Kako da provedem dan, hriscanski?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu oni pomešali već masoni - EGW i Miler.
Adventisti nemaju ni pola stiha u Bibliji da:

1. SUBOTA važi za Adama i Evu;
2. SUBOTA važi ta Noja;
3. SUBOTA važi za Avrama;
4. SUBOTA važi za HRIŠĆANE;
5. SUBOTA važi za još nekog sem Mojsija i njegovog naroda i tuđina koji pristupi živeti sa njima!



Sardy hvala ti sto si sam potvrdio ovu veliku biblijsku istinu da je subota data i za TUDJINE, a ne samo za JEVREJE.

Da vidimo ostalo:


SUBOTA USPOSTAVLJENA U EDEMU:


"Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini;
I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo" ( 1 Mojsijeva 2. 1 - 4 )


Ovde tekst kaze da je Bog BLAGOSLOVIO sedmi dan, odnosno odvojio kao svet od svih drugih dana jker je to uspomena na stvaranje, i POSVETIO GA, odnosno odvojio ga je za Svetu upotrebu i kao blagoslov za coveka, ADAMA I JEVE.


ZAKON I SUBOTA U VREME AVRAMA:

"I umnožiću seme tvoje da ga bude kao zvezda na nebu, i daću semenu tvom sve ove zemlje; i u semenu tvom blagosloviće se svi narodi na zemlji,
Zato što je Avram slušao glas moj i čuvao naredbu moju, zapovesti moje i pravila moja i zakone moje" ( 1 Mojsijeva 26. 4 - 5 )


Na sledece si sam dao odgovor pa cu ja samo priloziti ceo tekst.


SUBOTA I ZA OSTALE NARODE - NEJEVREJE:


"Ovako veli Gospod: Pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.
Blago čoveku koji tako čini, i sinu čovečjem koji se drži toga čuvajući subotu da se ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zlo.
I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svog naroda; i neka ne govori uškopljenik: Gle, ja sam suvo drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: Koji drže subote moje i izbiraju šta je meni ugodno, i drže zavet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime večno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da Mu služe i da ljube ime Gospodnje, da Mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svom molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svim narodima." ( Isaija 56 poglavlje )





 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardy hvala ti sto si sam potvrdio ovu veliku biblijsku istinu da je subota data i za TUDJINE, a ne samo za JEVREJE.
2. Мојс.12:43 И рече Господ Мојсију и Арону: Ово нека буде закон за пасху: ниједан туђин да је не једе; 48 Ако би код тебе седео туђин и хтео би светковати пасху Господњу, нека му се обрежу све мушкиње, па онда нека приступи да је светкује, и нека буде као рођен у земљи; а нико необрезан да је не једе.

Tako Pismo kaže:
Da se TUĐIN MORA OBREZATI ako želi svetkovati Jevrejski praznik! Jer SUBOTA i OBREZANJE su bili vidljiv i nevidljiv znak za Jevreje i striktno su ga se morali pridržavati. Tim činom TUĐIN PRIHVATA Jevrejske običaje i veru.
Da vidimo ostalo: SUBOTA USPOSTAVLJENA U EDEMU: "Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova. I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini; I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini; To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo" ( 1 Mojsijeva 2. 1 - 4 )
Ovde tekst kaze da je Bog BLAGOSLOVIO sedmi dan, odnosno odvojio kao svet od svih drugih dana jker je to uspomena na stvaranje, i POSVETIO GA, odnosno odvojio ga je za Svetu upotrebu i kao blagoslov za coveka, ADAMA I JEVE.
A ljutite se kada vas zovu SUBOTARI.
Pa kako da vas me zovu SUBOTARI KADA VI U SVEMU VIDITE SUBOTU. I tamo gde je ima i tamo gde je NEMA ! I držite se te SUBOTE kao pijan plota, ona vam je važnija od ISTINE. Nje je bilo i u Edenu, i kod Noja, i kod Avrama, i kod Mojsija, i kod Ranih Hrišćana i kod Kasnih Hrišćana................ pa vi SUBOTU izgleda i u snu sanjate.

Pogledajmo zato Pismo da vidimo da li ste SUBOTARI ILI je to samo jedan besmisleni naziv za Adventiste:

1. Gde se u izveštaju o stvaranju i Adamu i Evi pojavljuje SUBOTA, sem u glavama Adventista !?

2. Zašto je onda Bog napisao REČ SUBOTA Mojsiju ČAK 28 PUTA!
Pa zar nije bilo dovoljno JEDANPUT, nego je moralo 28 X da se naglasi svetkovanje SUBOTE ! Ako se to PODRAZUMEVALO KOD Adama i Eve – Zašto se taj princip nije zadržao i Kod Mojsija. Već kod Adama i Eve nije bilo ni jenom POMENA O SUBOTI a kod Mojsija čak 28 X !?.

3. Da li je to bio 24-časovni dan !? Isti kao ovaj naš? Pogledajmo šta kaže Pismo:
1. Мојс. 1: 1. У почетку створи Бог небо и земљу.
2. А земља беше без обличја и пуста, и беше тама над безданом; и дух Божји дизаше се над водом.
3. И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост.
4. И виде Бог светлост да је добра; и растави Бог светлост од таме.
5. И светлост назва Бог дан, а таму назва ноћ. И би вече и би јутро, дан први.
6. Потом рече Бог: Нека буде свод посред воде, да раставља воду од воде.
7. И створи Бог свод, и растави воду под сводом од воде над сводом; и би тако.
8. А свод назва Бог небо. И би вече и би јутро, дан други.
9. Потом рече Бог: Нека се сабере вода што је под небом на једно место, и нека се покаже суво. И би тако.
10. И суво назва Бог земља, а зборишта водена назва мора; и виде Бог да је добро.
11. Опет рече Бог: Нека пусти земља из себе траву, биље, што носи семе, и дрво родно, које рађа род по својим врстама, у коме ће бити семе његово на земљи. И би тако.
12. И пусти земља из себе траву, биље, што носи семе по својим врстама, и дрво, које рађа род, у коме је семе његово по његовим врстама. И виде Бог да је добро.
13. И би вече и би јутро, дан трећи.
14. Потом рече Бог: Нека буду видела на своду небеском, да деле дан и ноћ, да буду знаци временима и данима и годинама;
15. И нека светле на своду небеском, да обасјавају земљу. И би тако.
16. И створи Бог два видела велика: видело веће да управља даном, и видело мање да управља ноћу, и звезде.
17. И постави их Бог на своду небеском да обасјавају земљу.
18. И да управљају даном и ноћу, и да деле светлост од таме. И виде Бог да је добро.
19. И би вече и би јутро, дан четврти.

Znači PRVOG DANA je bila TAMA, a onda je Bog rastavio TAMU od SVETLA !
I tamu je nazvao NOĆ, a svetlost DAN....... I sada da li je to 12 sati, noći i 12 sati dana – vidimo u kasnijem izveštaju.
Onda u DRUGOM DANU Bog stvara vodene svodove............
Pa u TREĆEM DANU Bog stvori zemlju, bilje, rastinje, drveće, plodove ............
A u ČETVRTOM DANU Bog stvori SUNCE i MESEC !


Kako to u prvom danu Bog stvori tamu i svetlost i NOĆ I DAN, a u ČETVRTOM DANU stvori Bog SUNCE i MESEC !?
Ovde je očigledno da taj dan nije bio 24-časovni, već drugačiji od našeg.
Današnje računjanje vremena (7 dana u nedelji i 24 časa u danu) je nastalo mnogo kasnije, a ne u Edenu.

4. U izveštaju o stvaranju i Adamu i Evi nigde nemamo zapovesti koje su obavezno išle uz SUBOTU:
- 6 dana radi, a sedmi dan je..............
- ne kupi,
- ne obrađuj,
- odmaraj.............. i sve ono što je obavezno išlo uz SUBOTU.

Tako da Adam i Eva nigde nisu dobili ZAPOVEST O DRŽANJU SUBOTE I NERADA U NJOJ !
Proverite ceo izveštaj o Adamu i Evi ako ne verujete.
Ovde tekst kaze da je Bog BLAGOSLOVIO sedmi dan, odnosno odvojio kao svet od svih drugih dana jker je to uspomena na stvaranje, i POSVETIO GA, odnosno odvojio ga je za Svetu upotrebu i kao blagoslov za coveka, ADAMA I JEVE. ZAKON I SUBOTA U VREME AVRAMA: "I umnožiću seme tvoje da ga bude kao zvezda na nebu, i daću semenu tvom sve ove zemlje; i u semenu tvom blagosloviće se svi narodi na zemlji, Zato što je Avram slušao glas moj i čuvao naredbu moju, zapovesti moje i pravila moja i zakone moje" ( 1 Mojsijeva 26. 4 - 5 )
Adventisti u svemu VIDE SUBOTU pa i ovde!
1. Prvi put se SUBOTA U Bibliji SPOMINJE , od 80 pojavljivanja u Starom Zavetu, u :
2. Mojsijevoj 16,23 ! A izveštaj o Noju se završava sa 1. Mojsijevom 10-ta glava.
Znači preko 2.000 godina razlike i više od JEDNE KNJIGE ! 2.000 godina se ne pojavljuje izveštaj o SUBOTI! U Nojevom životu – Ceo njegov život, a Noje je živeo 950 godina !

2. Sličan je izveštaj i sa Avramom. Isto tako, samo što je Avram manje živeo. Znači prvo pojavljivanje SUBOTE je u 2.Mojsijevoj 16,23, a izveštaj o Avramu se završava 1.Mojsijeva 25,8 !
Znači skoro 2.200 godina razlike. I skoro čitava jedan knjiga Mojsijeva razlike !

Znači do prvog pojavljivanja SUBOTE u Bibliji od Adama i Jeve dolazi tek NAKON PREKO 2.500 GODINA !

Ali problem je u tome ŠTO ADVENTISTI U SVEMU VIDE SUBOTU, pa i u svakom izveštaju gde piše :’’ Zato što je Avram slušao glas moj i čuvao naredbu moju, zapovesti moje i pravila moja i zakone moje"( 1 Mojsijeva 26. 4 - 5 )’’.
Jer im je EGW zaslepila mozak i ne shvataju da te zapovesti i pravila i uredbe mi imamo u 4 slučaja:

1. Kod Enoha;
2. Kod Avrama;
3. Kod Mojsija i kod
4. Hrišćana !

I svi imaju svoje POSEBNE znakove i obeležja! I svi su različiti, jer je to Božiji plan u spasenju!
Dok kod ispranih umova Adventista sve 4 grupe imaju ISTE zapovesti i uredbe i pravila.
Npr. SUBOTU je samo dobio Mojsije......itd, Avram obrezanje......., Hrišćani ljubav..... itd.....


Na sledece si sam dao odgovor pa cu ja samo priloziti ceo tekst. SUBOTA I ZA OSTALE NARODE - NEJEVREJE: "Ovako veli Gospod: Pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti. Blago čoveku koji tako čini, i sinu čovečjem koji se drži toga čuvajući subotu da se ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zlo. I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svog naroda; i neka ne govori uškopljenik: Gle, ja sam suvo drvo. Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: Koji drže subote moje i izbiraju šta je meni ugodno, i drže zavet moj, Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime večno daću svakome od njih, koje se neće zatrti. A tuđine koji pristanu uz Gospoda da Mu služe i da ljube ime Gospodnje, da Mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavet moj, Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svom molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svim narodima." ( Isaija 56 poglavlje )
UPUTSTVO ZA SVE OSPORIVAČE ADVENTIZMA:
Govoriti ZIDU, ili ADVENTISTI ili JS – ISTO JE.
Koliko smo im puta govorili da je Isaija Jevrejin, i da se on obraćao svom narodu. Koji je držao SUBOTU...... i tuđine koji PRISTANU uz Gospoda..... Pa neće valjda ortodoksni Jevrejin govoriti protiv SUBOTE.
Uh brate Laodikeja teški ste kao crna zemlja.

I za kraj JEDAN LEP TEST ZA SVE ADVENTISTE:

Koji dan je obavezan da štuje TUĐIN koji ne pristane uz Gospoda da Mu služi i da ga ljubi ..... (Isaija 56,6)

ENDE.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, Bog je dao Jevrejima istinu i ta istina je bila kriterijum sopasenja za sve narode u starozavetno doba, kako za Jevreje tako i za Nejevreje - Tudjine.
Hriscanska crkva je upravo nastala na temelju Judejske vere, i zakon koji je Bog tada dao svetu se prenosi na novozavetni duhovni Izrael, s time da je dolaskom Isusa ukinut obredni zakon koji je bio predslika Hrista i njegove zrtve.
Moralni zakon je za razliku od obrednog vecan i neproomenjiv, ukljucujuci i subotu, i danas kao i u starom zavetu drzanje zapovesti je uslov kako za Jevreje tako i za nejevreje, jer u novom zavetu nema vise podela na nacije po reci biblije koja kaze "NEMA TU JEVREJINA NI GRKA ROBA I SLOBODNJAKA, NEGO SMO SVI JEDNO U ISUSU HRISTU GOSPODU NASEM"
Dakle zakon i subota su obavezni za sve ljude, kao sto je to uvek i bilo, i u novom i u starom zavetu.

Ja sam licno razgovarao sa vise pripadnika Jevrejske zajednice, i svako od njih je izrazio stav da su Adventisti po ucenju najblizi Jevrejima, i da je njihovo ucenje u skladu sa pismom, samo sto je razlika u tome da prihvataju Hrista kao Mesiju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prijatelju, Bog je dao Jevrejima istinu i ta istina je bila kriterijum sopasenja za sve narode u starozavetnio doba, kako za Jevreje tako i za Nejevreje - Tudjine.
Hriscanska crkva je upravo nastala na temelju Judejske vere, i zakon koji je Bog tada dao svetu se prenosi na novozavetni duhovni Izrael, s time da je dolaskom Isusa ukinut obredni zakon koji je bio predslika Hrista i njegove zrtve.
Moralni zakon je za razliku od obrednog vecan i neproomenjiv, ukljucujuci i subotu, i danas kao i u starom zavetu drzanje zapovesti je uslov kako za Jevreje tako i za nejevreje, jer u novom zavetu nema vise podela na nacije po reci biblije koja kaze "NEMA TU JEVREJINA NI GRKA ROBA I SLOBODNJAKA, NEGO SMO SVI JEDNO U ISUSU HRISTU GOSPODU NASEM"
Dakle zakon i subota su obavezni za sve ljude, kao sto je to uvek i bilo, i u novom i u starom zavetu.

Eeee, džaba pisah onoliki post, sa činjenicama, stihovima i istraživanjima.......... i džaba ti postavih pitanje za TUĐINA koji ne pristane uz Jevreje koji on DAN drži.............
Ipak Adventisti i SANJAJU SUBOTU.
Džaba je njima Pavle pisao da se ni jedno telo neće ZAKONOM spasiti.....

Ali OK, po tome ste isti kao i Svedoci, nećete se odreći Jehove i subote po cenu spasenja !

PS.

Tema nosi naslov ''kako da provedem dan, hrišćanski?''
Pa evo setio sam se:
Najbolje bi bilo u molitvi i istraživanju ISTINE iz Biblije !
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Brate, tuii ces sigurno izgubiti spasenja ako takav odnos prema istini budes zadrzao do kraja..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ali OK, po tome ste isti kao i Svedoci, nećete se odreći Jehove i subote po cenu spasenja !


Na ovo sam odgovorio, Brate, ti ces sigurno izgubiti spasenja ako takav odnos prema istini budes zadrzao do kraja, a to ce se desiti zato sto si primio ove istine ali ih ne usvajas vec ih se odrices..
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Najbolje bi bilo u molitvi i istraživanju ISTINE iz Biblije !

Znamo da je Isus rekao: Ja sam Put, Istina i Život. Ja zamisljam da je Isus kao jedan bogati rudnik u kojem treba kopati da se iskopa što više blaga. Pritom treba imati na umu Isusovo čovještvo, jer to najlakši način da se približimo Njegovom božanstvu. Dakle, tražiti sebe u Njemu i Njega u sebi, a tko samo Boga traži, naći će Istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Na ovo sam odgovorio, Brate, ti ces sigurno izgubiti spasenja ako takav odnos prema istini budes zadrzao do kraja, a to ce se desiti zato sto si primio ove istine ali ih ne usvajas vec ih se odrices..
A sada razumem!
Znači za spasenje mi nije bitno, kao što ja rekoh MOLITVA, ISTRAŽIVANJE ISTINE iz Biblije, već da se držim Jehove i subote.

OK, hvala na upozorenju! Samo još to da ubedimo i ostale forumaše, da se manu molitve, istraživanja Biblije i istina zapisanih u njoj, već da se drže subote i Jehove.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
prvo moras da me ubedis da se cela zemlja ukocila kao sto pise u bibliji dok je dzosua vodio svoju bitku, i kako niko nije sleteo sa zemlje tada pa tek onda mogu da shvatim pricu o isusu malo ozbiljnije :)
 
Natrag
Top