Jelena Jankovic

Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Ime: Jelena Jankovi?
Nadimak: J.J.(D�ej D�ej)
Datum ro?enja:28 Februar 1985 � Beograd, Srbija
Prebivali�te: Bradenton, Florida
Igra: Desnom rukom (dvoru?ni bekhend)
Trenutni rejting: WTA lista singl � 3, dubl � 110
Visina: 177cm
Te�ina: 59kg
Profesionalac: od 2000. god.
Oprema: Reebok


WTA Titule (5):
2007 � Auckland, Charleston, Rome, Birmingham
2004 � Budapest

Finale (8):
2007 � Sydney, Den Bosch, Toronto, Beijing
2006 � Los Angeles
2005 � Dubai, Birmingham, Seoul

Polufinale (13):
2007 � Dubai, Doha, Warsaw, Strasbourg, Roland Garros, Los Angeles, Stuttgart
2006 � Strasbourg, US Open, Beijing, Guangzhou
2005 � Berlin
2004 � Linz

Titule dubl: 2006 - Birmingham (Na Li)
Titule dubl mix: 2007 � Wimbledon (Jamie Murray)



Početak Jelenine teniske bajke

Sve je po?elo 2. novembra 1994. godine prvim treningom na terenima TK Crvena zvezda. Snovi i interesovanja tada malene 9 i po godi�nje Jelene Jankovi? pre�li su sa klavira i u?enja francuskog i engleskog jezika u diplomatskoj �koli na Dedinju , I na reket. Ubrzo se iz ?iste de?ije radoznalosti rodio danas svetski dragulj �belog sporta� koji je za kratko vreme pre�ao dug put od prvih teniskih koraka do prvih trijumfa i titula. Samo �est meseci dru�enja sa reketom bilo je dovoljno rasko�nom talentu da se rascveta i krene u pobedni?ke pohode i vine na prva takmi?enja. Prvi turnir Jankovi?eve najavio je ne�to �to je danas fakat, Jelena je ro?ena za velika dela. Prvi turnir odigrala je 1995. godine, bilo je to prvenstvo Jugoslavije u konkurenciji do 10 godina na kome je stigla do polufinala. Ve? sa 11 godina postala je �ampionka dr�ave u konkurenciji do 12, kada je ponela naziv najbolje i na ?uvenom �Limon Boul-u� u Italiji.

Da bi stigla do zvezda, da bi nastavila �ampionskim putem kojim je krenula ve? na samom startu karijere, Jelena je morala da se otisne u daleku Ameriku jer u na�oj zemlji uslova za napredak i razvoj nije bilo. Posle samo nekoliko meseci Jeleninog boravka na Floridi stigao je poziv od teniskog maga Nika Bolitijerija, da se �novo tenisko ?udo od deteta�, kako je sam Bolitijeri kasnije nazvao, pridru�i ostalim talentima u njegovom teniskom kampu na Floridi. Na taj nacin je extra talentovana devoj?ica iz Beograda krenula da kr?i put ka svetskim visinama. Dani rada, prolivenog znoja, bezbroj odserviranih loptica, bru�enje udaraca do maksimuma, uveli su Jelenu u novo poglavlje njene teniske bajke koja jo� uvek traje, zapravo nalazi se na po?etku jedne zlatne ere.

Sa nepunih 16 godina Jelena je osvojila gren slem prvenac u juniorskoj konkurenciji - Otvoreno prvenstvo Australije u Melburnu 2001. godine u kojoj je nosila naziv svetskog �broja 1� u juniorskoj konkurenciji. Odigrala je i finala US Opena i Oran� Boula. Ve? naredne godine oprobala se u profi vodama, kada je sa samo osam odigranih profi turnira stigla do 197. pozicije na svetu, odigrav�i finale na turniru u Vird�iniji, kao i ?etvrtfinale WTA turnira u Stenfordu kada je posle velike borbe bila zaustavljena od Belgijanke Kim Klajsters. Ve? tada su se ?ule ocene teniskih stru?njaka sa svih strana, posebno Bolitijerija da je Jelena igra?ica koja nema slabu ta?ku, da spada u sam svetski vrh kada je tehnika u pitanju i da je njen dvoru?ni bekhend jedan od najboljih na svetu.
-Jelena je devojka koja ?e dominirati svetskom scenom �belog sporta�-rekao je 2001. godine za svoju pulenku Bolitijeri.

Ulazak u prvih 100 najboljih igra?ica sveta Jelena je ostvarila trijumfom na ITF turniru u Dubaiu novembra 2003. godine osvojiv�i profi prvenac. U nastavku Jelena je i�la korak po korak, sigurnim i hrabrim hodom ka visinama� U maju 2004. uzela je prvu WTA titulu na turniru u Budimpe�ti. Usledila su i finala u 2005. na velikim takmi?njima Dubaiu, Birmingemu i Seulu. Dubai se Jeleni opet pozlatio, neverovatnom igrom ru�ila je sve pred sobom, u polufinalu savladala Serenu Vilijams oduzev�i joj prvi set bez izgubljenog gema. U finalu turnira nagradnog fonda od milion dolara, bila je Jelena na korak od trijumfa kada je nedostatak sre?e i iskustva presudio, i pobedu prepustio tada prvoj teniserki sveta, Amerikanki Lindzi Devenport. Posle finala u �zlatnom gradu� Jelena po prvi put dolazi do pozicije 20. na WTA listi. Takmi?arsku 2005. Jelena je zavrsila na 22. mestu najboljih teniserki sveta.

Sezona 2006. imala je neverovatnu fabulu - od velikih razo?arenja do najve?ih radosti. Start sezone i narednih par meseci bili su za Jelenu period o?aja i takmi?arske krize. Zabele�ila je ?ak deset vezanih poraza, od ?ega devet prvih kola na najve?im svetskim takmi?enjima. Razo?arenje je bilo toliko da je ?ak razmi�ljala i da napusti tenis, a onda se kolo sre?e okrenulo u pozitivnom smeru za Jelenu i ona se koracima od sedam milja vratila sa ve? 40. pozicije u prvih 20 teniserki sveta! Usledio je Jelenin serijal sjajnih partija i rezultata, senzacionalna pobeda u tre?em kolu Vimbldona nad braniocem titule Venus Vilijams, finale u Los An?elesu gde je na putu do njega pobedila i drugu sestru Vilijams i time postala jedina igra?ica na WTA turu koja je u 2006. godini savladala obe ameri?ke sestre. Uhvatila je tada Jelena zalet i kada su svi pomislili da je ni�ta vi�e ne?e zaustaviti desila se povreda le?a zbog koje je morala da preda me? u Montrealu i otka�e turnir u Nju Hejvenu koji su prethodili gren slemu u �Velikoj jabuci�. Jelena se uputila ka Njujorku i ne slute?i �ta ?e joj se desiti. Prvi put posle �vladavine� Monike Sele� na�a zemlja je dobila jednog gren slem polufinalistu -Jelenu Jankovi?. Pod sjajnim i raznovrsnim udarcima na�e teniserke padale se na terenima Fle�nig Medouza jedna po jedna protivnica, favorit za favoritom�?ak tri igra?ice iz prvih deset na svetu (Nikola Vaidi�ova, Svetlana Kuznjecova i Elena Dementijeva). U polufinalu Otvorenog prvenstva Amerike Jelena je snage odmerila sa Belgijankom �istin Enan i bila na korak od plasmana u samu zavr�nicu.



Sezona 2007.
Godina snova teniske kraljice Srbije Jelene Jankovi?!


Kratak pregled godine:
4 titule (Okland, ?arlston, Rim, Birmingem � sve na razli?itim podlogama)
4 finala (Sidnej, Den Bo�, Toronto, Peking)
Vimbldonski gren slem trofej u miks konkurenciji
7 polufinala (Dubai, Doha, Var�ava, Strasbur, Rolan Garos, Los An?eles, �tutgart)
skok sa 12. na 3. mesto rang liste najboljih teniserki sveta
druga pozicija u �ampionskoj trci za 2007.
najvi�e odigranih me?eva (97) i najve?i broj pobeda (75) od svih takmi?ara u teniskom karavanu u ovoj godini
brojne nagrade, rekordi, istorijski me?evi i pobede u dresu nacionalnog tima u Fed kup takmi?enju


Sezonu je startovala na najlep�i mogu?i na?in, titulom na WTA turniru u Oklendu � Novi Zeland. Nizala je pobede i vezala 12 trijumfa. Pred najboljim dvoru?nim bekhendom na svetu padale su najbolje teniserke dana�njice. U finalu Sidneja Jelena je imala i me? loptu protiv ?uvene Belgijanke Kim Klajsters koja je ipak nekako uspela da zaustavi na�u graciju i do?e do titule u ovom triler me?u. Nastavila je Jelena hrabro, koracima velikog �ampiona da leti ka visinama WTA liste. Ekspresnom pobedom u prvom kolu jednog od Jeleninih najdra�ih turnira � Dubaiju proslavila je 22. ro?endan.

U tom istom zla?anom i rasko�nom gradu u polufinalnom susretu protiv Francuskinje Ameli Morezmo prilikom odigravanja jednog poena do�ivljava nezgodnu povredu zgloba leve noge, ali nije �elela da prekine turneju po Bliskom istoku. Ostala je i pod terapijama, sa zavijenom nogom odigrala turnir u Dohi gde je u polufinalu naletela na najbolju teniserku dana�njice Belgijanku �istin Enan (prvi od sedam susreta ove dve teniserke u 2007.) i u jo� jednom me?u ravnom holivudskom trileru, kakve samo mogu odigrati ove dve teniserke pru�ila ruku i ?estitala pobednici.

Usledila je ameri?ka turneja, jedni od najve?ih i najpriznatijih turnira na svetu odmah posle gren slemova, Indijan Vels i Majami gde Jelena do�ivljava novu povredu, ramena i ki?me zbog ?ega su izostali sjajni rezultati. Oporavak je trajao dve nedelje, a onda je Jelena otplesala �?arlston�! Iskovala je drugu titulu u sezoni i tre?u u karijeri upravo na zelenoj �ljaci ameri?kog ?arlstona savladav�i u polufinalu u me?u za anale, doma?u mega zvezdu Venus Vilijams, uprkos vo?stvu Amerikanke u taj breku tre?eg seta od 1:5. U finalu koje je odigrano pod jakim vetrom, Jelena je deklasirala Ruskinju Dinaru Safinu. Vremena za slavlje nije bilo, odmah sa terena Jelena se d�ipom uputila ka Sofiji i Plovdivu. Razlog je bio nastup u dresu reprezentacije na Fed kup takmi?enju Prve grupe Evro-afri?ke zone. U Plovdivu se Jelena kao kapiten susrela sa koleginicama iz reprezentacije, stru?nim �tabom srpskog tima i sedmom silom.

Zahvaljuju?i Jeleni Srbija je prvi put u istoriji u�la u plej of za popunu Svetske grupe. Posle ?etiri dana velikih bitaka, velikih nada, strepnji i radosti na�a selekcija je izborila me? u julu, koji smo voljom �reba odigrali u Ko�icama protiv izuzetno jakih Slovakinja. Uspeh tima zavisio je od Jelene, ona je to znala i ni jednog trenutka, ma koliko bila umorna nije pokazala ni rekla da ne mo�e dalje. Igrala je briljantno, davala vi�e od maksimuma, svaki dan po pet sati provodila na terenu i na kraju pustila suze radosnice, pala u zagrljaj najpre partnera iz dubla Ane Timoti?, zatim selektora Dejana Vrane�a, majke Sne�ane, a onda i ostalih ?lanova srpskog tima.

Posle kratkog odmora u Beogradu, Jelena je oti�la na seriju tunira koji su bili uvertira za drugi gren slem u sezoni � Otvoreno prvenstvo Francuske. Var�ava i Berlin � na oba turnira susretala se sa �no?nom morom� Enan i posle velikih borbi bila zaustavljena. Jelena do tre?e titule u sezoni sti�e na turniru iz Masters serije u Rimu, najcenjenijem posle gren slem takmi?enja gde joj je pehar posle pobede u finalu nad Ruskinjom Svetlanom Kuznjecovom uru?io princ od Monaka. U �gradu svetlosti� Jelenu je do?ekao jo� jedan te�ak �reb, kao i na ve?ini turnira. Ve? u tre?em kolu Rolan Garosa ?ekala je niko drugi do Venus Vilijams. Posle Venus pala je i Vaidi�ova, zatim doma?a teniserka Bartoli, a onda ponovo udarac od stenu Enan i kraj epizode.

Prelazak na travu bio je vi�e nego sjajan. Nova titula, ?etvrta u godini! Na maestralan na?in do�la je do trona u Birmingemu savladav�i u finalu drugi reket sveta Ruskinju Mariju �arapovu, sa kojom je upravo u ovom gradu igrala finale pre dve godine. Ve? naredne nedelje sti�e i do novog finala, ovaj put u Holandiji protiv druge Ruskinje, Ane ?akvetadze. Usledio je Vimbldon. San je bila jedna, dobila je sasvim drugu neplaniranu titulu, gren slem prvenac i to iz miks konkurencije. Va�ila je za velikog favorita u singlu, ali je sticajem okolnosti, ki�e, ?estih prekida, umora i cestih izlazaka na teren, jednostavno izgubila koncentraciju i odigrala kako i sama ka�e najgori me? u sezoni - 4. kolo protiv Franciskinje Bartoli. Nastup u miks konkurenciji u paru sa doma?im teniserom D�ejmijem Marejem i trijumf lansirali su ih u orbitu interesovanja i slave. Prvi put posle vi�e od 20 godina Britanci su osvojili titulu na Vimbldonu, a najve?e zasluge idu na ra?un na�e Jelene koju smatraju svojom �usvojenom ?erkom�.

Po zavr�etku Vimbldona ?ekalo je novo u?e�?e u reprezentaciji. ?ast Srbije u Ko�icama branila je Jelena i ostatak tima koje su ?inile na�e devojke, ali tako?e devojke velikog srca. Usledio je novi me? za anale. Gledala ga je cela Srbija preko malih TV ekrana, gledala i plakala. Evo kako je izgledao sam fini� me?a Jankovi? � Cibulkova opisan od strane jednog novinara, koji je i sam bio prisutan teniskoj drami:
�Srbija je za trenutak prestala da di�e, suze su tekle niz lice, oni �?vrsti� su buru emocija krili u sebi, ?ekao se ishod velike bitke i neizvesnosti koju je prourokovalo pucanje vlakana na levoj butini na�e teniske herione... plakali su i oni ispred malih TV ekrana, i svi oni koji su se na�li na i kraj terena u Steel Areni gde je odigrana troipo?asovna drama, do sada nevi?ena u Federej�n kup takmi?enju. Poslednjim atomima snage, stisnutih zuba, sa samo jednom misli u glavi �Srbija pobediti mora, nema predaje do god mogu da stojim bar na jednoj nozi�, i�la je dalje, ne razmi�ljaju?i da je takav potez mo�e ko�tati karijere. U grotlu Steel Arene u slova?kim Ko�icama, pred �est hiljada freneti?nih navija?a pred kojima bi i stena sagorela, na jednoj nozi, iscrpljena, pod gr?evima, uprkos velikim bolovima koje je ose?ala i nemo?i ustala je i zauzela poziciju na terenu gde su je jo� samo dva poena delila od pobede. Srce, veliko srce na�e herione izborilo je pobedu, posle koje je ponovo pala na teren, usledilo je vi�e?asovno o�ivljavanje kako u svla?ionici na�eg tima, tako i u hotelu gde je bila sme�tena ekipa. Slede?i, odlu?uju?i dan takmi?enja u Ko�icama Jelena nije mogla pomo?i timu na terenu, ali bila je pored i bodrila svoje saigra?ice...postala je heroj nacije�!

Ve? u avgustu Jelena je odmah posle Enanove izborila u?e�?e na Mastersu u Madridu, zavr�nom takmi?enju u godini koje okuplja osam najboljih na svetu u toj sezoni. Odigrala je finale u Torontu gde je ponovo �udarila� u Enan. Na US Openu �milimetri� su je delili od plasmana u polufinale i pobede nad izuzetno raspolo�enom i motivisanom Venus. Imala je priliku da upi�e i tre?u pobedu u 2007. nad starijom sestrom Vilijams, ali nije uspela.

Na velikom turniru u Pekingu Jelena je nanela poraz povratniku u WTA tour, biv�oj vladarki svetskog tenisa Amerikanki Lindzi Devenport, �to je ujedno i jedini poraz ovoj teniserki u ovoj godini od kako se vratila na teren i odigrala tri turnira. U finalu Pekinga Jelena je zbog povrede vrata izgubila gotovo dobijen me? od Ma?arice Savaj. Premor od iscrpljuju?e sezone je u?inio svoje, zbog koje sam fini� godine nije posut trijumfima. Izostao je i uspeh na Mastersu u Madridu, ali to ne umanjuje svu veli?inu i rezultat koji je Jelena napravila u 2007. godini.

Jelena i njeni fanovi ?e zapamtiti ovu godinu po mnogobrojnim nagradama. U martu ove godine, WTA je dodelio Jeleni nagradu za igra?icu koja je najvi�e napredovala u 2006. Na kraju godine u Madridu, ona je dobila ACES nagradu koju dobija teniserka koja je najvi�e u?inila za tenis u protekloj godini, na samom terenu, u radu sa medijima, sponzorima i humanitarnim akcijama. Olimpijski komitet Srbije proglasio je Jelenu za najbolju sportiskinju ove zemlje u 2007. godini. Teniski savez Srbije je dodelio nagradu Jeci kao najboljoj teniserki. Jelena Jankovi? je bila pozvana od strane UNICEF-a da postane ambasador za svoju zemlju na �ta je ona oberu?ke pristala posto ?e se truditi da pomogne na obrazovanju mladih ljudi.Jelena je za�titno lice �Prince�-a, �Reebok�-a, �Hyundai�-a i modne ku?e MONA. JJ smatra da je edukacija jedan od prioriteta u njenom �ivotu i posve?ena je svojim studijama na Megatrend Univerzitetu u Beogradu gde je trenutno na 3.godini. Svi ovi rezultati i uspesi nagove�tavaju novi niz fenomenalnih rezultata ove �zlatne� devojke iz Beograda.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Evo i malo slika nase najbolje rangirane teniserke :D

 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Jelena: Slaba sam...

Jelena: Slaba sam...
27. jun 2009. 19:17

v139093p0.jpg


Do januara ove godine prva teniserka sveta, trenutno šesta na WTA listi, Jelena Janković eliminisana je u trećem kolu Vimbldona od američke tinejdžerke Melani Udin.

Eliminacija od 124. na WTA listi svakako je iznenađenje.

Ali, kada se taj meč posmatra kroz istoriju Jeleninih rezultata na Vimbldonu, eliminacija ove sezone stigla je samo kolo pre njenog najboljeg rezultata na najprestižnijem turniru na svetu. Prethodne tri godine, Džej-Džej je gubila u osmini finala od Tamarin Tanasugarn, Marion Bartoli i Anastasije Miškine.

Miškina je 2005. godine izbacila Jelenu u trećem kolu, a 2004. i 2003. godine, Beograđanka je gubila još u prvom kolu od Klare Zakopalove i Andree Erit-Vanc.

Dakle, Jelenin odlazak na odmor u Brendonton, svoju rezidenciju na Floridi, već posle tri duela na Sveengleskom klubu i nije veliko iznenađenje. Ona ga objašnjava nedostatkom snage...

"Posle prvog seta osećala sam da ću se onesvestiti. Kada sam sela na klupu, smračilo mi se. Nisam u jednom trenutku znala gde se nalazim, toliko sam bila malaksala", objasnila je Jankovićeva posle duela u kojem je dva puta tražila medicinski tajm-aut, ali se intervencija odnosila na žuljeve na nogama.

v139093p1.jpg


"US Open je moj omiljeni turnir"

Nije nemoguće da su bolovi na stopalima, koje Jelena oseća nedeljama unazad (a veruje se da su posledica lošeg kvaliteta opreme koju dobija od sponzora), uticali i da se generalno oseća slabo, malaksalo, dekoncetrisano...

"Što su poeni bili duži, ja sam igrala sve lošije i lošije. Nisam imala snage da udarim kako treba. Ni servis, ni retern, ništa...", nadovezala se Beograđanka.

Jelena je dodala i da joj je savetovano da prekine meč.

"Lekar i fizioterapeut su mi rekli da je najbolje da predam, ali nisam takva! Nisam to želela pa makar i pala na terenu. Kada sam zdrava, mogu dobro da igram, ali to sada nije bio slučaj", rekla je Srpkinja, ali nije navela šta je bio uzrok malaksalosti.

Jelena je novinarima pre meča sa Udin izjavila da je "opet ona stara i da uživa na terenu".

Ona će i 2009. godine poželeti što pre da zaboravi travu i već razmišlja da se što bolje pripremi za prelazak na beton.

"U SAD ću učestvovati na turniru u Stenfordu, gde ću se pripremati za US Open. To je moj omiljeni turnir i trudiću se da do tada podignem svoju igru", rekla je Jelena Janković.

Izvor: Mondo
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Jelena prokockala dve meč lopte i ponovo izgubila protiv Bartoli

Jelena prokockala dve meč lopte i ponovo izgubila protiv Bartoli
1. avgust 2009.


jeca3732020090625153707.jpg


Ništa novo, Janković nastavlja očajan niz protiv Bartoli. Ne postoji teniserka sa kojom ima slabiji skor. Dobila je samo 3 od 13 mečeva. U drugom setu, Jelena nije iskoristila dve meč lopte. Izgubio i Vemić u dublu u Los Anđelesu.
Jelena Janković nije uspela da se plasira u polufinale turnira u Stenordu. Naša najbolja teniserka noćas je poražena od Francuskinje Bartoli sa 2:1 u setovima (6:3, 6:7, 3:6).


Srpkinja je ponovo ima dosta problema sa servisom, napravila i veliki broj grešaka. Bartoli ima recept za Jelenu, dobila je četiri puta zaredom i vodi sa neverovatnih 10 – 3 u međusobnim okršajima.

Propustila je i dve meč lopte u drugom setu.

“Ima i pozitivnih stvari u mojoj igri, trudiću se to da zadržim u narednim mečevima”, rekla je Jelena.

U ostalim četvrtfinalnim duelima, Samanta Stosur je iznenadila Serenu Vilijams. Zato je Venus razbila Šarapovu, a Dementijeva nije imala problem protiv Hantučove.

Dodajmo na kraju da su Vemić u Lu poraženi u četvtfinalu dubla u Los Anđelesu.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
WTA Sinsinati: Jelena startovala pobedom

WTA Sinsinati: Jelena startovala pobedom
12. avgust 2009.


00007826.jpg


Najbolja srpska teniserka Jelena Janković uspešno je započela takmičenje na WTA turniru u Sinsinatiju. U drugom kolu Jankovićeva je savladala 52. igračicu sveta, Ruskinju Mariju Kirilenko sa 2:0, po setovima, 7:6, 6:3.

U prvom setu obe teniserke su bile očajne na svom servisu o čemu svedoči podatak da je viđeno čak osam brejkova. I Jankovićeva i Kirilenko su po četiri puta oduzele servis protivnici pa je prvi set rešen posle taj-brejka.


I u taj-brejku nastavljena je velika borba. Odlučujući trenutak dogodio se pri rezultatu 6:6 kada je Jankovićeva napravila mini-brejk, povela sa 7:6, a zatim dobila i naredni poen na svoj servis za vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu viđena je slična priča. Jankovićeva je odigrala za nijansu bolje, napravila je jedan brejk više od Ruskinje i rezultatom 6:3 rešila drugi set u svoju korist.

U trećem kolu Jelenu očekuje mnogo teži zadatak jer će za protivnicu imati devetu igračicu sveta, Beloruskinju Viktoriju Azarenko, koja je pobedila Ruskinju Anu Čakvetadze sa 2:0 (6:4, 6:2).

Srpska teniserka je odigrala tri meča sa 20-godišnjom Beloruskinjom i pobedila 2007. na Otvorenom prvenstvu Australije i u Los Anđelesu, dok je tada mnogo slabije plasirana Azarenka pobedila Jankovićevu 2006. u Majamiju.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
Verujmi,da nisam ovo pročitao,ne bih ni znao da i devojke igraju turnir (mislim naše),trenutno sam u krevetu gledam nase i južno afrikance,imam temperaturu...........wacko2wacko2wacko2wacko2wacko2wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Zao mi je.. ali isplatilo se sto si gledao nase.. Imao si sta da vidis :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Sinsinati: Jeca u dva seta

Sinsinati: Jeca u dva seta
14. avgust 2009.


00007900.jpg


Najbolja srpska teniserka, Jelena Janković, izborila je plasman u četvrtfinale WTA turnira u Sinsinatiju pošto je u trećem kolu savladala devetu igračicu planete, Beloruskinju Viktoriju Azarenku sa 2:0, po setovima 7:5, 7:6 (7:4). U narednoj rundi čekaće je Australijanka Sibil Bamer koja je iznenađujuće izbacila Serenu Vilijams 7:5, 6:4.

Na startu meča koji je ukupno trajao nešto više od dva sata, Jankovićeva je u potpunosti nadigrala Azarenkovu. Dva puta je oduzela servis Beloruskinji i iznenađujuće lako stigla do ubedljivih 4:0. U narednom gemu deveta igračica sveta se konačno "probudila", uspela je da oduzme servis Srpkinji i osvoji prvi gem u meču.

Pri rezultatu 5:3, Jelena je servirala za vođstvo od 1:0 u setovima, ali je dozvolila protivnici da joj bez izgubljenog poena oduzme servis i u potpunosti se vrati u prvi set. U 11. gemu Jankovićeva je uspela da napravi odlučujući brejk i iskoristivši treću set loptu prvi set reši u svoju korist (7:5).

Drugu deonicu Azarenka je otvorila brejkom, ali je Jankovićeva uzvratila istom merom. Ništa bolje nije ni nastavljen set, jer su još po dva puta i jedna i druga gubile gem u kome su imale početni udarac pa je rešenje moralo da se potraži u 13. igri.

Ni tu serverke nisu briljirale, lako su dozvoljavale mini-brejkove, pa se postavljalo pitanje šta je zapravo prednost u meču, servirati ili riternirati. Ipak, Jelena je načinila korak više, došla do lepih 6:4 i na svoj servis rešila pitanje pobednice.

Bamer i Jankovićeva do sada su igrale osam puta i samo jednom je slavila trenutno 29. teniserka sveta. Taj meč je zakazan za petak u 17.00.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Jelena silovito do polufinala

Jelena silovito do polufinala
15. avgust 2009.


18247957724a79e2a5f1bd5707037999_big.jpg


Najbolja srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale turnira u Sinsinatiju.


Ona je u četvrtfinalu ubedljivo savladala Austrijanka Zibil Bamer, 29. na WTA listi, u dva seta – 6:0, 6:3. Protivnica pete teniserke u polufinalu biće Ruskinja Jelena Dementijeva, koja je Karolini Voznijacki prepustila takođe tri gema.


Bamer, koja je u prethodnoj rundi šokirala Serenu Vilijams, ovog puta nije imala nikakve šanse. U prvom setu Jelena je demonstrirala fantastičan tenis, napravivši samo četiri neiznuđene greške, i prepustivši rivalki deset poena.

Srpkinji je pripao i prvi gem drugog seta, a Bamer se držala samo do 2:2. Od tog trenutka Jelena je osvojila 4 od preostalih 5 gemova za ubedljivu pobedu.

Meč Janković – Dementijeva igra se u noći između subote i nedelje po našem vremenu I počinje u 1 čas posle ponoći. Jankovićeva je dobila 6 od njihovih devet dosadašnjih okršaja, uključujući i poslednji duel u polufinalu US Opena 2008.

Pre njih prvo polufinale Sinsija igraju Dinara Safina, koja je zaustavila pobednički povratak Kim Klajsters, i Flavija Peneta.

Nagradni fond turnira u Sinsinatiju iznosi tri miliona dolara, a pobednici će pripasti 350.000 dolara.
 
Natrag
Top