Jesu li Otac i Sin "jednaki", jesu li Osobe istoga Boga?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Zato što je tamo pronašao najviše otrova i mržnje prema Kristovoj Katoličkoj crkvi.

To je verovatno i jedini razlog..

Odes subotom u ASD, takve gadosti se ne propovedaju nigde, da je molitva Svetom Duhu molitva satani, Boze sacuvaj! Da ovo neko uci, izbacili bi ga iz crkve odmah!

Ja bi se iscalnio iz takve crkve da to uci, ali njemu je to pozitivna teologija! Uzas!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A sta mislite ko je Isusov Otac? Josif,Jehova Bog ili Sveti Duh?
Matej, glava 1
18 A rođenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprošena za Josifa, a još dok se nisu bili sastali, nađe se da je ona trudna od Duha Svetog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja bi se iscalnio iz takve crkve da to uci, ali njemu je to pozitivna teologija! Uzas!

Tvoja crkva širi mržnju, blagosilja zločine i zločince, nagrađuje ratne zločince, šalje pedofile u penziju i prikriva njihove afere. Truje narod nacionalizmom i mržnjom, miješa se u politiku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Gdje ima u Bibliji da se neko moli Svetom Duhu? Naravno nećeš navesti.

Naveo ja tebi stih iz biblije ili ne..

Zar se u tvojoj crkvi ne mole Svetom Duhu? Zar Hriscanske himne u ASD nisu molitve upucene Bogu?

Znas da jesu, zato se ili ispisi iz te crkve i nadji drugu ili postani ono sto treba, pravi adventista.

Kako imas savesti uopste ici u OTPALU CRKVU??? A ovamo su ti puna usta katolika i pravoslavaca da su OTPALI, a tvoja crkva "priziva demone"? Pa sam si rekao da je molitva Svetom Duhu molitva demonima..

Znaci govoris kako tvoja crkva priziva demone, sto je mnogo gore nego sto je Laodikeja ikada napisao..

Pavle pise:

"Kako se slaze Hristos i velijar, crkva Božja sa demonima" - a ti ides u crkvu koja to radi..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zar se u tvojoj crkvi ne mole Svetom Duhu?

Ne moli.

Zar Hriscanske himne u ASD nisu molitve upucene Bogu?

Jesu Bogu ali nema molitve DS.

Kako imas savesti uopste ici u OTPALU CRKVU??? A ovamo su ti puna usta katolika i pravoslavaca da su OTPALI, a tvoja crkva "priziva demone"?

Niko se ne moli SD u ASD. Dakle vi se molite demonu iako mislite da prizivate DS.

Kako imas savesti uopste ici u OTPALU CRKVU???

Ko je otpad vidi se po djelima. Ratujete, favele, kartele, kriminal, ubistva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Jesu Bogu ali nema molitve DS.

Svaka pesma je molitva! U vasoj pesmi se obracate Svetom Duhu. A ti tvrdis da je obracanje Svetom Duhu molitva demonima!

Evo kako se vernici Adventisticke crkve obracaju i mole Svetom Duhu skoro svake subote:


Niko se ne moli SD u ASD. Dakle vi se molite demonu iako mislite da prizivate DS.

Moli se itekako, svaka pesma je molitva a mogu navesti i iz knjiga vasih ima molitava Svetom Duhu! Naci cu ako insistiras!

Ko je otpad vidi se po djelima. Ratujete, favele, kartele, kriminal, ubistva.

Ja nisam otpad, a ti jesi! Ti ne znas ni koje si crkve clan, izgleda neke svoje! To sto ti propovedas adventisticka crkva ne uci, da je molitva Svetom Duhu obracanje demonima!

Ajde navedi mi gde pise u adventistickom ucenju da je molitva Svetom Duhu molitva demonima?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Niko se ne moli SD u ASD. Dakle vi se molite demonu iako mislite da prizivate DS.

Vjerovanja​

Adventisti sedmog dana prihvaćaju Bibliju kao svoje jedino pravilo vjerovanja i smatraju iznesena temeljna vjerovanja izrazom učenja Svetog pisma. Ova vjerovanja, ovdje izložena, sačinjavaju crkveno shvaćanje i izražavanje učenja Pisma. ...

Vjerovanje 2. Trojstvo​

Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri osobe iste vječnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prelazi moć ljudskog shvaćanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vječno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe. (Ponovljeni zakon 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efežanima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timoteju 1,17; Otkrivenje 14,7)

Vjerovanje 3. Otac​

Bog vječni Otac je Tvorac, Vrelo, svedržitelj i Vladar cjelokupnog stvaranja. ....

Vjerovanje 3. Sin​

Bog vječni Sin utjelovljen je u Isusu Kristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji ...

Vjerovanje 3. Sveti Duh​

Bog vječni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utjelovljenja i otkupljenja. ...
---------------------------------

Dakle, ti sam gore optužuješ adventiste sedmog dana da su otpadnici od Boga, da su teški pogani, jer deklariraju da vjeruju u Boga Duha Svetoga, ali mu se odbijaju moliti. Nije li to onda svojevrsno 'luđaštvo', šizofrenija' u tvojoj subotarskoj sekti???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naveo ja tebi stih iz biblije ili ne..

Naveo je sotona Isusu kada ga je kušao. Dakle to nije dovoljno.

Svaka pesma je molitva!

Ko to spori.

U vasoj pesmi se obracate Svetom Duhu.

Ko to spori.

A ti tvrdis da je obracanje Svetom Duhu molitva demonima!

Pa niko se ne moli DS. Gdje si ti čuo u HAC da se neko moli DS?

Dakle lupaš gluposti.

Moli se itekako, svaka pesma je molitva a mogu navesti i iz knjiga vasih ima molitava Svetom Duhu! Naci cu ako insistiras!

Daj mi nešto što ne znam. Imam pjesmaricu.

Ja nisam otpad, a ti jesi!

Jesi i to gori od ovih tradicion. oni bar nisu upoznali istine Biblije, a ti jesi.

Ti ne znas ni koje si crkve clan, izgleda neke svoje! To sto ti propovedas adventisticka crkva ne uci, da je molitva Svetom Duhu obracanje demonima!

Pa niko se ne moli DS. Pjevanje pjesama jeste molitva, ali to nije u onom smislu kada je razgovor. Dakle pjevanje pjesme je molitva i hvala Bogu u opštem smislu, ali nije razgovor. Zato ne lupaj gluposti.

Ajde navedi mi gde pise u adventistickom ucenju da je molitva Svetom Duhu molitva demonima?

Navedi iz Biblije gdje se neko moli DS?
 
Natrag
Top