Kako da provedem dan, hriscanski?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A sada razumem!
Znači za spasenje mi nije bitno, kao što ja rekoh MOLITVA, ISTRAŽIVANJE ISTINE iz Biblije, već da se držim Jehove i subote.

OK, hvala na upozorenju! Samo još to da ubedimo i ostale forumaše, da se manu molitve, istraživanja Biblije i istina zapisanih u njoj, već da se drže subote i Jehove.



"KO ODVRACA USI DA NE CUJE ZAKONA I MOLITVA JE NJEGOVA MRSKA"

Ja ne zelim da govorim u ime Jehovinih svedoka, ali kao sto sam vec napomenuo ranije, u bibliji postoje jasni kriterijumi za ulazak u Bozje carstvo.
Nije u pitanju SAMO subota, vec sve zapovesti, i svaka druga istina zapisana u bibliji, jer ona je celina, ako iseces svoju ruku ili nogu neces moci da funkcionises, tako je i sa biblijom.
Isus je na Jordanu prilikom svog krstenja rekao "JER NAM TAKO VALJA ISPUNITI SVAKU PRAVDU"
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
spominjes da ako ruku i nogu odseces neces moci da funkcionises, cudno mi je samo sto je sam isus spominjao da ako ruka krene da te sablaznjava treba da je odeseces jer bolje je proci bez ruke u ovom zivotu nego goreti zauvek u sledecem
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

"KO ODVRACA USI DA NE CUJE ZAKONA I MOLITVA JE NJEGOVA MRSKA"

Ja ne zelim da govorim u ime Jehovinih svedoka, ali kao sto sam vec napomenuo ranije, u bibliji postoje jasni kriterijumi za ulazak u Bozje carstvo.
Nije u pitanju SAMO subota, vec sve zapovesti, i svaka druga istina zapisana u bibliji, jer ona je celina, ako iseces svoju ruku ili nogu neces moci da funkcionises, tako je i sa biblijom.
Isus je na Jordanu prilikom svog krstenja rekao "JER NAM TAKO VALJA ISPUNITI SVAKU PRAVDU"

SUBOTA bitna za spasenje !?
Pa zašto se onda nije pojavljivala 2.500 godina ?:

......Koji dan je obavezan da štuje TUĐIN koji ne pristane uz Gospoda da Mu služi i da ga ljubi ..... (Isaija 56,6) ENDE.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
SUBOTA bitna za spasenje !?
Pa zašto se onda nije pojavljivala 2.500 godina ?:


To je neistina, subotu su kroz celu istoriju postovali pravi Hriscani, ne poznajes istoriju.


......Koji dan je obavezan da štuje TUĐIN koji ne pristane uz Gospoda da Mu služi i da ga ljubi .....
(
Isaija 56,6) ENDE.


Ne razumem smisao ovog pitanja.
Tudjin koji pristane uz Gospoda da mu sluzi postuje subotu, i u tom smislu svi smo mi neznabosci koji smo prihvatili Hrista i duzni smo da postujemo sve zapovesti ukljucujuci i zapovest o suboti.

Onakj ko ne zeli da sluzi Bogu ne postuje ni jedan dan, svojom odlukom on je odbacio Boga i ne mari ni za jedan dan i nista mu nije sveto.
Ali kada bi se obratio Bogu duzan je da postuje subotu kao jednu od zapovesti dekaloga, kao i sve ostalle zapovesti..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
To je neistina, subotu su kroz celu istoriju postovali pravi Hriscani, ne poznajes istoriju.





Ne razumem smisao ovog pitanja.
Tudjin koji pristane uz Gospoda da mu sluzi postuje subotu, i u tom smislu svi smo mi neznabosci koji smo prihvatili Hrista i duzni smo da postujemo sve zapovesti ukljucujuci i zapovest o suboti.

Onakj ko ne zeli da sluzi Bogu ne postuje ni jedan dan, svojom odlukom on je odbacio Boga i ne mari ni za jedan dan i nista mu nije sveto.
Ali kada bi se obratio Bogu duzan je da postuje subotu kao jednu od zapovesti dekaloga, kao i sve ostalle zapovesti..



Ne razumeš zato što ti je samo SUBOTA u glavi. I ne shvataš da je ona data samo Mojsiju !

Kako TUĐIN koji nikada nije upoznao Jevreje u svom životu može svetkovati SUBOTU !?

Koja je krivica u INDIJANCUiz Severne Amerike ili JAPANCU ili KINEZU ili SRBINU koji nikada nisu sreli ili upoznali ni jednog Mojsijevog Jevrejina i nepoštovali SUBOTU ?
Zašto se ONI NEĆE SPASITI ? Ili čime se oni spašavaju ?

Pošto znam iz iskustva da Adventisti mnogo vole da filozofiraju, ne bi li opravdali svoju jeres – GOVORIM O PERIODU KADA SU OVI LJUDI ŽIVELI DO prvog Hristovog dolaska !!!

Izvoli brate Adventisto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To sto ti pricas su upravo filozofije.

Svi ljudi su nastali od jednog ljudskog para Adama i Eve, a posto je subota data njima kao praocima ljudskog roda a ne Mojsiju kako ti kazes jer je subota uspostavljena jos u raju, onda je i svaki potomak Adama i Eve znao sta Bog od njega ocekuje u odnosu na subotu, i da je subota sveti dan odvojen od Boga za svetu upotrebu.
To sto su se ljudi nakon pada u greh okrenuli od Boga nije izgovor za gubljenje svesti o suboti i njeno krsenje, Bog je upravo i podigao Izrailjski narod da istinu o Bogu objavi svim narodima koji su usled pada i otudjenja izgubili svest o Bogu.

"I postaviću znak na njih, i poslaću između njih koji se spasu k narodima u Tarsis, u Ful i u Lud, koji natežu luk, u Tuval i u Javan i na daleka ostrva, koja ne čuše glas o meni niti videše slavu moju, i javljaće slavu moju po narodima" ( Isaija 66. 19 )


Jerusalim je podignut kao dom molitve svim narodimaa ne samo za Jevrejski.

"I učaše govoreći im: Nije li pisano: Dom moj neka se zove dom molitve svim narodima?
A vi načiniste od njega hajdučku pećinu" ( Marko 11. 17 )


[SUP]"[/SUP]Ustani, svetli se, jer dođe svetlost tvoja, i slava Gospodnja obasja te.
I narodi će doći k videlu tvom i ka svetlosti koja će te obasjati.
Tada ćeš videti, i obradovaćeš se, i srce će ti se udiviti i raširiti, jer će se k tebi okrenuti mnoštvo morsko i sila naroda doći će k tebi.
Mnoštvo kamila prekriliće te, dromedari iz Madijana i Efe; svi iz Save doći će, zlato i kad doneće, i slavu Gospodnju javljaće.
Ostrva će me čekati i prve lađe tarsiske, da dovezu sinove tvoje iz daleka, i s njima srebro njihovo i zlato njihovo, imenu GospodaBoga tvog i Sveca Izrailjevog, jer te proslavi.

I tuđini će sazidati zidove tvoje, i carevi njihovi služiće ti; jer u gnevu svom udarih te, a po milosti svojoj pomilovaću te.
I tvoja će vrata biti svagda otvorena, neće se zatvoriti ni danju ni noću, da ti se dovede sila naroda, i carevi njihovi da se dovedu.
Jer narod i carstvo, koje ti ne bi služilo, poginuće, takvi će se narodi sasvim zatrti.

Slava livanska tebi će doći, jela, brest i šimšir, da ukrase mesto svetinje moje da bi proslavio mesto nogu svojih.
I sinovi onih koji su te mučili doći će k tebi klanjajući se, i svi koji te preziraše padaće k stopalima nogu tvojih, i zvaće te gradom Gospodnjim, Sionom Sveca Izrailjevog"
( Isaija 60 poglavlje ).


Prema tome, zakon i subota su dati svim narodima preko praotaca ljudskog roda Adama i Jeve, a preko Izrailja je Bog zeleo upravo da ovaj zakon i istinu o njemu objavi svim okolnim narodima koji su izgubili svest o njemu i usled pada okrenuli se mnogobostvu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
To sto ti pricas su upravo filozofije.
ŠTA KONKRETNO !?
Ja sam mogao reći da se voda satoji od 2 molekula vodonika i jednog molekula kiseonika, a ti da mi isto ovako odgovoriš !
Daj BIBLIJSKE ARGUMENTE da se SUBOTA NIJE PRVI PUT POJAVILA POSLE VIŠE OD 2.500 GODINA OD STVARANJA MOJSIJU !

Svi ljudi su nastali od jednog ljudskog para Adama i Eve, a posto je subota data njima kao praocima ljudskog roda a ne Mojsiju kako ti kazes jer je subota uspostavljena jos u raju, onda je i svaki potomak Adama i Eve znao sta Bog od njega ocekuje u odnosu na subotu, i da je subota sveti dan odvojen od Boga za svetu upotrebu.
To sto su se ljudi nakon pada u greh okrenuli od Boga nije izgovor za gubljenje svesti o suboti i njeno krsenje, Bog je upravo i podigao Izrailjski narod da istinu o Bogu objavi svim narodima koji su usled pada i otudjenja izgubili svest o Bogu.

"I postaviću znak na njih, i poslaću između njih koji se spasu k narodima u Tarsis, u Ful i u Lud, koji natežu luk, u Tuval i u Javan i na daleka ostrva, koja ne čuše glas o meni niti videše slavu moju, i javljaće slavu moju po narodima" ( Isaija 66. 19 )
Izveštaj o Adamu i Evi je u 1.Mojsijevoj 1, a ne u Isaiji 66,19
Isaija je pisao Jevrejima a ne Hrišćanima !

Jerusalim je podignut kao dom molitve svim narodimaa ne samo za Jevrejski.

"I učaše govoreći im: Nije li pisano: Dom moj neka se zove dom molitve svim narodima?
A vi načiniste od njega hajdučku pećinu" ( Marko 11. 17 )
Hrist je ovde citirao Isaiju 56 poglavlje koje se odnosi na Jevreje, a svim narodima se odnosi na TUĐINE koji pristanu živeti među Jevrejima !
Jer da se taj stih odnosi na SUBOTU ZA SVE LJUDE NA PLANETI – Onda je Biblija u koliziji:

Римљ. 14: [SUP]4[/SUP]Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.[SUP]5[/SUP]Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.[SUP]6[/SUP]Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.[SUP]7[/SUP] Јер ни један од нас не живи себи, и ни један не умире себи.[SUP]8[/SUP] Јер ако живимо, Господу живимо; а ако умиремо, Господу умиремо. Ако, дакле, живимо, ако умиремо, Господњи смо.
Галатима 4 : [SUP]9[/SUP] А сад познавши Бога, и још познати бивши од Бога, како се враћате опет на слабе и рђаве стихије, којима опет изнова хоћете да служите? [SUP]10[/SUP]Гледате на дане и месеце, и времена и године.[SUP]11[/SUP] Бојим се за вас да се не будем узалуд трудио око вас.
Kološ. 2: 13 - 17 On i vas, koji bijaste mrtvi zbog prestupa i neobrezanosti svoga tijela, i vas on oživi zajedno s njime. Milostivo nam je oprostio sve prestupe,izbrisao zadužnicu koja propisima beše protiv nas, protivila nam se. Nju on ukloni pribivši je na križ. Skinu Vrhovništva i Vlasti, javno to pokaza: u pobedničkoj ih povorci s njime vodi. Neka vas dakle nitko ne sudi po jelu ili po piću, po blagdanima, mlađacima ili subotama. 17 To je tek sena onoga što dolazi,a zbiljnost jest - telo Kristovo.

Kako u Novom Zavetu nas Pavle uči da su svi dani isti i da nas niko ne sme osuđivati za SUBOTU, a po tebi u Starom Zavetu piše da SUBOTA VAŽI ZA SVE !? NEŠTO TU ONDA NE ŠTIMA !

[SUP]"[/SUP]Ustani, svetli se, jer dođe svetlost tvoja, i slava Gospodnja obasja te.
I narodi će doći k videlu tvom i ka svetlosti koja će te obasjati.
Tada ćeš videti, i obradovaćeš se, i srce će ti se udiviti i raširiti, jer će se k tebi okrenuti mnoštvo morsko i sila naroda doći će k tebi.
Mnoštvo kamila prekriliće te, dromedari iz Madijana i Efe; svi iz Save doći će, zlato i kad doneće, i slavu Gospodnju javljaće.
Ostrva će me čekati i prve lađe tarsiske, da dovezu sinove tvoje iz daleka, i s njima srebro njihovo i zlato njihovo, imenu GospodaBoga tvog i Sveca Izrailjevog, jer te proslavi.

I tuđini će sazidati zidove tvoje, i carevi njihovi služiće ti; jer u gnevu svom udarih te, a po milosti svojoj pomilovaću te.
I tvoja će vrata biti svagda otvorena, neće se zatvoriti ni danju ni noću, da ti se dovede sila naroda, i carevi njihovi da se dovedu.

Jer narod i carstvo, koje ti ne bi služilo, poginuće, takvi će se narodi sasvim zatrti.
Slava livanska tebi će doći, jela, brest i šimšir, da ukrase mesto svetinje moje da bi proslavio mesto nogu svojih.
I sinovi onih koji su te mučili doći će k tebi klanjajući se, i svi koji te preziraše padaće k stopalima nogu tvojih, i zvaće te gradom Gospodnjim, Sionom Sveca Izrailjevog" ( Isaija 60 poglavlje ).


Prema tome, zakon i subota su dati svim narodima preko praotaca ljudskog roda Adama i Jeve, a preko Izrailja je Bog zeleo upravo da ovaj zakon i istinu o njemu objavi svim okolnim narodima koji su izgubili svest o njemu i usled pada okrenuli se mnogobostvu.
Prema tome NIKADA nećeš uspeti odgovoriti na moje vrlo prosto pitanje:

Kako TUĐIN koji nikada nije upoznao Jevreje u svom životu može svetkovati SUBOTU !? Znači onaj koji:
НЕ пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње, да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет мој, (Isaija 56,6)
Koja je krivica u INDIJANCU iz Severne Amerike ili JAPANCU ili KINEZU ili SRBINU koji nikada nisu sreli ili upoznali ni jednog Mojsijevog Jevrejina i nepoštovali SUBOTU ?
Zašto se ONI NEĆE SPASITI ? Ili čime se oni spašavaju ?

Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam ti odgovorio ali ti izgleda namerno izbegavas odgovor.Nije ni cudo sto ti i sve druge biblijske istine koje malo dete moze da razume nisu jasne.Subota je ustanovljena jos u raju kao sveti dan odvojen za prakticnu upotrebu, da nije tako zar bi biblija uopste to napominjala."Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova. I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini; I BLAGOSLOVI Bog sedmi dan, i POSVETI ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini; To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo, ( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1 - 4 ).Za koga je Bog blagoslovio i posvetio dan subotni nego za coveka, da mu ona bude na blagoslov i na korist.Posvetiti znaci odvojiti za odredjenu namenu.Zato je Isus i napomenuo da je subota stvorena coveka radi, odnosno da bude blagoslov coveku i donese mu jedno vreme fizickog odmora i prisnije zajednice sa Bogom u kome ce se covek potpuno posvetiti svom tvorcu rasterecen svih ovozemaljskih briga i poslova.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja sam ti odgovorio ali ti izgleda namerno izbegavas odgovor.Nije ni cudo sto ti i sve druge biblijske istine koje malo dete moze da razume nisu jasne.Subota je ustanovljena jos u raju kao sveti dan odvojen za prakticnu upotrebu, da nije tako zar bi biblija uopste to napominjala."Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova. I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini; I BLAGOSLOVI Bog sedmi dan, i POSVETI ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini; To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo, ( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1 - 4 ).Za koga je Bog blagoslovio i posvetio dan subotni nego za coveka, da mu ona bude na blagoslov i na korist.Posvetiti znaci odvojiti za odredjenu namenu.Zato je Isus i napomenuo da je subota stvorena coveka radi, odnosno da bude blagoslov coveku i donese mu jedno vreme fizickog odmora i prisnije zajednice sa Bogom u kome ce se covek potpuno posvetiti svom tvorcu rasterecen svih ovozemaljskih briga i poslova.

A ja sam ti na to postavio 4 pitanja na kja mi NIKADA NISI ODGOVORIO:
Gde se u stvaranju Planete spominje subota, gde se ....

...... 2. Zašto je onda Bog napisao REČ SUBOTA Mojsiju ČAK 28 PUTA!
Pa zar nije bilo dovoljno JEDANPUT, nego je moralo 28 X da se naglasi svetkovanje SUBOTE ! Ako se to PODRAZUMEVALO KOD Adama i Eve – Zašto se taj princip nije zadržao i Kod Mojsija. Već kod Adama i Eve nije bilo ni jenom POMENA O SUBOTI a kod Mojsija čak 28 X !?.

3. Da li je to bio 24-časovni dan !? Isti kao ovaj naš? Pogledajmo šta kaže Pismo:

A i 3 X te pitam čime se spašavaju Indijanci, Japanci, Kinezi, Srbi.............do pojave prvog Hristovog dolaska, a da nikada nisu bili u dodiru sa Jevrejima, i ti se stalno praviš mutav. nećeš da odgovoriš na prosto pitanje - da li se i oni SPAŠAVAJU SUBOTOM !!!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ovo je tema: Kako da provedem dan hrišćanski?[/WARNING]
 
Natrag
Top