Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vade retro Satana!

Tako govori Kći Una Sancta Ecclesia.

Ps. Nije on satana, nego ono čemu on služi.

Tri su "velika proroka" sotone - Samaela

Tri

William Miller

Ellen Gould Harmon White

Charles T Russel


i naravno mnoštvo - legion "proroka" koji slede ovo troje "velikih"...

Uzgred... i to što "zaokrenuti" piskara i postavlja je laž slugu lažnog boga - jehove...

Da znam da govorim istinu dokazuje i činjenica da ovi bruklinski slugekanje lažnog boga svoje ime javno ističu i u samom Izraelu, a to nikako ne bi mogli da se YHWH izgovaralo džehouva.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
:) Ma, ne volim ja baš tako govoriti, ali kada je dijalog nemoguć i kad se jedan sektaš postavlja kao učitelj, nema druge opcije.
Voljela ne voljela, njima se doista mora tako odgovoriti.

Naravno, oprezno i jasno, jer će se u svojoj egomaniji ubeđivati kako su u pravu i odmah (kao što to radi kradljivac identiteta) poistovećivati s Isusom, koga su njihova duhovna brača (želeli bi da su im braća) optuživali da je posednut i da silom sotone izgoni zloduhe.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Apsolutno, Bog je jedan, jedan Jedini, nema drugog osim Njega, ali taj Bog se objavio kao trojstveni. I to u Bibliji. Otkud bi to ljudima palo na pamet, da Isus sam nije rekao... Sve što je rekao, ali ti ignoriraš te objave.
Hajde, ti meni reci zašto su vojnici, koji su došli uhvatiti Isusa, popadali na zemlju kad im je rekao: Ja sam! Ha, došli su uhapsiti Boga u liku Isusa Krista. A na što te to podsjeća? Ja sam= Ja sam Onaj koji jesam, ne? Ima puno dokaza o Isusovom božanstvu, ali vi ih odbacujete. I u tome je sav vaš problem.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Apsolutno, Bog je jedan, jedan Jedini, nema drugog osim Njega, ali taj Bog se objavio kao trojstveni. I to u Bibliji. Otkud bi to ljudima palo na pamet, da Isus sam nije rekao... Sve što je rekao, ali ti ignoriraš te objave.
Hajde, ti meni reci zašto su vojnici, koji su došli uhvatiti Isusa, popadali na zemlju kad im je rekao: Ja sam! Ha, došli su uhapsiti Boga u liku Isusa Krista. A na što te to podsjeća? Ja sam= Ja sam Onaj koji jesam, ne? Ima puno dokaza o Isusovom božanstvu, ali vi ih odbacujete. I u tome je sav vaš problem.
Sestro slatka,
daj mi primer iz Biblije ,iz starog zaveta ,da vidimo kako se to objavio tri puta?
kako je to uspeo ,a da Jevreji to nisu znali?
Ma daj mi i iz Novog Saveza,ali kreni od staroga.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Apsolutno, Bog je jedan, jedan Jedini, nema drugog osim Njega, ali taj Bog se objavio kao trojstveni. I to u Bibliji. Otkud bi to ljudima palo na pamet, da Isus sam nije rekao... Sve što je rekao, ali ti ignoriraš te objave.
Hajde, ti meni reci zašto su vojnici, koji su došli uhvatiti Isusa, popadali na zemlju kad im je rekao: Ja sam! Ha, došli su uhapsiti Boga u liku Isusa Krista. A na što te to podsjeća? Ja sam= Ja sam Onaj koji jesam, ne? Ima puno dokaza o Isusovom božanstvu, ali vi ih odbacujete. I u tome je sav vaš problem.

Što Isus kaže o sebi?

Da Pisma i Proroci čine šta?

Svjedoče za NJega, govore o Njemu.

O kome govore Pisma (na koja se tako pozivaju ovi nasrtljivci)?

Kakav je to Mesija kojeg PIsma pominju? Govore o njemu?

Da li je to samo čovjek?

I možda najvažnije od svega, Mesija se (tim nazivom) spominje tek od vremena pada Hebrejske države.

Pa ako Pisma ne govore o Mesiji (u zemaljskom, materijalnomm, političkom) kontekstu, o kome onda PIsma i Proroci (Tanakh i Ketubim) govore i za koga to svjedoče?

Mnoštvo se likova, ljudskih likova pominje i mnoštvo likova, i duhovnih i ljudskih likova prolaze kroz knjige Pisama i Proroka. Mnoštvo,, ali se ni za jednog ne može reći da govore o njemu, da svjedoče za njega.

I upravo tu, na toj činjenici, a Isus doslovno kaže da Pisma i Proroci svjedoče za Njega, govore o Njemu, imamo odgovor.

Jedini lik koji se kroz čitava Pisma i Proroke provlači je ko? Ko je tema, stup, neizbežni deo kako Pisama tako i Proroka? Psalama?

BOG.

O Bogu govore i za Boga svjedoče Pisma i Proroci.

Što je onda Isus?

Anđeo? Stvorenje? Čovjek? Prorok?

Svjedoče li i govore li Pisma i Proroci za anđela? Za stvorenje? Za čovjeka? Za proroka?

NE.

Dakle, Isus je šta?

Upravo ono u šta o Njemu veruje Crkva Njegova.

BOG - YHWH, ADONAI ELOHIM, TROSTRUKO SVETI, GOSPOD NAD VOJSKAMA...


Što se pak tiče onih koji u svojoj sotonom posednutoj "umnosti" licemerno tvrde da slede PIsama, a odbacuju ono što ta PIsma govore i svjedoče, oni PIsama i nemaju, nego svoje umove slede.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sestro slatka,
daj mi primer iz Biblije ,iz starog zaveta ,da vidimo kako se to objavio tri puta?
kako je to uspeo ,a da Jevreji to nisu znali?
Ma daj mi i iz Novog Saveza,ali kreni od staroga.

Traži sam. Tko traži, naći će. :)
Nego, da li možeš i hoćeš reći je li ovo istina?


Ako se pridružite Jehovinim svjedocima:
1) na teološkom planu
od vas će se zahtijevati:
  • · da vjerujete da se Isus "nevidljivo" vratio 1914. godine te da je 1919. organizaciju Watchtower odabrao za svoju jedinu vidljivu organizaciju kroz koju djeluje na Zemlji
  • · da vjerujete da su sve ostale kršćanske crkve i zajednice zajedno s ostalim religijama dio "Babilona Velikog" kojim vlada Sotona
  • · da nemate doticaja s materijalima koji uče suprotno ili direktno protiv nauka Watchtower organizacije
  • · da nemate drugačija uvjerenja (pa i u sitnijim detaljima) od onih koja su službeno objavljena u literaturi JS
  • · da pri "bljesku novog svjetla" bespogovorno promijenite dotadašnje osobno vjerovanje i uskladite ga s novim službenim vjerovanjem
  • · da vjerujete da Isus nije Svemogući, Bog Stvoritelj (i iste biti s Bogom Ocem) već da je arkanđeo Mihael, i da je u knjizi Otkrivenja predstavljen kao prvi jahač apokalipse (Otk 6:2) i kao anđeo Bezdana: Abadon (tj. Uništavač; Otk 9:11); dok ostali kršćani vjeruju da je prvi jahač apokalipse Antikrist, i da je Abadon Antikrist ili Sotona
  • · da je Isus umro na stupu a ne križu; da je nakon smrti prestao postojati i da nije uskrsnuo tjelesno nego samo duhovno
  • · da kao pripadnici "drugih ovaca" ne ulazite u savezni odnos s Kristom i time nemate prava sudjelovanja u Gospodnjoj večeri te nikada nećete vidjeti Boga Oca i Isusa već imate nadu da ćete zavrijediti život u Zemaljskom raju
  • · da vjerujete da Duh Sveti nije osoba, već "Božja aktivna sila", prispodobiva s električnom strujom
  • · da vjerujete da čovjek nema besmrtnu dušu, već da smrću prestaje postojati (osim u "Božjem sjećanju") i da ga Bog kasnije može rekreirati (što u stvari nije uskrsnuta ista osoba, već bi više djelovalo kao klon sa sjećanjima izvorne osobe)
2) na praktičnom planu od vas će se zahtijevati:
  • · da aktivno izbjegavate kontakt s "otpadnicima" i "otpadničkom" literaturom
  • · da ne slavite rođendane (ni vaše, ni vaše djece)
  • · da ne slavite blagdane poput Božića i Uskrsa
  • · da ne primate tranfuziju krvi ni pod kakvim okolnostima, pa makar to značilo vašu smrt ili smrt vašeg djeteta
  • · da ne sudjelujete ni u kakvim političkim aktivnostima: poput glasovanja na izborima, salutiranja državnoj zastavi ili odavanja počasti državnoj himni
  • · da ne prisustvujete nikakvom vjerskom obredu ili sastanku drugih vjerskih zajednica (uključujući svadbenom obredu ili sahrani)
  • · da se ne učlanjujete ni u kakva društva ili udruge: npr. planinarska, vatrogasna, ribička, kulturna, sportska itd.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I ne samo da nisu znali da je Bog, nego su ga na križ razapeli jer se Bogom predstavljao. ;):bfghb: Nema razlike između Židova koji su Isusa razapeli i tebe.
Zdravo Slape,Dobrodosao
Sta nam to pise u Luki 22:? Jel tu pise da je Isus ubijen kao Bog ili pak kao Sin Bozji???,a jel se secas Isusove price o vinogradaru i vinogradarevom sinu???
Luka, glava 22
70 Svi pak rekoše: Ti li si dakle sin Božji? A On im reče: Vi kažete da sam ja.
71 A oni rekoše: Šta nam trebaju više svedočanstva? Jer sami čusmo iz usta njegovih.
:bfghb:

za Isabeletu
BGT John 1:1 Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Jn. 1:1 BGT)
Ovde grcki odredjeni clan tau pravi razliku izmedju glavnog Boga i onog drugog koji je podlozan.

A ono za pitanja.
Postavi ih u temu Jehovini Svedoci,ima je ovde na forumu ,pa cu ti tamo odgovoriti.
 
Natrag
Top