegovo ime preskoče ga ili ga nazovu ADNY ADONAJ i gotovo. Zato vam je ova rasprava uzaludna i nekorisna. Njegovo originalno ime Ja sam koji jesam piše IHWH (tetragramaton) ali kako se tačno izgovara to je sveta tajna postoje 72 permutacije Božijeg imena itd itd. Amen.

Da, jevreji koji čitaju toru preskoče to ime a znaš li da su ti jevreji ubili Isusa i bezbroj puta se odricali istinitog Boga. Pa zašto onda slediti njihov primer ? Ako misliš da se ovde uzalud koristi Božije ime malo si se prevario jer se stalno pojavljuju oni koji hule na to ime.

Prvobitno napisao Jurivaka :Da li pojam Bog, u kontekstu u kome ovdje raspravljate, označava samo funkciju, a njegovo ime je nešto drugo, još nepoznato?

U pitanju je funkcija a pravo ime još uvek ostaje tajna.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Trebaš znati da je zapisano da će ga jevreji raspeti jer je ON došao da ispuni ono što je pisano za njega kao i to da će me izdati onaj kome ja umočim hljeb ali to ne menja istinitost onoga što sam rekao za toru. Nemoj zaboraviti da i među jevrejima ima onih koji su bili protiv razapinjanja kao i na naše četiri S Srbin Srbina Sekirom Seče koće kog ako ne svoj svoga. Da li ti misliš da danas gde ima oko dve milijardi hrišćana svi veruju u Hrista iako se izjašnjavaju kao hrišćani? NE! Hrišćanin si samo ako činiš dela Hristova ako ih ne činiš a kažeš da veruješ u Hrista laža si i otac laži u kome nema istine. A drugo Jevreji množina i nije u Hrista videla spasitelja jer su znali da spasitelj dolazi sa mačem Mojsije David... da ih oslobodi od porobljivača a Hrist im je doneo novu doktrinu koju oni kao tvrd šijovat narod nisu mogli to da prihvate. Baš kao i danas ovi naši popovi. Demokratija to ne postoji. Ne možeš ti okreteati boga kako tebi odgovara već bog TEBE okreće kako NJEMU odgovara a to nije demokratija već naređenje - izvršenje ili oganj koji gori a vatra se ne gasi i CRV moj nikada ne umire, a tamo vlada lelek i jauk i muka svakakva, - eto ja ti dajem da biraš sretno izabiranjeyes3
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Da, dobro kazes..... htio sam reci jednako kao ti, ali nisam nasao prave rijeci kao ti.

Ako se uzmu samo Hristove rijeci iz Biblije dovoljno je da covjek spozna srecu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Zaboravili ste navesti da je jedinom numeričnom Bogu ime i "Izvor žive vode" :D
A i radoznao sam pa molim da mi pišete koje od tih imena vi kao formirani karakteri i deca Božija iz jedine Hristove crkve prizivate da bi se spasili? naravno i da mi obijasnite zašto baš to ime prizivate a ne bilo koje drugo iako ih imate kolko hoćeš?
Dragi moji ovo je lista imena po proročkom duhu posvećenih duhovnika Adventistizma šta ja ne osporavam da ne bi vam uznemirio taj zli proročki duh i zato što znam da je i vama dato da birate koga ćete slediti. Nego mene na prvo mesto zanima šta biblija kao autoritet o tome kaže i naravno koji stih.
Drugo, dali po tim Adventističkim proročkim duhovnicima i Taxista je ime ili nije?
A sada bi vas molio da mi dajete neki primer o osobini vaših Bogova (jer imate ih TRI) dakle navedite mi ovde par osobina vaših Božanstava i naravno koja biblija, koje izdanje i godina izdanja. A ako vam nije teško misionirati proročki duh Adventizma molim da mi neko od vas formiranih karaktera sa darovima proročkog duha da citat ili dva o karakteru vaših Božanstava tek da vidimo šta deli imena od osobina ili karaktera Svetog Trojstva(jer nije numerično jedan Bog)

Ja sam odavno izvukao svoj zaključak šta je Adventizam sada je red da i ostali čitaoci foruma izvuku svoje zaključke ko je i šta je Adventizam.
Predlažem vam da se pokajete i obratite, da uzverujete gospodu HRISTOSU i njegovom evanđelju da ne hulite na Božiji sveti duh napisan u bibliji.





Još uvek selektivno odgovarate iako ste posvećeni formirani karakteri sa darovima proročkog duha, nešto tu ne štima. :roll:



Molim posvećene formirane karaktere sa darovima Svetog Duha da mi daju svoje komentare na moje argumente

Koje ime od mnoštva imena Svete Trojce prizivate da bi se spasli?
Navedite bar neki primer o osobini vaših Bogova iz množine?
Navedite bar neki primer o karakteru vaših ELOHIMA mnoštva Bogova?
Dali po tim Adventističkim proročkim duhovnicima i Taxista je ime?
Koliko posvećenih Adventista poznaješ da se zovu Gospodin?
Koliko ih se zovu Glava Crkve ili Učitelj?
A koliko ih ima imenom Otkupitelj?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li pojam Bog, u kontekstu u kome ovdje raspravljate, označava samo funkciju, a njegovo ime je nešto drugo, još nepoznato?


Sva Bozja imena u bibliji oznacavaju odredjenu funkciju, posto rec `IME, na Jevrejskom jeziku `SHEM, oznacava karakter, odnosno karakterne osobine Boga, kako ime ELOHIM i JHWH, tako i sva druga imena.

Prema tome, Bog u bibliji nema jedno ime, vec vise imena, koja odrazavaju po jednu karakternu osobinu njegove licnosti.
To je sustina na koju sve vreme ukazujemo mi koji koji prihvatamo ovaj biblijski koncept.

Izdvojiti samo jedno ime i pridati mu vaznost vise u odnosu na druga imena, znacilo bi oduzeti Bogu njegove Bozanske osobine, i jednu osobinu vrednovati vise od druge, a jedna bez druge ne ide, jer samo sa svim imenima zapisanim u bibliji, Bog cini celokupnu licnost..
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
ime gospodnje danas, i pre,

Sva Bozja imena u bibliji oznacavaju odredjenu funkciju, posto rec `IME, na Jevrejskom jeziku `SHEM, oznacava karakter, odnosno karakterne osobine Boga, kako ime ELOHIM i JHWH, tako i sva druga imena.

Prema tome, Bog u bibliji nema jedno ime, vec vise imena, koja odrazavaju po jednu karakternu osobinu njegove licnosti.
To je sustina na koju sve vreme ukazujemo mi koji koji prihvatamo ovaj biblijski koncept.

Izdvojiti samo jedno ime i pridati mu vaznost vise u odnosu na druga imena, znacilo bi oduzeti Bogu njegove Bozanske osobine, i jednu osobinu vrednovati vise od druge, a jedna bez druge ne ide, jer samo sa svim imenima zapisanim u bibliji, Bog cini celokupnu licnost..
ime gospodinovo tj njegov sveštenički rod, koji polazi od Malzedeka,
koji je blagoslovio, Abrahama( Judejski Aba),
onda se ovaj sceštenik, još jednom, vraća nja zemlju, u licu sveca Izraelovog, i Spasitelja, Lorda,
O tome vam apostol, farizej, Sveti, Pavle, govori u jednoj od svojih Poslanicam,
Nađite gdje je to pa mi javite,
Hvalla!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Sva Bozja imena u bibliji oznacavaju odredjenu funkciju, posto rec `IME, na Jevrejskom jeziku `SHEM, oznacava karakter, odnosno karakterne osobine Boga, kako ime ELOHIM i JHWH, tako i sva druga imena.

Prema tome, Bog u bibliji nema jedno ime, vec vise imena, koja odrazavaju po jednu karakternu osobinu njegove licnosti.
To je sustina na koju sve vreme ukazujemo mi koji koji prihvatamo ovaj biblijski koncept.

Izdvojiti samo jedno ime i pridati mu vaznost vise u odnosu na druga imena, znacilo bi oduzeti Bogu njegove Bozanske osobine, i jednu osobinu vrednovati vise od druge, a jedna bez druge ne ide, jer samo sa svim imenima zapisanim u bibliji, Bog cini celokupnu licnost..


Dragi moji posvećeni i formirani karakteri sa darovima duha šta bi sa komentarima na moje osporavanje vaše lažno proročko misioniranje?
jer vas proročki duhovnici adventizma OGRANICILI u svim stvarima, duhovnim, socijalnim, intelektualnim... toliko da niste kadri tu vašu proročku duhovnost ovde misionirati :D

Šta ovde piše
, dal da vam ja to crtam u krejolama?
Molim posvećene formirane karaktere sa darovima Svetog Duha da mi daju svoje komentare na moje argumente

Koje ime od mnoštva imena Svete Trojce prizivate da bi se spasli?
Navedite bar neki primer o osobini vaših Bogova iz množine?
Navedite bar neki primer o karakteru vaših ELOHIMA mnoštva Bogova?
Dali po tim Adventističkim proročkim duhovnicima i Taxista je ime?
Koliko posvećenih Adventista poznaješ da se zovu Gospodin?
Koliko ih se zovu Glava Crkve ili Učitelj?
A koliko ih ima imenom Otkupitelj?

Dodatna pitanja za posvećeni Adventizam kao decu božiju

Kako se ELOHIM piše na vašem oniljenom grčkom jeziku?
A kako se piše 6:4 Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one
:
Kako se ovo piše na grčkom jeziku "
HisName.gif
"?



Ja sam odavno izvukao svoj zaključak šta je Adventizam i kako vas kao dobre i poštene ljude ti proročki duhovnici adventizma OGRANICILI u svim stvarima, duhovnim, socijalnim, intelektualnim... evo "JA VAM KAŽEM, TO JE TAKO!" Bog ovoga sveta zaslepi vam taj razum nevernički da ne spoznajete Hristovo jevanđelje kako bi se preobratili i spasili.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one
:

Kao sto se moze videti iz ovoga teksta, tu se spominju obadva ova imena, i JHWH i ELOHIM, ime koje pretstavlja mozinu. a pitanje je zasto je to tako, odgovor je, Iz jednog osnovnog razloga, sto je Bog time zeleo da ukaze ljudima da je on jedinstveni Bog koji se otkriva ljudima u tri zasebne licnosti.
To je slucaj u mnogim starozavetnim tekstovima slicnog tipa.
 
Natrag
Top