Kafa je zdrava

Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
115
Kafa je zdrava

kafa.jpg


Kafu pijemo da bismo se razbudili ili naprosto zato ?to nam prija. Me?utim, nau?nici su ustanovili da ovaj napitak, od kvalitetnog zrna, blagotvorno deluje na organizam.


?etiri ?oljice kafe sadr?e oko 300 miligrama kofeina i to je koli?ina koju tokom jednog dana slobodno mo?ete da unesete u organizam. Nekim ljudima ne smeta ni ve?a koli?ina, pa stru?njaci preporu?uju da proverite da li i vi spadate me?u njih. Mo?da je ba? sada trenutak da sebi skuvate kaficu i pro?itate u ?emu se ogleda blagotvorno dejstvo ovog napitka.

?iri krvne sudove

Zbog svoje osobine da ?iri krvne sudove, kofein se koristi u proizvodnji lekova. On ubla?ava spazam disajnih puteva i bronhija kod astmati?ara, poma?e kod slabosti srca, a naj?e??e se koristi za poja?avanje i ubrzavanje dejstva aktivnih materija u sredstvima protiv glavobolje.

Pove?ava izdr?ljivost

Poznato je da kofein pove?ava izdr?ljivost sportista, a razlog je u supstancama koje podsti?u budnost i stimuli?u disanje. Savet: popijte kafu neposredno pred trening, ali je izbegavajte posle sportske aktivnosti, jer ona ne?e nadoknaditi izgubljenu te?nost.

Pobolj?ava prokrvljenost mozga

Kofein obezbe?uje bolju prokrvljenost mozga pa samim tim bistri um. Naro?ito se starijim ljudima preporu?uje dru?enje uz kaficu. Njima ni uve?e ne?e na?koditi da popiju kafu. Naprotiv: stariji ljudi posle kafe ?esto mnogo bolje spavaju.

Spre?ava karijes

Ko bi pomislio - zubima prija kafa posle obroka, jer kiseline iz ovog napitka ubijaju bakterije odgovorne za rupice na zubima.

Ubrzava varenje

Posle jela popijte jaku crnu kafu. Ona podsti?e lu?enje ?eluda?ne kiseline i ?u?i, ?ime se na prirodan na?in reguli?e funkcija ?eluca i creva.

?titi srce

Nekada je va?ilo suprotno mi?ljenje, ali ta su vremena pro?la. Sada se definitivno zna da kafa ne uti?e ?tetno na kardiovaskularne organe. Tokom dvogodi?njeg istra?ivanja, 45.000 zdravih ljudi pilo je od nula do ?est ?oljica kafe dnevno. Rezultat je bio iznena?uju?i: ispostavilo se da je me?u onima koji su pili kafu bilo manje obolelih od infarkta nego me?u onima koji je uop?te nisu pili. I broj operacija srca je bio znatno manji me?u kafopijama. Samo ukoliko patite od povi?enog krvnog pritiska ne bi trebalo da popijete vi?e od dve ?oljice dnevno.

Spre?ava stvaranje kamena u ?u?i

Redovno konzumiranje kafe umanjuje rizik od stvaranja kamena u ?u?i za 25 odsto. Razlog: kafa uti?e na kontrakcije ?u?nog mehura, pa njegov sadr?aj ne mo?e tako lako da se kristali?e.

CDC/MA
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
115
Pa ne neki jako veliki ali pocetne stadijume karijesa da

i da kazem da je po meni nes kafa tako ruzna ko pomije
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
96
...Antioksidansi u kafi blagotvorni su za pluca, jetru i bubrege, a kafa štiti i od neurodegerativnih bolesti mozga, kao što su Alzheimerova i Parkinsova bolest. Iako ne postoje dokazi da umereni unos kafe šteti, trudnicama se preporucuje do dve šoljice na dan, kako ne bi reskirali.Kafa sadržava fenolske spojeve, blagotvorne antioksidanse koji redukuju stres i pomažu telu da bolje iskoristi inzulin te štiti organizam od dijabetesa tipa dva ...
..Šta sve čovek može da nadje u šoljici kafe..
SMAJLISAKAFOM.gif
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Ma da samo ti citaj propagandu proizvodjaca kafe,pa ce kafa uskoro da leci i smrt.Znate li sta kafa radi u telu?kada je toliko blagodetna sta vas razbudi ujutro?To je problem najveci jer kofein stimilise koreu nadbubrzne zlezde koja luci kortizol ili hormon stresa koji u telu se ponasa kao vuk medju ovacama pravi lom totalni,zato se telo u stanju soka skupi i time se poveca pritisak u telu i onda vas razbudi,ali posto sitsne sve ona stiska i nasu probavu pa se tako odlaze dorucak a vrlo brzo tera posle toga na odlazak u wc gde posle praznjenja ubrzo se stanje u telu ponovo normalizuje i za kratko vreme u roku od 2-3 sata ponovo je potrebna kafa da vas digne u ucini ornim i tako celog dana kao da uzmete krpi iscedite je pa je opet nakvasite pa iscedite i sve u krug,zato je poznat peskoviti ili sivi ten kod dugogodisnjih konzumenata kafe.Ono sto oni nikada nece reci a to je da kafa ima svojstvo i da lomi strukturu DNK,ostecuje ga sto izaziva promene i na potomstvu,pa ko voli nek izvoli.Mozda uskoro dobijemo stvarne generacije X-mena;)
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
96
..pa nema u kafi samo kofeina..nego i nekih drugih sastojaka..gledamo kompletnu sliku a ne parčiće..i sve što je inače u velikim količinama škodi organizmu..
SMAJLISAKAFOM.gif
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
pa i kokain ima dobra svojsva sto ih ne sagledas pa ga umereno ne konzumiras?zamena teza cista
 
Učlanjen(a)
10.06.2009
Poruka
46
El napisao neko da je kafa i diuretik?
Nije?

E pa diuretik je ;) (izbacuje vodu iz organizma i dehidriramo...)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Ako si pazljivo procitao moj post onda si moago vrlo lako da zakljucis iz njega da o tome govori
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2009
Poruka
225
ccc ne mogu da verujem da neko moze stvarno da se nalozi da je kafa zdrava :???: sto rece cobi, to je samo propaganda proizvodjaca kafe
 
Natrag
Top