Jelena Jankovic

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
DOHA: Poraz Džej Džej i za kraj

29. oktobar 2010. 22:25

Teniserka Srbije Jelena Janković završila je takmičenje na urniru u Dohi, pošto je izgubila od Viktorije Azarenke iz Belorusije sa 0:2 (4:6, 1:6).


35l4txk.jpg


Jankovićeva, koja je imala zdravstvenih problema, prethodno je izgubila u "Beloj grupi" od Ruskinje Vere Zvonarjeve sa 0:2 (3:6, 0:6) i Belgijanke Kim Klajsters sa 0:2 (2:6, 3:6).

U ranijim duelima sa Azarenkom teniserka Srbije je do sada tri puta bila bolja i dva puta izgubila, a u meču u Dohi dozvolila je protivnici da nametne svoj tempo i da posle prvog seta lako dođe do pobede.

Posle 6:4 u prvokm setu, Beloruskinja je u drugom povela sa 4:0, Jankovićeva je smanjila na 4:1, ali to je bilo sve što je u ovom meču uspela da uradi.

Ranije danas Vera Zvonarjeva je pobedila Kim Klajsters sa 2:0 (6:4, 7;5), a u "Braon grupi" Italijanka Frančeska Skjavone savladala je Ruskinju Jelenu Dementijevu sa 2:0 (6:4, 6:2).

Ukupan nagradni fond turnira u Dohi je 4.550.000 dolara. Pobednici će pripasti 1.550.000, a Jankovićeva će zaraditi i bez pobede 100.000 dolara.

(Beta, MONDO)
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Saopštenje Jelene Janković | 26.01.2011.
126s.jpg
Sa velikim žaljenjem obaveštavam sve moje fanove, prijatelje belog sporta, da ovog puta nisam u mogućnosti da nastupim u mečevima Fed kupa – Srbija protiv Kanade.
Ovu odluku sam donela teškog srca jer smatram da je velika čast i obaveza svakog sportiste da igra za reprezentaciju svoje zemlje.

Kao to znate imala sam operaciju oka koja je došla u nezgodno vreme za mene, kada su pripreme za sledeću sezonu trebale da budu u najvećem jeku, tako da nisam imala vremena da sebe dovedem do željene forme. Samim tim došlo je do lošeg rezultata na prvom gren slemu u 2011. godini i velikog razočarenja sa moje strane. Svesna sam da u ovom trenutku treba da dovršim svoje pripreme da bih mogla da pružim svoj maksimum na sledećem nastupu za Fed kup reprezentaciju. Iz istih razloga nisam prijavila učešće ni na turniru koji sledi odmah nakon ovog Fed kupa.

S druge strane raduje me dolazak mlađih igračica u Fed kup tim Srbije prevođenih Bojanom Jovanovski, Aleksandrom Krunić i Tamarom Čurović, Ana Jovanović je iskusna reprezentativka, tako da se nadam da će one dati svoj doprinos našoj reprezentaciji i uspeti da ostvare pobedu nad Kanadom. Želim im puno sreće i uspeha i nadam se da ću im se pridružiti već u narednom meču reprezentacije.
Ukoliko mi se forma u narednih nedelju dana poboljša ja ću se svakako pridružiti timu Srbije u meču protiv Kanade, ali u svakom slučaju biću svim srcem uz naš tim.

Jelena Janković





jelena_jankovic-scan.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Jelena šalje odgovor naredne nedelje






Janković bi u narednih nekoliko dana trebalo da odgovori hoće li igrati za reprezentaciju protiv Slovačke. Vraneš i ne pominje Anu...
jankovic28940020110120021039.jpg
Neki mediji su pre par dana objavili da je Janković dala pristanak i da će sigurno igrati protiv Slovačke.


Međutim selektor je to demantovao.

"Meni nije potvrdila, a trebalo bi da odgovori naredne nedelje. Tada će biti poznato hoćemo li računati na našu najbolje rangiranu igračicu", rekao je selektor.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Jelena u drugom kolu Montereja

Izvor: B92 Jelena Janković plasirala se u drugo kolo turnira u meksičkom Montereju pobedom nad Dominges Lino iz Španije.
1121943714d5840fe90467468624577_extreme.jpg
Bilo je 6:4, 6:1 posle jednog časa i 22 minuta igre a u drugom kolu Jankovićeva igra sa Austrijankom Sibil Bamer.
Jelena nije počela najbolje, a Dominges Lino, pobednica turnira u Bogoti igranog na istoj podlozi, delovala je veoma raspoloženo.

Ipak, naša najbolja teniserka po WTA listi brzo je uhvatila ritam, uspela da dobije prvi set rezultatom 6:4. U drugom setu posao je bio lakši, Jelena je ukupno šest puta oduzela servis protivnici i plasirala se u drugo kolo.

Treća i četvrta nositeljka u Montereju su eliminisane, od Francuskinje Aravan Rezai bolja je bila Ruskinja Ala Kudrjavceva (6:2, 6:1), Nemicu Juliju Gerges pobedila je takođe Ruskinja Ksenija Pervak (6:1, 7:5).

Takmičenje je završila i sedma nositeljka, Čehinja Iveta Benešova. pobedila ju je Argentinka Žizela Dulko, 6:2, 7:6.

Turnir u Montereju igra se za nagradni fond od 220.000 dolara, pobednici pripada 37.000.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Jankovićeva u četvrtfinalu

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale turnira u Montereju.
19910505204d6519da47d59442571140_extreme.jpg
Ona je savladala Austrijanku Sibil Bamer sa 6:3, 6:4, za 89 minuta. Tokom meča naša teniserka je uspela da spasi osam brejk lopti.
Jankovićeva će u četvrtfinalu igrati sa Anastasijom Sevastovom iz Letonije, koja je u drugom kolu savladala Francuskinju Aliz Korne sa 2:1, po setovima 2:6, 6:2, 6:4
U četvrtfinale Monterej opena plasirale su se još Žizela Dulko iz Argentine i Ksenija Pervak iz Rusije. Dulkova je pobedila Kanađanku Aleksandru Voznijak, a Pervakova Luciju Hradecku iz Češke.

Dodato posle 12 Sati 48 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jelena Janković plasirala se u polufinale turnira u Montereju pošto je u četvrtfinalu bila bolja od Anastazije Sevastove iz Letonije sa 6:1, 7:5.
19910505204d6519da47d59442571140_extreme.jpg
Meč je trajao 70 minuta. U polufinalu protivnica će joj biti Polona Hercog, koja je savladala Olgu Govorcovu sa 4:6, 6:3 i 6:3.
Prvi set naša teniserka je lako dobila sa 6:1, oduzevši dva puta servis svojoj protivnici. Jelena je iskoristila dve od tri prilike, a Sevastova ni jednom nije bila u prilici da Jeleni oduzme servis.
Jelena je u drugom setu dva puta uzimala servis protivnici, ali je jednom izgubila svoj servis. U 12. odlučujućem gemu pet meč lopti spasila je Savastova imala je i prednost jednom trenutku, ali nije uspela do preokreta. Tako je upravo na turniru na kojem je prošle godine poražena u drugom kolu upravo od Sevastove, Jelena došla do izjednačenja u međusobnim duelima.

"Ovo je bio drugi put da igramo jedna protiv druge. Prošle godine me je eliminisala u drugom kolu. Nisam o tome razmišlajala, već sam se koncetrisala na ovaj meč", rekla je Jelena posle meča i dodala da dobro poznaje protivnicu u polufinalu, ali da nikada ranije nisu igrale jedna protiv druge i da će biti to veoma zanimljiv meč.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
WTA Monterej: Jelena dočekala finale

00046526.jpg
Jelena Janković je nastavila da opravdava epitet prve nositeljke na WTA turniru u Montereju. Najbolje plasirana srpska teniserka sa 2:0 (6:3, 6:2) pobedila je u polufinalu slovenačku teniserku Polonu Hercog. Meč na turniru u Meksiku trajao je nešto više od 60 minuta. Da bi došla do prvog trofeja u sezoni, Srpkinja će morati da pobedi Anastasiju Pavljučenko koja je postavljena za drugu nositeljku. Ruskinja je za samo 69 minuta igre savladala Argentinku Žizelu Dulko, sa 2:0 (6:4, 6:1). Nagradni fond turnira je 220.000 dolara.

- Srećna sam zbog prvog finala u ovoj godini. Biće teško bez obzira ko mi bude protivnica. Trenutno ne razmišljam o poziciji na listi. Najvažnije je da sam zdrava, a rezultati će doći - rekla je trenutno šesta teniserka na WTA listi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Jankovićeva bez titule u Montereju

Jelena Janković nije uspela da osvoji 13. titulu u profesionalnoj karijeri.
5722697494d67dbf49d418648239537_extreme.jpg
Nju je u finalu turnira u Montereju, u Meksiku, savladala Ruskinja Anastazija Pavljučenkova, trenutno 19. teniserka na WTA listi - 2:6, 6:2, 6:3.
Naša teniserka odigrala je odlično prvi set, loše drugi, u trećem ponovo sošla do igre i vođstva od 3:2. Od tog trenutka Jelena je grešila, Ruskinja kažnjavala greške i pobedila.
Pre prvog 'brejka' Jelena je propustila pet prilika da oduzme servis protivnici, Pavljučenkova nije nijednom blizu 'brejka'.

U prvih šest gemova Jankovićeva je imala bolji procenat prvog servisa (73% - 63%), dva as udarca i nijednu dvostruku servis grešku.

Ruskinja je servirala slabije pa je posle pet gemova u kojima su teniserke dobijale na svoj servis viđena prva značajnija prednost na meču - 4:2 za Jankovićevu.

Usledio je brzo dobijeni servis gem za našu teniserku a odmah zatim i novi 'brejk'. Posle 33 minuta igre Jelena je imala prvu set loptu na servis protivnice, iskoristila je i došla 'na pola puta' do svoje 13. WTA titule.

drugi set

Prvi gem drugog seta dobila je ruska teniserka koja u Montereju brani titulu šampionke. Drugi gem je potrajao, posle tri izjednačenja dobila ga je Ruskinja za 2:0.

Jankovićeva je dobila prvi svoj gem u drugom setu, sigurna je bila i Pavljučenkova.

Jeleni je u drugom setu 'stao servis', Ruskinja počela da igra znatno bolje i stigla do drugog 'brejka' za veliku prednost u drugom setu - 4:1.

Usledila su dva gema za teniserke koje serviraju pa je prošlogodišnja pobednica Montereja došla do prilike da servira za izjednačenje u meču. Iskoristila ju je i stigla do izjednačenja.

U drugom setu Jankovićeva je imala katastrofalnih 41% prvog servisa, Pavljučenkova zadržala svojih 62%.

treći set

Prvi servis gem odlučujućeg seta Jelena je odigrala dobro i povela. U drugom je Pavljučenkova posle puno problema, četiri izjednačenja i dve prilike naše teniserke da oduzme servis, izjednačila. Jelena još jedan gem igra sigurno za 2:1.

Odgovorila je dobrim servis gemom Pavljučenkova pa je rezultat izjednačen - 2:2.

Jelena još jednom servira dobro - 3:2.

Iako Ruskinja nije blistala dobila je svoj servis a onda je naša teniserka pri 3:3 i 30:30 u sedomom gemu laku loptu poslala u vrh mreže pa u aut. Ruskinja je poklon iskoristila i stigla do prvog 'brejka' u poslednjem setu.

Pavljučenko je stigla i do 5:3 a Jelena Janković servirala za opstanak u meču. Neiznuđena greška, dvostruka servis greška pa neodbranjiv forhend Ruskinje - dve meč lopte za Pavljučenkovu. Prvu, posle dva sata i dva minuta igre nije iskoristila, drugu jeste za svoju treću titulu u trećem WTA finalu u karijeri.
1121943714d5840fe90467468624577_extreme.jpg
"Neće biti lako ali se osećam sasvim dobro," rekla je naša teniserka pred finale u Montereju, "Uvek se trudim da budem optimista. Već sada sam srećna jer sam se plasirala u finale."

Protivnica u finalu biće joj Ruskinja Pavljučenkova koja je eliminisala Argentinku Žizelu Dulko.

"Jelena ima puno iskustva i igra odlično poslednjih nedelja. Ja nemam šta da izgubim," rekla je Ruskinja, "Ovo je za mene finale iz snova. Opet, ne želim sama sebi da stvaram pritisak."

Jelena, prva nositeljka u Montereju, savladala je za samo 70 minuta Slovenku Polonu Hercog.

"Ne znam kako je igrala do danas ali je za mene svaka protivnica ozbiljna. Trudim se da igram najbolje što umem bez obzira na to ko je sa druge strane," bio je komentar meča sa Slovenkom u kojem Jankovićeva nije izgubila nijedan servis.

Pavljučenkova se vratila iz 3:4 sa Žizelom Dulko, dobila set rezultatom 6:4, u drugom bila veoma ubedljiva, 6:1.

"Jako sam srećna što sam u finalu. to je bio cilj kada sam dolazila u Meksiko. Osetila sam i podršku publike i oni su razlog zbog kojeg redovno igram ovde, volim ih," rekla je Pavljučenkova posle pobede.

Jelena Janković u Montereju igra svoje 25. finale na WTA turnirima, skor joj je 12-12. Prethodni put se za titulu borila u Rimu, u maju 2010. godine, i izgubila od Martines Sančes iz Španije, u prethodnih sedam finala ostvarila je čak šest pobeda.

Devetnaestogodišnja Pavljučenkova je jedina dva finala igrala prošle godine, u Montereju i Istanbulu, dobila je oba.

Jedini međusobni duel finalistkinja Montereja dobila je Ruskinja, u Indijan Velsu 2009. godine, bilo je 6:4, 6:4.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Jelena Janković plasirala se u drugu rundu.Meč u kojem su učestvovale tri Ruskinje, Anastazija Pavljučenkova koja je igrala u paru sa Jelenom Janković i Vera Duševina i Jekaterina Makarova sa druge strane trajao je jedan čas i 23 minuta, bilo je 6:4, 6:4.
Jelena i Pavljučenkova igraće u drugom kolu sa pobednicama meča prvih nositeljki Žizele Dulko iz Argentine i Italijanke Flavije Penete sa rumunsko-ruskim parom Monika Nikulesku, Anastazija Rodionova.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Uživo: JJ - Vandevege 6:2, 1:0

Srpska teniserka Jelena Janković i američka tinejdžerka Koko Vandevege počele su u Indijan Velsu meč drugog kola.
19910505204d6519da47d59442571140_extreme.jpg
Jankovićevoj je to prvi duel na ovom turniru, dok je Vandevege u prvom kolu savladala Edinu Galovic-Hol sa 2:1 u setovima.
Pobednica ovog meča u trećoj rundi će igrati protiv bolje iz meča Sibil Bamer – Julija Gerges.
Pored Jankovićeve, koja brani titulu osvojenu prošle godine, u petak u Indijan Velsu nastupa još petoro srpskih tenisera - Ana Ivanović će takođe igrati u singlu, dok će Đoković, Troicki, Tipsarević i Zimonjić nastupiti u konkurenciji parova.

Već u prvom gemu Jankovićeva je propustila dve prilike da oduzme servis 19-godišnjoj Njujorčanki, koja je pred ovaj meč izjavila da je oduševljena što će igrati protiv srpske teniserke. Prvi gem trajao je više od deset minuta, a odigrano je čak 16 poena.

I u narednom gemu igralo se na razliku, ali je Jankovićeva ipak izjednačila ne dopustivši protivnici da dođe do brejk lopte.

Ono što je propustila u prvom srpska teniserke iskoristila je u trećem gemu. Oduzela je servis protivnici, a zatim i dobila svoj servis gem i povela sa 3:1. U nastavku prvog seta Jelena je dobila još dva vezana gema, a nakon toga je u osmom i rešila set u svoju korist - 6:2.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Jelena dobro gura i u dublu


Srpska teniserka Jelena Janković i njena partnerka Anastasija Pavljučenkova plasirale su se u četvrtfinale u konkurenciji dublova.
13221568964d715ab1aa064538152011_extreme.jpg
One su napravile veliko iznenađenje i eliminisale prve nosioce Žiselu Dulko iz Argentine i Italijanku Flaviju Penetu sa 7:5, 7:5.
U oba seta srpsko-ruska kombinacija bolje je igrala ključne poene u završnici i tako prošla dalje. Za plasman u polufinale tandem Janković/Pavljučenko boriće se sa pobednicama iz meča Azarenka/Kirilenko – Skjavone/Stosur.
Jelena je u singlu prošla u treće kolo pobedom nad Koko Vandevege, a naredna rivalka joj je Julija Gerges iz Nemačke.

Ukoliko Jankovićeva pobedi Nemicu, a Ana Ivanović eliminiše Barboru Zahlavovu Stricovu, u osmini finala gledaćemo okršaj dve srpske teniserke. Bojana Jovanovski takmičenje je završila već na startu porazom od Ursule Radvanjske.
 
Natrag
Top