Kако је богу име?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi moj Laodikejac evo šta sam ja zaključio kakav je taj posvećeni formirani Adventistički karakter a ti pročitaj toliko puta dok nisi svatio šta ovde piše tvoj bivši brat.
Vidiš to je "TO JE TAKO, JA TI KAŽEM" stanje u posvećenom Adventizmu i razlog zašto niste u stanju diskutirati na temelju biblije i kada posvećeni Adventista i formirani karakter sa darovima duha nema argumenata onda napada ličnost diskutanta.




Da se vratimo na temu razgovora i da razjasnimo stvari kako u stvari jesu da posvećeni Adventizam ne zavede ni jednog neupućenog forumaša koji ovo čita.

Da uporedimo dva prevoda, "Ponovljeni zakoni" glava 6, citat broj 4 u krejolama pošteno.
Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one
:

[SUP]4[/SUP] Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod.

Sada mi kaži koja dva imena ti kao posvećeni i formirani Adventistički karakter pun svetoga duha ovde po nalogu duhovnika Dragan Micic vidiš?

Dakle koliko imena ih ovog pisanog slova si ti izbrojao i koja su ta imena jedinoga Boga i Oca našega (ne vašega nego našega) jer vaš Bog nije jedini numerični Bog JEHOVA, pošteno.

Drugo
Dali je ovo i za vas posvećene i formirane karaktere Adventizma ponovljeni zakon ili nije?
podebljano samo zbog posvećenosti Adventizma (ostalim čitaocima foruma se izvinjavam, radi vaše inteligencije)

Dodato posle 11 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da ne zaboravim sledeće

Ovde misioniraš kako na osnovu reči ELOHIM ima množina Bogova, pošteno.

Samo zato što tu neistinu (prevaru) :D ovde misioniraš ja ti tražim da ostalim čitaocima ovoga foruma (ne meni ja već znam šta su i ko su Adventisti) navedeš tačno koliko Bogova po duhovniku Dragan Micic ti kao posvećen i formirani Adventistički karakter ovde misioniraš da ima. Naravno da ćeš ti citirati bar jedan biblijski stih da potvrdiš kako Bog i Otac Adventistički nije numerično jedan, pošteno.

Hajd da vidimo šta jedan posvećen formiran Adventistički karakter zna i ume.

Priložim i ovaj komentar bivšeg Adventiste o duhovnom stanju Adventizma:


Vec sam odgovorio, Bog ima vise imena, i jedna od njih su ELOHIM koje oznacava mnozinu, sto znaci da Boga sacinjavaju vise nezavisnih licnosti, i JHWH.
U kontekstu biblije, vidimo da ima tri licnosti, OTAC, SIN, i SVETI DUH.
Jedan biblijski tekst koji sam predocio vise puta, kaze sledece `JER JE TROJE STO SVEDOCI NA NEBU, OTAC, REC ( Isus Hristos ), I SVETI DUH, I OVO JE TROJE JEDNO.. ili kako kaze prevod Jehowinih svedoka `Novi svet `OVO TROJE SVEDOCI JEDNO.
Bez razlike, jer se ovde spominju tri licnosti koje svedoce...

A sto se tice te izjave bivseg Adventiste, ja bih mogao da citiram desetine svedocanstava bivsih pripadnika Jehowinih svedoka, koji su proziveli pravi pakao kao pripadnici ove organizacije...

A moje licno iskustvo kao Adventiste je sasvim pozitivno u svakom pogledu, i najlepse godine zivota sam proveo u Adventizmu, i zajednici sa Bogom, na cemu sam mu neizmerno zahvalan..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A ja sam ti već govorio da to što ti meni govoriš nema biblijsko pokriće, govorio sam ti da ovde siriš prevare i neistine pod parolom "REKAO SAM, TO JE TAKO JA TI KAŽEM"
Rekao sam ti i ovo:
ELOHIM nije ime Boga
HisName.gif

HisName.gif
je numerično jedan
ne TRI

A ti izađi na crtu sa biblijskim pokrićem za ovo što ovde misioniraš da:
"Boga sacinjavaju vise nezavisnih licnosti," koja biblija koji izdavač i godina izdanja, koji stih?
Ili ako imaš neki slučajni prepisani stih sa bloga duhovnika Dragan Micic molim da ga priložiš.


Vec sam ti prilozio dosta biblijskih citata koji potvrdjuju ovo, pa mozes se vratiti na njih i procitati.

Zamolio bih te da mi posteno odgovoris bez uplitanja tvog licnog tumacenja, sta sam Bog kaze u ovom tekstu na Mojsijevo pitanje `kako mu je ime ?

`A Mojsije reče Bogu: Evo, kad otidem k sinovima Izrailjevim, pa im kažem: Bog otaca vaših posla me k vama, ako mi kažu: Kako Mu je ime? Šta ću im kazati?
A Gospod reče Mojsiju: Ja sam Onaj što jeste. I reče: Tako ćeš kazati sinovima Izrailjevim: Koji jeste, On me posla k vama.
( 2 knjiga Mojsijeva 3. 14 - 15 ).

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Vec sam ti prilozio dosta biblijskih citata koji potvrdjuju ovo, pa mozes se vratiti na njih i procitati.

Zamolio bih te da mi posteno odgovoris bez uplitanja tvog licnog tumacenja, sta sam Bog kaze u ovom tekstu na Mojsijevo pitanje `kako mu je ime ?

`A Mojsije reče Bogu: Evo, kad otidem k sinovima Izrailjevim, pa im kažem: Bog otaca vaših posla me k vama, ako mi kažu: Kako Mu je ime? Šta ću im kazati?
A Gospod reče Mojsiju: Ja sam Onaj što jeste. I reče: Tako ćeš kazati sinovima Izrailjevim: Koji jeste, On me posla k vama.
( 2 knjiga Mojsijeva 3. 14 - 15 ).

Sto se tice imena ELOHIM I JHWH, to su Bozja imena kojima on pretstavlja ljudima po jednu stranu svoje licnosti i karaktera, kao i mnogim drugim imenima zapisanim u bibliji, od kojih je i gore pomenuto `ONAJ STO JESTE..

U prethodnom komentaru sam objasnio ovu pojedinost, zasto se Bog jos u pocetku pretstavio ljudima imenima JHWH, i ELOHIM, imenom koje oznacava mnozinu, pa cu to sada ponoviti

Hear, O Israel:
HisName.gif
is our Elohim,
HisName.gif
is one
:

Kao sto se moze videti iz ovoga teksta, tu se spominju obadva ova imena, i JHWH i ELOHIM, ime koje pretstavlja mozinu. a pitanje je zasto je to tako, odgovor je, Iz jednog osnovnog razloga, sto je Bog time zeleo da ukaze ljudima da je on jedinstveni Bog koji se otkriva ljudima u tri zasebne licnosti.
To je slucaj u mnogim starozavetnim tekstovima slicnog tipa.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
HisName.gif
je odgovorio Mojsiju ko je Bog, nije mu rečeno da mu je ime
HisName.gif
pod tim imenom Bog se nije javio Mojsiju isto kao i po:
2Mojsijeva 6,3 I javio sam se Avramu, Isaku i Jakovu imenom Bog svemogući, a imenom svojim Gospod ne bih im poznat. Veoma jednostavno i ko hoće da razume razumeće da Ime
HisName.gif
još nije bio poznat ni Avramu ni Isaku a ni Jakovu.
HisName.gif
im se još nije javio pod tim imenom.
u krejolama da ne promakne.

Pitanje za posvećenog duhovnika glasi:
Šta tu treba da stoji umesto te reči "Gospod" koju su neki karakteri dodali?




Dragi moj kada bi se ja i ti ovde lagali onda bi ELOHIM bilo jedno od mnogo imena jedinog ptavog (numerično jer nisu Tri) Boga
HisName.gif

I ti ovu prevaru možeš drugima ko vetrenjača u krug ali opet ostaje "PREVARA" po ocu LAŽI. ELOHIM u prevodu znači Bog, God, Theos, Dios.... a to sve zavisi od govornog jezika.


Pitanje za posvećenog duhovnika glasi:
Daj čitaocima foruma definiciju reči ELOHIM





Ako ELOHIM je množina koliko Bogova Adventizam ima?
Ovo sam pitao mnogo puta ali odgovor još nisam dobio, zašto?


Isto i ja sam rekao tebi i opet ti kažem jer samo pametnom jednom dosta da ELOHIM nije ime, pogotovo nije
HisName.gif
ime. Niti
HisName.gif
prestavlja množinu jer tu lepo piše da
HisName.gif
je numerično jedan. Samo kada bi se lagali onda
HisName.gif
bi bilo množina i pisano slovo laž i prevara. A šta je
HisName.gif
hteo time da kaže je samo Adventistička pogrešna interpretacija jer sama sebe kontradiktira kada ovde misioniraš da:

HisName.gif
jeste "jedinstven" TRI zasebne ličnosti! od pisanog slova prave prevaru i laž a od Gospoda HRISTOSA i njegovih Apostola
varalice i prevarante. A to sve zbog proročke dogmatike Adventizma jer sve to tvoje misioniranje nema biblijsku podlogu.

Rekao sam ti da Bog nije ime.
Rekao sam ti da ELOHIM nije ime.
Rekao sam ti da
HisName.gif
je numerično jedan
po priloženom pisanom slovu da ono što ja govorim ima podloge.
Rekao sam ti da
HisName.gif
Bog je jedini Bog i Otac naš! i pitao sam te mnogo puta dali je i vaš? ali komentar nikakav nisam dobio što daje sam po sebi odgovor.


Ako uzmemo u obzir da se Bog jos u pocetku otkrio ljudima imenima ELOHIM i JHWH, i da je kada ga je Mojsije upitao `Kako ti je ime, on odgovorio `JA SAM ONAJ STO JESTE, po tvom tumacenju, koje je ime u tom slucaju bilo nepoznato Avramu, Isaku, i Jakovu..?

Umesto izraza GOSPOD, koji se u novom zavetu primenjuje na Isusa, treba da stoji JHWH, sto znaci da je Isus Bog, odnosno jedan od clanova Bozanstva koje cine JHWH.

Da se razumemo, niko ne porice da je jedno od imena koje se primenjuje za Boga u starom zavetu JHWH, ali problem je u tome sto to nije jedino ime kojim Bog otkriva sebe ljudima, i to ime JHWH sacinjava i OCA, i SINA, i SVETOGA DUHA.
ELOHIM je ime i oznacava mnozinu, a ono je upravo dato da pokaze da Bog sacinjava vise nezavisnih licnosti, koje su Jedno, odnosno JHWH.

ELOHIM - Mnozina koja se otkriva u jednini - JHWH

Adventizam ima jednog Boga koji se otkriva ljudima u tri licnosti, Boga Oca, Sina, i Svetoga Duha `JER JE TROJE STO SVEDOCI NA NEBU, OTAC, REC ( Isus Hristos ), i SVETI DUH, I OVO JE TROJE JEDNO...
Na ovo ti je vec odgovoreno vise puta..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu.
Imam samo jedno pitanje, i zamolio bih te da odgovoris na njega.

Reci mi iskreno, da li si se molio Bogu da te osvedoci, i da ti otkrije, da li je ono sto govoris, i u sta verujes istina, ili pak lazna nauka..

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
POD KOJIM IMENOM SE BOG JAVIO AVRAMU?

AA, Smesko i Jehovini svedoci vrlo cest tvrde da Bozje ime YHWH nije bilo poznati
Avramu Isaku i Jakovu. Da li su u pravu?

Ako je tako pitamo AA, Smeska i Jehovine svedoka, kako se Avram obracao Bogu i Bog njemu?
Evo sta tvrdi prevod Jehovinih svedoka, Novi svet:

"A Avram odgovori: Svevisnji Gospode JEHOVA...
Ali, gle, JEHOVA mu se opet obratio... (znaci Jehova mu se obraca a ne neko drugi)
I Avram je poverovao JEHOVI." 1. Mojsijeva 15,2-6.

U ovom javljanju Avramu Bozje ime se spominje TRI puta i JS ga uvek prevode sa Jehova.
AA, Smesko i ostali JS, da li se Bog zaista otkrio Avramu kao Jehova, ili ste to vi,
kao i obicno proizvoljno ubacili u Bibliju?

Kako onda vi, Jehovini svedovi, razumete ovu Bozju izjavu:

"Bog je jos rekao Mojsiju: Ja sam Jehova. Objavio sam se Avramu, Isaku i Jakovu,
kao Bog Svemoguci, ali imenom svojim Jehova, nisam im se objavio." 2. Mojsijeva 6,2.3.
I ovo je po prevodu Novi svet.

Molimo vas Jehovine svedoke da nam objasnite, sta je ovde pogresno?
Da li se Bog pod imenom Jehova javio Avramu ili nije?

Ako se nije javio tako Avramu, zasto iznosite neistinu, a tvrdite da je to Jehova rekao?


AA Smesko hvala t istop si nam pomogao da ukzem ljudima na podvale koje vi ao JS radite sa Biblijom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Primljene poruke

Datum
sortarrow-asc.png

Naslov / Pošiljalac

Poruke1 Danas

23-10-2011 09:44
pm_new.png
Jurivaka: SerbianForum Ako odmah ne promijeniš potpis i ne prestaneš sa provokacijama, svi tvoji postovi na ovom Forumu biće brisani, a ti ćeš biti trajno banovan.


Odgovor
Gospodine JuriVako pošto na ovaj forum nije jednako svima dozvoljeno da iznose svoja gledišta niti da misli svojom glavom tvojim izgovorom da je to mnoštvu provokacija i pod pretnjom trajnog bana, ja sam odlučio da:

Menjam svoj potpis(pod hitno).
Da slušam sve prevare svih posvećenih duhovnika koji me u oči lažu i da im odobravam misiju.
Tako da sam ja odlučio tebi dati dužno poštovanje (tvoj je forum) jelda, ORTODOXU ću biti mason 33 reda dok posvećenom Adventizmu ja ću biti zbunjeni kulaš ograničen u svim duhovnim, intelektualnim i socijalnim stvarima kako bi se uklopio u vaš svet i bio sa svima vama isti vaš karakter, pošteno.

Hajd da vidimo dali će Gospodi to goditi?
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Primljene poruke

Datum
sortarrow-asc.png

Naslov / Pošiljalac

Poruke1 Danas

23-10-2011 09:44
pm_new.png
Jurivaka: SerbianForum Ako odmah ne promijeniš potpis i ne prestaneš sa provokacijama, svi tvoji postovi na ovom Forumu biće brisani, a ti ćeš biti trajno banovan.


Odgovor
Gospodine JuriVako pošto na ovaj forum nije jednako svima dozvoljeno da iznose svoja gledišta niti da misli svojom glavom tvojim izgovorom da je to mnoštvu provokacija i pod pretnjom trajnog bana, ja sam odlučio da:

Menjam svoj potpis(pod hitno).
Da slušam sve prevare svih posvećenih duhovnika koji me u oči lažu i da im odobravam misiju.
Tako da sam ja odlučio tebi dati dužno poštovanje (tvoj je forum) jelda, ORTODOXU ću biti mason 33 reda dok posvećenom Adventizmu ja ću biti zbunjeni kulaš ograničen u svim duhovnim, intelektualnim i socijalnim stvarima kako bi se uklopio u vaš svet i bio sa svima vama isti vaš karakter, pošteno.

Hajd da vidimo dali će Gospodi to goditi?
Notorna je neistina da na ovom forumu nije jednako dozvoljeno svima da iznose svoja mišljenja, a nabolji dokaz da sam u pravu si, upravo ti!
 
Učlanjen(a)
10.10.2011
Poruka
89
opet vi o imenu pa onda svađa

[WARNING]Nastavite pisati o temi![/WARNING]
ja ne razumijem zašto je taj gospodin adventizam tako uporan,
na čemu insistira, hoće nešto da dokaže, šta li?
vjerovatno to da on baš zna Ime božije,
ja sam već prije pisao i ponavljam,
JHWH nije ime, već skraćenica,
sad po vama JHWH koje znači ˝ja sam koji jesam˝ predtavlja ime božije, pa nije to normalno,
kažem vam da je Ime božije nepoznato svakom,
tako ga bog ne otkri ni Mojsiju, a zašto bi,
Blago onome koji prizove ime božije, što ne čitate neznalice, jer se samo svađate, odvratno, eto, zdravo,
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
ja ne razumijem zašto je taj gospodin adventizam tako uporan,
na čemu insistira, hoće nešto da dokaže, šta li?
vjerovatno to da on baš zna Ime božije,
ja sam već prije pisao i ponavljam,
JHWH nije ime, već skraćenica,
sad po vama JHWH koje znači ˝ja sam koji jesam˝ predtavlja ime božije, pa nije to normalno,
kažem vam da je Ime božije nepoznato svakom,
tako ga bog ne otkri ni Mojsiju, a zašto bi,
Blago onome koji prizove ime božije, što ne čitate neznalice, jer se samo svađate, odvratno, eto, zdravo,
Dollar, nije lijepo nazivati ljude neznalicama. Prvo što takva kvalifikacija ne stoji, jer niko nije neznalica, svako nešto zna, a drugo to je i uvreda, a uvrede nisu dozvoljene na ovom forumu.
 
Natrag
Top