Jevrejski Bog i Neznabozacki Bog

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja dadoh pa ti ne slusas.

Bog je subotu blagoslovio i posveti za coveka.

Za Avrama pise da je odrzao zapovesti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"BLAGOSLOVITI I POSVETITI" znaci "ODVOJITI ZA SVETU UPOTREBU I BLAGOSLOVE"

Kome?

Coveku naravno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"BLAGOSLOVITI I POSVETITI" znaci "ODVOJITI ZA SVETU UPOTREBU I BLAGOSLOVE"

Kome?

Coveku naravno.

Ja odgovorih.

A ti nisi odgovorio na moje pitanje - kako ce to Bog suditi dvolicno onima koji su u starom zavetu nakon Mojsija krsili subotu i zbog toga ce na kraju biti izgubljeni, a oni koji su je krsili u novom zavetu biti spaseni, i takodje oni pre Mojsija koji su je krsili takodje biti spaseni.

Ti to tvrdis, da je Bog do Mojsija dopustao greh, od Mojsija ga je kaznjavao, a u novom zavetu opet ga dopusta.

To znaci da je po tebi greh u jednom vremenu dobar, u drugom nije, a u trecem opet jeste.

Cudna neka teologija.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja odgovorih.

A ti nisi odgovorio na moje pitanje - kako ce to Bog suditi dvolicno onima koji su u starom zavetu nakon Mojsija krsili subotu i zbog toga ce na kraju biti izgubljeni, a oni koji su je krsili u novom zavetu biti spaseni, i takodje oni pre Mojsija koji su je krsili takodje biti spaseni.

Ti to tvrdis, da je Bog do Mojsija dopustao greh, od Mojsija ga je kaznjavao, a u novom zavetu opet ga dopusta.

To znaci da je po tebi greh u jednom vremenu dobar, u drugom nije, a u trecem opet jeste.

Cudna neka teologija.
Ako si citao o Zakonu Soli,koji je dao Levitima ,onda pretpostavljam da si primetio da je ceo Stari Zavet bio dat Jevrejima i to njihovim 12 plemena .
Samo Levijevo pleme je imalo prednost da uziva od Desetka ,dok su ostala plemena dobila u posed zemlju.Tek tada je dat i ZAKON o Suboti,kao i svih 10 zapovedi zajedno +250 manjih i takodje veoma bitnih,a svako ko ih se ne bi drzao u Izraelu bio bi proklet.
10 zapovedi nisu dane ni jednom drugom narodu sem Izraelu i njihovim preobracenicima.
Jel tebi reci "ČUJ IZREALU" znace da si i ti izraelac???
I naravno izvini sto ti ne mogu dati naredbe Jehove Boga Adamu,Noju,Avramu,Isaku i jakovu da ne slave subotu ,jer nigde ni jednom recju se nije moglo ni pomisliti da oni 6 dana cuvaju stado ovaca ,a sedmog dana ih bas briga za ovce itd itd...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Joj sto je lepo..
Mnogo lepo, mnigo lepo..
Ali sve pogresno..
A sta je to pogresno???
Jel pogresno to sto je Jehova Bog dao 10 zapovedi Mojsiju za Izraelce,ili pak za vas adventiste?
Jel pogresno to sto je Jehova Bog trazio desetak od Izraelaca da daju Levitskom plemenu ili vama adventistima???
Sta je to lose napisano u Bibliji?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogresno je sto vi imate potpuno pogresno ucenje o zakonima, ne poznajete Tipologiju.

Vise puta sam dao dokaze da su zakon i subota dati i tudjinima, i da je Bog preko Jevreja hteo da ceo svet upozna istinu o ravom Bogu, i da se njegov dom nazove dom svim narodima.

Dok tu istinu ne prihvatite verglacete svoju zabludu.

Sto se tice desetka, to je prenosni elemnat sa Levitskog svestenstva na Hriscansku crkvu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sta ti mislis o ovim stihovima?,kome se tu Bog obraca? Izraelcima ili Srbima,Hrvatima itd???
5 Mojsijeva, glava 5
1 I Mojsije sazva sav narod Izrailjev, i reče im: Čuj Izrailju uredbe i zakone, koje ću danas kazati da čujete, da ih naučite i držite ih i tvorite.
2 Gospod Bog naš učini s nama zavet na Horivu.
Da nije nacinio savez i sa vama adventistima?
 
Natrag
Top