Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"A U PRVI DAN NEDELJNI" kaže reč Božja.

Prvi dan nakon sabata ili Subote je Nedelja.

Da je u pitanju i sedmica, to ne menja stvari, jer to je za Jevreje, Hrista i apostole bio prvi dan.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
"A U PRVI DAN NEDELJNI" kaže reč Božja.

Prvi dan nakon sabata ili Subote je Nedelja.

Da je u pitanju i sedmica, to ne menja stvari, jer to je za Jevreje, Hrista i apostole bio prvi dan.
Takodje je veliko pitanje kolko im je trajao Sabat.
Da ga nisu mozda produzili,obzirom da su ceo Sabat RADILI hapseci,saslusavajuci,sudeci i muceci i na kraju ubistvom i to sve na Sabat???Da li si procitao negde u Bibliji da su Jevreji proslavljali neki praznik cak i nedelju duze od propisanog vremena???
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
A da li si se ti RISE pitao zasto pise Teos, a ne pise Jehova?
Kao sto znas Isus je voleo da prica u zagonetkama narocito nevernicima ,farisejima i sadukejima ,pa tako i dan danas mnogi ne shvataju razliku u grckoj gramatici sa clanom "tau" ,slicno kao i u engleskoj gramatici sa odredjenim i neodredjenim clanom,pravi se razlika izmedju glavnog Boga i boga slicnog kao sto je bio cak i Mojsije u 2.Moj 7:1....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Subota povinje zalaskom sunca i zavrsava sa zalaskom sunca.

Imamo bibliju.
Ne treba nam filozofija JS.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Subota povinje zalaskom sunca i zavrsava sa zalaskom sunca.

Imamo bibliju.
Ne treba nam filozofija JS.
Ti si pobrkao temu.
Ovo nije tema o suboti vec o Jovanu1:1
1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
BGT John 1:1 Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Jn. 1:1 BGT)
Clan tou ispred Boga pravi razliku izmedju dva Boga,da je jedan Bog glavni ,kao u engleskom izmedju neodredjenog i odredjenog clana.
Da li za tebe znaci da je Rec bila pre Boga???
Ili pise da je neko imao svoj pocetak?
Da li je i Bog Otac imao svoj pocetak ili je uvek postojao?
Пословице 8:22
Јехова ме је створио, ја сам почетак његовог стваралачког пута,најраније од његових давних дела.
30.тада сам била уз њега као вешт градитељ,дан за даном била сам му нарочита радост и веселила сам се пред њим све време,
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Ti si pobrkao temu.
Ovo nije tema o suboti vec o Jovanu1:1
1 U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
BGT John 1:1 Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Jn. 1:1 BGT)
Clan tou ispred Boga pravi razliku izmedju dva Boga,da je jedan Bog glavni ,kao u engleskom izmedju neodredjenog i odredjenog clana.
Da li za tebe znaci da je Rec bila pre Boga???
Ili pise da je neko imao svoj pocetak?
Da li je i Bog Otac imao svoj pocetak ili je uvek postojao?
Пословице 8:22
Јехова ме је створио, ја сам почетак његовог стваралачког пута,најраније од његових давних дела.
30.тада сам била уз њега као вешт градитељ,дан за даном била сам му нарочита радост и веселила сам се пред њим све време,

To se ne odnosi na Hrista, Sina Božijeg već se radi o mudrosti Božjoj. Ovde je simbolika a ne doslovnost.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
To se ne odnosi na Hrista, Sina Božijeg već se radi o mudrosti Božjoj. Ovde je simbolika a ne doslovnost.

Isus Krist je ta Mudrost. U prvoj Korinćanima to stoji. U evanđelju se na jednom mjestu kaže Isus je rekao. U jednom paralelnom evanđelju, isti događaj se kaže - tako veli Mudrost Božija što aludira na Krista. Najmanje dva puta EGW kaže da se taj tekst Izreke 8,22-30 odnosi na Krista.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Пословице 8:22
Јехова ме је створио, ја сам почетак његовог стваралачког пута,најраније од његових давних дела.
30.тада сам била уз њега као вешт градитељ,дан за даном била сам му нарочита радост и веселила сам се пред њим све време,
Ако цитираш "вашу" Библију онда тако изгледа. У "нашој" пише другачије:

22. Господ ме је имао у почетку пута свог, пре дела својих, пре сваког времена.




Приче 8 22.jpg

Ни говора нема о глаголу стварати, у питању је глагол стећи или поседовати, у овом случају. Тако изгледа када ми са својим сићушним умом покушавамо да манипулишемо са дефинисањем ванвременског и ванпросторног Господа. Онда се хватамо за поједине речи, које јадни можемо да схватимо (рецимо: почетак) што у нашој димензији простор-време може да има неко значење. А Бог заправо нема почетак јер је ван нашег материјалног схватања, па тако Га и зовемо Вечни. А Он за нас јесте почетак... и крај, Алфа и Омега.



Ко прихвати Господа Исуса он прелази у вечност, иако је још увек везан овде. Ко унижава Господа Исуса и изврће Писмо, мења речи и смисао само да би Га унизио, тај је већ осуђен... иако је ту телесно још неко време и наставља да вара.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Bog s tobom, Adriane! :)
Kako je dobro vidjeti te opet, nedostaješ...



Kod nas je ovaj prijevod. Odnosi se na Mudrost Božju i povezuje se s Evanđeljem sv. Ivana, 1, 1 "Ona u početku bijaše kod Boga. Sve je po njoj postalo i ništa što je postalo nije bez nje postalo. Čita se na jedan Bogorodičin blagdan, ali ne znam koji.



22 Gospod me stvori kao počelo svoga djela,
kao najraniji od svojih čina, u pradoba;
23 oblikovana sam još od vječnosti,
od iskona, prije nastanka zemlje.

24 Rodih se kad još nije bilo pradubina,
dok nije bilo izvora obilnih voda.
25 Rodih se prije nego su utemeljene gore,
prije brežuljaka.
26 Kad još ne bijaše načinio zemlje, ni poljana,
ni početka zemaljskom prahu;
27 kad je stvarao nebesa, bila sam nazočna,
kad je povlačio krug na licu bezdana.
28 Kad je u visini utvrđivao oblake
i kad je odredio snagu izvoru pradubina;
29 kad je postavljao moru njegove granice,
da mu se vode ne preliju preko obala,
kad je polagao temelje zemlji,
30 bila sam kraj njega, kao graditeljica,
bila u radosti, iz dana u dan,
igrajući pred njim sve vrijeme:
31 igrala sam po tlu njegove zemlje,
i moja su radost djeca čovjekova.
 
Natrag
Top