Jevrejski Bog i Neznabozacki Bog

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti nikada nisi procitao deset zapovesti, inace ne bi propagirao krsenje tih zapovesti.

Ti nemas ni ljubavi prema Bogu i bliznjima ako propagiras da se cini sve suprotno od nacela deset zapovesti.

To je cist satanizam.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti nikada nisi procitao deset zapovesti, inace ne bi propagirao krsenje tih zapovesti.

Ti nemas ni ljubavi prema Bogu i bliznjima ako propagiras da se cini sve suprotno od nacela deset zapovesti.

To je cist satanizam.
Ali ti da si procitao Isusove zapovedi ,video bi svu njihovu sirinu i dubinu.
Shvati da je ogromna razlika izmedju Starog i Novog Saveza.
Da je Stari Savez bio dobar ne bi ga zamenio Novi savez.
Ali izgleda da je tebi drazi Stari savez zbog uzimanja desetka i slavljenje subote kao izgovora...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne uzimam desetak, jer ja nisam propovednik u crkvi.

Subotu postujem jer postujem Boga kao tvorca.

Ti ne razumes sta je novi savez.

Bog u novom savezu upisuje deset zapovesti u misli i srce.

Tako pise u bibliji.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ti nikada nisi procitao deset zapovesti, inace ne bi propagirao krsenje tih zapovesti.

Ti nemas ni ljubavi prema Bogu i bliznjima ako propagiras da se cini sve suprotno od nacela deset zapovesti.

To je cist satanizam.
Ali ti da si procitao Isusove zapovedi ,video bi svu njihovu sirinu i dubinu.
Shvati da je ogromna razlika izmedju Starog i Novog Saveza.
Da je Stari Savez bio dobar ne bi ga zamenio Novi savez.
Ali izgleda da je tebi drazi Stari savez zbog uzimanja desetka i slavljenje subote kao izgovora...
Ja ne uzimam desetak, jer ja nisam propovednik u crkvi.

Subotu postujem jer postujem Boga kao tvorca.

Ti ne razumes sta je novi savez.

Bog u novom savezu upisuje deset zapovesti u misli i srce.

Tako pise u bibliji.
A ko onda skuplja desetak u tvojoj crkvi?I dal je moguce da sve zadrzava samo za sebe,a tebi ne daje nista?
Pokazi mi taj stih gde pise da Bog upisuje u misli i srce da mora da se drzi subota???
Nisu li je drzali i fariseji? Jel ti sledis farisejsko drzanje i slavljenje subote ili pak Isusovo???
Ajde mi kazi kako je to Isus slavio subotu kad su ga napadali da je krsi???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec sam vise puta odgovorio da zavet nema veze sa zapovestima.

Zavet je ugovor koji je Bog ucinio sa Avramom a potom i sa Mojsijem da ce narod uvesti u obecanu zemlju, pod uslovom poslusnosti zapovestima.

Posto je narod krsio zapovesti i subotu, Bog je obecao da ce on sklopiti nov zavet sa celim svetom, da ce upisati svoj zakon u srca i misli, sti znaci i subotu kao cetvrtu zapovest.

Evo sta Bog kaze:

"A sad dobi bolju službu, kao što je i posrednik boljeg zaveta, koji se na boljim obećanjima utvrdi.
Jer da je onaj prvi bez mane bio, ne bi se drugom tražilo mesta.
Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet;
Ne po zavetu koji načinih s očevima njihovim u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske; jer oni ne ostaše u zavetu mom, i ja ne marih za njih, govori Gospod.
Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovim napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod.
I nijedan neće učiti svog bližnjeg, i nijedan brata svog, govoreći: Poznaj Gospoda; jer će me svi poznati od malog do velikog među njima.
Jer ću biti milostiv nepravdama njihovim, i greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati.
A kad veli: nov zavet, prvi načini vethim; a šta je vetho i ostarelo, blizu je kraja" ( Jevrejima 8 poglavlje ).


Sto se tice subote - Fariseji nisu osudjivali Isusa za krsenje subote, vec za njihova licna pravila sta treba a sta ne treba raditi subotom, koja su nametnuli narodu.
Isus je bio najveci reformator subote, rekavsi "da je subota nacinjena coveka radi da mu bude na blagoslov, a ne subota radi coveka da covek sluzi subiti i da mu ona bude teret.

Sto se tice desetka, vernici daju desetak crkvi za izdrzavanje svestenstva, po biblijskom starozavetnom i novozavetnom principu.

Ja nisam propovednik u crkvi, i ne primam desetak.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Vec sam vise puta odgovorio da zavet nema veze sa zapovestima.

Zavet je ugovor koji je Bog ucinio sa Avramom a potom i sa Mojsijem da ce narod uvesti u obecanu zemlju, pod uslovom poslusnosti zapovestima.

Posto je narod krsio zapovesti i subotu, Bog je obecao da ce on sklopiti nov zavet sa celim svetom, da ce upisati svoj zakon u srca i misli, sti znaci i subotu kao cetvrtu zapovest.

Fariseji nisu osudjivali Isusa za krsenje subote, vec za njihova licna pravila sta treba a sta ne treba raditi subotom, koja su nametnuli narodu.
Isus je bio najveci reformator subote, rekavsi "da je subota nacinjena coveka radi da mu bude na blagoslov, a ne subota radi coveka da covek sluzi subiti i da mu ona bude teret.

Sto se tice desetka, vernici daju desetak crkvi, a ne dobijaju ga.

Ja nisam propovednik u crkvi, i ne primam desetak.
Ti si skroz naskroz pobrkao sve.
Kakve veze ima Avram sa subotom?
Drzanje subote je dato tek pod Mojsijem.
Pazi sad ovo tvoje da fariseji nisu optuzivali isusa za krsenje subote,vec za krsenje njihovih pravila o suboti???
A mozda ti imas isto farisejska pravila o suboti.
Dali se slazes sa farisejskim optuzbama da isus nije smeo da radi subotom ono za sta su ga optuzivali?
Jel ga i ti optuzujes sto je radio subotom?,i on i njegovi apostoli?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Subota kao i sve druge zapovesti su date Adamu i Jevi i svim ljudima i pre Mojsija, jer Bog kaze za Avrama da je odrzao zapovesti.

Isus nije radio subotom vec je lecio bolesne.
Za to su ga optuzivali, sto nije bilo krsenje subote.

Dosadan si sa tvojom nebiblijskom logikom.

Ne odgovaram vise na ikakva pitanja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Subota kao i sve druge zapovesti su date Adamu i Jevi i svim ljudima i pre Mojsija, jer Bog kaze za Avrama da je odrzao zapovesti.

Isus nije radio subotom vec je lecio bolesne.
Za to su ga optuzivali, sto nije bilo krsenje subote.

Dosadan si sa tvojom nebiblijskom logikom.

Ne odgovaram vise na ikakva pitanja.
Za to sto tvrdis moras da das dokaz u Bibliji,a njega nema.
Ukratko laz je da je jehova zapovedio Adamu i Evi,Noju,Avramu,Isaku i jakovu da slave subotu.
Tek Mojsiju od 80+ godina je dao tu zapoved i to samo za Jevreje i jevrejska proselite.Za sve ostale taj zakon 10zapovedi nije dan.
Ali,hajde daj biblijski stih gde je on to jasno kazao!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog je subotu nakon stvaranja posvetio i blagoslovio coveku i za coveka, i dao mu je da i on pociva kao i Bog nakon stvaranja.

Uslovi spasenja su isti od stvaranja do Mojsija, i od Mojsija do danas.

Krsenje zapovesti i subote je bio greh u starom zavetu, a vi kazete da u novom to nije greh.

I zamislimo sad sa te vase tacke gledista, dodje sud Bozji, i on jedne kaznjava zato sto su krsili subotu u jednom vremenu, a druge spasava jer su je krsili u drugom vremenu.

Pa zar to ne bi bila nepravda i dvostruki Bozji arsini.

Kako bi se Bog opravdao pred andjelima i svim spasenim za takvo nepravedno postupanje.

Ali nije tako, jer su uslovi spasenja i u starom i u novom zavetu isti.

Nego je problem u vama koji rusite taj plan spasenja i sramotite Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Bog je subotu nakon stvaranja posvetio i blagoslovio coveku i za coveka, i dao mu je da i on pociva kao i Bog nakon stvaranja.

Uslovi spasenja su isti od stvaranja do Mojsija, i od Mojsija do danas.

Krsenje zapovesti i subote je bio greh u starom zavetu, a vi kazete da u novom to nije greh.

I zamislimo sad sa te vase tacke gledista, dodje sud Bozji, i on jedne kaznjava zato sto su krsili subotu u jednom vremenu, a druge spasava jer su je krsili u drugom vremenu.

Pa zar to ne bi bila nepravda i dvostruki Bozji arsini.

Kako bi se Bog opravdao pred andjelima i svim spasenim za takvo nepravedno postupanje.

Ali nije tako, jer su uslovi spasenja i u starom i u novom zavetu isti.

Nego je problem u vama koji rusite taj plan spasenja i sramotite Boga.
Nije tacno nista sto si napisao.
Za svaku svoju recenicu sto si napisao daj potvrdu iz Biblije,a ne prazno filozofiranje.
1.Daj Biblijski stih kojim je zapovedio Adamu i Evi da slave subotu ili da tada nista ne radi.
2.Daj Biblijske stihovima gde je zapovedio Avelju,Noju,Avramu,Isaku,Jakovu ,Jovu ili bilo kome drugom pre Mojsija.,da slave subotu i da tada nista ne rade.
 
Natrag
Top